Eşimin ailesinin bencilliği ve samimiyetsizliği

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır kafamda olan ve eşimin ailesi tarafından sürekli yenileri eklenen olayları sizlere anlatmak istiyorum ne yapıcam inanın bilmiyorum. Zihnimi öyle kurcalıyor ki çoğu zaman bunları düşünürken buluyorum kendimi, eşimede yansıtıyorum zaman zaman, bunu hiç yapmak istemiyorum ama yansıtıyorum ister istemez.

2 yıllık evliyiz. Direkt olaylara geçiyorum. Ailesini ilk başlarda çok tanımadığım için benim açımdan her şey iyi gidiyordu zaten insan evlilik telaşında olunca kafada onca şey varken bazı şeyler hep dikkatimden kaçmış sonradan aklıma geliyor. Kv bana çoğu şeyin en ucuzunu ve kalitesizini aldı, bohçama bi eşarp bile koymamış o kadar özensiz. Anne babama bile hediye getirmemiş bizim oralarda bohça denir anne babayada gelir. Çam sakızı çoban armağanı işte çok şey beklemedik. Hiç sesimi çıkarmadım kırmak istemedim. Sonra evlendik başka şehirde yaşayacaktık evimize geçtik. Bu arada düğünü eşim kendi birikimiyle yaptı a dan z ye her şeyi. Asıl konu bu. Biz düğün sonrası memletten evimize geçtik altın konularını konuşmadan.sonra aradan zaman geçti eşime dedim altınları istemeyecek miyiz.annesi çok manipüle ettiği için eşimi biraz zorlandı istemekte Eşim sessiz sakin saygılı biri olduğundan annesi baya faydalanıyor bu özelliğinden sesini çıkarmadığı için oğlunu kullanıyor resmen. Neyse eşim altınları istedi kem küm etti vermedi kadın. Sonra yine istedi bi kaç kere 10 tane altın verdi zorla. Düğünü yapan eşim altınları alan onlar. Neyse dedim yine bi şey demedim eşiminde üstüne gitmek istemiyorum ailesinin bu hallerine o da çok üzülüyor ama napıyım zorla mı alıyım diyor. Ama ben bu konuya çok takıldım haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum. Bana bi tane basit bilezik taktılar ayrı ayrı bile takmadılar. Saygımı bozmuyorum diye iyice basitleştirdiler her şeyi. Sözün özü ben bu altın meselesinde takılı kaldım 10 tane verdiler konu kapandı napıcam bilmiyorum . Böyle fırsatçı insanlar görmedim. Gelin arabasından inerken bile 200 lira veren insanlar ne bekliyorum ki… bunları düşününce kafayı yiyorum öyle cimriler öyle paracılar ki oğlunun altınlarına kondular utanmadan hiç bi yardım etmeden. Düğünü kendi yapıyormuş gibi anlattı bide herkese bide havalı sormayın . Eşimin taktığı bileziklerle de zar zor araba aldık paramız eksik kaldı babasından borç istedi bide borç ödüyoruz oğlum düğününü yapamadım bari bu benden olsun diyemiyor ha unutmadan fakir insanlarda değiller eşim gibi efendi evlatları olduğu için her şeyi yapacağını bildiklerinden iyice ona yıktılar her şeyi nasıl bi anne babaysa hiç vicdanları yok.hiç bi şekilde faydaları yok saygımda yok kendilerine.Nefret ettim iyice evime geliyorlar yatılı zor tahammül ediyorum. Ne yüzle geliyorlar diyorum millet neler neler yapıyor gelinine ben saygıda kusur etmedim diye bunları yaşıyorum heralde. Bundan sonra napıcam bilmiyorum hiç içimden gelmiyor onlarla bir araya gelmek. Benim evime gelince her şeyi bol keseden kullanıyor kendi evinde bi parçayı zor koyuyor önümüze anlam veremedim bunlara. Ne yapıcam akıl verin lütfen bu düşüncelerden kurtulamıyorum
Cok basit kayinvalidenize caya kahveye bi seye gidip annecim altinlarimi da gelmisken alayim artik tesekkurler bugune kadar muhafaza ettigin icin deyin ve alin altinlarinizi. Boyle sacma sey mi olur. Tamam biz de esimle ikimiz yaptik nerdeyse her seyi. Esimin annesi yok sadece babasi var. Altin bile istemedim kendi annemden bile cunku insanlarin borca girmesini istemiyordum. Ama takilan altinlari da anneme verdim benim icin sakladi satilana kadar. O altinlar sizin. Esinizden almasini beklemeyin kendiniz alin. Utanirlar belki biraz

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır kafamda olan ve eşimin ailesi tarafından sürekli yenileri eklenen olayları sizlere anlatmak istiyorum ne yapıcam inanın bilmiyorum. Zihnimi öyle kurcalıyor ki çoğu zaman bunları düşünürken buluyorum kendimi, eşimede yansıtıyorum zaman zaman, bunu hiç yapmak istemiyorum ama yansıtıyorum ister istemez.

2 yıllık evliyiz. Direkt olaylara geçiyorum. Ailesini ilk başlarda çok tanımadığım için benim açımdan her şey iyi gidiyordu zaten insan evlilik telaşında olunca kafada onca şey varken bazı şeyler hep dikkatimden kaçmış sonradan aklıma geliyor. Kv bana çoğu şeyin en ucuzunu ve kalitesizini aldı, bohçama bi eşarp bile koymamış o kadar özensiz. Anne babama bile hediye getirmemiş bizim oralarda bohça denir anne babayada gelir. Çam sakızı çoban armağanı işte çok şey beklemedik. Hiç sesimi çıkarmadım kırmak istemedim. Sonra evlendik başka şehirde yaşayacaktık evimize geçtik. Bu arada düğünü eşim kendi birikimiyle yaptı a dan z ye her şeyi. Asıl konu bu. Biz düğün sonrası memletten evimize geçtik altın konularını konuşmadan.sonra aradan zaman geçti eşime dedim altınları istemeyecek miyiz.annesi çok manipüle ettiği için eşimi biraz zorlandı istemekte Eşim sessiz sakin saygılı biri olduğundan annesi baya faydalanıyor bu özelliğinden sesini çıkarmadığı için oğlunu kullanıyor resmen. Neyse eşim altınları istedi kem küm etti vermedi kadın. Sonra yine istedi bi kaç kere 10 tane altın verdi zorla. Düğünü yapan eşim altınları alan onlar. Neyse dedim yine bi şey demedim eşiminde üstüne gitmek istemiyorum ailesinin bu hallerine o da çok üzülüyor ama napıyım zorla mı alıyım diyor. Ama ben bu konuya çok takıldım haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum. Bana bi tane basit bilezik taktılar ayrı ayrı bile takmadılar. Saygımı bozmuyorum diye iyice basitleştirdiler her şeyi. Sözün özü ben bu altın meselesinde takılı kaldım 10 tane verdiler konu kapandı napıcam bilmiyorum . Böyle fırsatçı insanlar görmedim. Gelin arabasından inerken bile 200 lira veren insanlar ne bekliyorum ki… bunları düşününce kafayı yiyorum öyle cimriler öyle paracılar ki oğlunun altınlarına kondular utanmadan hiç bi yardım etmeden. Düğünü kendi yapıyormuş gibi anlattı bide herkese bide havalı sormayın . Eşimin taktığı bileziklerle de zar zor araba aldık paramız eksik kaldı babasından borç istedi bide borç ödüyoruz oğlum düğününü yapamadım bari bu benden olsun diyemiyor ha unutmadan fakir insanlarda değiller eşim gibi efendi evlatları olduğu için her şeyi yapacağını bildiklerinden iyice ona yıktılar her şeyi nasıl bi anne babaysa hiç vicdanları yok.hiç bi şekilde faydaları yok saygımda yok kendilerine.Nefret ettim iyice evime geliyorlar yatılı zor tahammül ediyorum. Ne yüzle geliyorlar diyorum millet neler neler yapıyor gelinine ben saygıda kusur etmedim diye bunları yaşıyorum heralde. Bundan sonra napıcam bilmiyorum hiç içimden gelmiyor onlarla bir araya gelmek. Benim evime gelince her şeyi bol keseden kullanıyor kendi evinde bi parçayı zor koyuyor önümüze anlam veremedim bunlara. Ne yapıcam akıl verin lütfen bu düşüncelerden kurtulamıyorum
Kesinlikle mesafe koyun, tavrınızı belli edin derim. Türkiye’de bu kayınvalide sorunları maalesef bitmiyor ama siz bu evliliğe devam edecekseniz sınır koymayı öğrenin hiçbir şey içinizde kalmasın aradan yıllar geçiyor insan bunları unutamıyor. Ayrıca şöyle düşünün en kötü ne olabilir siz tartışmaya çekiniyorsanız eşiniz ya da ailesi de çekinsin kendinizden ödün vermeyin

Cok basit kayinvalidenize caya kahveye bi seye gidip annecim altinlarimi da gelmisken alayim artik tesekkurler bugune kadar muhafaza ettigin icin deyin ve alin altinlarinizi. Boyle sacma sey mi olur. Tamam biz de esimle ikimiz yaptik nerdeyse her seyi. Esimin annesi yok sadece babasi var. Altin bile istemedim kendi annemden bile cunku insanlarin borca girmesini istemiyordum. Ama takilan altinlari da anneme verdim benim icin sakladi satilana kadar. O altinlar sizin. Esinizden almasini beklemeyin kendiniz alin. Utanirlar belki biraz
İstedik kaç kere aylar sonra 10 tane verdi zorla .çok altın gelmedi yok taktıklarım gelmedi o kadar konuştu ki saatlerce o an çirkefleşmediğime pişmanım. En az 70-80 altın gelmiştir buna adım gibi eminim. Şimdi nasıl açıcam bu konuyu diyorum kendine göre 10 tane verdi kapandı bu konu

Benim durumum da aynı sizin gibi oldu hiç bohça gelmedi altınlarimi düğünden sonra size çok uygun ev bulduk diyip bizi bir güzel kandırıp aldılar iş tapuya gelince e baban kendi adına yaptı oğlum oldu asla ne ev ne altinlarimi alabildim onlardan ama ben eşimle çok mutluyum bunları kafamda büyütmuyorum evime gelirler saygısızlık yapmıyorum yinede herkes kendi yaptığıyla kalsın inanın kimsenin ahı kimsede kalmıyor ama bekarlar tavsiye düğünde gelen takılarinizi kendiniz kaldırın kimseye emanet etmeyin

Çıkarcı bencil görgüsüz insanlara denk gelince böyle oluyor eşimi tenzih ediyorum ama ailesinin dilinden para düşmüyor dini imanı para dedikleri insanlardan.
Esinizde suç.Ailesi altınlarına el koymuş gasp etmiş sesini çıkarmıyor bir de evine yatılı davet ediyor.Suc kv kb değil boşuna diş bilemeyin,onlar bu yüzü esinizden buluyor.Adam hayatta hep böyleyse kim olursa olsun hakkını savunamiyor,sürekli kullanılan oluyorsa kibarliktan değildir o.Hep o kırılmasın diye alttan alacağınız bir hayat istemezsiniz her halde?
Net olun ya altınları unutun eş ailesini öyle kabul edin mutlu mesut yaşayın,lafını bile etmeyin ya da ne gerekiyorsa sonuçlarını kabullenip dişinizi gösterin Kin duyup minnoş minnoş evinizde ağırlamak daha zor ve yanlış.

Bende fibromiyalji oldum boyun fıtığı oldum içime attıklarım yüzünden. Yeri gelince tek tek söylicem hepsini saygı saygı diye diye sustum ama bizim haklarımıza saygı göstermeyende karşılığını görsün artık. Eşimde ailesinin farkında çoğu zaman onu üzmemek için sessiz kaldım. Bide ilk kez böyle şeyler yaşayınca insan nasıl tepki vereceğini kendini nasıl savunacağını bilemiyor. Bende çok bi şey istemedim hep anlayışlı oldum ama öyle olunca kıymet bilinmiyormuş gerçekten her lafını çat çat söyleyenler kıymetli
Aynen öyle canım biz kendimiz öyle yaptırıyoruz herkes yerini haddini bilecek

Altınlar kocanızın değil sizin, farkında mısınız? Sizin altınlarınızı gasp etmişler. Bu durum benim için çok ciddi bir mesele olurdu. Kocamı da darlardım evet, boşanmaya kadar giderdi iş.

Benim durumum da aynı sizin gibi oldu hiç bohça gelmedi altınlarimi düğünden sonra size çok uygun ev bulduk diyip bizi bir güzel kandırıp aldılar iş tapuya gelince e baban kendi adına yaptı oğlum oldu asla ne ev ne altinlarimi alabildim onlardan ama ben eşimle çok mutluyum bunları kafamda büyütmuyorum evime gelirler saygısızlık yapmıyorum yinede herkes kendi yaptığıyla kalsın inanın kimsenin ahı kimsede kalmıyor ama bekarlar tavsiye düğünde gelen takılarinizi kendiniz kaldırın kimseye emanet etmeyin
Eşiniz bu durumda ne dedi onlara.Size bu konuyla ilgili ne diyebildi çok merak ettim.

Keşke önleminizi baştan alsaydınız. ailenize vereydiniz takıları düğünde böyle bir sorunla karşılaşmazdınız.
Benim düğünümde de herşeyi eşim yaptı maddi anlamda. Zaten esimin annesi olmadığı içinde manevi anlamda da karşı taraftan hiç bir yardım görmedim. Ne aramak ne sormak başka sehirdelerdi ve dügün bile onların tarafında değil bizim tarafta oldu. Dügün kına bir şeklinde. Düğünden bir gün önce gelip resmen beni ve ailemi kafeye davet ettiler düğünü konuşmak için ve kendileri aramayip eşimle haber gönderdiler. Ben tabiki gitmedim herşeyi tek başıma yapmışım zaten onlara neden ihtiyaç duyayım? Ama ailem yinede gitti. Bu yaptıkları yetmezmiş gibi birde düğünde takıdan hemen sonra iki gorumcem gidip anneme takınin sayılacağını ve gelinle damada teslim edileceğini söylemişler(Dügün devam ederken biz yokuz onlar sayacakmış). Annem geldi bana söyledi ve böyle birşeyi kesinlikle kabul etmedim. Eşimle konuştum ve bunun ne demek olduğunu sordum eşim görümcelerime gidip ne yapmaya çalıştıklarını sorduğunda birde üstüne yalan söyleyip öyle birşey demediklerini soylediler!! takıyı tabiki kendi aileme emanet ettim düğünden 3 gün sonra ailem ve eşimle beraber saydık ve bütün takıyı bankaya babamın kasasına koydurdum. Aklınızı kullanın kızlar saf olmayın.

Takı töreni yapmamıştık gelen altınlar kv ye geldi erkek tarafından sonra isteyince bin bir bahane. Ben kalp kırmamak için çoğu şeye sessiz kaldım. Ama eşimin halletmesi gereken konular olduğu için araya girmek istemedim. Söylediklerinizi yapmak isterdim ama çok mu geç oldu 2 yıl geçti üstünden
Kalp kırmamak için sessiz kalın, sizi de eşiniz gibi ezik görmüşler. Hakkınızı aramamışsınız. Kv sizde kalmaya gelmiş, ses etmemişsiniz. Bence olay çıkartmadan kıymet bilinmiyor.
Aynen böyle düşünüyorum bende bunları eşime söyledim çoğu şeyi farkına vardı evlenince ailesinin gerçek yüzünü gördü ama olan altınlara oldu şimdi yeniden gündeme getircez artık

2 yıl sizden aldıklarını telafi etmeleri uzun bir süre. bu saate kadar vermeyen bu saatten sonra da vermez, alamasanız da rahatlarını bozabilirsiniz :dondurma:
sık sık laf sokun, sürekli altınları gündeme getirin, onunla şu planımız vardı, şunu yapmayı düşünüyorduk ama kısmet olmadı, şimdi şunun için şukadar eksiğimiz var altınlarımız olsa iyi olur vs diyip bunaltın.
altınları alamasanız bile hazımsızlık hissederler biraz.
birde sürekli başkalarından bahsedin, ay arkadaşım düğünden gelen altınlarla şu yatırımı yapmış, vay bu kuzenimin kayınpederi şu kadar bilezik takmış, yok komşumuzun oldu düğün masrafını oğluma ödetmem öldüm mü ben demiş.
dozları ara ara verin:halay:

İki yıl geçmiş üstünden. Siz suyunuzu için. O altınların kaldığını düşünüyor musunuz? Ayrıca takı töreni yapılmamış ne kadar altın geldi nereden biliyorsunuz? Belki gerçekten 10 tane geldi ordan nasıl emin oldunuz?

Kocanızda kusura bakmayın ama sümsük.

Arkadaşlara katılıyorum birşey alamazsınız artık ama en azından huzursuz olsunlar. İki yıldır beyninizde siz tartışıyorsunuz. Huzurunuz bozulmuş ve kocanızda hiç önlem almamış buna.. madem bundan sonra birazda onların huzuru kaçsın.

X