eşimin ailesi ile yaşadıklarımı unutamıyorum bana akıl verin lütfen

bence sizin onlara kızasınız varmış,bu densiz bir kaç laflarını da bahane ediyorsunuz gibi geldi bana.
bu derece sinir olunacak bir durum yok ortada .
tamam dedikleri şeyler hoş değil ama gelmiş geçmiş ,uzatmanın anlamı var mı?
bence sizde lohusalık depresyonu var gibi .
yardım alın

Bence de çok fazla ve gereksiz konuşacak konu da yok zaten ama beklenti içindeler sürekli beni aramıyor bana küstü mü tarzında şeyler söyleyip duruyor
İşte önceden alışmışlar çünkü ben olsam birkez arayıp nasılsınız iyi misiniz kısa kesip kapatirdim küslük muhabbetini bitirmek için.
Ama sonra yine araya uzun bir mesafe koyardım konuşmak için.

Aynen öyle bundan sonra gerektiği kadar iletişime geçerim gerekmediği sürece asla samimiyete girmem herkes yerini bilsin bundan sonra nasıl konuşmaları gerektiğini öğrensinler önce
Onlar hiçbir şey ogrenmeyecek. Sen sakin olup ne kin tutacaksın ne eskisi gibi yuzlerine güleceksin. Eşin annemi aramiyormussun deyince içimden gelmiyor de geç gitsin. Kin tutup gündeminde olmasınlar. Ama bazı üyeler demiş üstünü ört vs kattiyen tavsiye etmem.

Arkadaşlar merhaba herkese. Eşimle 2021 de evlendik. Ben İstanbulda doğup büyüdüm eşim ise Urfalı. Ankara'da üniversitede tanışıp üniversite bitince de evlendik. Farklı kültürlerden olmamıza rağmen ailesiyle de gayet iyi anlaştık hiç bir problemimiz yoktu. Ta ki bu sene Mayıs ayında doğum yapana kadar. Mayıs ayında erken doğum yaptım ve bebeğim 1 ay yoğun bakımda kaldı. Hatta yoğun bakımda kalbi durdu. Şu an sağlıklı ve yanımda çok şükür. Ancak bebeğimin kalbinin durduğu gün kayınvalidemin sana hamileyken dışardan yemek yeme demiştim bak yedin böyle oldu şeklindeki beni suçlamasını, eşimin babasının daha gençsiniz bişey olmaz tarzındaki umursamaz tavırlarını hiç unutamıyorum. Hem lohusalık hem de yaşadığım zor günlerin üzerine onların yüzünden kendimi çok daha suçlu hissettim. Çok zor bir hamilelik geçirdim gebelik zehirlenmesi yaşadım. Bebek büyüdükçe sinire bası yaptığı için hamileliğimin bir döneminde yürüyemedim. Bırakın yemek yapmayı tuvalete dahi çok zor gidiyordum. Eşim de yoğun çalıştığı için dışardan yedik bir süre. Şimdi nefes alsalar bana batıyor her söyledikleri her yaptıkları. Eşim o süreçlerde bana çok destek oldu onunla alakalı bir sorunum yok çok şükür ama ailesi ne dese ne yapsa sinirim çok bozuluyor. Bebeğimi sevmelerine bile sinir oluyorum yoğun bakımdayken umursamıyorlardı şimdi de gelip sevmesinler o zaman diyorum tabi bi noktada eşimle aram bozuluyor. Yani kısacası o günleri hiç unutamadığım için normalde yapsalar sinir olmayacağım şeylere bile çok sinir oluyorum ve sürekli eşime söyleniyorum bu durumda ilişkimizi yıpratıyor ama vazgeçemiyorum bu huyumdan ne yapmalıyım sizce
Aile çok önemli ,özellikle ailenin yaptığı terbiyesizliklere susan bir eş .boşanma sebebi .benim eşimin ailesi .o kadar çok şey soylediki seviyesizler .anneligime , kadınlığıma ,benim arkamdan iğrenç hakaretler ,üstelik bana getirdiği çeyiz eşimin eski nişanlısına aitmiş .dalga geçtiler arkamdan eltimle bir olup .eşime söyledim annem yapmaz dedi .yaptıysa bu yerden gideceğiz kendimize yeni sayfa açacağız dedim söz verdi bana .ispatladim yuzlestirdim .hiçbir şey yapmadı hicbirsey söylemedi benden küçük kaynim bile hakaret ediyordu bana eşim bunların hepsine sustu .sözünde durmadı .kaynanam bana dedi sen iyi değilsin seni ruh sinire götürelim dedi .tamm dedim beraber gidelim sende oglunda .beni siz böyle yaptınız .gidip oğluna karın bana deli diyor demiş .eşimde benim üstüme geldi .en sonda baktım düzelecek gibi değil bıraktım .kucağımda 6 aylık kızımla baba evine döndüm

Farklı şehirlerdeyiz yüz yüze çok sık görüşmüyoruz ancak her gün onları aramamı bekliyorlar ben her seslerini duyduğumda aynı şeyleri yaşayıp o günlere dönüyor gibi hissediyorum konuşmak istemiyorum. Evet eşim sağolsun bana destek oluyor ama annesine de ağzını açıp da sen nasıl karımı suçlarsın böyle bi durumda demedi onun adına kendi özür diliyor ama annesine tek kelime etmiyor beni savunmadı o konuda kırgınım ona da
Erkekler genelde öyle oluyor benim eşim de aynı benim coxupum olması ama 5 kere tüp bebek geçirdim bende onlara hala cok öfkeliyim onları görünce bile boğasım geliyor hele kaynanam nefret ediyorum kendinden...

Gör

Habersiz görüntülü aramak sizin durumunuzda olmayan kişi için de mahremiyet ihlali. Öncesinden "Müsait misin gorüntülü arayabilir miyim?" diye sormak zor olmamalı. Üstüne birde suçlanmişsiniz bu konuda çok haklısınız.

Kayinvalidenizle konusup nasıl hissettiğinizi de söylemişsiniz çok da iyi etmişsiniz. Karşılık bulamamanız üzücü. Kayınvalideniz hatasını telafi etmenin, gönül almanin gerekli görülmediği bir ortamdan geliyor belli ki.

Değiştiremeyeceğiniz insanları ikili ilişkilerinizi etkileyecek şekilde gündeme getirirken şunu iyice düşünmekte fayda var.
Haklı mı olmak istiyorsunuz?
Mutlu mu olmak istiyorsunuz?

Bazen ikisi bir arada olmuyor.
Iyyy benim kayomvalixe doğu kültüründen geldi insan bir anlar gözünün önünde 5 kere çocuk düştü insan bir psikolojiden anlar yok. Şu meseleye kırıldım diyorum eleştirdiysem ne olmuş diyor ne özür dilemek var ne alttan almak var canları cehennem olsun böylesinin sanarsın ana değil taş duvar.

Sonunda bana hak veren biri 😅 eşime bu kadar değer veriyor olmasam sayıcam ağzıma geleni ama olmuyor işte
Gaz vermek gibi olmasın ama ben psikoloğa gittim ve en sonunda ailesini toplayıp bir güzel kavga ettim bağırdım çağırdım rahatladım şimdi kaynım küsmüş oh canıma minnet kaynana ve k.peder görüşmek istiyor ama ayda 1 kere falan görüşüyorum. Geçmişte birktirdiklerimi patlattım şimdi içimde sıfırlayınca anca rahatım. Kinim anca sıfırlanınca geçti ama bu süreçte kıyamet koptu mesela benim bebeğim yok rahatım ama sizde bebek olduğu için bu kadar öfke size zarar....

Evet çok haklısınız başkasının dolduruşuyla kavga edecek biri eşim olmamalı zaten bu annesi bile olsa. Şimdilik öyle bişey yaşamadık ilerde de yaşamayız umarım. Nasıl önemsemeyebilirim bu KV öneriniz var mı? Keşke hayatımdan direk çıkarabileceğim biri olsaydı
Ah keşke cıksalsr defolup gitseler ama nerfeeer

Hayatinizdan cok buyuk birsey olmadikca cikaramazsiniz. Siz farkinda değilsiniz ama hala deger veriyorsunuz karsi tarafa. Sizin icin soylediklerinin bir degeri olmamali bu saatten sonra. Soyle dusunun fikrini hic onemsemedigim biri beni yerse de ovgude goklere de cikarsa umrumda olmaz. Karşı tarafin kapasitesini kabullenin az cok biliyorsunuz artik. Eskisi gibi olmaniz imkansiz olmayin da zaten. Basindan beri net olun kararli durun derken bunu kastediyorum.

Esinize size annemleri arada ara deme hakkini tanimayin mesela. Kavga etmeden kararlilikla eskileri karistirmadan, ben nasil davranacagimi bilirim diyip uzatmadan baska bir ise yonelin. Goruntulu aramalari acmak zorunda olmadigini bilin esinizi arasin, onu aradiginda sizi isterse illa on isterse bir gorusun. Esiniz bebegi gösterirken siz bulasik varsa mutfaga yonelin, dusa girin. Esinize laf soylemeden yapin bunlari.

Butun bu tavsiyeleri aman esinizle araniz acilmasin ya da kadin dediğin idareli olur mantigiyla asla soylemedigimi bilmenizi isterim. Tum tavsiyelerim sadece sizin ic huzurunuzun olmasi, onlari onemsemeden gunluk hayatta kimsenin ruhu duymaz herkes hayatina devam ederken sizin ic hesaplasmanizin kizginliginizin dinmesi icindir.

Kendi ic huzurunuzu bozmayin, inanin haywt cok kisa. Gereksiz kisiler icin giden bir dakikaniza bile yazik.
Vallahi bu yorum bana bile iyi geldi aman kapasitesi düşük basit insanlar işte ben şubkeilde çözdüm bu sorunu huyunu değişmeyecepini kabul edip içimden salla gitsin bunu ya değersiz insanın teki zaten hayatımda hiç önemi yok deyince biraz öfkem dindi....

Beni buraya yazmanız hiç hoş olmamış 😄😄😄 aynı şeyleri yasamisiz desem benim bebegimde 2 ay erken dogdu yogunbakimda yattik. Hep beni sucladilar. Ölursede bir tane daha yaparsin desiler. sonra beni hic aramadilar yanima gelmediler. Kocami arayip karin cocugu bizden kaciriyor bize gostermiyor dedilerdeee dediler.(goruntulu aramiyormusum) Hic desteklerini gormedim. cocugu gormeye bile gelmediler. Yani demem oki kocanla aranı bozma delidir de boşver

Benim de korkum evliliğimin zarar görmesi zaten eşimi çok seviyorum ama ailesinin yaptıklarını nasıl unutup hiç bişey yokmuş gibi davranabilirim bilmiyorum

Bana takıntılı bir kişiliğiniz var gibi geldi. Çünkü kaç sene önce tamamen cahilik nedeniyle söylenen sözleri halen Kendi zihninizden atamamışsınız. Umarım eşiniz de sizin gibi ailesi hakkında ona söylediklerinizi kafasında kurmaz.

Ne istiyor bu kaynanalar bizden ya en özel günümüzde ya en acılı zamanlarda yapacaklarını yapıyorlar Allah bildiği gibi yapsın bunları hakkımı helal etmiyorum 🙄
En zayıf anını kolluyorlar tabii. Yapan kendine yapar. Keyifleri bilir. Kötü olmak isterlerse kötü oluruz 😉 ben lohusalığımda da bekledim ama bir şey yapamadı. Zaten şu an bana karşı çok iyi. Biraz diş göstermek gerekiyor.

Vallahi bu yorum bana bile iyi geldi aman kapasitesi düşük basit insanlar işte ben şubkeilde çözdüm bu sorunu huyunu değişmeyecepini kabul edip içimden salla gitsin bunu ya değersiz insanın teki zaten hayatımda hiç önemi yok deyince biraz öfkem dindi....
Yaşadığımız ve yaş aldığımız her gün hayattan birşeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Tecrübelerimiz ışığında ya aydınlanmayı seçiyoruz ya da değişimi kabullenmeyerek aynı karanlikta debelenip duruyoruz.

Bakmayın öyle kolaymış gibi yazdigima. Hayatı tecrübe ettikçe edindigim kazanımlar ya da kaybettigim zamanlar bana da bunu öğretmis oldu.

Sevgiler.

Bence büyütülmesi gereken bir konu yok çok takıyorsun gibi geldi biraz duymamak gerekiyor her şeyi

Söylenenler , yapılanlar tamamen yanlış ve cahilce

Ancak siz bu yapılanları ve söylenenleri kulak ardı etmediğiniz sürece hep hasta olarak kalacaksınız.

Hasta derken her söylenene kat ve kat takılı kalıp mutsuz olacaksınız.

İnanın eşinizin umrunda bile değildir.

Çünkü onların anne ve babaları yaşlıdır ve normaldir böyle söylemesi kafasındadır erkekler.

Size tavsiyem duymayın kolay değil ama her şeye takılır ve eşinize anlatırsanız yürümez bu evlilik.

X