Eşimin annesine düşkünlüğü beni delirtti..

Anlamiyorum böyle seyleri ya...

Simdi tek sorun, annesine düskün olmasimi , ALLAH baska dert vermesin :nazar:

Nedense Erkek anneye düskün oldumu, sorun olur, ana kuzusu olur.
Ama bir Bayan annesine düskün oldumu, Annem o benim, tabiki düskün olacagim, esim beni neden anlamiyor vs olur.

Bir EVLATin , (ister erkek ister bayan) Annesine düskün olmasi gerek zaten.
ANNE kiymetini bilmeyen kocayi napim ben :nazar:

Bence sorun olan seyleri dert edin kendinize...

Ama bir Bayan annesine düskün oldumu, Annem o benim, tabiki düskün olacagim, esim beni neden anlamiyor vs olur.

Canım benim tamda benim bekarken kaynanamla tanışmadan önceki düşüncelerimmm
Koca tabiki annesine düşkün olacak amma annede bu düşkünlüğü gelininin hayatını cehenneme çevirmek için kullanmayacak...İşte püf nokta burada

Canım benim tamda benim bekarken kaynanamla tanışmadan önceki düşüncelerimmm
Koca tabiki annesine düşkün olacak amma annede bu düşkünlüğü gelininin hayatını cehenneme çevirmek için kullanmayacak...İşte püf nokta burada

O ayri konu elbette canim.
Ona bende destek olmam elbette.

Benim sözlerim, SIRF annesine düskün diye yazilmis yaziya...

Aynı durumu 5 yıl yaşadım her konuda annesi haklıydı ben hep küçüktüm ve saygısızlık yapmamak zorunsdaydım bana tamam annem haksız ama saygısızlık yapma derdi şimdi kayınvalidemi kaybedeli 4 ay oldu ne değişti hiçbişey şimdide eskileri açıp yine bana sataşıyo bende hiç sesimi çıkarmıyorum hala bana bağlanamadı ama babasına taktı şu ara boşveriyorum yoksa hayat çekilmez

erkek milleti böyle, annci oluyo evlenince. annelerine düşkün olsunlar. bizlerinde erkek evlatları var biz de isteriz bizlere düşkün olsunlar, tabi aşırıya kaçmamak şartı ile ama işte bazıları dengeyi tutturamıyor. bu konuyu bu kadar dert etmeyin ALLAH daha büyük sıkıntılar ve dertler vermesin. annesine çok mu düşkün, onunla ilgili bşey mi söylüyor tamam diyin canım ne var, annen doğru biliyor büyüktür diyin geçiştirin. her dediğini uygulamak zorunda değilsiniz ki eşinizin gönlü olsun yeter. aynı durumda siz olsanız ve eşiniz bu şekilde şikayet etse hoşunuza gider mi?

düşkünlük de bi yere kadar...:kızgın:
eşini anasından aşağı görecek,her daim anası haklı olacak, anasına toz kondurmamak için eşini üzcek...ohhoooooo.
olmaz olsun böyle koca...kafamçokkarıştı
ana babalarımız tabi ki bizden ilgi bekliyolar ve biz de onlara düşkün olcaz, bakacaz, ilgilenecez ama herkes yerini bilecek..vereliniortakvereliniortak

kızlar bende o sıkıntı 14 yıldır var.bi öğretemedim kocama anasıyla beni ayırt etmeyi öğrenemezde.annesi tabiki ondan vazgeçsin demiyorum ama ayırt etmeyi bilmeli bence bi eş....

Canım benim sen bekarsın bunu anlaman pek mümkün değil açıkcası..6 aylık evliyim benin eşimde annesine toz kondurmayanlardandı..yeni yeni görüyor bazı şeyleri..3 aylık evli iken kayınvalidemin kıskançlıkları nazı kaprisi yüzünden biz çok fena durumlara geldik çıkıp gidecektim ailemin yanına..Herhangi bir olay olur annesi haksızdır ve eşin annesini haklı çıkarmak için saçmalar bu durum çok kere olunca emin ol hayattan da canından da beziyorsun..ben severek evlendim ama öyle çok pişmanım ki 23 yıldır hiç yaşamadığım kadar pişmanlıklar yaşıyorum eşim yüzünden mi kısmi olarak evet ama as sebep tamamen annesi..Yalanlar söylüyor ikiyüzlünün teki biri varken melek sanki öz anne kimseler yokken tırnaklarını çıkarıyor ve cadı oluyor..Keşke kıymetli oğlunu evlendirmese idi hem eşimin hem benim hemde hanım efendinin huzuru yok..2 aylık da hamileyim üstelik ama kadın hala laf sokar her daim..Hala oğluna şikayet eder bazen keşke bebeğim gitse diyorum..Bari o bu zehir hayata gelmese yanmasa canı..

herkes annesine ailesine tabiki düşkün olmalı...ama haklıyı haksızı ayırt edebilmeli..ne anne için eş üzülmeli nede eş için anne.. :eek:lmaz:

Hanimlar :)

Benim kast ettigim sey bu degildi aslinda ...
Arkadas Kayinvalidesinden yana "cile cektigini" yazmamis...
Sizin burda belirttiginiz noktalara harfiyen katilyiorum...

Kayinvalide eger cirkefin teki ise, ve adamda buna göz yumuyor ise, o gözleri yumuk birakirim bende kaydirigubbakcemile kötükedihüso

Ama konu acan arkadas sadece esinin annesine düskünlügünden bahsetmis, + annesinin sözünü dinlemesinden...

Kiskanclik, esini Paylasamamazlik baska...
Haksiz yere suclanmak, ve desteksiz kalmak baska yerimseniben

Haa arkadasin kayinvalideside bu durumu kullaniyor ise (oglunun ona olan düskünlügünü, gelinine karsi) bunu belirtseymis keske ...

Umarim kendimi bu sefer daha iyi bir sekilde ifade etmisimdir

Selam ve Dua ile...

Hanimlar :)

Benim kast ettigim sey bu degildi aslinda ...
Arkadas Kayinvalidesinden yana "cile cektigini" yazmamis...
Sizin burda belirttiginiz noktalara harfiyen katilyiorum...

Kayinvalide eger cirkefin teki ise, ve adamda buna göz yumuyor ise, o gözleri yumuk birakirim bende kaydirigubbakcemile kötükedihüso

Ama konu acan arkadas sadece esinin annesine düskünlügünden bahsetmis, + annesinin sözünü dinlemesinden...

Kiskanclik, esini Paylasamamazlik baska...
Haksiz yere suclanmak, ve desteksiz kalmak baska yerimseniben

Haa arkadasin kayinvalideside bu durumu kullaniyor ise (oglunun ona olan düskünlügünü, gelinine karsi) bunu belirtseymis keske ...

Umarim kendimi bu sefer daha iyi bir sekilde ifade etmisimdir

Selam ve Dua ile...

selam..Evet bu açıdan kesinlikle haklısın ben direk olarak söyledikerine yorum yaptım ama konu ile bağdaştırdığında nihayeti haklısın yani eşinin annesinin düşkünlüğü.. ama gerçekten zor ben de yaşadım bazı şeyler kayınvalideler atmaca gibi bekliyor ve emin ol tatlım çok iyi kullanıyorlar bu zaaflarını..

şu bir gerçek, erkekle annesinin ilşkisi bizim annelermizle olan ilişkilere benzemiyor.biz kızlar,annelerimizle daha çok şey paylaşıoruz,daha çok zaman geçiriyoruz,ve dolayısıyla annemizi daha iyi tanıma fırsatı bulup,hatalarını görebiliyoruz,nerde ne tepki verir tahmin edebiliyoruz.
fakat erkekler bizim gibi anneleriyle bukadar içli dışlı olmadığından annelerini mükemmel sanıyorlar.yemeklerinden tutun herşeyini,herşeyini…

dolayısıyla annesi bizi herhangi bir konuda kırdığında,bunu eşimize ilettiğimizde bize kesinlikle hak vermiyor genelde. agresifse sinirli bir cevap veriyor,alın size kavga;değilse de 'ama hayatım annem öyle demek istememiştir 'vs savunuyor annesini fütursuzca.. sanki siz düşmansınızya,kalkanlarını kaldırıyor. :)

oyüzden benim tavsiyem,erkeklere, annesinden duyduğunuz şikayetlerinizi dile getirdiğiniz kadar,kayınvalidenizin beğendiğiniz yönlerini,takdir ettiğiniz huylarını da dile getirinki, eşiniz iyi niyetinizi,annesini düşman olarak görmediğinizi hissetsin,size de hak verebilsin...

şu bir gerçek, erkekle annesinin ilşkisi bizim annelermizle olan ilişkilere benzemiyor.biz kızlar,annelerimizle daha çok şey paylaşıoruz,daha çok zaman geçiriyoruz,ve dolayısıyla annemizi daha iyi tanıma fırsatı bulup,hatalarını görebiliyoruz,nerde ne tepki verir tahmin edebiliyoruz.
fakat erkekler bizim gibi anneleriyle bukadar içli dışlı olmadığından annelerini mükemmel sanıyorlar.yemeklerinden tutun herşeyini,herşeyini…

dolayısıyla annesi bizi herhangi bir konuda kırdığında,bunu eşimize ilettiğimizde bize kesinlikle hak vermiyor genelde. agresifse sinirli bir cevap veriyor,alın size kavga;değilse de 'ama hayatım annem öyle demek istememiştir 'vs savunuyor annesini fütursuzca.. sanki siz düşmansınızya,kalkanlarını kaldırıyor. :)

oyüzden benim tavsiyem,erkeklere, annesinden duyduğunuz şikayetlerinizi dile getirdiğiniz kadar,kayınvalidenizin beğendiğiniz yönlerini,takdir ettiğiniz huylarını da dile getirinki, eşiniz iyi niyetinizi,annesini düşman olarak görmediğinizi hissetsin,size de hak verebilsin...

yorum süper iyi bir gözlemcisin tebrikler =)))
alkisalkisalkis

tşk ederim :kedi: bi dertten muzdaripse,düşüne düşüne yeni yeni tezler üretio insan bi süre sonra :)))

Anne elbette çok sevilecektir .Hepimiz genç olduk , bu nedenle yorumu yazarken tarafsız olmaya çalışacağım .Çünkü kayınvalide olacak yaştayım .Birinci neden bazı annelerin erekek evlatları kendilerine çok bağımlı yetiştirmeleri .Durum böyle olunca erkek annesiz bir şey yapamıyor .Bu yaşımda 29 yaşında bir erkek evlat sahibi olmama rağmen tasvip etmediğim bir durum .Erkeğin dengeyi çok iyi kurması gerekiyor .Annesini sevecek ama eşine ne kadar değer verdiğini ona hissettirecek .Eğer eş kendini değersiz hissederse kayınvalidenin suçu yoksa dahi , antipati gelişecektir .Bütün sorumluluk genç adamda .Ama erkeğin yaşı küçükse , olgun bir kişiliği yoksa dengeyi sağlaması çok zor .Geçmişe dönüp bakınca , eşimizi suçladığımız bir çok konu çok anlamsız geliyor .Çünkü insan o yaşlarda eşinin de ne kadar genç ve ana kuzusu olduğunu anlıyamıyor .Her genç kız , kendine değer veren , kendini her şeye karşı koruyan , el üstünde tutan güçlü ve olgun birini istiyor .Böyle bir eş hayal ediyor .Ama zor , hem eşi hem anneyi idar etmek gerçekten güç kızlar .ılerde daha iyi anlıyacaksınız .
Ablacığım aynen katılıyorum sonuçta erkeğin annesi o silkip atmakla olmaz o kadar sene emeği var dengeyi kurmak lazım

benmi fesadım yoksa banamı öle geliyor?? kendimi anlamıyorum arkadaşlar..eşim ailesine çok düşkün ve bu durum beni deli ediyor annem aşağı annem yukarı başka bişi bildiği yok.ben hiçmi bağlayamadım eşimi kendime ne bu anne düşkünlüğü çözemedim sonuçta benimde annem var ve evin tek çocuğuyum ben neden bu kadar bağlı değilim sorun bendemi yoksa eşimdemi çözebilmiş değilim..

annesi ne söylerse doğru biz yanlış.. ben bişey sölerim bana kızar annesi aynı şeyi söyler tık demez.deli oluyorum artık..uzaklaşmak istiyorum buradan.....çekip gitmek istiyorum...

annem ve babam psikolojik rahatsızlık geçirdi eşim bunu biliyor ve sanki ailemin bu yönü yüzünden eşim beni eziyor gibi hissediyorum ve bu his gittikçe güçleniyor deliricem lütfen akıl verin... bu adam ne zaman annesini hesaba katmadan direk bana sarılacak ne zaman bağlanacak ..... kötükedihüso senağlama senağlama senağlama

şaka bir yana kaybetme duygusu oluşursa belki düzelir diye düşünüyorum aynı sorun bende de var malesef. sanki bizim annemiz yok. erkekler aile olmanın ne demek olduğunu kavrayamadıkları için böyle oluyor kadın hemen adapte olur.

şaka bir yana kaybetme duygusu oluşursa belki düzelir diye düşünüyorum aynı sorun bende de var malesef. sanki bizim annemiz yok. erkekler aile olmanın ne demek olduğunu kavrayamadıkları için böyle oluyor kadın hemen adapte olur.

bunu zeki erkek yemezzz...

Konu 2009'da açılmış, konu sahibi 2010'dan beri üyeliğini aktif bile etmemiş..

benmi fesadım yoksa banamı öle geliyor?? kendimi anlamıyorum arkadaşlar..eşim ailesine çok düşkün ve bu durum beni deli ediyor annem aşağı annem yukarı başka bişi bildiği yok.ben hiçmi bağlayamadım eşimi kendime ne bu anne düşkünlüğü çözemedim sonuçta benimde annem var ve evin tek çocuğuyum ben neden bu kadar bağlı değilim sorun bendemi yoksa eşimdemi çözebilmiş değilim..

annesi ne söylerse doğru biz yanlış.. ben bişey sölerim bana kızar annesi aynı şeyi söyler tık demez.deli oluyorum artık..uzaklaşmak istiyorum buradan.....çekip gitmek istiyorum...

annem ve babam psikolojik rahatsızlık geçirdi eşim bunu biliyor ve sanki ailemin bu yönü yüzünden eşim beni eziyor gibi hissediyorum ve bu his gittikçe güçleniyor deliricem lütfen akıl verin... bu adam ne zaman annesini hesaba katmadan direk bana sarılacak ne zaman bağlanacak ..... kötükedihüso senağlama senağlama senağlama

canım seni çook iyi anlıyorum çünkü bende de aynı sorun var. eşim tam bir anne kuzusu, bazen telefonuna bakıyorum annesiyle mesajlaşmış iyi lafın başı seni çok seviyorum :) günde 3-4 kez konuşurlar telefonda bizimki herşeyi kız gibi anlatır ayrıntılarıyla sonunda öpücükler gönderir falan.. yani bunları ben sorun etmiyordum kızlar ama 5 yılık evliyim ve artık bunlar gözüme batmaya başladı. inanın sinir olmaya başladım çünkü ben eşimden bu kadar ilgi görmüyorum.. bir tatile gidiyoruz, başbaşayız, ben çok mutluyum, eşimd diyor ki bi dahakine annemler de gelsin.. çıldırmamak içten değil! benim de annem var ben de çok seviyorum onları ama artık 30 yaşındayız, birlikte bi aile kurmuşuz artık büyü yani!

tabi ki insanın annesi ve eşi bir değil ama insan eşi için çok değerli olduğunu, ne olursa olsun eşinizin sizi koruyup kollayıp arkanızda olacağını, sizin bir aile olduğunuzu hissettirmesi lazım. ben evliliğimde kendimi hep ikinci kadın olarak hissettim.. bu gerçekten çok kötü bi duygu..

bütün yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim ama bu sorunu nasıl aşacağımı bilmiyorum ayrıca biriniz sormuşsunuz evet aynı apartmanda altlı üstlü oturuyoruz..

canım bence de değişmicek.. böyle kabul etmeliyiz eşlerimzi.. çünkü en ufak bi şey söylesen sen kötü oluyorsun sen kıskanıyor gibi oluyorsun.. bu eşlerimizin zayıf noktası. bence aynı apartmanda oturmanızla da bir ilgisi yok çünkü biz farklı şehirlerdeyiz ve durum aynı, eşim habire annesini çağırıyor ve kayın validem 3-4 haftada bir gelip bizde kalıyor inan bu daha çıldırtıcı bir durum..

ben eşime çok sıcak çok tatlı dilli davranırım ama bu da çözüm değil. yani bu durumun bir çözümü yok, böyle kabul edecez. ben de böyle kabul etmeye karar verdim, kayınvalideme daha mesafeli davranmaya başladım. aslını isterseniz bu konu yüzünden eşimden de soğuyorum zaman zaman. onların ikisini yalnız bırakıp kendim takılmak istiyorum.. dediğim gibi yapacak bi şey yok.. dile getirsen sen kötü olursun, en iyisi aldırmicaksın..

X