Eşinizle tartışdığınızda veya kavga ettiğinizde nasıl başa çıkıyosunuz?

Evliyim, anlamadım dediğim kısım kocası bilerek söylemiyor kısmı. Adam bilerek söylüyor işte
Benden çıksın diye boşanma lafı ediyormuş dedikodu mu bu
Tehdit ediyor konu sahibinin dediği gibi. Kendi de ağzıyla birebir demiyor ima ediyor. Ben dersem a sen dedin bak sen istiyorsun demek ki diyerek yeni bir tartışma çıkaracak. Yıpranıyor böyle olunca da. O kadar yoruldum mutsuzum ki. Bekar hayatım ne kadar tasasızmış oysa. Hayaller hayatlar durumundayım

Arkadaşlar bunalmış durumdayım burda uzun uzun anlatmak istemiyorum soran olursa özelden cevaplayabilirim inanın uzunca anlatacak kafa kalmadı bende.. siz eşinizle çok derin ve inatlaşmalı kafa üteleyecek derecede tartıştığınızda nasıl başa çıkıyosunuz? Bu erkek milleti niye kendini her seferinde bir şey sanıyor ? Eşimin bazı lafları baya kırıcı ağzını da bozsa ben ağzımı açmıyorum çünkü onun yaptığını bende yaparsam aradaki en ufak saygı varsa da ben bitirmiş olurum. Bu konuda kendime hakim olsam da ona karşılık benim de sesim yükseliyor herşeyi geçtim dinlemeyi asla sevmiyor ve çok inatcı ve ben artık yıpranmaya başladım çünkü tek sıkıntım eşim değil ailemle de sıkıntılar var genellikle sağlık sıkıntıları ve herşey ile benim ilgilenmem gerekiyor kısacası
Herşeyle nasıl başa çıkıyosunuz günün sonunda sakınleştiğinizde ne yapıyorsunuz ? Ben konuları kapatmadan rahat edemeyen insanım belirsizlik sevmem hayatımda o yüzden halının altına konuları da süpürmeyi sevmem tam tersine üstüne gitmeyi severim.. siz evliliğinizde nasıl yapıyosunuz anlatın bakalım🥹
İlk yıllar tabi ki zor geçiyor,alışana kadar sabır istiyor biraz.Yeri geliyor annemizle anlaşamıyoruz kolay mı başka birisinin yetiştirdiği kişiyle yatağını bile paylaşmak.Zamanla su akar ,yolunu bulur ;yeter ki derin yaralar açmayın.
Bizim bir avantajımız eşimin asla küs kalmaması,ben bazen isterim küseyim,kızayım ama mümkün değil,seninle arayı düzeltmeden yatmaz,o da nasip galiba.

Tehdit ediyor konu sahibinin dediği gibi. Kendi de ağzıyla birebir demiyor ima ediyor. Ben dersem a sen dedin bak sen istiyorsun demek ki diyerek yeni bir tartışma çıkaracak. Yıpranıyor böyle olunca da. O kadar yoruldum mutsuzum ki. Bekar hayatım ne kadar tasasızmış oysa. Hayaller hayatlar durumundayım

Boşanalım dediğinde eşinin valizi hazırlayıp koyacaksın kapının önüne al git hadi tutmuyorum bak git hadi diyeceksin.
Şu kapıdan çıktığın zaman kimle ne halt yediğini bilmediğimden anında aldattı sayar boşarım seni diyeceksin beni zorlama diyeceksin.

çift terapisine gitmeniz lazım eğer aranızda sevgi kaldığını düşünüyorsanız karşısındakini insan yerine koymayan birini siz konuşarak da düzeltmezsiniz başka türlü de

İlk yıllar tabi ki zor geçiyor,alışana kadar sabır istiyor biraz.Yeri geliyor annemizle anlaşamıyoruz kolay mı başka birisinin yetiştirdiği kişiyle yatağını bile paylaşmak.Zamanla su akar ,yolunu bulur ;yeter ki derin yaralar açmayın.
Bizim bir avantajımız eşimin asla küs kalmaması,ben bazen isterim küseyim,kızayım ama mümkün değil,seninle arayı düzeltmeden yatmaz,o da nasip galiba.
Haklısınız wallahi .. bizde küs kalamıyoruz ama anlaması da şart beni dinlesin ki bende onun derdini anlayayım oda beni anlasın bizim küsme süremiz max. 1 saat oda sakinleşene kadar

Sorunları çözün herşeyi yatırın masaya bu şimdiki haliniz milat olsun iliskinize sakinlesince karşılıklı konuşun halledin.Bu sefer farklı olsun İncir çekirdeğini doldurmayacak şeyler için yipranmayin mutluluklar diliyorum .
Teşekkür ederim sizinde mutluluğunuz daim olsun

Arada oluyor tabi hergün olmuyor ama ..İçim aşırı dolu birde eşim. Öyle yapınca wallahi patlıyorum sonra oturup saatlerce ağlıyorum arada mezarlığa gidip az öteye kayın felan diyesim geliyor 🤣 tövbe estafurullah ..çok sorumluluklarım var birden Fazla şeye üzülüyorum herşeyi içimde yaşamak zorunda kalıyorum ..
Şöyle bi kendi eski konularıma baktım hep annemden dert yanmışım. 10 sene geçti anam aynı kocam aynı dertler aynı 😃😃 biraz kendinle ilgilenmek seni sakinleştirir. Açık havada yürümek için paraya bile ihtiyaç yok (şaşılacak şey ama doğru ) tak kulağına bi kulaklık. Podcast’lar var Rabarba,Meksika açmazı,anlatamadım komik şeyler. Dinle gül kendine gel ❤️

Şöyle bi kendi eski konularıma baktım hep annemden dert yanmışım. 10 sene geçti anam aynı kocam aynı dertler aynı 😃😃 biraz kendinle ilgilenmek seni sakinleştirir. Açık havada yürümek için paraya bile ihtiyaç yok (şaşılacak şey ama doğru ) tak kulağına bi kulaklık. Podcast’lar var Rabarba,Meksika açmazı,anlatamadım komik şeyler. Dinle gül kendine gel ❤️
Ah ailelerde ayri dert ..tam hesap soracak yaşa geliyorsun , bir bakıyorsun onlar ama o cevapları verecek yaşta değiller .. Zaman hızlı akıyor güzel önerilerin için. Teşekkür ederim 🙏🏼 evlendim kilo aldım çocuk tedavisi zırt bırt bişeyler yok tartışmalar ailelerin sorumlulukları extra bide çocuk ruhlu bir eş kayboldum gittim sanki .. eski ben’i özledim 🥹 inşallah gülebilirim çok teşekkür ederim

Ah ailelerde ayri dert ..tam hesap soracak yaşa geliyorsun , bir bakıyorsun onlar ama o cevapları verecek yaşta değiller .. Zaman hızlı akıyor güzel önerilerin için. Teşekkür ederim 🙏🏼 evlendim kilo aldım çocuk tedavisi zırt bırt bişeyler yok tartışmalar ailelerin sorumlulukları extra bide çocuk ruhlu bir eş kayboldum gittim sanki .. eski ben’i özledim 🥹 inşallah gülebilirim çok teşekkür ederim
Eski sana dönüş için sağlıklı beslenme ve spor bi adım olabilir ☺️ kendin için bir şey yapıyor olma düşüncesi bile iyi gelecektir ☺️

Ben de sinirlenince diline hakim olamayan biriyim, çok yıkıcı şeyler söyleyebilirim ve en kötü huyum da bu, gözüm dönerse neler diyeceğimi neler yapabileceğimi kestiremiyorum, çabuk parlayıp sönen bir sinirim olduğu için de sonradan pişman olacağım sözleri frenlemek adına tartışma yaşanırsa kendimi kontrol etmeye çalışıyorum, sorunlar kesinlikle çözülmeli halı altına süpürülmemeli ama eşiniz kavga sırasında yıkıcı davranıyorsa ve kendi kendine otokontrol sağlamayı beceremiyorsa uzman yardımı almalı, kavgaları haklılığı ispat için uzatmak yerine kısa kesmeye ikinizde sakinleşince konuşup çözmeye çalışın.

Ben inadımdır eşim de inat, biz zamanla kavgaları uzatmamayı sakinleşince konuşup çözmeyi öğrendik, çok sinirlenmişsem kendimi zaptedemeyeceksem dışarı çıkıyorum, müzik dinleyerek uzun yürüyüşler yapmak sakinleşmemi sağlıyor.

Bence kavga ettiğinizde nasıl davranmanız gerektiğine dair birlikte karar alın, biriniz fazla yükseldiğinde diğeri çıkıp gitsin ya da fazla yükselen sakinleşene kadar gitsin ya da enerjisini atacak sakinleşecek bir şeyler yapsın.
Ben de aynı şekilde anlık çok sinirlenip pişman olan biriyim. Eşim sinirlense de daha kontrollüdür.
İki taraftan biri alttan almazsa olay çok büyüyebiliyor. O nedenle iki taraf da sinirli insanlarsa bence sakinleşene kadar tartışmamakta fayda var. Yoksa konu boş yere büyüyebilir.

Haklısınız wallahi .. bizde küs kalamıyoruz ama anlaması da şart beni dinlesin ki bende onun derdini anlayayım oda beni anlasın bizim küsme süremiz max. 1 saat oda sakinleşene kadar
Aslında çok iyi bir şey bu,emin ol.Günlerce küs kalanlar sorunları asla çözemezler.Bazen çok ciddi olmayan meseleleri çok konuşmak da iyi değil,sorunu daha da derinleştiriyor.Bazen de gülün,geçin sorunlara.

Ben de aynı şekilde anlık çok sinirlenip pişman olan biriyim. Eşim sinirlense de daha kontrollüdür.
İki taraftan biri alttan almazsa olay çok büyüyebiliyor. O nedenle iki taraf da sinirli insanlarsa bence sakinleşene kadar tartışmamakta fayda var. Yoksa konu boş yere büyüyebilir.
Öyle oluyor zaten canım boş yere büyüyor

Ben de fevri bir tipim. Gözüm dönünce ateşe veririm ortalığı. Eşim öfkeli karşılık verirse daha da öfkeli olurum. Sakin karşılık verirse bir süre sonra sakinlesiyorum. Verdiği o sakin tepkiye karşın cirkefe bağlayıp uzatmayı yakistirmamaya başlıyorum kendime. Çiftler arasında bir zaman sonra iletişim dili gelişiyor. Hangisi ofkeliyse diğeri sakin kalmalı fakat bu da suistimal edilmemeli. Biri sakin davraniyor diye tepesine binilmemeli. Tüm bunları sakin ve sorunsuz bir gününüzde karşılıklı konuşmalısınız.

Evet aynen öyle, birbirimizin huyunu bildiğimiz için daha evliliğin başında karar alıp uygulamaya başladık, çok şükür ne olursa olsun birbirimize karşı hiç kontrolümüzü kaybetmiyoruz ama dışarıdan biriyle kavga çıkacak kadar bir sorun yaşarsak sıkıntı oluyor, o zaman birimiz diğerini sakinleştirmeye çalışıyor ki istenmeyen şeyler yaşanmasın.

Ben de fevri bir tipim. Gözüm dönünce ateşe veririm ortalığı. Eşim öfkeli karşılık verirse daha da öfkeli olurum. Sakin karşılık verirse bir süre sonra sakinlesiyorum. Verdiği o sakin tepkiye karşın cirkefe bağlayıp uzatmayı yakistirmamaya başlıyorum kendime. Çiftler arasında bir zaman sonra iletişim dili gelişiyor. Hangisi ofkeliyse diğeri sakin kalmalı fakat bu da suistimal edilmemeli. Biri sakin davraniyor diye tepesine binilmemeli. Tüm bunları sakin ve sorunsuz bir gününüzde karşılıklı konuşmalısınız.
haklısınız doğru diyorsunuz

X