Eşimin doğum günü.

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.472
8.120
26
Nasılsınız kızlar ? Ben kanarya. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Bilirsiniz evliliğimin ilk senesi gerek yaşımın küçük olmasından gerek ise acemiliğimden hiçbir şey istediğim gibi olmadı. Çok hevesliydim belkide çok anlam yükledim bilmiyorum ama eşimle evli ilk doğumgünümüz görümcemin evinde kutlandı. Konularımı bilenler için bu vukuatlar onlara normal gelir. Sesim çıkmadı sonrada hevesim kaçtı eşimle kutlamadım doğumgünü moralimde bozuldu zaten.

Benim kayınvalidem gelini ve damadınını sever gibi görünür fakat aslında tek isteği kızı ve oğluyla yakın olmak. Bunu eleştirmiyorum yanlış anlamayın eşimin doğum gününüde kızımın evinde kutlansın abisine süpriz yapsın sende kek yapar gelirsn diye saf dışı bırakmıştı beni. Kardeşidr tabi kutlasın buna lafım yok ama kendimi kötü hissettim ilkdi başbaşa olsun isterdim.

Şimdi bu sene aralık sonunda eşimin doğum günü. Sizce ne yapabilirim ? Hediye olarak aklıma bişey gelmiyor geçen seneden travma oluştu. :) Başbaşa kutlamak benimde hakkım çünkü. İşin acı tarafı öyle baskıladılar ki bu durumdan suçluluk hissediyor gibiyim. Öncesinde ilk ben eşimle plan yapmak istiyorum ne yapabilirim ? Geçen senenin verdiği travmayla o kadar gitti ki hevesim aklıma hiç bir şey gelmiyor. Evde kutladığımda ailesinide çağırmam gerekiyor mu ? Çok kararsızım. Bana eşimin doğumgünü kutlayalım dediklernde nasıl tepki vermeliyim ? Elbette karı koca plan yapıcam diyeceğim fakat bu konuda bencil mi düşünüyorum bilmiyorum. Kayınvalidemler benim tam tersim görümcem kocasının doğumgününü cümbür cemaat kutladı. Ben onlara biraz ters geliyorum. Kutlicaklar zaten de ben kutlayım onlar da plan yapabilirler bu çok normal değil mi ? Fikirlerinize ihtiyacım var kızlar. ❤️

Geçen sene ki olay geçen senede kalmış.
Kendinize bu kadar dert edinmeyin. Olmuş, bitmiş. Görümcenin evinde kutladiktan sonra eşinize ayriyeten evinizde de kutlayabilirdiniz baş başa.
Hediye olarak parfüm, kazak gibi şeyler alabilirsiniz. Evinize tüm akrabayı da toplamayın artık. Kimsenin haberi olmak zorunda değil ki.

Şimdi tavsiye vericemde bu kez kaynangil çat kapı gelirse diye düşündüm. 😅
Güzelce giyinin süslenin. Hediye oşarakta ben kemer takımı almıştım. Üzerinde ismi yazıyor Du. Kemer cüzdan çakmak falan.

Geçen sene ki olay geçen senede kalmış.
Kendinize bu kadar dert edinmeyin. Olmuş, bitmiş. Görümcenin evinde kutladiktan sonra eşinize ayriyeten evinizde de kutlayabilirdiniz baş başa.
Hediye olarak parfüm, kazak gibi şeyler alabilirsiniz. Evinize tüm akrabayı da toplamayın artık. Kimsenin haberi olmak zorunda değil ki.
Tabiki de değilim lakin kayınvalidemi tanımalısınız. Kriz geçirirz. Muhtemelen de önce davranıp kızıyla plan yapıcaktır. Görümcemin evinde kutlandıktan sonra hiç bir heyecanı hevesi olmadıki canım benim sıradan oldu ve ben çok üzüldüm. Kayınvalidem de sanki sevgilisiymişim gibi gelip “ kızımda kutlicaz şu gün öyle karar verdik gelirsiniz “ dedi.. aklıma geldkçe sinir oluyorum :)

Eşimle başbaşa romantik bir kutlama hazırladım başka gün siz kutlarsınız lütfen eşimi çağırıp planımı bozmayın uzuuun hazırlıklar yaptım kv ve görümceye açık açık bunları söyle Kanaryacım gayet sakiiin bir şekilde başka zaman isteyen kutlar
Harika bende böyle düşünüyorum evde hazırlık yapayım değil mi ? Güzel bir masa pastayla karşılayım romantik romantik vereyim hediyesini evliliğimizede heyecan katar. Bunu söyledğimde kaynanamlar aşırı bozulacak 😂

Şimdi tavsiye vericemde bu kez kaynangil çat kapı gelirse diye düşündüm. 😅
Güzelce giyinin süslenin. Hediye oşarakta ben kemer takımı almıştım. Üzerinde ismi yazıyor Du. Kemer cüzdan çakmak falan.
Yok kız onlar gururludur çat kapı gelmezler ama kendilerini zorla davet ettirirler 🤣

Harika bende böyle düşünüyorum evde hazırlık yapayım değil mi ? Güzel bir masa pastayla karşılayım romantik romantik vereyim hediyesini evliliğimizede heyecan katar. Bunu söyledğimde kaynanamlar aşırı bozulacak 😂
Önceden söyle siz kutlamayın ben süpriz yapıcam diye sonraki gün nerde isterlerse kutlasınlar ikl olduğunda da diyecektin görümcemin evine gerek yok bizde ev var diye de aman boşver başına iş çıkmamış kendilerinde kutlasınlar daha iyi çalışıyorsun yorulmamış olursun:KK70:

Önceden söyle siz kutlamayın ben süpriz yapıcam diye sonraki gün nerde isterlerse kutlasınlar ikl olduğunda da diyecektin görümcemin evine gerek yok bizde ev var diye de aman boşver başına iş çıkmamış kendilerinde kutlasınlar daha iyi çalışıyorsun yorulmamış olursun:KK70:
Kız şimdi olsa demezmiyim. Canımı sıkan orda kutlamak değil ben aileye sonradan girdim diye dışlayarak söylemeleri. İnsan der ki bi planın varmı nasıl yapalım biz böyle düşünüyorz vs vs. Direk kızımla planladık dedi şok oldum. Cahilim sessizim o aralar durumumuz kötü bi de pastayı bana aldırdılar. Ay ne günlerdi ya 😂

X anne biz eşimle rezervasyon yaptırdık o gün yarın da siz de mi kutlasak birlikte diye söylerseniz anlayacaktır

Rezervasyon kısmı da , evde de rezervasyon yapabilirsiniz 🤣 onlar çat kapı eve gelmesin diye böyle söyleyin
Kaynanam bayılırsa size haber veririm kızlar 🤣

hayatı kendı kendınıze zorlastırıyorsunuz yemın ederım aslında cozumu o kadar basıt kı
cozum konusmak :KK70:
esınızın dogum gununden bır gun once veya bır gun sonra gıdın kardesıne oncesınde arayın sızlerle bırlıkte de dogum gununu kutlasın gelırken kek yapıcam dersınız oturur cay ıcer kutlarsınız
dogum gununde de sızınle kutlamıs olur

oncesınde ararsa kayınvalıde . dogum gunu ıcın bız plan yaptık ama sızınle de kutlamayı zaten dusunmustum su gun (bır gun oncesı veya sonrası) gelelım sızınle de kutlayalım dersınız

canınızı sıktıgınız seye bakın sızde bırde travma olmus allah ıyılıgınızı versın emı

onlarla bir gün onlarsız da başka gün bir organizasyon yapabilirsiniz
bu kadar travma yapacak ne var ki bunda?
geçen sene pastayı alacak kadar bile paranız yoktuysa demek ki özel bir organizasyon için de para olmayacakmış zaten.
o kısmı anlamadım, kaç para bir pasta yaa? özel tasarım mı yaptırdınız?

Nasılsınız kızlar ? Ben kanarya. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Bilirsiniz evliliğimin ilk senesi gerek yaşımın küçük olmasından gerek ise acemiliğimden hiçbir şey istediğim gibi olmadı. Çok hevesliydim belkide çok anlam yükledim bilmiyorum ama eşimle evli ilk doğumgünümüz görümcemin evinde kutlandı. Konularımı bilenler için bu vukuatlar onlara normal gelir. Sesim çıkmadı sonrada hevesim kaçtı eşimle kutlamadım doğumgünü moralimde bozuldu zaten.

Benim kayınvalidem gelini ve damadınını sever gibi görünür fakat aslında tek isteği kızı ve oğluyla yakın olmak. Bunu eleştirmiyorum yanlış anlamayın eşimin doğum gününüde kızımın evinde kutlansın abisine süpriz yapsın sende kek yapar gelirsn diye saf dışı bırakmıştı beni. Kardeşidr tabi kutlasın buna lafım yok ama kendimi kötü hissettim ilkdi başbaşa olsun isterdim.

Şimdi bu sene aralık sonunda eşimin doğum günü. Sizce ne yapabilirim ? Hediye olarak aklıma bişey gelmiyor geçen seneden travma oluştu. :) Başbaşa kutlamak benimde hakkım çünkü. İşin acı tarafı öyle baskıladılar ki bu durumdan suçluluk hissediyor gibiyim. Öncesinde ilk ben eşimle plan yapmak istiyorum ne yapabilirim ? Geçen senenin verdiği travmayla o kadar gitti ki hevesim aklıma hiç bir şey gelmiyor. Evde kutladığımda ailesinide çağırmam gerekiyor mu ? Çok kararsızım. Bana eşimin doğumgünü kutlayalım dediklernde nasıl tepki vermeliyim ? Elbette karı koca plan yapıcam diyeceğim fakat bu konuda bencil mi düşünüyorum bilmiyorum. Kayınvalidemler benim tam tersim görümcem kocasının doğumgününü cümbür cemaat kutladı. Ben onlara biraz ters geliyorum. Kutlicaklar zaten de ben kutlayım onlar da plan yapabilirler bu çok normal değil mi ? Fikirlerinize ihtiyacım var kızlar. ❤️
Eşinin doğum gününü dışarda güzel bir yemek eşliğinde kutlayın, iş çıkışı gidin ki ailesi size salça olamasın, eşine de emri vaki yap hayatım sana süprizim var de , hediye olarakta bence parfüm, gömlek, saat ya da almayı çok istediği birşey alabilirsin, kv ler ile de ertesi gün veya o hafta içinde bir gün doğum günü tekrar kutlarsınız eğer çok gerekli ise🙃

Ben senin yerinde olsam asla o binada kv varken plan yapmazdım , eşimi alıp romantik bir yemek yer , eve geç gelir ve evde de romantizmin dibine vururdum 😆 bir aslan kadını olarak beni dinle sen kanaryaaammm😍

Banada esimin dogum gunude kayinvalidem aksam gelin pasta keselim demisti. Ben kızımla beraber esime özel hazırlandım yarin akşam gelir sizde pasta keseriz demistim. Ertesi gunde onlara gittim kestik pastayı. Ama kimse cazgirlik yapmadı 🤣 sizde söyleyin hazirlanin süslenin. Bundan doğal birsey yok. He ama çok sıkıntı çıkarırlar dersen bi sürpriz istiyorsanız doğum gününden 1 gün önce kutlayın. Hem eşinize de baya sürpriz olur. Ertesi gun kayinvalidenlerinize gittiginizde basbasa dun kutladik bakin nasil hazırlanmışım diye fotograflari gosterin 🤣🤣

Nasıl bir plan düşünürsünüz bilemem ama eğer kayınvalide ile aynı şehirdeyseniz şehirdışı bir plan yapın. Başka türlü kaçış zor gibi.

Başbaşa kutlamak benimde hakkım çünkü.

Normalde esinle basbasa özel, romantik programlar yapamiyor musun?

Esle basbasa vakit gecirmek tabi ki hakkin. Ama ikinize ait olmayan bir güne bu sekilde bir anlam yuklemen bana tuhaf geldi. Yıldönümü degil, sevgililer günü degil.

Dogumgunlerimizi arkadas, kardes sevdigimiz kimler varsa hep beraber kutladik. Basbasa olmamiz gerektigini dusunmedik hic.

Fikrini degistirmek icin degil, dahil olmak isteyen kisilerin ne dusundugunu farket diye yazdim. Hep birlikte olmak isteyenler muhtelen başbaşa plan mi yapmislar, nihahahah hadi parcalayalim demiyordur.

X