Eşimin akrabama saygısızlığı, akrabamın laf sokmaları.

üstelik bu akrabam temiz kalpli de aslında çünkü bana eşin seni aldatabilir ilerde çok yüz verme demişti durup dururken, daha ben yeni evliyken. Bunu tamamen kalbiyle söyledi

Aldattı mı eşiniz sizi peki?
Dükkanın olduğu sokaktaki tüm dişilere yürüyen biri kocası. En son, alış veriş yapan müşteri kadını kredi kart bilgilerinden sosyal medyada aramıştı. Bir kadına kurabiye yapıp tattırmıştı, aynı muhitte çalışan bir başka kadın bu adama aşkım falan diyordu. Pek aldattı sayılmıyor kirazmevsimine göre.

Dükkanın olduğu sokaktaki tüm dişilere yürüyen biri kocası. En son, alış veriş yapan müşteri kadını kredi kart bilgilerinden sosyal medyada aramıştı. Bir kadına kurabiye yapıp tattırmıştı, aynı muhitte çalışan bir başka kadın bu adama aşkım falan diyordu. Pek aldattı sayılmıyor kirazmevsimine göre.
Abooooooo:KK57:
Daha ne yapacak? Pastanecinin kredi kartı bilgilerimden beni sosyal medyada bulmuş olma ihtimalini bir düşündüm de...
Aldatmaktan da ötesini içeriyor. Adam stalkçu yaaa ve bu çok korkutucu bir şey.

Kendi halinde akraba ile normal akraba farkı nedir? Normal akrabalar kendi halinde değil mi?

İkisi de bi acayip davranmış. Kadın misafir olduğu yerde gereksiz boş konuşmuş, eşiniz gereksiz inat etmiş. He abla yaparsın deyip geçebilirdi.
Kendi halinde lafını biraz aklından zoru var , kırık manasindami kullandi acaba?

Abooooooo:KK57:
Daha ne yapacak? Pastanecinin kredi kartı bilgilerimden beni sosyal medyada bulmuş olma ihtimalini bir düşündüm de...
Aldatmaktan da ötesini içeriyor. Adam stalkçu yaaa ve bu çok korkutucu bir şey.
Kör abaza resmen yahu. Eline geçmiyor, eline geçirse neler edecek düşün.

Kör abaza resmen yahu. Eline geçmiyor, eline geçirse neler edecek düşün.
Bir de tehlikeli bir şey Katip.
Dün mesela ben de pastaneden kurabiye aldım, sevdiceğime götürdüm. :KK70: Pastaneci kredi kartımdan beni bulsa söylerim sevgilime. :KK70: Sevgilim de gider kurabiyeleri tek tek yedirir. Medeni adamdır, şikayet vs. eder şaka bir yana. Ama cidden bunun için adam dövecek adam çok.

Kesinlikle canım valla bende öyle düşünüyorum aslında ve şaşkınım. Geçenlerde aynı ortamda yine akrabayla beraberdik ve bana dedi ki perşembe günü sana geleceğim oturmaya bende şakayla karışık gel tabi dedim. Bugün bir baktım normal müşteri gibi geldi, hemde haberi olmadan bizim yerimiz olduğundan. Allah getirtmiş sanki onu buraya..
Ne diye inatlaşıyor eşiniz anlamadım.
Bende yaparım diyorsa evet doğrudur yaparsınız tabi dese ölür müydü?
Kadın patavatsız ve saçmalamış ama eşiniz de çocuk gibi münakaşaya girmiş yaparım,yapamazsın diye,sanirsın poğaca börek yapmıyor da,atomu parçalıyor. Her kadın bunları mutfağında illaki yapıyor zaten. Niye yapılamasın?

Merhaba kızlar bildiğiniz üzere eşimle kendi iş yerimiz var gıda üzerine, ve birlikte çalışıyoruz. Az önce dükkana tesadüfen bir akrabam geldi, kadında kendi halinde ve çok patavatsız bir kadın normalde, ama çoğu zamanda doğruyu söyler patavatsızca da olsa. Neyse, o da bizim yerimiz olduğunu bilmiyordu burasının, tesadüfen geldi yani bi şeyler almaya. Sonra oturdu çay ikram ettim. Muhabbet sohbet flan. Eşimle tanıştırdım. Akrabam dedi ki eşime “sen mi yapıyorsun bütün bu tezgahtaki malları?” Eşim de evet abla ben yapıyorum dedi.

Akrabamda aman ne olcak bende yaparım bana da göster aynısını yaparım dedi. Eşim de dediki, abla evde yaptığın gibi bi şey değil bu dedi bayağı tecrübe edip öğrenmen lazım dedi. Ben çocukluktan beri yapıyorum bu işi dedi. Akrabamda olsun ne olacak bir iki derken sonrasında güzel yaparım dedi. Eşim de yine abla olmaz yapamazsın falan filan bu böyle bayağı bi uzadı gitti artık çirkinleşmeye başladı. Resmen karşılıklı atıştılar. Ama eşim de, kadının yani akrabamın kendi halinde olduğunu bilmiyordu normal bir akrabam sandı onu. Ama yine de akrabam olduğunu söyledim, biliyordu yani.
Tam inatlaşmaya devam ederken müşteri geldi içeri, burdan bi şey yenmez belki güzel değildir dedi. Allahtan gelen müşteri arkadaşımızdı. Çok ayıp etti burada akrabam.

İyice inatlaşmalar çoğaldıktan sonra akrabam hemen patavatsızca lafını yapıştırdı; bundan sana koca falan olmaz kızım hiç beğenmedim damadı çok inatçı dedi. Eşim de sinir olunca karşılık verdi bende seni beğenmedim zaten dedi. Sonra gülerek gitti akrabam dükkandan, nasıl sinir ettim onu diyor bi de bana :) üstelik bu akrabam temiz kalpli de aslında çünkü bana eşin seni aldatabilir ilerde çok yüz verme demişti durup dururken, daha ben yeni evliyken. Bunu tamamen kalbiyle söyledi çünkü eşimi falan asla tanımıyordu.

Neyse Yani bu konuda eşime de kızdım diyorum sen neden uzatıyorsun inatlaşıyorsun kadınla? Sonuçta akrabam benim diyorum. He de geç amma uzattın dedim. Ama eşim de onun kendi halinde olduğunu bilmediğini ve laflarına çok kırıldığını söyledi. Şimdi kadın bütün sülaleye anlatacak kötüleyecek eşimi. Sizce kim haklı? Ben işin içinden çıkamadım.
Isin icinden cikamadigin bir bu mu kaldi mevsimler gecti su kocandan gecemedin kirazmevsimi

Merhaba kızlar bildiğiniz üzere eşimle kendi iş yerimiz var gıda üzerine, ve birlikte çalışıyoruz. Az önce dükkana tesadüfen bir akrabam geldi, kadında kendi halinde ve çok patavatsız bir kadın normalde, ama çoğu zamanda doğruyu söyler patavatsızca da olsa. Neyse, o da bizim yerimiz olduğunu bilmiyordu burasının, tesadüfen geldi yani bi şeyler almaya. Sonra oturdu çay ikram ettim. Muhabbet sohbet flan. Eşimle tanıştırdım. Akrabam dedi ki eşime “sen mi yapıyorsun bütün bu tezgahtaki malları?” Eşim de evet abla ben yapıyorum dedi.

Akrabamda aman ne olcak bende yaparım bana da göster aynısını yaparım dedi. Eşim de dediki, abla evde yaptığın gibi bi şey değil bu dedi bayağı tecrübe edip öğrenmen lazım dedi. Ben çocukluktan beri yapıyorum bu işi dedi. Akrabamda olsun ne olacak bir iki derken sonrasında güzel yaparım dedi. Eşim de yine abla olmaz yapamazsın falan filan bu böyle bayağı bi uzadı gitti artık çirkinleşmeye başladı. Resmen karşılıklı atıştılar. Ama eşim de, kadının yani akrabamın kendi halinde olduğunu bilmiyordu normal bir akrabam sandı onu. Ama yine de akrabam olduğunu söyledim, biliyordu yani.
Tam inatlaşmaya devam ederken müşteri geldi içeri, burdan bi şey yenmez belki güzel değildir dedi. Allahtan gelen müşteri arkadaşımızdı. Çok ayıp etti burada akrabam.

İyice inatlaşmalar çoğaldıktan sonra akrabam hemen patavatsızca lafını yapıştırdı; bundan sana koca falan olmaz kızım hiç beğenmedim damadı çok inatçı dedi. Eşim de sinir olunca karşılık verdi bende seni beğenmedim zaten dedi. Sonra gülerek gitti akrabam dükkandan, nasıl sinir ettim onu diyor bi de bana :) üstelik bu akrabam temiz kalpli de aslında çünkü bana eşin seni aldatabilir ilerde çok yüz verme demişti durup dururken, daha ben yeni evliyken. Bunu tamamen kalbiyle söyledi çünkü eşimi falan asla tanımıyordu.

Neyse Yani bu konuda eşime de kızdım diyorum sen neden uzatıyorsun inatlaşıyorsun kadınla? Sonuçta akrabam benim diyorum. He de geç amma uzattın dedim. Ama eşim de onun kendi halinde olduğunu bilmediğini ve laflarına çok kırıldığını söyledi. Şimdi kadın bütün sülaleye anlatacak kötüleyecek eşimi. Sizce kim haklı? Ben işin içinden çıkamadım.
Zorunluyu iki senede zor duzelttik birde bu basimiza cikti. Bu zorunluya on tekme atmis. İki senede bunla ugrasiriz artik

Nasıl akraba bu patavatsız görüşmeyin.

O noktaya geldik biz zaten, gidince arkasından kavga ettik eşimle. Neden böyle inatçı davrandın akrabam olduğunu biliyorsun he deyip geçebilirsin diye hesap sordum otomatikman.

Ayy Kiraz yurtdisi tatilindeyim sabah senin konuna yazip evden ciktim simdi geldim, o arada ucmussun ama yine de yazayim.

Evlilikte akrabalarin ciftleri 'bosanma noktasina' getirecek kavgalar ettirmesinin nesi normal? Esinle arandaki bag o kadar zayif ki, densiz akrabalarin bile ondan daha onemli. Arasi iyi, iletisimi kuvvetli bir cift olsaydiniz zaten kadin densizlik etti aman ne diyor diye gulerdiniz beraber.

Evliligin her bir noktasinda o kadar yoksun ki, esin seni o kadar hice sayiyor ki sen de kendi akrabalarin uzerinden kavgalar cikartarak evliliginde var olmaya calisiyorsun. Halbuki bu seni guclu bir kadin yapmiyor. Esinin gozunde bagirir cagirir yine benim yanimda dedigimi yapar, beni birakamaz cesareti yok hanene +1 ekleme yapiyor

bence akrabanız tamamen haksız, ne munasebet benim is yerime gelen musteriye böyle bjr laf edecek benimle laf dalaşı yapacak.
akrabaniz diye eşiniz bu zorbaligi çekmek zorunda değil

Birincisi kocani hiç sevmiyorum, karısının emeğini sömüren, gözü dışarıda, beş kuruş etmez bir adam.
İkincisi
sen neden uzatıyorsun inatlaşıyorsun kadınla? Sonuçta akrabam benim diyorum. He de geç amma uzattın dedim.
Eşin tüm akrabalarinin önünde gelmeli bence insanın. Neden eşin sussun boş boş konuşan kadına? Senin susturman gereken eşin değil boş konuşan akraba olması gerekirdi - ama kocan da insan değil. O yüzden boşver, gitsin kötülesin

X