Eşimin ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Eşinizib kardeşinin sevgilisinin gelecek olması illa öğrenmeniz şart olan önemli bir bilgi mi? Ayaküstü karşılaşmışsınız. Oraya birlikte gideceğinize göre oğlunu araması ne zaman geliyorsun demesi de normal. İlla sizi özel olarak ayrı mı aramalı? Bunlar tavır almak için yeterli gelmedi bana. Üstüne sizi aramış belki kendini açıklayacaktı siz açmamışsınız bile. Birine bozulduysanız bunu konuşmalısınız. Sonrasında da devam etmişsiniz. Ben sizi haklı bulamadım. Bahane arıyor gibisiniz görülmemek için. Ortada elle tutulur bir sebep yok.

Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Eşinizib kardeşinin sevgilisinin gelecek olması illa öğrenmeniz şart olan önemli bir bilgi mi? Ayaküstü karşılaşmışsınız. Oraya birlikte gideceğinize göre oğlunu araması ne zaman geliyorsun demesi de normal. İlla sizi özel olarak ayrı mı aramalı? Bunlar tavır almak için yeterli gelmedi bana. Üstüne sizi aramış belki kendini açıklayacaktı siz açmamışsınız bile. Birine bozulduysanız bunu konuşmalısınız. Sonrasında da devam etmişsiniz. Ben sizi haklı bulamadım. Bahane arıyor gibisiniz görülmemek için. Ortada elle tutulur bir sebep yok.

Dedim ya işte çok ön yargılı davranıyorsunuz. (Görümcem ilk çıktığı zamanlar , işte ne alcam hediye, yurtdişina beraber gidiyoruz ama kimseye söyleme, abime sen söyle. Sen abimi görüşmeye ikna et.) pardon bunca şey sonra yaptığı şey ayıp. Siz ister kapris ister naz de.

Dedim ya işte çok ön yargılı davranıyorsunuz. (Görümcem ilk çıktığı zamanlar , işte ne alcam hediye, yurtdişina beraber gidiyoruz ama kimseye söyleme, abime sen söyle. Sen abimi görüşmeye ikna et.) pardon bunca şey sonra yaptığı şey ayıp. Siz ister kapris ister naz de.
İnsanların her an herseyi size anlatma zorunlulugu yok. Yaa başka ugrasiniz yok ya kv ile görüşmeleri kafaya koymuşsunuz bahane arıyorsunuz. Hem hadi birine darilacaksiniz bu durumda kvye değil arkadaşlık ettiğiniz görünceye darilmaniz lazım.

İnsanların her an herseyi size anlatma zorunlulugu yok. Yaa başka ugrasiniz yok ya kv ile görüşmeleri kafaya koymuşsunuz bahane arıyorsunuz. Hem hadi birine darilacaksiniz bu durumda kvye değil arkadaşlık ettiğiniz görünceye darilmaniz lazım.
Bu ana kadar okuduğunuz buradaki tüm sorunlar görümce kaynana sorunu. Kaynana kızını uyarabilirdi. Dediğim gibi yabanci gelin deyince farkli şekilde yorumluyorsunuz

Naz değil kapris yaptığınız. Yine verdiğiniz tepki çok fazla. Görümcenizle zamanında bir takım şeyler paylaştınız diye hayatındaki her ayrıntıyı size anlatmak zorunda mi? Ya unutmuştur ya anlatmak istememiştir. Kocanız bildiğine göre siz de öğrendiniz işte. Yetişkin insanlar bir şeye bozulduysa açıkça konuşur. Siz kendi kendinize küsüp trip atıyorsunuz. Bu sebepten görümceye darıldınız hadi kaynanaya niye bilendiniz? Ayaküstü size anlatmaya mecbur mu evimde olan biteni? Hala aynı düşünüyorum eş ailesiyle görüşmemek için bahane aramış bulmuşsunuz

Bu ana kadar okuduğunuz buradaki tüm sorunlar görümce kaynana sorunu. Kaynana kızını uyarabilirdi. Dediğim gibi yabanci gelin deyince farkli şekilde yorumluyorsunuz
Kv nefreti en fazla olan üyelerden biriyimdir. Burada sorun sizin bakış açınızda. Yabancı Türk farketmez. O dönem yakınsinizdir anlatmıştır. Sonra her detayı vermek zorunda değil ki. Kapris bu.

Ay bu bazı gelinler neden böyle drama queen ya? neden özellikle sizi aramasını istiyorsunuz ki? siz eşinizle bir bütün değil misiniz ha sizi aramış ha eşinizi aramış ne fark eder ya çok bunaltıcısınız ööffff eşimi araması benim işime bile gelir yani

Yabancı gelin.
Herkesin hikayesi farklı ama mutlaka bir ortak noktası vardır. Belki bir birimizin en azından derdini dinleyebiliriz. Ben olayı en sonundan anlatmak istiyorum.
Ben öğretmenim, çarşamba günü sınıfı fuar etkinliğine götürdüm orada kayınvalidem ile karşılaştım. Havadan sudan konuştuk. Akşam eve geliyorum, eşimle günün geçti muhabbeti, annesini gördüğümü söyledim. Eşimde sordu annem kardeşimin sevgilisi bize geleceğini babamla tanışacağını söyledi mi dedi. Tabi ki de söylemedi. Ne görümceden ne de kayınvalidenden bir haber. Halbuki aramızda hiç bir şekilde negatif bir şey olmadı. Ama şunu da belirtmem gerekiyor ki ben yabancı bir gelinim. Başka ülkeden. Kayınvalidemde , soğuk insan algısını yaratıyor ve mesafe koymayı sever( ama ona bakılırsa o gayet iyi ve sicak, sevgisini gösterecek şekilde davranıyormuş)
Ben bu olayı kafayı taktım, kimsenin bana bişey söylemediğini. Zaten son iki haftadır acayıp içimde böyle huzursuzluk vardı eşimin ailesine karşi. Be bilim böyle yapmacık gibi. Sonra doldum ve eşime dedim ki bundan sonra senin ailenle sadece bayramdan bayrama kadar görüşmek istiyorum. Sen istediğin zaman git ama ben gitmem. Hiç yakıştımı onların yaptığı, ben memlekete gittiğimde özenli hediyeler, her size geldiğimde mutlaka bişeyler yapmalar. Senin kardeşinde nankör dedim, işi bitinceye kadar. Neyseki pazar günü geldi eşimi biraz sabah dolaştık arkadaşlarla, annesi arayıp ne zaman geleceksin diye sordu. Tabi bana daha kimse bir şey demedi. Bende dedim çağrılmadık yere ben gitmem. Eşimin kendisi ailesine gitti. Geldi gece, ne bilim yüzüne bakasım gelmedi. Sonra tabi ertesi günü kayınvalide beni ara, bende açmadım. Akşam eve geldi. Bende bu ana kadar kayınvalidemin lafını iki etmemişimdir. Bu sefer ne varsa döktüm. Ondan sonra ertesi günü bir de kayın babada geldi kayınvalide ile de diyormuş ki televizyonda ne kayınvalideler var, ben de dedim size kusura bakmayın görüyorum nasıl bir gelin nerede var. Sonuç onlar ertesi günü yemeğe çağırdılar, görümcemle hiç muhabbet edesim bile yoktu sadece merhaba nasılsın, ama bu sanki hiçbir şey olmamış gibi her şey yolunda davranıyordu. Kendince bana uyduruk bir toka hediye etmiş oldu. Ben hiç konuşmadım kısa kısa cevaplar. Tabi bunu kayınvalidem de görüyordu. Sonra baklavalar geldi bir de diyor ki kayınvalidem damat getirdi damat ye. Vallahi arkadaşlar eşime de söyledim bundan sonra istemeye bile gelseler kardeşine ben gelmeyeceğim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.
Ah siz yeni gelin telaşı ya demek zorundami size fuarda konu bile açılmamış ben kaynımin Nişanı takmadan 1 gün önce görüştüğü biri olduğunu öğrendim ne alıngansiniz ya sinir oluyorum şöyle insanlara kusura bakmayın

Tam olarak nerenin yabancısısınız ? Konunuzda bahsettiğiniz yabancı, eşiniz ve ailesi herhalde.
Söylemiyor muhtemelen Turk kizlari hakkinda milyon tane youtube videosu ceken milletten kendisi. Ama onlar boyle fuar falan gezdirecek ne ogretmenligi yapabiliyor ulkemizde bilmiyorum.

sizin yabancı olmakla ilgili kompleksiniz mi var?
hep aynı şeyi yazmışsınız yabancı deyince farklı yorumluyorsunuz diye.
üstelik ben anlamadım yabancı olup burda nasıl öğretmen oldunuz?
ne zamandan beri burdasınız?

Söylemiyor muhtemelen Turk kizlari hakkinda milyon tane youtube videosu ceken milletten kendisi. Ama onlar boyle fuar falan gezdirecek ne ogretmenligi yapabiliyor ulkemizde bilmiyorum.

bana alamancı gibi geldi.
almanyadan geldiği için yabancı diye adlediyor kendini zaar.

Naz değil kapris yaptığınız. Yine verdiğiniz tepki çok fazla. Görümcenizle zamanında bir takım şeyler paylaştınız diye hayatındaki her ayrıntıyı size anlatmak zorunda mi? Ya unutmuştur ya anlatmak istememiştir. Kocanız bildiğine göre siz de öğrendiniz işte. Yetişkin insanlar bir şeye bozulduysa açıkça konuşur. Siz kendi kendinize küsüp trip atıyorsunuz. Bu sebepten görümceye darıldınız hadi kaynanaya niye bilendiniz? Ayaküstü size anlatmaya mecbur mu evimde olan biteni? Hala aynı düşünüyorum eş ailesiyle görüşmemek için bahane aramış bulmuşsunuz
Belki de doğru söylüyorsunuz,
Bahane ariyormussunuz görüşmemek için bir şey bulmuşsunuz. Ben eşinizin yerinde olsam bir bahane bulur sizin ailenizle görüşmem . Gider böyle burunlarından getiririm aynı şekilde.

Eşim nasıl bir insan olduğumu bildiği için yapmıyor bunu. ailesine de kendi ailem gibi davranıyordum. O yüzden bu kadar negatif yormayın

Eşim nasıl bir insan olduğumu bildiği için yapmıyor bunu. ailesine de kendi ailem gibi davranıyordum. O yüzden bu kadar negatif yormayın
Sadece tolere ediliyorsunuz. Bunu eşiniz illallah çekmeye başladığı gün anlayacaksınız. Çok da coşmayın yani nasılsa kimse ses etmiyor diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X