Esimin Ailesinden cok yoruldum

amymon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2024
7
4
34
Merhaba kızlar ben yeni üyeyim ve fikirlerinizi almak istiyorum.ben aslında mimarım hatta yuksek de yapıyordum ama bebek olunca tezimi yazamadım. İzmir de okudum ve çalışmaya devam ettim ancak kanser hastası babam kötüleşince işi bırakıp memlekete geldim ve onu kaybettik ardından evlilik cocuk derken 5 yıldır ise zorunlu ara verdim.esimin ailesi aslinda çok iyiler görünürde bir problemimiz yok ama resmen birlikte yaşıyoruz.ise dönmek için aksamlari hasta sonları vs full onlarlayiz çalışmam lazım çalışamıyorum.ne bir tatil ne bir bayram onlarsız biseyb apamiyoruz.basta anlamadım cunki baya anlayışlı falan duruyorlardı. Memlekete torun olunca ev açtılar 4 ay kalip donerlen jnan bu 4 ayda hergun hergun 3-4 çeşit yemek yapar çağırırım.elimde cocuk varken.onlar Ankaradayım döner her kış sanki kuralmis gibi arkalarından biz giderin en az 2 ay evlerinde kaliriz inanın o kadar
Bıktım ki usandım ya hayatım kalmadı.ise dönersem belki mazer
Etim olur ama kırmadan üzmeden nasıl yaparim.fikirlerinizi bekliyorum

E niye zaten hep beraberken bir de başka şehire gidip iki ay evlerinde kalıyorsunuz ki? Hadi siz çalışmıyorsunuz eşiniz de mi çalışmıyor o nasıl kalıyor iki ay?
Zaten beraberiz ne gerek var evimi düzenimi bırakıp da gideyim diyemiyor musunuz eşinize? Bunun için kırılacaksa da kırılsın. Aynı yaşam tarzını eşiniz sizin ailenizle yaşar mı?

E bunu isteyen eşiniz. Konuşamıyor musunuz eşinizle ben istemiyorum diye. Niye iletişimsiz evliliklerle ömrünüz geçiyor anlamıyorum.
Eşimi seviyorum iyi biri filan demeyin insan konuşamadığı kişi için iyi diye diyebilir mi ya.

Eşim beni anlamayacaksa iyi filan değildir. İsteklerimi görmeyecekse iyi değildir. Onunla açık açık konuşamıyorsam hiç iyi değildir.

Bu kadar içli dışlı olmak istemiyorum dersiniz biter.

Kendi değerinizi kendiniz belirleyin kocalarınıza bırakmayın lütfen artık 🙏 Ben değerliyim,isteklerim değerli ve bana bu değerin verilmesi lazım. Siz inanırsanız karşınızdakide inanır.

Merhaba kızlar ben yeni üyeyim ve fikirlerinizi almak istiyorum.ben aslında mimarım hatta yuksek de yapıyordum ama bebek olunca tezimi yazamadım. İzmir de okudum ve çalışmaya devam ettim ancak kanser hastası babam kötüleşince işi bırakıp memlekete geldim ve onu kaybettik ardından evlilik cocuk derken 5 yıldır ise zorunlu ara verdim.esimin ailesi aslinda çok iyiler görünürde bir problemimiz yok ama resmen birlikte yaşıyoruz.ise dönmek için aksamlari hasta sonları vs full onlarlayiz çalışmam lazım çalışamıyorum.ne bir tatil ne bir bayram onlarsız biseyb apamiyoruz.basta anlamadım cunki baya anlayışlı falan duruyorlardı. Memlekete torun olunca ev açtılar 4 ay kalip donerlen jnan bu 4 ayda hergun hergun 3-4 çeşit yemek yapar çağırırım.elimde cocuk varken.onlar Ankaradayım döner her kış sanki kuralmis gibi arkalarından biz giderin en az 2 ay evlerinde kaliriz inanın o kadar
Bıktım ki usandım ya hayatım kalmadı.ise dönersem belki mazer
Etim olur ama kırmadan üzmeden nasıl yaparim.fikirlerinizi bekliyorum
Eşinizin işi yok mu, çocuğun okulu yok mu? Bu kadarı da fazla yahu. Çok saçma kusura bakmayın.

Eşinizin talebi mi bu yönde?
Siz mi gönülleri olsun diye çırpınıyorsunuz?

neden bu kadar yüz verdiniz ki senelerdir bu düzene alışmışlar şimdiden sonra koyacağın mesafe küslük, dargınlık olarak anlaşılabilir.
bende yeni evliyim o dengeyi baştan kurmaya çalışıyorum kimse kırılmasın üzülmesin diye kendimden ödün veren birisi değilimdir, kırılan kırılsın mantığındayım sizde biraz bencil olun
eşinizin de rahatı yerinde, ama inan bana karısının sesinin çıkmayacağını bilse bütün erkekler eşin gibi olurdu

Gitmeyin, kimse zorla götüremez sizi. Arkalarından hemen gidip 2 ay kalmanın manası ne? Ben bu kayın aileleri de anlamıyorum insan niye durmadan dip dibe olmak ister🙄 Valla benim kp her akşam arar halimizi hatrımızı sorar ama birbirimize biraz sık gidip gelince sıkılır, dinlenmek ister. Bize gelince daha oturmadan kalkmayı düşünüyor adam. Yani bunlar hiç mi yorulmuyor dinlenmek istemiyor anlam veremiyorum.

İşe başlarsanız vakit bulamazsınız. Ve en büyük sorun eşinizde. Baştan denge kurulmalıydı. Meslek sahibi kadınsınız. Karşınıza alıp konuşun eşinizle.

Ev hanımıyım senin kadar ağırlamıyorum kimseyi, cocuklar pert imi çıkarıyor zaten birde kaynanama ceşit çeşit yemek mi yapıcam iyi de aramız ama o kadar hizmet edemem kimseye hele ki sürekli yemekli davetler hiç bana göre değil, sesin çıksın biraz iyiler diye de bu kadar iç içe olunmaz

Siz aksi olması için bir şey yaptınız mı. Aileler bayılıyor zaten çocuklarımız bizim yanımızda dursun diye. Artık bu düzeni istemediğinizi söyleyeceksiniz

Yorumlar için çok teşekkür ederim.simdi tabi ki ağzım dilim var eksik davrandığımı da kabul ediyorum elbette ancak olay şöyle. Şimdi bunlar birbirlerine asiri düşkün ben açıkçası evlendikten sonra farkettim.acayip bir bagliliklari var yeni evlendiğimde bu konu da esimle çok tartıştım ama bana ciddi bir psikolojik baskı yaptı 2 aylik evliyim babamı yeni kaybetmişim ust üste 3 dusuk yapmışım 1 sene içinde vs vs hassas anımda daha fazla problem yaşamışım ailesiyle diye geçen sefer ki (çok ihmal ettiğimi söylüyordu çünkü itiraz ediyordum) durumu telafi etmek için daha yakın olalım dedim.en zor anımda annemden önce koşmaya başlamışlardı 3 senem baya problemli geçti.ancak Şimdi öyle bir alıştılar ki zayıf anımda yaşadıklarımı geri çeviremez oldum.isi öne sürerek yavas yavas mesafe koymaya çalışıyorum. Kızmayın arkadaşlar herkes hata yapabilir ben kadınlar birbirini anlayacağını düşündüğüm için içinde bulunduğum durumda tavsiye istedim sadece.

X