Eşimle kavgalıyız. 10 gündür benden uzak duruyor.

kivircikhanim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
57
-8
26
Herkese merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim. Eşimle severek evlendik. Fakat eşim arkadaşları konusunda çok hassas. Yaklaşık 9-10 gün önce bana emrivaki yaparak bir arkadaşının eşiyle beraber bize geleceğini söyledi. Ben de onları istemediğimi fakat yine de kendisi istediği için daha müsait bir zamanda ağırlayabileceğimizi söyledim. Fakat eşim planı iptal etmedi. Onlar geleceği vakit ben evden çıktım. Onlar da 1 saat oturup gitmişler. Sorun şu ki benim sürekli çocuk gibi şakalaşan, sırnaşan eşim o gün başka birine döndü. Kavga ediyorduk ama 2-3 gün sürüyordu. Bana dokunmadan duramıyordu. 10 gündür bana dokunmuyor. Mecbur olmadıkça konuşmuyor. Arkadaş gibiyiz. Yaklaşıyorum. Seni istiyorum diyorum. Fazlaca istekli biriyim. Bu eşimin de hoşuna giderdi. Fakat şu an her yolu denememe rağmen karşılık alamıyorum. Kendimi berbat hissediyorum. Ne yapmam lazım?
GÜNCELLEME: Arkadaşlar sitede yeni olduğum için olayları yumuşatarak anlattım. Evden ben gitmedim. Eşim git deyince çıktım. 10 gündür kendisi hiç konuşmadığı için psikolojik olarak kendimi kötü hissettim ve konuşmaya çalıştım. Kırdı döktü. Yani kısa ve öz anlatayım derken yanlış anlaşıldı durum.

Son düzenleme:
Herkese merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim. Eşimle severek evlendik. Fakat eşim arkadaşları konusunda çok hassas. Yaklaşık 9-10 gün önce bana emrivaki yaparak bir arkadaşının eşiyle beraber bize geleceğini söyledi. Ben de onları istemediğimi fakat yine de kendisi istediği için daha müsait bir zamanda ağırlayabileceğimizi söyledim. Fakat eşim planı iptal etmedi. Onlar geleceği vakit ben evden çıktım. Onlar da 1 saat oturup gitmişler. Sorun şu ki benim sürekli çocuk gibi şakalaşan, sırnaşan eşim o gün başka birine döndü. Kavga ediyorduk ama 2-3 gün sürüyordu. Bana dokunmadan duramıyordu. 10 gündür bana dokunmuyor. Mecbur olmadıkça konuşmuyor. Arkadaş gibiyiz. Yaklaşıyorum. Seni istiyorum diyorum. Fazlaca istekli biriyim. Bu eşimin de hoşuna giderdi. Fakat şu an her yolu denememe rağmen karşılık alamıyorum. Kendimi berbat hissediyorum. Ne yapmam lazım?
Sizi uyumsuz ve var olan ilişkilerinden soyutlacak biri gibi görüyor.Arkadaslarina karşı utanmıştir.Bence sessiz kalın ve yumuşadıgi zaman oturup konuşun

Çok saçma bir tepki insanlar size misafirliğe geliyor siz yabani mağaradan çıkmış insan görmemiş gibi evimi terk ediyorsunuz hahaha çok komik kesin eşinin arkadaşları demistir bu kadın mağarada fln yetişmiş galiba diye 🤣🤣

Gerçekten yaptığınız şey çok ayıp ya.
Aynısı başıma gelse arkadaşımın eşinden nefret ederdim galiba arkadaşıma da üzülürdüm.

Eşiniz öyle böyle çağırmış eve gelecekleri belliymiş, istemediklerini çok güzel belli etmişsiniz. Eşinizin tepkisi çok normal, iki insan evlenince S savaşmaya başlamamalı. Eş oldunuz artık siz, baktınız bu kez eşiniz geri adım atmıyor siz alttan alacaktınız. Evden çıkıp gitmek neden 😔

Uyumsuz biri gibi görünüyorsunuz buradan bakınca. Biraz otokontrolunuz olsun.
Eşinizden de özür dileyin, yaptığınız şey için hicap duyduğunuzu belirtin. Sınırlarım aşıldı kendimi kaybettim falan diyin. Alttan alıp gönül alacaksınız mecbur

Yaklaşık 9-10 gün önce bana emrivaki yaparak bir arkadaşının eşiyle beraber bize geleceğini söyledi.

Eşinizin 9-10 gün önceden, arkadaşının eşiyle beraber 10 gün sonra size geleceğini söylemesi emrivaki olmuyor yalnız.

Eşiniz gün ortasında veya eve gelme saatine çok yakın bir saatte sizi arayıp, yanında misafirlerin olduğunu veya akşam saati misafirlerin geleceğini söylese ve misafirler o akşam evinize gelse bu durum emrivaki olurdu.

Eşiniz durumu güzelce değerlendirir umarım. Birbiriniz için doğru insanlar değilseniz, yollarınızı ayırmayı seçebilirsiniz.

arkadaşlarını istememenizin önemli bir gerekçesi yoksa çok ayıp etmişsiniz. Çekip gitmek ne demek çok mahcup olmuştur adam. Emrivakiden kastınız bize gelecekler demesi mi? Bizde de izin meselesi yoktur şu gelecek canım bu gelecek vs haber vermek vardır. Ha gerçekten ağırlayamayacak durumdaysak söyleriz başka gün gelirler ilişki dinamikleriniz tam oturmamıi yeni evli olduğunuz için

Ben de onları istemediğimi fakat yine de kendisi istediği için daha müsait bir zamanda ağırlayabileceğimizi söyledim
Müsait olacağınız zamanda birden sevecek isteyecek miydiniz bu arkadaşları? Rest çekmişsiniz eşiniz de restine rest demiş. Evden giderken ne düşündünüz, bana dokunmadan duramıyor kesin arar gelmeyin der benim de ayaklarıma kapanır mı dediniz? 10 gün önceden haber verilince emrivaki nasıl oluyor? Eşiniz size dokunmamakta haklı ve umarım evliliğini gözden geçiriyordur. Evlenmek demek karı-koca eve kapanmak mı demek? Arkadaşlarımız çevremiz olmasın, gelmesinler gitmesinler mi diyorsunuz? Adam sanki bekar arkadaşlarını içmeye çağırmış gibi davranmışsınız. Gelen çifte ayrı eşinize ayrı saygısızlık yapmışsınız. Eşiniz sizin arkadaşlarınıza bunu yapsa ne hissederdiniz? Kendinizi öyle sanmışsınız ama kimse vazgeçilmez değildir.

senin eşin için evden çıkmaman lazımdı onlar baktılar sen evde yoksun onlarda eve girmemeli eşinde iptal etmesi lazım dı belki utandı iptal edememiş ama size söylemesi gerekirdi lazımdı sonuçta eşini onlara karşı mahcup etmişsin kısaca hepiniz de suç var bende eşim böyle yapmış olsaydı cok kırılırdım

Size ve sınırlarınıza saygı duymayı bilmeyen adama sırnaşıp seni istiyorum mu dediniz 🙄 Size müstahak, ben olsam burnundan getiririm taki adam olana ve de beni anlayana kadar ( bu arada misafir gittikten sonra eşinle ciddi ciddi konuşabilirdin , evden gitmek ergence) ...

Sizi anlıyorum daha ilişkinin başında iken domine etmeye çalışmışsiniz lakin yaptığınız hareket hiç şık değil . Evin hanımı olarak sizinle husumeti bulunmamış size terbiyesizlik etmemiş kötülük yapmamış birisini istemeseniz de agirlamaniz gerekirdi . Hasta falanda degilmissiniz. Eşinizi mahcup etmişsiniz evlilik 2li bir denge karşılıklı paslasacaktiniz. Neyse olan olmuş yalvarır gibi yaklaşıp kendinizi daha da düşürmeyin. Biraz ara verin erkek bu unutur . Ben misafirliğe gelen çiftin kadın tarafı olsam hakkınızda hiç iyi şeyler düşünmem . İçinizden kocaniza Allah kolaylık versin der evden kocamı da alır 20 dkdan fazla oturmadan çıkarım.

Çok ayıp etmişsiniz. Eşinizin yerinde olsan ben de konuşmazdım. Daha ilk aylarda bunlar oluyorsa çok sorun yaşarsınız. Hatanızı kabul edip özür dileyin ve tekrar davet edin.
Ağırlamak istememe konusunda geçerli bir nedeniniz mi vardı bu arada onu da merak ettim tabi yine de eşinizi yalnız bırakıp evden gitmek hiç ama hiç doğru değil.

10 gün önceden haber vermemis, olay 10 gün önce olmuş başlıktan da anladığım.
Konuya gelince eve gelen misafir her şekilde agirlanir bence. Gelen kişilerle aranızda bizzat bir münakaşa/ kavga gerçekleşmediği takdirde evden çıkıp gitmeniz hiç hoş olmamış. Sorun gelen misafirlerde değil eşinizin yaptığı emrivakide. Bunu o gün bu şekilde çözmek zorunda degildiniz
Eşinizin 9-10 gün önceden, arkadaşının eşiyle beraber 10 gün sonra size geleceğini söylemesi emrivaki olmuyor yalnız.
10 gün önceden haber verilince emrivaki nasıl oluyor?

X