Eşimin değerleri yardım lütfen

23 canım .. bunu devlet hastanesinde 2 ay önce falan yaptırdık.. bi kere hamile kaldım ama kürtaj olmak zprunda kaldım o dediğin kruger yöntemi nasıl oluyor ??
cnm krunger yöntemıde sperm analızı yapıyor ama daha ayrıntılı özellıkle morfoloji hakkında bilgi veriyor spermın şeklı, baş anomolısı ve kuyruk anomolosı hakkında daha net bilgi veriyor. Krunger yöntemı ıle spermler boyanıyor ve büyütüleek daha ayrıntılı incelenıyor. Mesala benım eşimn eskı yöntemle morfoloji %19 çıktı ama krunger yöntemı ile %1 çıktı. Eşimin sayı ve hızda sıkıntı yok ama spermlerın sadece %1'i yumurtayı dölleyebılecek kapasitede . Eşimin eskı yöntemle herseyı normal sanıyordum ama yenı yöntemle morfolojisi düşük çıktı.

cnm krunger yöntemıde sperm analızı yapıyor ama daha ayrıntılı özellıkle morfoloji hakkında bilgi veriyor spermın şeklı, baş anomolısı ve kuyruk anomolosı hakkında daha net bilgi veriyor. Krunger yöntemı ıle spermler boyanıyor ve büyütüleek daha ayrıntılı incelenıyor. Mesala benım eşimn eskı yöntemle morfoloji %19 çıktı ama krunger yöntemı ile %1 çıktı. Eşimin sayı ve hızda sıkıntı yok ama spermlerın sadece %1'i yumurtayı dölleyebılecek kapasitede . Eşimin eskı yöntemle herseyı normal sanıyordum ama yenı yöntemle morfolojisi düşük çıktı.
bende kruger yöntemi ile tahlile ikna etmem lazım çünkü benimkide her erkek gibi mükemmel zannediyor.sperm kalitesini

Eski yönteme göre dediğin gibi benimde eşimin herşeyi normal ama krugere göre nolur bilmiyorum :KK43: o zaman benim eşiminkide düşük çıkabilir acaba ondan mı hamile kalamıyorum ben bak aklıma bişey düştü şimdi.. Bu krugeri özel hastaneler mi yapıyo yoksa laboratuvar falan mı canım?? Birde eşimin diğer değerleri nasıl ben iyi diye biliyorum ileri hareketli falan nasıl

Eski yönteme göre dediğin gibi benimde eşimin herşeyi normal ama krugere göre nolur bilmiyorum :KK43: o zaman benim eşiminkide düşük çıkabilir acaba ondan mı hamile kalamıyorum ben bak aklıma bişey düştü şimdi.. Bu krugeri özel hastaneler mi yapıyo yoksa laboratuvar falan mı canım?? Birde eşimin diğer değerleri nasıl ben iyi diye biliyorum ileri hareketli falan nasıl
Cnm bu yöntemle hersey mükemmel görünüyor ama birde krunger yöntemi ile yaptır. Ben şişli memorial de yaptırdım. Ve iyiki de yaptırdım sorunu görmüş olduk ramazandan sonra tüp bebek başlayacağım. 3 senedir hamile kalamıyorum bende

bende kruger yöntemi ile tahlile ikna etmem lazım çünkü benimkide her erkek gibi mükemmel zannediyor.sperm kalitesini
Aynen cnm benim eşimde mükemmel sanıyordu ama %1 morfoloji görünce şok olduk. Ama sayı ve hareketlilik çok iyi doktor umutlu konuştu yeni yöntemle spermleri 6000 kat büyütüp en uygun spermi buluyoruz dedi. Benim yumurta rezervem de Allah'a şükür iyi çıktı artık gerisi kısmet

Aynen cnm benim eşimde mükemmel sanıyordu ama %1 morfoloji görünce şok olduk. Ama sayı ve hareketlilik çok iyi doktor umutlu konuştu yeni yöntemle spermleri 6000 kat büyütüp en uygun spermi buluyoruz dedi. Benim yumurta rezervem de Allah'a şükür iyi çıktı artık gerisi kısmet
aynen canım bizde de sayı ve hız gayet iyi geçen sene hatta biz normal bir laboratuvarda yaptırmıştık o zaman morfoloji krueger'e göre yüzde 9 çıkmıştı. 1 sene geçince ve yine hamilelik olmayınca yaptırdık bir tüp bebek merkezinde bu sefer. yüzde 1 çıktı. değişiyor bir de bu morfoloji yav :/

aynen canım bizde de sayı ve hız gayet iyi geçen sene hatta biz normal bir laboratuvarda yaptırmıştık o zaman morfoloji krueger'e göre yüzde 9 çıkmıştı. 1 sene geçince ve yine hamilelik olmayınca yaptırdık bir tüp bebek merkezinde bu sefer. yüzde 1 çıktı. değişiyor bir de bu morfoloji yav :/
Cnm sperm sayı ve hareketlilik ne kadar. Eğer sayı fazla ise morfoloji sıkıntı değil. Tüp bebek merkezlerin laboratuvar daha hassas herhalde çoğu kişide morfoloji düşük çıkıyor

Cnm sperm sayı ve hareketlilik ne kadar. Eğer sayı fazla ise morfoloji sıkıntı değil. Tüp bebek merkezlerin laboratuvar daha hassas herhalde çoğu kişide morfoloji düşük çıkıyor
mililitrede 85 milyon toplam 150 milyon civarı. hareketlilik yüzde 55. sizinki canım? aynen doğal yolla çocuk sahibi olanlarda bile mükemmel morfolojisi yüzde bir çıkabiliyormuş. yine de dna hasarı olmasından korkmuyor değilim :/

cnm bizim totalde 260.000.000
hareketlılık %46
1 ml'de 29.000.000
1 ml'de toplam hareketlılık %96
morfoloji ise %1
sperm dna hasarına daha çok hamile kalıpta düşük yapanlara tavsiye edıyorlar ben 3 senedir hamile kalamadım doktor gerek yok dedı, sen düşük yaptın cnm yaptırmanda fayda var . 2 düşük yapana yapıyorlar eğer tek düşük yaptıysan iki düşük yaptım dersin doktora

Merhaba hocam eşimin değerleri buğün çıktı yorumlarsanız sevınırım bu değerlerle normal gebelık şansımız varmı ? benım hormonlaım normal ve hsg temız
total sayı :260.000.000
total motilite :%46
+4 ileri doğru haretlilik :%5
+3 yavaş doğrusal olmayan hareketlilik %33
+2 yerinde hareketlilik %8
hareketsiz : %54
normal mıorfoloji %1

Hazırlık Sonrası ANALİZ
VOLUM ML :1
konstrasyon :29.000.000
total sayı : 29.000.000
total motilite : %96
+4 ileri doğru haretlilik : %44
+3 yavaş doğrusal olmayan hareketlilik %48
+2 yerinde hareketlilik %4
hareketsiz %4

Birde tanı olarak TERATOZOOSPERMİ yazıyor yardım edin hocam bu değerlerle normal yolda gebelik mümkün mü?
merhabalar : ılerı hızlı hareket ve sekılsel dusukluk mevcut. kendılıgınden gebelık olusabılır ancak bayan yası - korunmama suresı yumurtalık rezervı , hsg sonuca gore nasıl bır yol ızlenmelı karar verılmelı.

X