eşinizin halı saha maçlarına karışır mısınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O sizi kısıtlamıyor anladığım kadarıyla yani sizde haftada birkaç gün program yapabilirsiniz değil mi?
karışmayın gitsin, evlilikte tarafların kendi özel alanları ve zamanları olmalı diğer türlü kişisel alan işgaline giriyor daha çok başındasınız birbirinizin özel alanlarına saygı duymak sağlıklı bir evlilik için çok değerli.

Eşinizi bunaltmayın, sıkıştırmayın, darlamayın. :) koca sizin koca akşam eve gelince yanınızda uyuyor daha ne olsun. hayatı zorlaştırmayın birbirinize. kolaylaştırmak için bu yola girdiniz ya, bol bol bunu hatırlayın.

evet hatta cogu zaman aklıma plan gelmeyınce sunu da yapabılırsın bunu da yapabılırsın dıyor kı yapıyorum da ama bazen işten yorgun gelınce pineklemek hosuma gıdıyor sanırım zaten enerjım kalmıyor. o enerjısını atıp ben oturunca da kendımı ıyıce asosyal yapıyorum sanırım

siz ve yorumlaştıgım dıger uye yazana kadar acaba benden mı kaçıyor gıbı hıc dusunmedım bu da farklı bı bakış açısı sanırım üzerine düşünmem gerek bılmıyorum cunku hıc benden kacmıs olabılecegını dusunmememiştim.

eskı yorumları agresıf yorum yapıyor bu denlı agresif negatif olmaya gerek var mı dıye alıntıladım yasak oldugunu unutmusum. :KK53:
Bilinçli olarak kaçmıyordur muhtemelen. Ama benim çevremde gözlemlediğim bu. Evliliğinde mutsuz diyemeyeceğim ama çok da mutlu olmayan bir arkadaşım eve sürekli misafir çağırır mesela. Hiç kimseyi bulamazsa sitedeki çocukları eve toplar, oyun oynatır. Farkında olarak yapmıyor ama asla bir akşamı evde ailece yalnız geçirmiyorlar. Sosyalleşme adı altında kocasına sarmamak için kafasını meşgul ediyor benim gözlemlediğim kadarıyla. Sizin eşinizde de bu havayı sezdim.

eşimin tarzı tam olarak ney pekı
diğer üyeler yazmış, ben tekrar yazmayacağım aynı şeyleri çünkü fikirlerine katılıyorum
sabrınızı zorluyor, sınırları zorluyor, sizinle beraber vakit geçirmek istemiyor
kendi ailesine her hafta gidilmesi işine geliyor ama sizin ailenizi arada bi görmek istemeniz yüzünden sorun çıkarıyor
halı saha için trip atıyor. ya 2 gün giderim ya hiç gitmem diyerek

siz hadi bana sinirli dediniz vs mesela kudra bu sitede gözlemlediğim kadarıyla açık fikirli , modern
ilişkilerin evliliklerin birbirini sıkmadan , olgunca yaşanmasından yana bir insan
madem evlendik kocam her akşam dizimin dibinde otursun benden başka hayatı olmasın kafasında bi kadın değil
ama ona bile garip gelmiş mesela eşinizin bu dışarı çıkma durumu . adam evde durmak istemiyor diyor yani .
gerisini size bırakıyorum

evet hatta cogu zaman aklıma plan gelmeyınce sunu da yapabılırsın bunu da yapabılırsın dıyor kı yapıyorum da ama bazen işten yorgun gelınce pineklemek hosuma gıdıyor sanırım zaten enerjım kalmıyor. o enerjısını atıp ben oturunca da kendımı ıyıce asosyal yapıyorum sanırım
tamam olsun ben de eşime göre daha sakin ve mesafeliyim o daha sosyal hareketli işte dengeliyoruz öyle. içinizden bir şey yapmak gelmiyorsa da yapmayın karıştırmayın nasıl başlarsa öyle gidiyor.

diğer üyeler yazmış, ben tekrar yazmayacağım aynı şeyleri çünkü fikirlerine katılıyorum
sabrınızı zorluyor, sınırları zorluyor, sizinle beraber vakit geçirmek istemiyor
kendi ailesine her hafta gidilmesi işine geliyor ama sizin ailenizi arada bi görmek istemeniz yüzünden sorun çıkarıyor
halı saha için trip atıyor. ya 2 gün giderim ya hiç gitmem diyerek

siz hadi bana sinirli dediniz vs mesela kudra bu sitede gözlemlediğim kadarıyla açık fikirli , modern
ilişkilerin evliliklerin birbirini sıkmadan , olgunca yaşanmasından yana bir insan
madem evlendik kocam her akşam dizimin dibinde otursun benden başka hayatı olmasın kafasında bi kadın değil
ama ona bile garip gelmiş mesela eşinizin bu dışarı çıkma durumu . adam evde durmak istemiyor diyor yani .
gerisini size bırakıyorum

evet ona da soyledım zaten ıkınızın bundan bahsettıgını ama daha once hıc bunun dıkkatımı cekmedıgını bunun uzerıne dusunecegımı aksını ona da soylemedım. Olabılır cünkü

tamam olsun ben de eşime göre daha sakin ve mesafeliyim o daha sosyal hareketli işte dengeliyoruz öyle. içinizden bir şey yapmak gelmiyorsa da yapmayın karıştırmayın nasıl başlarsa öyle gidiyor.

anladım yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım. ben dışarda olunca evı özleyen, evdeyken de dışarda hayat kacıyormus gıbı düşünen bı ınsanım sanırım :KK53:

Bilinçli olarak kaçmıyordur muhtemelen. Ama benim çevremde gözlemlediğim bu. Evliliğinde mutsuz diyemeyeceğim ama çok da mutlu olmayan bir arkadaşım eve sürekli misafir çağırır mesela. Hiç kimseyi bulamazsa sitedeki çocukları eve toplar, oyun oynatır. Farkında olarak yapmıyor ama asla bir akşamı evde ailece yalnız geçirmiyorlar. Sosyalleşme adı altında kocasına sarmamak için kafasını meşgul ediyor benim gözlemlediğim kadarıyla. Sizin eşinizde de bu havayı sezdim.

bu konuyu es geçmeyeceğim üzerine düşüneceğim. teşekkür ederim

sadece konulara bakarak mı anladınız tum bunları negatıflıgınıze ınanamıyorum. he öyle de olabılır belkı gerçekten kötü bi baba olacak ama sıze göre işte bana göre oyle degıl merhametı yardımseverlıgı ıyı baba olacagına ınanıyorum bu sebeple cocuk cok ıstıyordum herkesın eşref saatı oldugu gıbı eşşek saatı de var esımınde bu zamanına gelen bı konuyu tartıstık gıdecegım dedım aılemın yanına o da gerı adım attı. eşiniz var mı bılmıyorum ama eşi olan ınsanlar az çok benı anlar bazı erkekler sınırlarınızı öğrenmek ıcın once onu aşmayı dene benım esımde o kefeye gırıyor once sınırlarımı zorluyor sonra onları kabul edıyor. tam olarak ıgrenclık deıgınız bunların neresınde, soyler mısınız .

ben de sızın profılınıze soyle bı inceledim de ınsanlara olumsuz yorumlar yapıp ıcınızi yatıştırmak ıcın profıl açtınız sanırım. herkese sadece olumsuz ve kötü yorumlarınız var . S sino2023
Başka bir üyeye yazmışsınız fakat dediklerinde haklı. Şimdiden evde durmayan ve kendi isteğiyle size zaman ayırmayan adamı, çocuk olunca hiç evde bulamazsınız. Merhameti, yardımseverliği size yetiyorsa siz bilirsiniz. Üye çok haklı.

Umarım bebek olunca aynı merhameti evde size de gösterir planlarını iptal edip, evde iş bölümü yaparak.

Başka bir üyeye yazmışsınız fakat dediklerinde haklı. Şimdiden evde durmayan ve kendi isteğiyle size zaman ayırmayan adamı, çocuk olunca hiç evde bulamazsınız. Merhameti, yardımseverliği size yetiyorsa siz bilirsiniz. Üye çok haklı.

Umarım bebek olunca aynı merhameti evde size de gösterir planlarını iptal edip, evde iş bölümü yaparak.

evde ıs bölümü yaparız zaten bunlar olması gereken seyler oldugu ıcın bahsetmıyordum. Ev ısleırnı yapar cam sıler kahvaltı/yemek hazırlar cogu zaman kahvemı de yapar bunlar da problem yok . Hatta bizim evın camlarını genelde eşim sildiği için sitedeki komsularımız tarafından da bu özelliğiyle tanınır. Bu konuda ınanın hiç abartmıyorum. mesela enfeksıyondan dolayı bı kaç gun hastane kaldım hast ve evde bebek gıbı baktı bana yemeğimi yaptı ateslenmıstım ustumu o degıstırdı kendınden fazla dusunur benı bunları gordugum ıcın cocuk fıkrıne cok sıcak bakmsıtım. baba olunca kötü anlamda değişir mi bilemiyorum tabi.

Eğer böyleyse çok bence ya. Kocamı haftada 2 gün göreceksem neden kocam? Ev arkadaşı oluyor o 😂

Ben olsa kovarım gitsin halı sahada uyusun valla. Benim eşim haftada bir akşam çıkıyor. Oğlum küçük daha haftada bir gün de benim iznim var. Ama ben her hafta birilerini denk getiremiyorum. program yapamıyorum her hafta. Kadınlar erkekler gibi kolay çıkamıyor ki. Erkeklerin maşallah fix günü var o gün hiçbirinin işi çıkmıyor.
Kadınlarla şöyle diyalog çocuğum hasta, eşim mesaiye kaldı, kayınvalidem geldi, yarın misafirim var hazırlık yapıcam, regl oldum karnım ağrıyor. Bir türlü gün denkleyemiyoruz.
Ben her hafta çıkamayınca istemsizce eşimin çıktığı bir günü bile burnundan getirebiliyorum 🤓

Ben sevmiyorum ya. En başta asiri arkadas düşkünü olan biriyle yapamazdim zaten.
Bizim bu kadar ayri ayri sosyalleşmemiz çok azdir. Insan içine, arkadas ortamina ciktigimizda da birlikte oluyoruz genelde.
Birlikte zaman gecirmeyi en sevdigi insan ben degilsem evlenmem. Bu da benim kişisel evlilik görüşüm.
Bir baskasi bana karişmasin ben de ona dokunmam herkes takilsin diye de dusunebilir. Evlilik anlayisinizla alakali yani nasil olmasi gerektigi. Ayni düşünmeyem 2 insan evlendiyse catismalar kacinilmaz bu konida

kızlar bır sey soracagım ben 3yıllık evlıyım evlenince esımın yasadgı yere yerlestık genelde sosyaliz ama çalıştığımız için hafta 2 gün en az arkadaşlarımızla buluşur 1 gun de aılesını zıyaret ederız. Genel olarak gezmeyı takılmayı sevıyoruz ikimizde son 1 senedır eşimin haftada bı gun halı saha macı oluyordu karışmıyordum ben de o vakitlerde kendimle vakit geçiriyordum sinemaya vs gıdıyorum ya da evde dızı fılm izliyordum Sonra arkadaşlarıyla ayda 1-2 daha gün fıx bulusma etkınlıgı koydular gece corba ıcmeye gıtme aksam dısarda çay kahve ıcın bulusma gibi ona da karısmamaya özen gosterdım bugun bana halı saha macını haftada ıkı gune fıxleyeceklerını söylüyor. ve gece geç saatte oldugu ıcın onsuz uyumak sankı ılerleyen zamanlarda aramıza mesafe koymamıza sbep olacak gıbı gelıyor. bencılce mı dusunuyorum. ya da gece geçte olsa kendıme etkınlıkte olustururum musaıt cok arkadasım var ama işe uykusuz gıtmıyım dıye esım maca gıdınce fılm ızlerken uyuyorum bende. sankı ben evde bekleyen kukumav kuşu oda hayatın tadını çıkarıyor gıbı . karışmamalı mıyım sızce yoksa haftada 1ın yeterlı oldugunu kendımıze zman ayırmamız gerektıgını mı tekrar vurgulasam yorumlarsanız sevınırım
Birlikte vakit geçirmek yerine arkadaşlarıyla sürekli etkinlikten etkinliğe koşacaksa evliliğin manası ne ona göre? Eve geldiğinde yemeği hazır olsun, temizliği yapılsın, düzeni bozulmasın kafasında herhalde. Haftada ikiye çıkarmak da bencilce. Benim de böyle bir flörtüm vardı vardı maç delisi. Haftada en az iki gün giderdi biz buluşamazdık doğru düzgün ya da buluşma günlerimizi onun maç planlarına göre ayarlardık. En son baktım maça tercih ediliyorum, tanışma sürecinde bıraktım. Erkeklerin bu maç sevdası nefret edilesi gerçekten. Ayrıca zeka düşüklüğü belirtisi. Eğer anlayacak ise konuşmayı deneyin bence içinize atarak çekmek zorunda değilsiniz bu saçmalığı.

kızlar bır sey soracagım ben 3yıllık evlıyım evlenince esımın yasadgı yere yerlestık genelde sosyaliz ama çalıştığımız için hafta 2 gün en az arkadaşlarımızla buluşur 1 gun de aılesını zıyaret ederız. Genel olarak gezmeyı takılmayı sevıyoruz ikimizde son 1 senedır eşimin haftada bı gun halı saha macı oluyordu karışmıyordum ben de o vakitlerde kendimle vakit geçiriyordum sinemaya vs gıdıyorum ya da evde dızı fılm izliyordum Sonra arkadaşlarıyla ayda 1-2 daha gün fıx bulusma etkınlıgı koydular gece corba ıcmeye gıtme aksam dısarda çay kahve ıcın bulusma gibi ona da karısmamaya özen gosterdım bugun bana halı saha macını haftada ıkı gune fıxleyeceklerını söylüyor. ve gece geç saatte oldugu ıcın onsuz uyumak sankı ılerleyen zamanlarda aramıza mesafe koymamıza sbep olacak gıbı gelıyor. bencılce mı dusunuyorum. ya da gece geçte olsa kendıme etkınlıkte olustururum musaıt cok arkadasım var ama işe uykusuz gıtmıyım dıye esım maca gıdınce fılm ızlerken uyuyorum bende. sankı ben evde bekleyen kukumav kuşu oda hayatın tadını çıkarıyor gıbı . karışmamalı mıyım sızce yoksa haftada 1ın yeterlı oldugunu kendımıze zman ayırmamız gerektıgını mı tekrar vurgulasam yorumlarsanız sevınırım
Eşiniz abartmasın isterse.. Haftada bir iki gün ortak arkadaşlar, iki gün halısaha, bir gün aile ziyareti.. Başbaşa ne zaman vakit geçireceksiniz acaba?

daha ılk sayfanızdan bıle ınsanlara yaptıgınız yorumları aşağııya ekledım. benım konum harıcınde bı durup soluklansanız mı ıcındekı öfke yatışınca ınsanlara yorum yapsanız mesala?. sırf sen demıs olmak ıcın dıyor olabılırsın ama burada kaç ınsanı etkılendıgını bılemezsın. durup duşunmeden sırf ıcınız rahatlasın diye sanırım ağzınıza gelenı yazıyorsunuz. S sino2023

-aranızda o tarz şeylerin olduğuna emin misin ? çünkü adamın konuşmasına bakılınca epey duygusuz geldi bana sırf sevgili olmak için sevgili olmuş enerjisi aldım insan hoşlanma ve tutku, özellikle tutku hissettiği kişiye o cümleleri kurmaz .

-ailene yük olan birisin çünkü . 18 yaşından sonra kendine bir yol çizmek zorundasın ya okursun ya da okumazsın bir işe girer çalışırsın bu kafayla devam edersen baban yakında seni kör topal birine kakalayıp evlendirmeye çalışır

-ben senin yerinde olsam o benden ayrılmadan ben ondan ayrılırdım realist falan değil düpedüz sevmiyor

-valla konunu okudukça ben sinirleniyorum siz bir ailesiniz ve kendi çalışıp kazandığınız parayı sivri zekalı kocanın ailesinden kaçırmak zorunda kalıyorsunuz bu aşırı aşırı saçma bi durum.

-tabi ki o kadını bi daha ne arayın ne de sorun böyle giden insana ne yapılır ki ? terbiyesiz kadın bi de kendini o kadar akıllı sanıyor ki senin ne yapacağına karar veriyor sana akıl veriyor ukala yok sen 5 gün kreşe ver bilmem ne telefonu açınca ben 5 gün kreşe ver dedim ya diyor ahlak yoksunu.
Çocuk musunuz? Ne tür bir intikam alma çabası bu. Tabii şimdi benim profilime girer bana da lafı koyarsınız :KK70:

Haftanın 4 günü sizinle değil akşamları yani..evlenmeseydi madem paşam.siz haftanın 4 günü dışarda olsanız ne derdi izin verir miydi acaba? Bu kadarı çk fazla ve kesinlkle aile muhabbetinize zarar verir.erkek ortamlarının muhabbeti de git gide bazen kötüye sarabilir, arkadaşları nasıl güvenilir mi o da önemli, sizden çk onları görüyor eşiniz.

Haftada 4 gün etkinlik az bence haftayı full doldursun. Siz müsemma gösterdikçe tozutmuş iyice.

Ben olsa kovarım gitsin halı sahada uyusun valla. Benim eşim haftada bir akşam çıkıyor. Oğlum küçük daha haftada bir gün de benim iznim var. Ama ben her hafta birilerini denk getiremiyorum. program yapamıyorum her hafta. Kadınlar erkekler gibi kolay çıkamıyor ki. Erkeklerin maşallah fix günü var o gün hiçbirinin işi çıkmıyor.
Kadınlarla şöyle diyalog çocuğum hasta, eşim mesaiye kaldı, kayınvalidem geldi, yarın misafirim var hazırlık yapıcam, regl oldum karnım ağrıyor. Bir türlü gün denkleyemiyoruz.
Ben her hafta çıkamayınca istemsizce eşimin çıktığı bir günü bile burnundan getirebiliyorum 🤓
ben de oyle :KK53:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X