eşimin ailesi ile yaşadıklarımı unutamıyorum bana akıl verin lütfen

Yalnız 3-4 günde bir aramak bence fazla zaten.
Arada sorun olmasa da fazla.
İnsan kendi ailesini o kadar arıyor yeri geliyor.
Haftada bir bazen 10 günde bir aramak yeterli bence fazlasıyla.
Hatta ben kendi kv mi o kadar bile aramıyorum çoğu zaman.
Her arayışta da çocukla zamanım yok demek lazım ki beklentiye girmesinler.
Bence de çok fazla ve gereksiz konuşacak konu da yok zaten ama beklenti içindeler sürekli beni aramıyor bana küstü mü tarzında şeyler söyleyip duruyor

Sürekli gelinler kayınaileyi aramak zorunda ben üç dört günde bir karısının ailesini arayan damat hiç görmedim ya da kocan bizi aramıyor diye söylenen aile bu çok saçma bir beklenti herkesi kendi evladı aramalı. Diğer konuya gelince çok hassas bir dönem de olduğunuz için söylenenleri dert etmişsiniz haksız da değilsiniz fakat bunları düşünmek sadece size zarar verir belki de psikolojik bir yardım almalısınız biz böyle şeyler için psikolojik yardım alınmaz diye düşünüyoruz ama bu gibi olayları ilerleyen zamanlar da daha büyük sorunlara yol açabiliyor en güzel zamanlarınızı bunları dert ederek geçirmemelisiniz.
Aynen öyle ben diyorum sen benim annemleri arıyor musun da ben niye seninkileri arıyım diye eşimin bişey dediği yok aslında ama annesi her konuşmada aramıyorsun sormuyorsun tarzında laf sokunca sinirlerim bozuluyor bir daha söylerse direkt diycem senin oğlun da benim ailemi aramıyor diye

Gayette sinsi bir kadın yani. Siz orada canınız yanıyor çocukla uğraşıyorsunuz bir de onların telefonunu mu açacakmışsınız? eşiniz ne dedi buna

Ayrıca eşiniz sizin ailenizi 3 4 günde bir arıyor mu
Eşim ailemi aramıyor 3 4 günde bir ailemin de öyle bir beklentisi yok o yüzden sorun olmuyor. Evet kendisi 4 çocuk doğurmuş ama hiç lohusa halinden anlamıyor kendi kızı olsa böyle mi yapardı acaba kasap et derdinde koyun can

Cok abartmissiniz onlardan sizin evladiniza karsi hissettigin seyleri hissetmelerini bekliyorsunuz gecmis gitmis tabiki torunlarni seviyorlar ve sevecekler. Anne karnindan yeni cikmis bebekle onlarin bir bagi olamazki daha gencsiniz diye sizi teselli etmelerinde ne var? Kendinizi torpuleyin gorusmemek icin bahane ariyor gibisiniz ortada elle tutulacak bir olay bile yok
Konuyu tam okumadınız sanırım tek sorun beni saçma bir şekilde teselli etmeye çalışmaları değil. Erken doğum yaptığım için beni suçlamaları

Sen eltimle bizim duyduğumuz lafları duysan dudağın ucuklarmis .. hepsine bakıp geçeriz cevapta vermeyiz kafaya da takmayiz ikimizin çocuğu da kuvezde kaldı diye kayınbaba bir sağlıklı evlat veremediniz gitti diye söylendi mesela Allah'tan gelen bişey dedik geçtik her lafın peşine düşerseniz işiniz iş
Siz eltinizle neler duydunuz bilmiyorum ama benim duyduğum şeyler en zor zamanımda yeterince ağrıma gitti keşke ben de takmayıp Umursamaz olabilseydim sizin gibi

Ağzınıza geleni saymak değil. Sadece çok mesafeli durun. Eşiniz birsey derse, yine susuyorum onların yaptıklarını başkası yapsa yüzüne bile bakmam bana bir daha bu konuyu getirme de. Yok öyle en zor günde laf sokup sonra özür bile dilemeden eskisi gibi olalım dünyası.
Aynen öyle bundan sonra gerektiği kadar iletişime geçerim gerekmediği sürece asla samimiyete girmem herkes yerini bilsin bundan sonra nasıl konuşmaları gerektiğini öğrensinler önce

Affetmelisiniz en çok da sağlığınız için, bebeğiniz ve eşiniz için. Herkes hata yapabilir sizinde hatalarınız olmuştur. O yüzden şimdi tüm boşluklarınızı doldurun, bebeğinize mutluluğunuza odaklanın..
Evet bu durum mental olarak zarar veriyor bana bunun farkındayım ama affedemiyorum yine de asla da affetmem herhalde her şeyden önemlisi bebeğim o sağlıklı olsun yeter bana

Farklı şehirlerdeyiz yüz yüze çok sık görüşmüyoruz ancak her gün onları aramamı bekliyorlar ben her seslerini duyduğumda aynı şeyleri yaşayıp o günlere dönüyor gibi hissediyorum konuşmak istemiyorum. Evet eşim sağolsun bana destek oluyor ama annesine de ağzını açıp da sen nasıl karımı suçlarsın böyle bi durumda demedi onun adına kendi özür diliyor ama annesine tek kelime etmiyor beni savunmadı o konuda kırgınım ona da
olan olmus yasanilan yasanmis kin tutukca kininiz katlanarak size döner ne geregi var bi yararimi olur onlara kinlendikce nefretiniz büyüdükce esinizinde size karsi bir zaman sonra kini olacak artacak artacak tipki sizinkinin aynisi gibi sonucta ana babasi ailesi ne kadar zaman susacak onlarin adina ömrü boyunca senden habire özür vs dileyecek degil böyle hayat gecmezde olmazda hakliykene haksiz duruma düsmeyin esinizi seviyorsaniz lütfen kapatin bu tatsiz olaylarin üzerini yara kabuk baglamasina izin verin aksi takdirde inanin üzülen en cokta siz olacaksiniz mutlulugunuza gölge düsmesine izin vermeyin

Dışardan yemek zararlı idiyse yapıp getirseymiş bir kap yemek.
Yaşananlara sinir olmakta haklısınız, insan o hassas döneminde olanları unutamıyor. Eşinizden değil, direkt anne babasından çıkarın. Ne söyleyecekseniz onlara söyleyin, onları tersleyin. Zamanında vermeniz gereken tepkileri vermediğiniz için bu kadar takılıp kalıyorsunuz olaylara. Tepkinizi gösterin ve rahatlayın.
Evet o anda yaşadığım acıyla düşünemediğim için gerekli tepkiyi koyamadım ve sonradan içime çok oturdu ancak bundan sonra dediğiniz gibi her şeye zamanında tepkimi vericem gerekirse tersliycem içimde kalmasından iyidir

bende mayısta erken doğum yaptım ve 1 ay yaşayabildi, oğlum:KK43: oğlununuz yanınızda dua edin kimseyinde takmayın. ailenize bakın .

olan olmus yasanilan yasanmis kin tutukca kininiz katlanarak size döner ne geregi var bi yararimi olur onlara kinlendikce nefretiniz büyüdükce esinizinde size karsi bir zaman sonra kini olacak artacak artacak tipki sizinkinin aynisi gibi sonucta ana babasi ailesi ne kadar zaman susacak onlarin adina ömrü boyunca senden habire özür vs dileyecek degil böyle hayat gecmezde olmazda hakliykene haksiz duruma düsmeyin esinizi seviyorsaniz lütfen kapatin bu tatsiz olaylarin üzerini yara kabuk baglamasina izin verin aksi takdirde inanin üzülen en cokta siz olacaksiniz mutlulugunuza gölge düsmesine izin vermeyin
Ya gerçekten çok güzel ve mantıklı konuşuyorsunuz dışardan yorum yapan biri olsam ben de aynılarını söylerdim ama beni bu kadar üzüp gecelerce ağlatıp sütümün kesilmesine kadar sebep olan insanların şimdi yüzüme gülmesine ve benden de aynı şeyi beklemelerine hiç bir şey olmamış gibi onları arayıp sormamı beklemelerine tahammül edemiyorum nasıl hiç bir şey yok gibi davranıcam bilmiyorum yani haksız konuma düşmemek için susmam mı gerekiyor

Benim kv düğünümde olay çıkardığı için hiiiiiiiiiç aramam kendisini. 3.5 yıllık evliyim 2 yada 3 kez aradım. Birinde taziye diğerinde kp kalp krizi geçirdiği için. Eşim başlarda baskı yapmaya çalıştı annesinin gazıyla ama tavrımı net şekilde koydum, beni kör testereyle kessen aramam, istersen boşa dedim. Kabullenmek zorunda kaldı, bir daha lafı bile açılmadı. Şimdi bebeğimiz var, eşim her akşam kendisi görüntülü arar o arada ben de yemek yaparım, arada gelir muhabbete katılırım. Eşime ben söylerim sizinkileri ara diye, eşimle kötü olmam 😉
Ne istiyor bu kaynanalar bizden ya en özel günümüzde ya en acılı zamanlarda yapacaklarını yapıyorlar Allah bildiği gibi yapsın bunları hakkımı helal etmiyorum 🙄

Ben kendimden örnek vereyim . Beni kesinlikle istemeyen bir ailenin içindeydim. Onlar muhafazakar ben fazla seküler kaldım . Çok problem yaşadım . Her güzel gün burnumdan geldi doğum falan da dahil . Hangi özel gün derseniz. Ben şu an bunları aştım. Seviyor muyum hayır zerrece sevmiyorum . Ama iyi kötü bir duygu beslemiyorum . Onların torunu bir evladım var oğullarıyla evliyim . Yüz yüze gelince görüşüyorum görüntülu aramalarda selam veriyorum. Diğer türlüsü size zarar verecek.

Sizin kötülük olarak algıladığıniz şeyler onların cahilliginden kaynakli . Onlar dışarda toplasanız belki birkaç kez yemek yemiştir . Eskiden çocuk ölümü fazla olduğu için de bu daha doğal karsilaniyor . Babaannem mesela çocuğunu kaybetmiş çok üzülmüş muydun diye soruyorum yoo o zamanlar çok ölü doğum vardı diyor . Siz bu insanlardan çok düşünce beklemeyin . Akıl , ruh sağlığınız ve huzurunuz için

Ya gerçekten çok güzel ve mantıklı konuşuyorsunuz dışardan yorum yapan biri olsam ben de aynılarını söylerdim ama beni bu kadar üzüp gecelerce ağlatıp sütümün kesilmesine kadar sebep olan insanların şimdi yüzüme gülmesine ve benden de aynı şeyi beklemelerine hiç bir şey olmamış gibi onları arayıp sormamı beklemelerine tahammül edemiyorum nasıl hiç bir şey yok gibi davranıcam bilmiyorum yani haksız konuma düşmemek için susmam mı gerekiyor
hayir icinden gelmiyorsa yüzlerine gülmende gerekmez sadece ha varlar ha yoklarmis gibi düsün ne kirici ol nede asiri sevgi gösterisi söz laf sana düserse cevaplarsin kendiliginden birsey yapma onlarda bi zaman sonra sana neden böyle mesafeli davrandigini soracak olursalar söylersin neden nerede nicin nasil kirdiklarini kalbini belki zamanla onlari affedebilirsin sana cok iyi niyetle gelir özürlerini dilerseler zaman herseyin ilacidir sevmek zorunda degiliz hic kimseyi ama kendimizide ezdirmemeliyiz herkese hak ettigi gibi davranirsak yani ayna misali sen bana nasilsan bende kendini görürsün bilmem anlatabildimmi

Cahil ve sevgisiz oldukları aşikar, alınmakta ve gönül koymakta da haklısınız fakat bu sorununuz sizinle sınırlı kalmalı diye düsünüyorum. Bebeginizin, kendi hayatında babane ve dede figürüne ihtiyacı var. Minimal ölçüde bile olsa onlar tarafından sevilmesi ve ilgi görmesi bebeğinizin ileride sağlıklı bir birey olabilmesi adına önemli. Içiniz başka türlü soğumayacaksa eğer bir muhabbet esnasında içinizi dökebilirsiniz ikisine de. "Bakın torununuzdan umudunuzu kesmiştiniz ama simdi nasıl da sağlıklı bir bebek oldu maşallah" " O dönemler hep beni suçlamıştınız dışardan yemek yedim diye, bu durum beni çok üzmüştü. Aklıma geldiginde hala üzülüyorum" gibilerinden açabilirsiniz konuyu.

Eşinizin ailesi ile ilgili olarak eşinize vırvır ediyorsanız siz de en az ailesi kadar cahilsiniz demektir,üzgünüm bunu söylediğim için ama gerçek bu. Evliliği ne kadar çabuk bitirmek isterseniz eşinize o kadar çok ailesinin kusurlarını anlatın. Benden söylemesi.

Hepimiz yetişkin insanlarız. Ailelerimizin hatasını çekmek zorunda değiliz. Eşim bana ailemle ilgili olumsuz bir şeyleri sürekli söylese boşarım biter gider. Çünkü onlar benim ailem. Kimse kusura bakmasın,eş eşliğine baksın,aile ayrı bir konudur. Kimse beni ailemle yargılama hakkına sahip değildir,çocuğumun babası dahi olsa.

X