Eşimle aile problemi

Baba rolü cuk oturuyor evet. Bu duruma alışmışlar.çoğu zaman ben suçlandığım için kendim yardım aldım fakat bi sonuca varamadık,tartışmalar bir şekilde hep sona erdi.fakat değişen bi şey olmadı

Sorun sizde degil ki. Siz yardim alsaniz faydasi olmaz tabi. Esiniz bu rolü hayatda kolay kolay birakmis. Alismis herkesin 🐮i olmaya. Simdi birakiyorum dese bile herkes onu manipüle eder, kendi de karsi koyamaz. Kaldi ki size de karisma diyor. Yani zor biri ile evlenmissiniz. Hani umudunuzu kirmak istemiyorum, ama baba rolünü üstlenenler eslerini ikinci plana atmayi tercih eder, cünkü daha kolaylarina geliyor ailelerine hayir demektense

Ne kadar konuşsanızda fayda etmez düzelmez sadece bebeğe olan harcamaları arttırabilirsiniz ki pasif agresif bir tutum izleyerek ancak o şekilde diğer tarafı azaltabilirsiniz

Ne kadar konuşsanızda fayda etmez düzelmez sadece bebeğe olan harcamaları arttırabilirsiniz ki pasif agresif bir tutum izleyerek ancak o şekilde diğer tarafı azaltabilirsiniz
Malesef bunu da denedim.annesi arayıp paran var mı yok mu demez istediğini söyler yani kimse para var mı yok demeden ister istediğini o da yok diyemez

Esinizle konusurken psikolog desteği aldiginizi ama es olarak onun da katilmasi gerektigini soyleseniz?
Simdi terapi alalim derseniz gerek yok der ama bu sekilde belki ikna olur
Bir de artik sizin ve bebeginizin onun birincil ailesi oldugunu, anne hasta oldugu icin destek olunabilecegi ama abinin ayri bir cekirdek ailesi oldugunu anlatin kavga etmeden kizmadan
Kac yasinda adam olgunlaşması ve kendi ailesini kurduğunu fark etmesi lazim

Siz kaç yaşındasınız? Hiç mi farketmediniz evlenmeden önce? Hadi onu geçtim 1 yıllık evlilik 9 aylık gebelik mantıklı mı? Çalışıyor musunuz?

Merhaba arkadaşlar biraz uzun olacak kusura bakmayın ama gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.eşim ile birbirimizi çok severek evlendik.aramızda ki 13-14 yaş farkı olmasına rağmen ikimizde her şeyi karşımıza aldık.ben hiç pişman olmadım,eşim herkes tarafından parmakla gösterilen biridir.ailem ilk başta yaş farkından ötürü hiç istemedi.fakat çevre hep çok güzel anlatınca ikna oldular.eşim sağolsun bu zamana kadar hep ailesi için kendini ertelemiş sorumsuz bir abi,sürekli hasta bir anne.herşeyle mücadele eden eşim olmuş hep. Kaynım çalışmadığı için bütün yük eşime kalmış evli olduğu halde 3 çocuğu ile birlikte bütün masraflarını eşim karşılıyordu biz düğün hazırlığı yaparken.çok rahat bir aile bu düzene alışmışlar.yiğenleri rahatlıkla eşimden para isterler.bizim yaşadığımız evde daha önce onlar yaşıyordu biz evlenince ev eşimin olduğu için onlar evden çıktılar.fakat evime ne zaman gelseler hepsi çok rahat hepsinin hala kendi evi gibi.artık çok yoruldum.ailesi düğünümüzde hiç bir şeye destek olmadı her şeyi eşim borç ile yaptı.ve üstüne ailesine destek oldu.ailemden biraz uzağım.eşimin ailesine hiç ön yargılı olmadım annesine annem gibi yaklaştım.ama kayınvalidem her şeye kırılan sürekli hasta olan bir kadın.eşim annesine bağımlı her gün işten çıkıp ilk önce annesini arar.bişey sorulacaksa annesine sorar, bir şey danışacaksa ona danışır.eşimle birebir hiç bir sıkıntımız yok.ama annesi yüzünden çok tartışıyoruz ve ben bu durumda ne yapacağımı artık bilemiyorum eşim her gün eve gelmeden arar annesini benim yanımda aramaz.kayınvalidem çok rahat bi kadındır rahatlıkla para ister eşimden,kaynımın çocukları için bile.Artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.9 aylık hamileyim ve eşim hala annesine bağımlı.Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?
Yukarıda en başta annesinin hasta olduğunu söylemişsiniz. Annesi hastaysa annesinden siz gelin olarak bir şey beklemeyin...
Yeğenlerine bakım vermeyi alışmış bir anda evlenince pat diye bu davranışlarını bırakmayı bekliyorsunuz.
Önce eşinizin evli olduğunu ve önceliğini kendi ailesi olduğunu diğerlerine karşı bir sorumluluğu olmadığını bilirse durum düzelir. Bunu anlatmakısınız ona....

Malesef ben yiğenlerime para veremiyecek miyim der.kayınvalidemde gizliden ister çoğu zaman ben duymam bile olayı çok didiklersem anlarım.onda da benim anneme verdiğim para seni ilgilendirmez der.henüz 1 senelik evliyiz.zamanla aşılır mı bu durum bilmiyorum.her zaman ailesine bakmayı görev bilmiş kendine
Ailesine bakmayı görev edinmişse bunun yanlış olduğunu nasıl anlatırsan anlat ters anlayabilir... Bence bu durumu psikolog anlatsın aile kurmak ne demek....

Eşinle bire bir sıkıntın olması için ne gerekiyor? Boynundan zincirle baglayip "Al canım anam sana köle getirdim" diye seni anasının önüne fırlatması falan mi?

eşim annesine bağımlı her gün işten çıkıp ilk önce annesini arar.bişey sorulacaksa annesine sorar, bir şey danışacaksa ona danışır.eşimle birebir hiç bir sıkıntımız yok.
Daha ne olsun? Nasıl birebir sıkıntınız yok?
Kaynım çalışmadığı için bütün yük eşime kalmış evli olduğu halde 3 çocuğu ile birlikte bütün masraflarını eşim karşılıyordu biz düğün hazırlığı yaparken.çok rahat bir aile bu düzene alışmışlar.yiğenleri rahatlıkla eşimden para isterler.
Hamile kalınca bunlar değişir düzelir mi sandınız? Kusura bakmayın da eşiniz çok iyi mükemmel falan değil. Sizi kabilesine dahil etmiş, şimdi de çocuğunuzu edecek. Her gün işten çıktığında annesini araması her şeyi ona sorması her istediklerinde para vermesi, çalışmayan kardeşinin evine çocuklarına bakması... bunlar bekarken iyi de evlenince eşi keriz yerine koymak oluyor. Tüm bunları görüp bilip neye güvenerek hamile kaldınız, kayınvalide ne derse o olacak. Çocuğunuzun giydiği çıkardığı yediği içtiğini bile annesine mi danışacak soracak?

Değişmeyecek. 40 sene böyle gitmiş şimdi sen geldin diye mi düzen bozulacak? Annesine danışmasının sebebi seni yaşından dolayı çocuk gibi görmesi. Çok afedersiniz ama sadece cinsellik için kullanıyor gibi

Bıktım ya kendi çalışmayıp parazit gibi başkasının etinden sütünden yararlanmaya çalışan asalaklardan. Her ailede oluyor maalesef.

Eşinizle konuşun çocuğunuz da olacakmış artık net sınırını çizsin çocuğunun rızkını da kimseye vermesin. Elleri kolları var kendileri çalışsın bir zahmet

Bir senelik evlilik 9 aylik hamilelik boyle mukemmel bir kocaya hemen cocuk vermemek olmazdi tabiki. Bile bile evlenmis bile bile cocuk yapmissiniz degismez boyle kabul edin ya da bosanin. Millete para dagitmasi parmakla gosterilecek bir ozellik degil kocanizda iyi degil bunu kabul edin yolunuza bakin.

Eşim çok iyi dediniz ama altından bir sürü kötülük çıktı. İyi anlayışınız nedir, inanın çok merak ediyorum. Olması gereken insani vasıflarına mı diyorsunuz bunu? Eşiniz iyi falan değil. Gayet kişiliksiz ve eşine saygı duymayan, ailesine karşı kurtarıcı rolünü üstlenmiş kompleksli bir birey.

Değişmesini beklemeniz sizin gayet saf olduğunuzu gösteriyor. Geçmiş olsun. Ya bu deveyi.. ya bu diyardan.. bütün olay bu.

Herkesin derdine koşar.anlattığım aynı şeyleri benim ailem içinde yapar.çoğu zaman benim annemede sorar harçlığın var mı diye.yani etrafında ki bütün herkese çok iyidir.bir de işi dolayısıyla herkese çok yardımı dokunması en çok
herkese yardım ederken sizi biraz teğet geçmiş sanki en başından belliymiş ama hata sizde o adam onları ömrü vefa ettiği sürece boyunca bakacak annesi için bişey demiyorum ama kazık kadar 3 çoçuklu adama bakması ne bilim tuhaf

Evin her şeyini yapan diğerlerinin onun sömürdüğü biriyle evlenmeniz hata olmuş öncelikle.
Bu özellik bana ay ne kadar fedakar, ailesine düşkün dedirtmiyor mesela ailenin enayisi bu demek ki diyesim geliyor.

Evlenince kayın ailesinin ne yapacağını düşündünüz ki ay o evlendi para hizmet beklemeyelim diyeceğini mi
Alışmışlar çalışmadan para gelmesine, gel denilince gelmesine
Asıl şimdi sizin harcadığınız para onların daha çok gözüne batmaya başlamıştır. Bizi boşladı ona yedirecek paraları, onun dediğini yapacak diye iyice bir şey istemeye saldırmaya başlarlar.

Henüz 1 senelik evlilik , 9 aylık hamilelik , hastalıklı ailesine bağımlı eş ve nasıl oluyorsa parmakla gösteriliyor...
Kadınlarımızın muhakeme yeteneğinde ciddi sorunlar var. Sen 24 yaşındaysan adamda 40'a yakındır. 30lu yaşlarda bir kadını kandıramayacağı , gözünü boyayamayacağı için sizi seçmiş. Hemende üremişsiniz eksik kalmayın. 🙄 Hayatınızı hiç etmişsiniz. Bu herif değişmez. Eşşek kadar olmuş çünkü. Çocuğunuzda arada hiç olmaz umarım.

Son düzenleme:
Herkesin derdine koşar.anlattığım aynı şeyleri benim ailem içinde yapar.çoğu zaman benim annemede sorar harçlığın var mı diye.yani etrafında ki bütün herkese çok iyidir.bir de işi dolayısıyla herkese çok yardımı dokunması en çok
Biz bu tiplere “el iyisi” diyoruz kendi ailesi hariç herkese iyi.. bi kendi karısına çocuğuna “kötü”

Aynı benim kocaaa . Bekarken hep ailesine yedirmiş içirmiş . Evlendik hiç bir destek yok tam tersi istiyorlar birde . Yeni gelin zamanlarım laf da söyleyemiyorum annem bizi ne yazık ki bu konularda biraz pasif yetiştirdi . Ben hemen çocuk yapmadım ama bir cinnet her şeyi çözdü . Bütün evi başına indirdim dedim defol git ailenle yaşa
Sizin eşinizin size söyledikleri hiç hoş değil benim eşim öyle söylerse dilini koparırım . Eğer çalışıyorsanız eve hiç katkı sağlamayın , çalışmıyorsanız da bol bol harcayın .

benim anneme verdiğim para seni ilgilendirmez der.

"Aman kızım bunun gibilerden uzak dur" derken parmakla gösteriyorlardır eşinizi.
Pardon eve giren çıkan para beni ilgilendirmeyecek de kimi ilgilendirecek acaba, mahallenin muhtarını mı?
Şu cümleyi daha kurmadan kuracağını biliyorsunuz. Siz de içten içe gayet iyi biliyorsunuz eşinizin nasıl biri olduğunu.

Annesini ne sıklıkta aradığı sizi ilgilendirmez ama eve giren para ilgilendirir.
Burada eşiniz gibi adamların çocuklarını çok okuyoruz. Babam yeğenlerine alır bize almaz, yeğenlerine verir bize vermez, yeğenlerine yedirir bize yedirmez vs
Sizin çocuğunuz da bunları yaşayacak büyük ihtimalle.
Çift terapisi deneyin en azından. Bir ihtimal aklı başına gelir belki.

X