Eşimin sorunlu ailesi ne yapmam lazım

Kendinizi hiçe sayarak yaptıklarınıza rağmen hiçbir şey yapmayan elitinizle bir tutuluyorsanız siz de yapmayın. Zaten yaptıklarınızın kıymeti bilinmemiş. Kendinizi daha küçültmenize gerek var mı karşılarında?

Kavga olayına gelirsek ben sizi haksız buldum. Evli çiftin arasına siz neden giriyorsunuz ki? Kaç yaşında insansınız. Evlilerin kavga edebileceğini ve barışınca kötü olanın siz olacağını çok iyi biliyor olmanız lazım.

Diğer olaya gelince de kaç yaşında insansınız kendinizi savunmayı artık öğrenmeniz lazım. Kendinizi savunmak demek illa car car car bağrınmak demek değil size zarar veremeyecekleri davranış biçimini almak demek aslında. Bazıları daha umursamaz davranır, kimileri söyleyeceğini söyler, kimileri mesafe koyar vs..

Benim sizde gözlemlediğim de olayları biraz büyütüyor olduğunuz. Kayınvalidem beni yemeye çağırsa gitmiyorum diye söylense çok da tın açıkçası. Kendi işim gücüm var açıklama yapmak zorunda bile değilim. Plan uymadı bu kadar. Neden kendi hayatınıza bu kadar karışmalarına izin veriyorsunuz?

Toparlamam gerekirse profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyorum. Hayat çok kısa. Neden size söylenen üç beş lafa bu kadar takılıp hayatınızı yaşanmaz kılıyorsunuz.

Bence iş sende bitiyor canım mesafeni korumaya bak ve ozleikle sürekli eşinden böyle söyledi bana annen diye bahsetme zararlı çıkarsın hakkında hayırlısı inşallah cokk mutlu olursun Allah kimsenin huzurunu bozmasın
Allah razı olsun değerli vaktini aldım hakkını helal et 🌸

Allah razı olsun değerli vaktini aldım hakkını helal et 🌸
Helal olsun nedemek çok tatlısınız bende 20 yaşındayım gençliğin verdiği tecrübesizlik böyle insanlarla muhatap olmamızı sağlıyor takmamaya umursamamaya bak bana dua edermisin aşılama yaptırdım bir kere kaybettim çok istiyorum bu bebeği nedense

Kendinizi hiçe sayarak yaptıklarınıza rağmen hiçbir şey yapmayan elitinizle bir tutuluyorsanız siz de yapmayın. Zaten yaptıklarınızın kıymeti bilinmemiş. Kendinizi daha küçültmenize gerek var mı karşılarında?

Kavga olayına gelirsek ben sizi haksız buldum. Evli çiftin arasına siz neden giriyorsunuz ki? Kaç yaşında insansınız. Evlilerin kavga edebileceğini ve barışınca kötü olanın siz olacağını çok iyi biliyor olmanız lazım.

Diğer olaya gelince de kaç yaşında insansınız kendinizi savunmayı artık öğrenmeniz lazım. Kendinizi savunmak demek illa car car car bağrınmak demek değil size zarar veremeyecekleri davranış biçimini almak demek aslında. Bazıları daha umursamaz davranır, kimileri söyleyeceğini söyler, kimileri mesafe koyar vs..

Benim sizde gözlemlediğim de olayları biraz büyütüyor olduğunuz. Kayınvalidem beni yemeye çağırsa gitmiyorum diye söylense çok da tın açıkçası. Kendi işim gücüm var açıklama yapmak zorunda bile değilim. Plan uymadı bu kadar. Neden kendi hayatınıza bu kadar karışmalarına izin veriyorsunuz?

Toparlamam gerekirse profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyorum. Hayat çok kısa. Neden size söylenen üç beş lafa bu kadar takılıp hayatınızı yaşanmaz kılıyorsunuz.
Aslında bu soruyu kendime o kadar sordum ki neden yaptım diye tek bildiğim sevdiğim için bir sıkıntı olmadığını düşündüm aramızın iyi olduğunu ne bileyim belki sevilmek istedim ta ki bu gece duyduğum sözleri duyana kadar ben nereden bakmışım nasıl anlaşılmışım ben biraz pasif bir insanım çocukluğum kendi ailem tarafından sus öyle olur mu o büyük söyleme aman kızım sus onlar mutlu olsun gibi tarzı cümlelerle geçti bunu da hemen üstümden atmak zor olacak o yüzden teşekkür ederim en kısa zamanda destek alacağım

Helal olsun nedemek çok tatlısınız bende 20 yaşındayım gençliğin verdiği tecrübesizlik böyle insanlarla muhatap olmamızı sağlıyor takmamaya umursamamaya bak bana dua edermisin aşılama yaptırdım bir kere kaybettim çok istiyorum bu bebeği nedense
Allahımm inşAllah hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin yuvanızdan huzur mutluluk eksik olmasın🌸

1 yıldır evliyim hayatımda kime emek verdiysem hep nankörlük gördüm yıllar önce abimin eşi yengemi çok sevmiştim ve onun yenge diye götünde dolanmıştım şimdi 2 yıldır hayatımda olan eşimin annesinin götünde dolandım annem diye ve zerresini haketmediğim sözler işittim saatler ağlıyorum iyi değilim bu arada ben laf söyleyemen her boku yutan aptalın tekiyim öyle ifade edeyim size kendimi geçenler kayınpederle kayınvalide kavga etti ben zoruma gidip kayınvalidemi korudum ve kayınpeder bana bağırdı çağırdı olay büyüdü eşimde elimden tuttu götürdü sonra bir kaç gün sonra kayınvalide barışıp tuttu ansızın eve getirdi özür diletti benden o da geçti cuma günü zorla beni iftara yemeğe davet ettiler pek gitmek istemedim ama beni bir ara kayınvalide ağzından geleni saydı neyi bekliyorsun sen oyunbozanlık yapma gel diye bağırdı mecbur gittim ağlaya ağlaya cumartesi içinde hastaydım rahatsızdım ve eşim de aramış annesini bugün planınız varsa hasta aramayın da uyusun demiş 2 gündür telefonu açmıyordu bu gece açtı ve neler dedi hepsini tek tek yazamam ama had bildirmem lazım size işte eşin evde yatıyor öküz gibi çalışmıyor ne hastalığı 1 yıldır herşeye susuyorum yeter artık ben bir konuşursam 6 ay ağlar haddini bildir onun el kızı işte kendi evladın gibi olmaz diye baya bana giydirdi eltimle bir kefeye koydu beni aşırı kırgınım daha onlarca kelime var da söylemeye benim edebim yetmez ne yapacağım ben gerçekten iyi değilim takıntılı biriyim kayınvalidemde çok iyi bilir bu huyumu. (Nasıl gelin olduğuma gelirsek asla be yiyip içersek evini toplamadan süpürmeden çıkmadım eltim çocuğunun mamasının kirli tabaklarına kadar bırakır ben toplarım her istediğini yaparım kendi eşimin doğum günün de onu dünyaya getirdiği için ona çiçek aldım bir yıldır her pikniğe her denize götürmek istedim ve hepsine geldi daha nicesi var ) ne yapmalıyım iyi değilim destek olur musunuz ( Eşimin tepkisini soracak olursanız hep beni haklı buldu tek haksız bir bulduğu konu var o da ben seni uyardım asla ama asla bunları yapma dedim uyardım seni dedi ) Yüzleşmeli miyim yoksa susup oturmalı mıyım
Milletin işine ne kadar çok karışıyorsunuz. Kavga anında savunma, evi toplama temizleme vs. Eşinizin doğumgününde kayınvalideye çiçek almak nedir Allah aşkına? Kiminle ne diye yüzleşmek istiyorsunuz, siz kendiniz edip kendiniz buluyorsunuz. Gereğinden fazla iyilik o iyiliği değersizleştirir, bu hayatın yazılı olmayan bi kuralıdır. Siz ceptesiniz herzaman.

Bence hiç zaman kaybetmeden profesyonel destek alın ve kendinizi geliştirin, kendi değerinizi bilmeyi öğrenin. Önceliği kendinize verin. Siz "önce ben" demeden kimse "önce sen" demez. Eşiniz şimdi size hak verir ama siz bu şekilde devam ederseniz zamanla eşinizin fikrini de değiştirebilirsiniz.

1 yıldır evliyim hayatımda kime emek verdiysem hep nankörlük gördüm yıllar önce abimin eşi yengemi çok sevmiştim ve onun yenge diye götünde dolanmıştım şimdi 2 yıldır hayatımda olan eşimin annesinin götünde dolandım annem diye ve zerresini haketmediğim sözler işittim saatler ağlıyorum iyi değilim bu arada ben laf söyleyemen her boku yutan aptalın tekiyim öyle ifade edeyim size kendimi geçenler kayınpederle kayınvalide kavga etti ben zoruma gidip kayınvalidemi korudum ve kayınpeder bana bağırdı çağırdı olay büyüdü eşimde elimden tuttu götürdü sonra bir kaç gün sonra kayınvalide barışıp tuttu ansızın eve getirdi özür diletti benden o da geçti cuma günü zorla beni iftara yemeğe davet ettiler pek gitmek istemedim ama beni bir ara kayınvalide ağzından geleni saydı neyi bekliyorsun sen oyunbozanlık yapma gel diye bağırdı mecbur gittim ağlaya ağlaya cumartesi içinde hastaydım rahatsızdım ve eşim de aramış annesini bugün planınız varsa hasta aramayın da uyusun demiş 2 gündür telefonu açmıyordu bu gece açtı ve neler dedi hepsini tek tek yazamam ama had bildirmem lazım size işte eşin evde yatıyor öküz gibi çalışmıyor ne hastalığı 1 yıldır herşeye susuyorum yeter artık ben bir konuşursam 6 ay ağlar haddini bildir onun el kızı işte kendi evladın gibi olmaz diye baya bana giydirdi eltimle bir kefeye koydu beni aşırı kırgınım daha onlarca kelime var da söylemeye benim edebim yetmez ne yapacağım ben gerçekten iyi değilim takıntılı biriyim kayınvalidemde çok iyi bilir bu huyumu. (Nasıl gelin olduğuma gelirsek asla be yiyip içersek evini toplamadan süpürmeden çıkmadım eltim çocuğunun mamasının kirli tabaklarına kadar bırakır ben toplarım her istediğini yaparım kendi eşimin doğum günün de onu dünyaya getirdiği için ona çiçek aldım bir yıldır her pikniğe her denize götürmek istedim ve hepsine geldi daha nicesi var ) ne yapmalıyım iyi değilim destek olur musunuz ( Eşimin tepkisini soracak olursanız hep beni haklı buldu tek haksız bir bulduğu konu var o da ben seni uyardım asla ama asla bunları yapma dedim uyardım seni dedi ) Yüzleşmeli miyim yoksa susup oturmalı mıyım
Hepsini okuyamadım ama tavsiyeyle geldim.
Milletin g.tünü rahat bırakın.

O kadar haklısınız ki diyecek tek kelimem yok ve ben 22 yaşındayım bu şehre gurbete geldim kendi annem gibi sevdim ama haketmedim çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden
Elden adama anne baba olmuyor canım benim.
Yapman gereken şey şu: eşine asla ve asla ailesini kötüleme, gün gelir sana kinlenir!
Herşeye koşturma , kendini evin kızı sanma , sen bir el kızısın ! Herzaman her konuda mesafeli ol, gerekirse dinle ama yorum yapma! Kimsenin peşini toparlama , eltin kirli tabakmı bıraktı, x cim tabağı unuttun şurda diye söyle ama sen kaldırma! Çünkü ne yapsan senin üzerine görevinmiş gibi yapışacak , daha yolun başındasın , öğrenmen gereken çok şey var , bunlarla başla…

Hıc sevmem sızın gıbı kısılerı
Zayıf bulurum

Niye insanlar sizi sevsin diye bu kadar uğraşıyorsunuz ki. Kayinvalideye eşinizin doğum gününde hediye almışsınız sanırım, ne alaka. Niye ona hediye aliyorsunuz veya neden eşiyle tartışırken gidip kayinvalideyi savunuyorsunuz. Çok yanlış hareketleriniz var bence yardım almalısınız kendi değerinizi bilmiyorsunuz

Eltimle beni aynı kefeye koydu demişsiniz ama eltiniz de siz de kadının gelinisiniz zaten. Kadın belli ki sadece kendi kanından olanı seviyor. Acil mesafe koyun eşinizle konuşun görüşmek istemediğinizi söyleyin. Eşinizin size desteği önemli bu konuda

Kim kime saymis, kirmis dokmus belli degil, okuyup anlayip yorum yapan arkadaslar bana bir ozet gecebilir mi?

(Nasıl gelin olduğuma gelirsek asla be yiyip içersek evini toplamadan süpürmeden çıkmadım eltim çocuğunun mamasının kirli tabaklarına kadar bırakır ben toplarım her istediğini yaparım kendi eşimin doğum günün de onu dünyaya getirdiği için ona çiçek aldım bir yıldır her pikniğe her denize götürmek istedim ve hepsine geldi daha nicesi var ) ne yapmalıyım iyi değilim destek olur musunuz (
Bu yüzden kaybetmişsin

pff o kadar konuşup azarlarken çat diye suratına kapatmalıydınız.
bunu yapmamışsınız bari bir daha ararsa açmayın.
yapmanız gereken şu saatten sonra yok saymak.
yüzleşmeye falan kalkmayın. gitmeyin konuşmayın hayatınızdan çıkarın.

İyi gelin olayım diye her dediklerine he demişsin ama işte sevmemişler yapacak bir şey yok.
Eltin bebekli biri sanırım mamalı kabını kayınvaliden yıkasa incileri dökülmez torun sevmeye gelince seviyordur yemekli kabını da yıkayıversin.
Ayrıca evli çiftin kavgasına karışmak ne alaka anan değil baban değil ayy ben onları kendi ailem gibi görüyordum falan deme lüften. En iyi gelin ben olayım diye uğraşmışsınız olmamış.

Edit: Eşin doğum gününde ay iyi ki doğurmuşsun anne diye kv çiçek almak azıcık yalakalık gibi geldi hashdgahsd :KK70:

X