Eşimin ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sizin yabancı olmakla ilgili kompleksiniz mi var?
hep aynı şeyi yazmışsınız yabancı deyince farklı yorumluyorsunuz diye.
üstelik ben anlamadım yabancı olup burda nasıl öğretmen oldunuz?
ne zamandan beri burdasınız?
Sadece tolere ediliyorsunuz. Bunu eşiniz illallah çekmeye başladığı gün anlayacaksınız. Çok da coşmayın yani nasılsa kimse ses etmiyor diye.
İşte tam tersi ben ses etmiyordum. Çünkü ailesine ne kadar düşkün olduğunun farkındayım ve asla da kötü niyetli olmadım onlara karşı. Artık illallâh çektim diyebiliriz.

Bence siz görüşmemek için bahane arıyormuşsunuz gibi geldi.Eşiniz size söyler diye ona demişler.Ayrıca fuarda size nasıl desin çocukların yanında.Mesafeli olmalarındada sorun yok.
Bence sadece bu konuda garip olan sizin davranışlarınız.
Belki sadece bu şekilde ise haklısınız diyebilirdim. Ama durum sandığını gibi bu kadar düz ve basit değil.

İşte tam tersi ben ses etmiyordum. Çünkü ailesine ne kadar düşkün olduğunun farkındayım ve asla da kötü niyetli olmadım onlara karşı. Artık illallâh çektim diyebiliriz.
Sizin illallah çekeceğiniz bir durum yok. Nazınızın yapılmaması bu hakkı vermiyor. Daha yeni evlisiniz, anlarsınız zamanla.

Valla çok fenasınız sizden korkulur. Ama bu aileyle görüşmeme olayları restleşmeye dönüyor haberiniz olsun. Türk erkeği ailesiyle bıçak bıçağa da gelsen görüş de görüş diye direten bir canlı. Siz onun ailesiyle görüşmezseniz o da sizin ailenizle en ufak iletişimden kaçınır.

Ayrıca canınız çok nazlanmak istiyorsa bunun için kocanız var. Kimse sizin nazınızı çekmez.
))))) gerçekten çok tatlısınız. Ama sandığınız gibi kötü biri değilim. Sadık ve dürüst insanım. En önemlisi de ben allahtan korkarım. O yüzden bu tarz fitnelere girmem.

Belki biraz hayal kırıklığı. Sonuçta kendi ailemden ayırmıyordum. Anneme naaptıysam kayınvalidemede aynısını yapmışımdır. Üstelik onlarda başka kimsem yok burada. İnsan biraz empati kurmayı öğrenmeli.
İyide burada hayal kırıklığı durumuda yok.Bakın eşiniz şu an için bir şey dememiş ancak bu tarz olaylar evliliğinize zarar verir.Bence yapmayın.Ben görüşmem olayı mesela hemde hiçbir şey yokken.Yarın eşinizde aynısını size diyebilir.Ve üstelik gelip sizden özür dilemişler.Bence gönüllerini alın ilk adımı atın.Yarın aileniz size gelse eşinizde sizin gibi onlara karşı surat asar söyleyeyim size.
Tepeye çıkarlar önden tepki göstermek iyi dediniz.
Aynı tepkiyi eşinizde ailenize verirse geldiklerinde o zaman nolur bir düşünün derim.Bence sizde empati yapmayı bilmelisiniz.

İllallah cekmelik durumunuz yokki. Neye çekiyorsun 😂😂😂 burada herkes seni yanlış ve abartılı buldu. Ki öylesinde zaten. Kimse seni özel olarak aramak zorunda değil. Eş aranmişsa zaten ikinizde davetlisiniz demektir. Gereksiz alınganlığa lüzum yok ha yaparsanız da kendinize yaparsınız eşin alttan alır alır en sonunda sıkılır ve boşanır seninde adın kaprisliye çıkar.

Belki biraz hayal kırıklığı. Sonuçta kendi ailemden ayırmıyordum. Anneme naaptıysam kayınvalidemede aynısını yapmışımdır. Üstelik onlarda başka kimsem yok burada. İnsan biraz empati kurmayı öğrenmeli.
Empati kurmak ile bu durumun alakası yok. Herkes senin gibi düşünmüyor olabilir. Bizler genelde davet olacağı zaman hangi taraf akraba ise onu ararız ve herkes böyle yapar bir kere bile kırılana denk gelmedik. Yetiştirme tarzı ve yabancı olmanız sebebiyle size yanlış gelebilir ama bizim kültürümüze göre normali bu darilacak birşey yok.

Eşim nasıl bir insan olduğumu bildiği için yapmıyor bunu. ailesine de kendi ailem gibi davranıyordum. O yüzden bu kadar negatif yormayın
Negatif olan ben değilim ki sizsiniz . görümcenizin mutlu bir günü var hem eşinizin hemde ailesinin burnundan getiriyorsunuz. Sizi ayrıca yemeğe çağırıyorlar hala devam ediyorsunuz. Anlamadığıniz nokta şu . İnsan hayat arkadaşını evet herkesten önce koyar ama kimse de anne ve babasını sokakta bulmadı . Bir olur iki olur. Sonra eşiniz bir döner ondan sonra o evde huzuru arar durursunuz.
Kendi ailem gibi gördüm yalanına inanmıyorum . Bazen kayinvalideler bazen gelinler başlıyor . Hayır kimse kimseyi kendi ailesi olarak göremez görmemeli de . Üstelik siz kendi aileniz olsa bu tavırlarin yüzde birini yapmazdiniz yemeyin şimdi bizi .

Karşılıklı sınırlar iyidir bu arada. Siz sınırlar kalksın istiyorsanız en çok bedel ödeyen siz olursunuz. Artık samimi bir aile hayatı yaşarsınız sonra kayinvalidem her şeye karışıyor olut

Ben belarus diyorum. Cümle sonundaki ))) işareti beni öyle yönlendirdi. Onlar çok yapar 😂
soylemedigi icin suriye, afganistan, pakistan gibi bir yerden olabilecegine kanaat getirdim, malum istenmedikleri icin onyargili yaklasiriz diye dusunuyor ki kendisi zaten hepimize karsi on yargili.

Bence az bile yapmışınız. Damat adayı ile tanışmanın en önemli öğesi evin gelini. Size özel davetiye bastırıp yollara kırmızı halı filan sermeleri lazımdı. Ne demek sadece eşinizi arayıp sizi aramamak. Nasıl bir şey bu. Hatta damat adayı bile sizden icazet almalıydı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X