Esimle ayni evde fakat ayri dunyada yasiyoruz ne yapmaliyim

gunesaylin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
46
13
39
arkadaslar

dun gece ilk defa yataklarida ayirdik esimle, onunla uymak istemedimi soyledim ve oda kesinlikle itiraz etmedi.

kendimi suclu hissetmedim ve uyudum. esim dukkan sahibi butun gun is yerinde aksam 8 gibi geliyor bazen 9 ve bazen 10 bir kiz cocugumuz var fakat evle hic bir alakasi yok. onun kendi dunyasi var is is is .

ben alisverisleri kendim yapiorum, kizimi okula kendim birakiyorum, bu arada haftada 32 saat calisiyorum, evimde yemegimi yapiyor kizmla yanliz yemek yiyiorum cunki babasi cok gec geliyor hic gormeden cocuk uyuyor. cuma gunleri ogleden sonra dukkani bizim icin kapatmasini istedim bizimle ilgilenmesi icin, kapatiyor fakat boyle bizimle bir yere giderken cok zorlaniyor ayaklari gitmiyor gibi :) ensesinden tutmusum gibi akli da isde sanirim cok isim var diyor. uzuluyorum onun hayatina sanki fazlalik oldugumuz icin, artik sevismiyoruz cok yorgun dusuyuor ve tv karsinda uyuyor bazen zorla cagira cagira yataga aliyorum sarilmadan arkamizi donup yatariz hic dokunmadan. :) kadinlik en son neydi onu hatirlamiyorum.

pazarlari hep disarda mal almaya gidiyor aksam geliyor bizde tabi pzt hizli haftaya baslicamiz icin kizimi yikiyorum yediriorum evimi temizliyorum esimin gomleklerini utuluyorum evin alis verisni yapiorum ve pzt tekrar ise gidior calisiyorum. esimi cok sevmeme ragmen onsuz bir hayat da olabilecgini anlamaya basladim cok tuhaf ki ben evi kendim cevirebiliyorum :) bir cicek bir dudagima opucuk kondurmak bir sarilma bir yemege cikmak bunlar benim icin oyle luks olduki afrikali cocuklarin yemek arayisi gibi sevgi sevgi diye bagirir oldum. :)

esimle hic tartismiyoruz hep sessizlik konu yok konusucak bir ortak noktamiz yok cocugun hangi doktora ne zmn gidecegini bilmez soylerim gununu de unutur saatinide :) hani sonucta hakki oda bilsin randevulari genelde ben alirim her anne gibi. en son sofraya oturdumuz iki ay oldu cok mutlu olmustum.

ben nerde hata yaptimi dusunuyorum su gunlerde ve sanirim sogudum ... evliligimi kurtarmak istiyorum ama yorgunum evlilim icin yaptigim fedakarliklari dusundumde artik elimi bile kaldiracak halim kalmadi diye dusunuyorum esim bunlari biliyor bi kac defa konustum anlattim yoruldumu onunda biseyleri ustlenmesi gerektigini de soyledim ama her dafa ozur dileyip obur gun ayni adam oluyor :) bende naparsin bu da benim esim diye kendimi kandiriorum hergun sbh uyanip :)) acaba nerde olurum ? nerde mafolurum yada zaten mahfolmusumuyum :) artik herseye guluyorum garip hissediyorum kendimi... ii bir es hem calisan hem de seven hem fedakar ii bir anne olmak icin ugrasiorum :) galiba ii olamadim basarisizim

bunun bir okulu olsada univeristelere gitsem ailemi kazansam. kocam beni gor gor gorseee :) burdayim el salliyorum diyorum icimden ama gormuyorum. cok guzel bir bayanim herkesin iligsini cekiyorum 36 beden zayif esmer bir bayanim nasil dogurdun bu cocugu diyenler oluyor :) ama kocam beni gormuyor ki:) birak beni evliligi aile ne demek hic birseyi.

ona daha fazla engel olmadan bosanmalimiyim.... ??? yardim acil yardim

Başarısız değil, fazla başarılısınız.
Eşinize hiçbir sorumluluk vermemişsiniz, onun yapamıyorum dediği yerde devreye girmişsiniz.
Esnaf bir kocayla yaşamak zor, kendi eşim de esnaf ordan biliyorum.
Tatil yok, akşam yok, beraber bir şey yapmaya kalksanız yemek yiyip gitmek saat 11 i buluyor; e dolayısıyla zaten yapılacak bir şey yok.
Ama bu süreçte üzerinizdeki yükü hafifletin derim, en azından haftalık alışverişe beraber gidin.
Çocuğu dotoruna onun götürmesini isteyin.
Hem eşiniz 'aile' olduğunuz kavramını yaşamaya biraz olsun başlar, hem de siz nefes almaya zaman bulursunuz.

Başarısız değil, fazla başarılısınız.
Eşinize hiçbir sorumluluk vermemişsiniz, onun yapamıyorum dediği yerde devreye girmişsiniz.
Esnaf bir kocayla yaşamak zor, kendi eşim de esnaf ordan biliyorum.
Tatil yok, akşam yok, beraber bir şey yapmaya kalksanız yemek yiyip gitmek saat 11 i buluyor; e dolayısıyla zaten yapılacak bir şey yok.
Ama bu süreçte üzerinizdeki yükü hafifletin derim, en azından haftalık alışverişe beraber gidin.
Çocuğu dotoruna onun götürmesini isteyin.
Hem eşiniz 'aile' olduğunuz kavramını yaşamaya biraz olsun başlar, hem de siz nefes almaya zaman bulursunuz.

valla bazı değerler bulunmaz,eşiniz asıl değerleri ikinci plana atmış,hafta içi daha erken gelse sizinle vakit geçirse,bence bu konunun üstünde fazlasıyla durun, yoksa iyice soğucaksınız ve Allah korusun boşanmaya bile gider bu durum, dua etsin sizin gibi eşi var başka eş olsa aldatmasından bile şüphe eder

sizce esime biseyleri yapalimi derken habire tekrarlamaliyim mesela yarin beraber alisveris yapalimmi diyorum tmm diyor bana soz veriyor aksam 9 kadar alisveris merkezleri acik. is cikisi bulusalim diyorum cocugumuzda gelsin diorum tmm diyor ama unutuyor saat 8.30 da eve geliyor. cok uzuluyorum biseye soz verinde dogru yaaa diyor unutuyor kizmadan tmm diyip kapatiorum telefonu sonra kendimi yetismeye calisiorum bakiyorum pisman olmus basmis arkadan onuda yapiyor ama hep gec kalmis oluyor bazen ben alisveris yapip gelmis oluyorum kapiya geliyor hersey yerlestirdimi goruyor unuttummu gene diyor. hic birsey diyemiorum dilim dilim yipraniyorum galiba arkadaslar ne olur bir akil verin

Ne kadar yalnızlaşmışsınız.. Evli değilim bu meseleler hakkında bir fikrim yok fakat acaba bu durumla ilgili hafif sert bir tavırla konuşup belli başlı sorumlulukları ona yüklemek mantıklı gibi görünüyor. Çocuğu okuldan al diye arayın bu gün alışveriş yapmalıyız diye arayın.. Bir iki derken alışır sanki.. Ama sevgi anlamında inanın çok üzüldüm.Tüm o sorunlar hallolsa bunu nasıl çözersiniz bilmiyorum.. Allah yardımcınız olsun

sizce esime biseyleri yapalimi derken habire tekrarlamaliyim mesela yarin beraber alisveris yapalimmi diyorum tmm diyor bana soz veriyor aksam 9 kadar alisveris merkezleri acik. is cikisi bulusalim diyorum cocugumuzda gelsin diorum tmm diyor ama unutuyor saat 8.30 da eve geliyor. cok uzuluyorum biseye soz verinde dogru yaaa diyor unutuyor kizmadan tmm diyip kapatiorum telefonu sonra kendimi yetismeye calisiorum bakiyorum pisman olmus basmis arkadan onuda yapiyor ama hep gec kalmis oluyor bazen ben alisveris yapip gelmis oluyorum kapiya geliyor hersey yerlestirdimi goruyor unuttummu gene diyor. hic birsey diyemiorum dilim dilim yipraniyorum galiba arkadaslar ne olur bir akil verin
Bence hatırlatmalısın. Çok yoğun demek ki kafası,unutuyor

birazda siz alıştırmışsınız anladığım kadarıyla, alışverişe gitmeden bir saat önce arayın gel diye ama tavrınızı koyun,biraz kesin konuşun,eşiniz yine eşim halleder affeder diye geçiştiriyordur

Biliyormusunuz bir kadina bir kere birseyi soyledimi bir kez daha tekrarladimi ikincide tekrarladi zmn hic birseyin anlami kalmiyor oyle uzuluyorumki onun ayaklarina pranga oldumu dusunmekden kendimi alikoyamiyorum neden zorla cekicem adam gelmek istemiyorum kizim birak kendin yuklen diyiorum sonunda her isde. cocugu okula birakican dedigimde de bi keresinde tmm diyip cok gec birakmisti tabi azari ben yemistim hocadan :) simdi dusunuyorum bunu nasil yola sokabilirim ne yapmaliyim ama sevgisizde hic birsey iolmuyor adamlara emrederkmi biseyler yaptirmali baba ol burda ailen v ar diye bas bas bagirmalimi yoksa bi iki kez soyleyip ucuncude yapmayip napican biz yapicazmi demeli

Yapalım mı sorusu, bir evlilikte erkeğin etmesi gereken bir cümle bence.
Özellikle evin idaresi söz konusu olduğunda 'yarın alışverişe gidiyoruz' cümlesi daha uygun.
Çünkü sorduğunuzda seçme şansı var, ama bu bir gereklilik.
Sizin akşam yemeği yapmayı unutmanız, gömlekleri ütülememeniz gibi seçenekleriniz var mı?
Çocuğunuzla ilgilenmeyi, ev temizlemeyi unutuyor musunuz?
Nasıl ki, bu sorunun cevabı hayır ise, eşinizi ailenize dahil edin.
Örneğin,' bu hafta uygun olduğun günü söyle, kızımızı doktora götüreceğiz' ya da ' erken çıkacağın gün sinemaya gidiyoruz' gibi.
Ve o günler geldiğinde 4 saat öncesinden arayıp 'ne zaman çıkayım, ben mi geleyim sen mi gelirsin' gibi basit sorularla unutmasını engelleyin.
Çok acı olacak ama, karşınızdaki bir erkek.
Susuzluktan ölseler, gidip su almaya erinirler, elbette sizin uğraşınız dürtüklemeniz can suyu gibi bir şey.
Çekinmeden yapın bunu.

Çok fedakar bir eş ve fedakar bir annesiniz. Eşiniz çok şanslı, ancak hersey de olduğu gibi fedakarligin fazlasida zarar. Aşırı vericiliginiz eşinizi biraz ailenizin dışına itmis gibi. Onun yetisemediklerini de yetisebileceklerini de üstünüze almışsınız. Yükler bir bir sırtından inince oda kendini işine vermiş. Yanlış anlamayın lütfen, bu yönünüz çok guzel ama aşırı kaçmış. Ayrıca çokta sabırlı bir kadınsınız. Kolay yolu seçip ayrılmayı degil de mutlu olmak için savaşmayı secıyorsunuz.

Bir şeyi defalarca tekrarlayınca anlamı kalmıyor ama mutluluğunuz için sabırla yapmalısınız bir süre. Ustlendiklerinizin bir kısmını yavaş yavaş eşinize devretmeye başlayın. Alısverisle başlayın mesela. Ona bir liste hazirlayin. Unutsa bile ertesi gün almasını isteyin, telefon açıp hatırlatın. Çocuğu doktora götürmek için musait olduğu bir gün sorun. O gün gelmeyi unutursa gitmeyin. Başka uygun olduğu bir güne erteleyin. Böylece o yük omuzlarinda olduğu için huzursuzlanacak ve illaki gelecektir. Bunun gibi tek tek uğrasarak esinizi tekrar yasantiniza dahil edin. Yatakları bence hiç ayırmayın. Eminim çok yapmissinizdir ama bir kez daha siz ona sarılın. Sabirla yavaşta olsa inşallah birseyler yoluna girecektir. Ama çok bunaliyorsaniz profesyonel yardım alın. Bir aile danismanina gidin. Mutlaka faydasi olacaktir. Allah yardımcınız olsun.

arkadaslar

dun gece ilk defa yataklarida ayirdik esimle, onunla uymak istemedimi soyledim ve oda kesinlikle itiraz etmedi.

kendimi suclu hissetmedim ve uyudum. esim dukkan sahibi butun gun is yerinde aksam 8 gibi geliyor bazen 9 ve bazen 10 bir kiz cocugumuz var fakat evle hic bir alakasi yok. onun kendi dunyasi var is is is .

ben alisverisleri kendim yapiorum, kizimi okula kendim birakiyorum, bu arada haftada 32 saat calisiyorum, evimde yemegimi yapiyor kizmla yanliz yemek yiyiorum cunki babasi cok gec geliyor hic gormeden cocuk uyuyor. cuma gunleri ogleden sonra dukkani bizim icin kapatmasini istedim bizimle ilgilenmesi icin, kapatiyor fakat boyle bizimle bir yere giderken cok zorlaniyor ayaklari gitmiyor gibi :) ensesinden tutmusum gibi akli da isde sanirim cok isim var diyor. uzuluyorum onun hayatina sanki fazlalik oldugumuz icin, artik sevismiyoruz cok yorgun dusuyuor ve tv karsinda uyuyor bazen zorla cagira cagira yataga aliyorum sarilmadan arkamizi donup yatariz hic dokunmadan. :) kadinlik en son neydi onu hatirlamiyorum.

pazarlari hep disarda mal almaya gidiyor aksam geliyor bizde tabi pzt hizli haftaya baslicamiz icin kizimi yikiyorum yediriorum evimi temizliyorum esimin gomleklerini utuluyorum evin alis verisni yapiorum ve pzt tekrar ise gidior calisiyorum. esimi cok sevmeme ragmen onsuz bir hayat da olabilecgini anlamaya basladim cok tuhaf ki ben evi kendim cevirebiliyorum :) bir cicek bir dudagima opucuk kondurmak bir sarilma bir yemege cikmak bunlar benim icin oyle luks olduki afrikali cocuklarin yemek arayisi gibi sevgi sevgi diye bagirir oldum. :)

esimle hic tartismiyoruz hep sessizlik konu yok konusucak bir ortak noktamiz yok cocugun hangi doktora ne zmn gidecegini bilmez soylerim gununu de unutur saatinide :) hani sonucta hakki oda bilsin randevulari genelde ben alirim her anne gibi. en son sofraya oturdumuz iki ay oldu cok mutlu olmustum.

ben nerde hata yaptimi dusunuyorum su gunlerde ve sanirim sogudum ... evliligimi kurtarmak istiyorum ama yorgunum evlilim icin yaptigim fedakarliklari dusundumde artik elimi bile kaldiracak halim kalmadi diye dusunuyorum esim bunlari biliyor bi kac defa konustum anlattim yoruldumu onunda biseyleri ustlenmesi gerektigini de soyledim ama her dafa ozur dileyip obur gun ayni adam oluyor :) bende naparsin bu da benim esim diye kendimi kandiriorum hergun sbh uyanip :)) acaba nerde olurum ? nerde mafolurum yada zaten mahfolmusumuyum :) artik herseye guluyorum garip hissediyorum kendimi... ii bir es hem calisan hem de seven hem fedakar ii bir anne olmak icin ugrasiorum :) galiba ii olamadim basarisizim

bunun bir okulu olsada univeristelere gitsem ailemi kazansam. kocam beni gor gor gorseee :) burdayim el salliyorum diyorum icimden ama gormuyorum. cok guzel bir bayanim herkesin iligsini cekiyorum 36 beden zayif esmer bir bayanim nasil dogurdun bu cocugu diyenler oluyor :) ama kocam beni gormuyor ki:) birak beni evliligi aile ne demek hic birseyi.

konuşunca hatasını anlıyo ve yine eskiye dönüyorsa, konuşma ve hatırlatma sürenizi maksimuma cıkarın..
neticeye bağlayamama sorununuz var anlaşılan..
mesela sabah konuştunuz ve pişman mı oldu, hemen öğlen bi görev verin, ardından hemen akşam başka bir sorumluluk, ve şirinlikle tabi..
yani eşinizi tatlılıkla sorumluluk vererek takip edin..
bizde de ben biraz dalgın ve plansız davranıyorum..
eşim sürekli küçük hedefler vererek dolduruyo beni..
tamam biraz can sıkıcı ama yine de beni disipline etmesi güzel..
lütfen tüm sorumluluğu üstünüze alıp patlamayın, eşinize sık sık küçük sorumluluklar verin ve sık sık hatırlatın..
inşallah düzelir..Allah kolaylik versin..

Şunu öğrendim ki erkekler kendilerine muhtaç kadınları seviyor ayakları üstünde duranı falan değil .Yani bu sevgi mi bilmem ama istedikleri kadının erkeğine muhtaç olması ee siz adama muhtaç değilsiniz ki her şeyi onsuz halledebiliyorsunuz. Sevgi istediğiniz tek şey o da yok.
Boşansan da boşanmasan da aynı evde yalnızsın.
Sen ona fazlalık değilsin, o sana fazlalık.
Eğer boşanmak istemiyorsan ona muhtaç olduğunu hissettir, şunu yapamadım canım bana yardım et sensiz elimden gelmiyor beceremiyorum falan diyerek sorumluluk yükleyin.

Iste bende günlerdir ayni sorunu yasiyorum galiba ama bende tam tersi isten cikti esim , birden bire isini begenmedi artik 16 yilik isi.
Ama calismadigi icin cok vakti var diye okadar vakit gecirmiyoriz aramiza bir duvar örmüs vaziyete konusmuyoruz mesela konusamiyoruz..
Beraber disari cikmiyoruz artik ..
Son 3 aydir böyle devam ediyor ben sitem etmekten biktim adam anlamamaktan bikmadi bende kendi haline biraktim o yokmus gibi davraniyorum artik..
Oysa biz cok gezen ciftik calissak bile mutlaka bir sekilde vakit buöur birbirimize vakit ayirirdik.
Adam huy degistirdi anlamiyorumki ...

Iste bende günlerdir ayni sorunu yasiyorum galiba ama bende tam tersi isten cikti esim , birden bire isini begenmedi artik 16 yilik isi.
Ama calismadigi icin cok vakti var diye okadar vakit gecirmiyoriz aramiza bir duvar örmüs vaziyete konusmuyoruz mesela konusamiyoruz..
Beraber disari cikmiyoruz artik ..
Son 3 aydir böyle devam ediyor ben sitem etmekten biktim adam anlamamaktan bikmadi bende kendi haline biraktim o yokmus gibi davraniyorum artik..
Oysa biz cok gezen ciftik calissak bile mutlaka bir sekilde vakit buöur birbirimize vakit ayirirdik.
Adam huy degistirdi anlamiyorumki ...
size karşı ilgisi değiştiyse huyu değişmemiştir onun başka bir şey vardır bence kontrolü elden bırakmayın çalışırken bile gezen adam evdeyken gezmiyorsa sizinle konuşmuyorsa bir sıkıntı var

Sanirim hayattan beklentileriniz ayri ...
Esinizin hayalleri ayri ... siz ailenize adaklanirken o isine adaklaniyor...

vallah ben bilemedim :/

arkadaslar

eşinizin kızınız ve sizin hayatınızda bir gramlık vasfı yok neden evli kalasınız ki en azından beyefendinin ütüleri ve çamaşır yükü çıkar hayatınızdan bir saat kendinize ayıracak zamanınız kalır.

bence fazla sorumluluk almışsınız hatta eşinizin yapması gerekenleri bile siz yapmışsınız.
tabiiki işinin yoğun olması evdeki hayatı etkiler am bu eşine ve çocuguna zaman ayıramayacağı anlamına gelmez...üzüldüm açıkçası kurtarmaya çalış çünkü eşini seviyorsun...

X