Poğaçalar Eşimin Nöbet Poğaçaları (Pastane Poğaçası)

ben de yapmak istiyorum,daha önce poğaça yapmadım alabildiği kadar un deniyorya aşağı yuları ne kadar o un miktarı*bir de şekeri daha az koyup tuzu artırsam olur mu???

alabildiğine un eline yapışmayana kadar un koycaksın şekeri bende bir kaşık eksik tuzu bir kaşık fazla koydum çok güzel oldu yumuşak ve çok kabaran bir poğaça denemelisin

bi de şu mayalandırma işini merak ettim.yoğurduktan sonra üstünü bişeyle kapatarak mı beklemek lazım yoksa öylece açıkta bırakarak mı beklemek lazım???fırına koymadan öncede mayalandırın deniyor onda da öylece üstü açık bi şekilde mi bırakıcaz??kusura bakmayın hiç yapmadığımdan bilmiyorumda:KK9::KK9:

Son düzenleme:
bi de şu mayalandırma işini merak ettim.yoğurduktan sonra üstünü bişeyle kapatarak mı beklemek lazım yoksa öylece açıkta bırakarak mı beklemek lazım???fırına koymadan öncede mayalandırın deniyor onda da öylece üstü açık bi şekilde mi bırakıcaz??kusura bakmayın hiç yapmadığımdan bilmiyorumda:KK9::KK9:

yoğurduktan sonra yoğurduğun kapta üzerini kapat sonra üzerini birşeyle örtki sıcak olsun daha iyi mayalanır sonra tepsiye şekil vererek koyduktan sonra bekletme işlemi üstü açık olcak

ben de yapmak istiyorum,daha önce poğaça yapmadım alabildiği kadar un deniyorya aşağı yuları ne kadar o un miktarı*bir de şekeri daha az koyup tuzu artırsam olur mu???

canım 9 bardak un yewterli oluyo
en fazla 9,5 olur sanırım

tuz şekerinide isteğine göre ayarlayabilirisn

poğaça tarifleri ararken denk geldim tarifine bir çok övgü alınca bende denemek istedim.poğaçam mükemmel oldu.tarifi bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim.

süt ve suyu ılıtıyoruz ılıktan biraz daha sıcak olacak
yumurta su süt yağ şeker tuz çırpıyoruz telle
sonra yavaş yavaş unla karıştırdığım mayayı ekliyoruz 30 dk 45 dk arası mayalandırıp tepsiye küçük küçük toplar halinde koyup yumurta sarılarını sürüyoruz bi yarım saat 45 dk da tepside mayalandırıp
220 derece ısıtılmış fırına veriyoruz
afiyet bal şeker olsun enfes bi tat :)))

rahmetli teyzemde yapardı (hatırlatmış oldunuz allah rahmet eylesin).
çok güzel görünüyor, ellerinize sağlık

Canım annemle az önce yaptık bu tarifi.. Harika oldu bayıldım.. Bizim poğaça 30 dakika da pişti. Dahada bıraksaydık yanardı =D Harika oldu ama bayıldım.. Çook saol.. :KK16:

poğaça tarifleri ararken denk geldim tarifine bir çok övgü alınca bende denemek istedim.poğaçam mükemmel oldu.tarifi bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim.
rica ederim afiyet olsun :KK16:

rahmetli teyzemde yapardı (hatırlatmış oldunuz allah rahmet eylesin).
çok güzel görünüyor, ellerinize sağlık
allah rahmet eylesin teyzenize
teşekkür ederim :KK16:
Canım annemle az önce yaptık bu tarifi.. Harika oldu bayıldım.. Bizim poğaça 30 dakika da pişti. Dahada bıraksaydık yanardı =D Harika oldu ama bayıldım.. Çook saol.. :KK16:

afiyet olsun canım
zaten deneyen bir daha bırakamıyo :KK1:

Canım sabahtan beri poğaça tarifi bakıyordum.Şimdi seninkini yapmaya gidiyorum,sonucunu yazacağım.Teşekkürler.

Bende aynı tarifi sürekli yaparım gerçekten güzel oluyor.ben bi siteden almıştım tarifini orda hamuru azcık açıp margarin sürüp şekil veriyon sade açma isimliydi 4 yıldır yaparım.ve ben zeytin ezmeside sürerim içine süper olur kızlarrrr

Birde ağızda dağılan kurabiye arıyorum okuyorum bakıyorum ama denenmişler olursa iyi oluyor.

Bende aynı tarifi sürekli yaparım gerçekten güzel oluyor.ben bi siteden almıştım tarifini orda hamuru azcık açıp margarin sürüp şekil veriyon sade açma isimliydi 4 yıldır yaparım.ve ben zeytin ezmeside sürerim içine süper olur kızlarrrr

rica ederim afiyet olsun :KK16:

afiyet olsun canım
zaten deneyen bir daha bırakamıyo :KK1:

Kızlar; Tarifi denedim gerçekten dışarıda satılan pastane poğaçaları halt etmiş, güzel de sözmü bir harika, muhteşem. Sizlerden Allah razı olsun elleriniz dert görmesin,çok sağolun

herkes çok beğendiğine göre güzel oluyordur......bende en kısa zamanda denicem....tşk tarif için

Birsens ve aysen_34 arkadaşlarım böyle denediğiniz güzel kek,şerbetli tatlı,Börek ve kurabiye tarifleriniz varsa paylaşırmısınız

iç malzemesi isteğe göre konur
ben arada nutella sürüyorum arasına çok lezzetli
bazen kaşarlı bazen çökelekli ama en lezzetli tadı sade hali veriyo :KK56:
Birde ağızda dağılan kurabiye arıyorum okuyorum bakıyorum ama denenmişler olursa iyi oluyor.
canım benim tariflerimde var bakabilirsin
Kızlar; Tarifi denedim gerçekten dışarıda satılan pastane poğaçaları halt etmiş, güzel de sözmü bir harika, muhteşem. Sizlerden Allah razı olsun elleriniz dert görmesin,çok sağolun
afiyet şifa olsun canım
:KK16::KK16::KK16::KK16:
herkes çok beğendiğine göre güzel oluyordur......bende en kısa zamanda denicem....tşk tarif için

rica ederim
Birsens ve aysen_34 arkadaşlarım böyle denediğiniz güzel kek,şerbetli tatlı,Börek ve kurabiye tarifleriniz varsa paylaşırmısınız

canım tarfilerimde var :KK34:

X