Esimin Ailesinden cok yoruldum

Ve şunu da ekleyeceğim babasi çok naif kibar insan belediye başkanlığı yapmış biraz kontrolcu,esim inşaat mühendisi kendi işi şirketi var tabi şirketin yüzde 51 i babasına geri kalanı esim ve kardeşine ait.kiş sezonu inşaat şantiye proje olmuyor bende bebekten dolayı ara verdim ve oglum 26 aylik henüz okula gitmiyor, babası aslında esimi kız kardeşini iş konusunda ve diğer konularda asiri baskiliyor,o babaya sesini çıkaramıyor hangi işi uygun bulursa onu yapıyorlar.ben baba oğul arasına zaten giremem de kendimi ve minik çekirdek ailemi normale çevirmek istiyorum. Biri inanmıyorum demiş olabilir tabi ezik gibi gorunmusum hatta belki ezik davranışım zaten öyle olmasa buraya neden yazayım bir derdim var ki yazmışım.iste böyle hanımlar ama işte iyi olayım derken fazlaca suyunu çıkacaklarını tahmin edemedik kesinlikle

Yavaşça ısıtılan kurbağa misali.
Çok yüz vermişsiniz lakin eşinizde asıl sorun. Zamanında resti çekseydiniz büyük sorun çıkaracak bir hali var.
Benim ailemi ihmal ettin nedir ben anlamıyorum. Herkes kendi ailesi ile ilgilenir arar sorar. "Onun" ailesini nasıl ihmal etmiş olabilirsiniz?

Gelin etrafımızda dört dönsün.
4 ay boyunca misafir ağırlıyorsunuz o iyi niyetli, düşünceli, naif insanlar demiyorlar mı kızım hergün 3-4 çeşit, eteğinde çocuk yoruluyorsundur diye? Demezler. Normaliniz bu olmuş çünkü.
Sizin durum tamda fazla fedakarlığın görev halini alması.
Onların gönlü olsun derken kendi hakkınıza girmişsiniz çok.

Yavaş yavaş kendinizi çekeceksiniz. Hayırdır ne oluyor diyecekler.
Ya da daha fazla kaldıramam diyeceksiniz kesivereceksiniz. Küstü diyecekler.

Asıl problem kocanız.
Her iki durumda da tepki alacağınızı göze almanız gerek. Bu normalleşmiş anormallikten kurtulmak için bir bedel ödeyeceksiniz. Başta bunu göze almanız lazım.
Hayatınizı, heveslerinizi süresiz onların hoşgörüsüne teslim etmişsiniz. Bunu kendi malları zannediyor insanlar.
Gerisi öyle yada böyle gelir.
Kimseyi de takmamanız lazım. Mevzu hayatınızın iplerini elinize almak çünkü.

Esinizle halledeceksiniz bu durumu ailesiyle degil. Hic kirmim incitmimde demeyin esiniz sizi dusunmuyor cunku. Bu zamana kadar sesinizi cikartamamissiniz cikarttiginizda esiniz tarafindan manipule edilmissiniz bundan sonra sizi etkilemesine izin vermeyin. Kavga istiyorsa kavga edin ama sinirlarinizi cizin.

Yuksek lisans yapan tez yazan biri nasil bu kadar berbat yazabilir ona hayretimi dile getireyim öncelikle. Yarim yamalak anlaşılıyor yazdiklarin. Ama sorun es ailesi değil, sorun es ailesi dibinize ev acip aylarca burnunuzun dibinde yasadigi halde onlar gider gitmez arkalarindan koşa koşa 2 ay kalmaya giden meymenetsiz kocan ve buna hayir demeyecek kadar, bebekli halinle 4 cesit yemek yapip her gun agirlayacak kadar enayi olan sen.

Yuksek lisans yapan tez yazan biri nasil bu kadar berbat yazabilir ona hayretimi dile getireyim öncelikle. Yarim yamalak anlaşılıyor yazdiklarin. Ama sorun es ailesi değil, sorun es ailesi dibinize ev acip aylarca burnunuzun dibinde yasadigi halde onlar gider gitmez arkalarindan koşa koşa 2 ay kalmaya giden meymenetsiz kocan ve buna hayir demeyecek kadar, bebekli halinle 4 cesit yemek yapip her gun agirlayacak kadar enayi olan sen.
biraz acımasız olmuş ama maalesef doğru :KK43:

Yorumlar için çok teşekkür ederim.simdi tabi ki ağzım dilim var eksik davrandığımı da kabul ediyorum elbette ancak olay şöyle. Şimdi bunlar birbirlerine asiri düşkün ben açıkçası evlendikten sonra farkettim.acayip bir bagliliklari var yeni evlendiğimde bu konu da esimle çok tartıştım ama bana ciddi bir psikolojik baskı yaptı 2 aylik evliyim babamı yeni kaybetmişim ust üste 3 dusuk yapmışım 1 sene içinde vs vs hassas anımda daha fazla problem yaşamışım ailesiyle diye geçen sefer ki (çok ihmal ettiğimi söylüyordu çünkü itiraz ediyordum) durumu telafi etmek için daha yakın olalım dedim.en zor anımda annemden önce koşmaya başlamışlardı 3 senem baya problemli geçti.ancak Şimdi öyle bir alıştılar ki zayıf anımda yaşadıklarımı geri çeviremez oldum.isi öne sürerek yavas yavas mesafe koymaya çalışıyorum. Kızmayın arkadaşlar herkes hata yapabilir ben kadınlar birbirini anlayacağını düşündüğüm için içinde bulunduğum durumda tavsiye istedim sadece.
Evliliğinin ikinci ayında babasini kaybetmiş bir insan neden ayni sene icerisinde 3 kez hamile kalır ya? Hayır yani 18 yasinda evlenmis cahil bı kızcağız olsaniz anlarim da, bu ne izansizlik ya Korunmak diye bir seyden hic haberiniz yok galiba

Evliliğinin ikinci ayında babasini kaybetmiş bir insan neden ayni sene icerisinde 3 kez hamile kalır ya? Hayır yani 18 yasinda evlenmis cahil bı kızcağız olsaniz anlarim da, bu ne izansizlik ya Korunmak diye bir seyden hic haberiniz yok galiba
Ben ogluma sahip olabilmek için çırpındığım bir durumu cahillikle ozdeslestirmeniz acımasızca evet.ben evlat sahibi olabilmek için gerekirse 5 kez de denerdim.cok sukur oldu saglikli bir evlatvsahini olmayi istemek cahillik mi?bunun babamla ne ilgisi var belki de teselli bulmak için de anne olmak istemişimdir.cok tuhaf bir yorum kırıcı. Kadın kadına bu kadar sert olmamali

Hangi koşulda yazdığımı biliyor musunuz da bana Türkçe dersi vermeye kalkıyorsunuz? Belki wc de belki otobuste belki ogluma bakarken yaziyorum😁. Ben enayi değilim ama siz çok kaba ve kırıcı bir insansınız kesinlikle.

Izansızlık öyle mi? Fazla büyük konuşmayın isterseniz. Yaaa evet haberim yok o ne ki😃😃

X