Eski konulara bakıp psikolog vs olmadığı halde teşhis koyacaklar yazmasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Melahatabla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
2.998
2.643
34
Merhaba arkadaşlar
Sadece içimi rahatlatmak için yazıyorum. Sizleri seviyorum. Bana kadınlar olarak gerçekten güzel tavsiyeler, teselliler veriyorsunuz. Yeri geliyor hatamı farketmemi sağlıyorsunuz.
Eşimin ailesi benim için en başından beri problem oldu . Temiz değiller,kaba ,küfürbaz insanlar. Benim elimde olsa görüşmem. Ama eşim gerçekten çok üzülüyor. Onlar da bazen yüzyüze iken kendi canlarından bir parcaymisim gibi davranıyolar, bazense tam tersi. İnanın ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Bu konuda eltim de muzdarip. Eğer sorun sadece bende olsaydı eltim muzdarip olmazdı diye düşünüyorum. (Bu arada yine eski konulardan dem vuracak olanlar, eltim de küfürbaz ve sakar olduğu için evimde cok zarar verdi . Bu sebeple sevdiğim biri olmasına rağmen az görüşüyorum. Ayrıca bebeğim dort aylık ve bugüne kadar sadece birkez yarım saatliğine emanet ettim,çünkü çok ihtiyacım vardi ve dönüp düşer diye de ikaz etmeme ragmen dusurdu. Kendi çocuğunu bu tarz konularda çok salındigi icin bu konuda ona givenmistim).
Neyse eşimle bosanma aşamasına kadar gelmiştik. derin sularda derin sularda Nego Nego ve ismini animsayanadigim ama yorumları bana çok iyi gelen birçok üye tek taraflı olmadığını zaten görmüştü. Bana yorumları ile destek oldular. Tavsiyelerine uydum ve eşimle iletisime ara verdim. Sonra kendisi geldi. Çocukla ilgili hatalarıni kabul etti. Ben de kendimle ilgili hatalarını kabul ettim. Bu arada esim durumumuzu kimseye açmamış. Bu isabet olmuş. Çünkü yayıldığı zaman eşler için daha yaralayıcı oluyor. Ama bu hareketi beni çok mutlu etti. Biz barışma kararı aldık. Eşime güveniyorum . Herşeyi sinirle yaptığını anladim. Çünkü benim ailesi ile ilgili rahatizz olduğum konularda onları uyardigini anladım. Oysa tartışma günü ailemi böyle kabul edeceksin demişti. Bunu bana demesine rağmen dikkat ettiğim her konuda ailesini uyarmış.
Bende yine onun hatrina o eve gittim. Dört aydır ilk kez gidiyordum torunlarını görmeleri için. Çok mutlu oldular.
Benim "hayır" diyememe sorunum vardı . Bunu önceki konuda izah etmiştim. Bu defa biraz daha gözümü kararttim ve birçok şeye hayır diyebildim. Ama çoğuna eşim engel oldu . Hani birileri alay ediyorlar ya bu görevi eşine vermis vs gibi. Ne yapabilirim ,ben böyleyim ve bu elimde olmadığı için de suçlu değilim. Elimden geleni yapıyorum. Sözler yuzunden bakın tek tek her şeyi izah etmek zorunda kalıyorum.
Mesela gorumcemin bir kızı var. Sürekli sokakta oynuyor,el ayak yıkamiyor. Pandemi sürecinde bebeğime yaklaşmasını istemiyorum. Ama kayın validemde kalıyor. Israrla da bebeğimi almak istiyor. Ben istemediğim için sözde saygı duyuyorlar. Ben mutfakta iken gizli gizli sevdirirken gördüm kaynanamı. Resmen iki yüzlü davrandı. Burun burunalardi çocukla . İstemediğimi biliyor. Ben varken dikkat eder gibi yapıp ben yokken böyle davranıyor. Zaten hep böyle bir insandi kendisi. Mesela bu konuda tepki verdim ve aynen böyle yaptığını da söyledim.
Ama başka bir konuda diyemedim. Tek başıma olmuyor çünkü. Zaten eşimden de bu sebeple söz almıştım. Mesela bu kez de beş yaşındaki bu kızın kucağına vereceklerdi taşıması için. Bana diyorlar ki kızım bak maske takacak ,elini yıkayacak vs. Kızın üzerinde kac cgunluk kıyafet. Onunla sokağa çıkıyor, uyuyor. Vermek istemedim ama o an resmen zorunda bırakır tarzda konuştular. Eşim mudahale etti . Olmaz o kendini tasiyamiyor dedi ve engel oldu. Yani anlatmak istediğim tek başına olmuyor.
Şunu da izah etmek istiyorum. Burada binbir turlu insan var farkındayım. Ama çamur at izi kalsın denir ya... İşte eski konuları gündem yapan ,bir yerden çelişki ,açık bulmaya çalışır gibi yorum yapan insanalrdan gerçekten rahatsız oluyorum. Lütfen konumdan uzak dursunlar. Sonra konu çok dağılıyor.m
Bana olumsuz hatalı yonlerimi kibarca söyleyenler gelsin. Sanal ortam da olsa hayatımı açıyorum burda ve söz hakkına sahip oluyor her üye. Buna engel olamam ama lütfen iyi niyetliyim diyenler yazsın .
Teşekkürler

Başlık çok itici olmuş. İyi şeyler yazacaksam da şu an içimden gelmedi. Konu içeriğinde de sürekli üyelere laf sokma çabası. Aynı çabayı kayınaileniz için de gösterebilirsiniz sanıyorum.

Konuda dert görmedim. Eski konularınızı bilmiyorum ama kavga etmiş barışmışsınız, eşiniz düzelmiş, mükemmel koca olmuş. Eee? Bizden şu an beklediğiniz ne?

Başlık çok itici olmuş. İyi şeyler yazacaksam da şu an içimden gelmedi. Konu içeriğinde de sürekli üyelere laf sokma çabası. Aynı çabayı kayınaileniz için de gösterebilirsiniz sanıyorum.

Konuda dert görmedim. Eski konularınızı bilmiyorum ama kavga etmiş barışmışsınız, eşiniz düzelmiş, mükemmel koca olmuş. Eee? Bizden şu an beklediğiniz ne?
Sizden yorum istemediğimi binlerce kez yazdim bugüne kadar.soz de biliyorsunuz ki birbirimize katacak hiçbir şeyimiz yok.
İkincisi zaten başta yazmışım içimi dokmek istiyorum. Yani bir iki yorum gelse de gelmese de sorun olmaz.
Ayrıca kimse mükemmel olamaz.
Belki hemen sorunu çözmüş olmamızı kafamın içinde yadirdgiyor olabilirim.
Ha asıl konu zaten birada eşimin aioesine tahammül edememem. Sebebi de yaptıkları. Yoksa özel bir kinim yok.
Sizin yorumunuz da başlığım kadar itici.
Burada sizin gibi insanlar o kadar yoruyor kim konu açtığıma açacağıma pişman oluyorum. Busebeple o başlık ve içerikte bir sürü açıklama var. Ama sizler hala devam

Yorum yazarken çekindim şu an. Rahatsız oluyorsanız söylersiniz en azından devam ettirmem.

Eşinizle barışmışsınız ne güzel. Eşiniz kendinden taviz vermiş sizin için orta yolu bulmaya çalışmış. Bence sizin de üstünüze düşen şu anda her şeyi kontrol etmeye çalışmayı bırakmak. Çünkü gördüğünüz gibi hem mümkün değil hem de sizi yoruyor. Çocuğunuzu düşünmenizi anlayabiliyorum ama diğer insanlarla ilişkileri konusunda fazla kontrolcü davranıyorsunuz hala. Şu an barışma, işleri düzeltme hatrına sorun olmuyor ama bu sürekli kontrol hali sizi sorun çıkaran biri olarak gösterir uzun vadede

5 yasindaki cocugun ustu pis, elleri kirliyse siz niye acaba cocuguma dokunmasin diyorsunuz da cocuga 20 liralik da olsa yeni bir tshirt alip giydirmiyorsunuz? cocugun yengesi oluyorsunuz sanirim, eve girdiginde “yengecim ellerini yikayip gel” demiyorsunuz?

5 yasindaki de cocuk. bilmiyorsa, yaninda annesi yoksa dusmaniniz degil ya agzinizdan cikacak iki kelime yani soyleyiverin “canim ellerini yikayip gel” diye.

konuda yorum yapabilecegim tek sey bu benim.

Sizden yorum istemediğimi binlerce kez yazdim bugüne kadar.soz de biliyorsunuz ki birbirimize katacak hiçbir şeyimiz yok.
İkincisi zaten başta yazmışım içimi dokmek istiyorum. Yani bir iki yorum gelse de gelmese de sorun olmaz.
Ha asıl konu zaten birada eşimin aioesine tahammül edememem. Sebebi de yaptıkları. Yoksa özel bir kinim yok.
Burada sizin gibi insanlar o kadar yoruyor kim konu açtığıma açacağıma pişman oluyorum. Busebeple o başlık ve içerikte bir sürü açıklama var. Ama sizler hala devam

Kim olduğunuzu bile bilmiyorum ben yahu, binlerce kişiyi nasıl takip edeyim ay bu benim yorumlarımı beğenmiyordu yazmayayım bari diyeyim.

Konu açıyorsanız gelen yorumlara katlanacaksınız, bu yazmasın, şu girmesin, öyle yorum istemem deme lüksünüz yok. Belli üyelerden yorum istiyorsanız özel mesaj seçeneğini kullanın. Aksi halde isteyen istediğini yazar.

Yorum yazarken çekindim şu an. Rahatsız oluyorsanız söylersiniz en azından devam ettirmem.

Eşinizle barışmışsınız ne güzel. Eşiniz kendinden taviz vermiş sizin için orta yolu bulmaya çalışmış. Bence sizin de üstünüze düşen şu anda her şeyi kontrol etmeye çalışmayı bırakmak. Çünkü gördüğünüz gibi hem mümkün değil hem de sizi yoruyor. Çocuğunuzu düşünmenizi anlayabiliyorum ama diğer insanlarla ilişkileri konusunda fazla kontrolcü davranıyorsunuz hala. Şu an barışma, işleri düzeltme hatrına sorun olmuyor ama bu sürekli kontrol hali sizi sorun çıkaran biri olarak gösterir uzun vadede
Aslında o tarz üyeler yüzünden konu açmaya cekindigim için biraz abartılı uyarmışim. Bu konuda gelen her eleştiri kabulüm. Çünkü benim hatam.
Sizi anladım. Elimden geleni yapacağım.

5 yasindaki cocugun ustu pis, elleri kirliyse siz niye acaba cocuguma dokunmasin diyorsunuz da cocuga 20 liralik da olsa yeni bir tshirt alip giydirmiyorsunuz? cocugun yengesi oluyorsunuz sanirim, eve girdiginde “yengecim ellerini yikayip gel” demiyorsunuz?

5 yasindaki de cocuk. bilmiyorsa, yaninda annesi yoksa dusmaniniz degil ya agzinizdan cikacak iki kelime yani soyleyiverin “canim ellerini yikayip gel” diye.

konuda yorum yapabilecegim tek sey bu benim.
İşte en çok da bunu anlamıyorum. Benim o kiz için yaptığım hiçbir şey konu ile alakalı degilm o yüzden yazmadım. Yazmadigim için de yapmıyor oluyorum. İşte böyle konudan sapiyorsuniz. Ben bu durumdn rahatsızım. Soracak olursanız da izah ederim.

Ne kadar agresifsiniz. Herkes istedigi yorumu yapar ayrica. Bu tavir kv vs de oluyorsa eyvah ki ne eyvah...
Baslik asiri asiri itici....

İşte en çok da bunu anlamıyorum. Benim o kiz için yaptığım hiçbir şey konu ile alakalı degilm o yüzden yazmadım. Yazmadigim için de yapmıyor oluyorum. İşte böyle konudan sapiyorsuniz. Ben bu durumdn rahatsızım. Soracak olursanız da izah ederim.

iyi de konudaki sorun bu gibi gorunuyor su an. esiniz duzelmis. kayinvalide de siz yapma dedikce pis (!) cocugun eline bebeginizi veriyormus. sorun bu degil mi?

bunun disindaki cogu sey uyelere laf sokmak. ona mi yorum yapayim? sormuyorum da bana ne herkesin kendi vicdani ama 5 yasindaki el kadar bebeyi de pis diye kendinize oyle dusman bilir gibi yazmissiniz yazik diye bir sey var.

Kim olduğunuzu bile bilmiyorum ben yahu, binlerce kişiyi nasıl takip edeyim ay bu benim yorumlarımı beğenmiyordu yazmayayım bari diyeyim.

Konu açıyorsanız gelen yorumlara katlanacaksınız, bu yazmasın, şu girmesin, öyle yorum istemem deme lüksünüz yok. Belli üyelerden yorum istiyorsanız özel mesaj seçeneğini kullanın. Aksi halde isteyen istediğini yazar.
Popüler üyesiniz. Ben sizi hatırlıyorum her defasında. Sizinle de hemen hemen her konuda yazistik bu şekilde. Bir tanesinde size desin ki sevgili üye sizinle anlaşamıyoruz birbirimize yazmayalim. Yani size malum olmasını beklemedim.
Bir de soyl bir durum var. Ben eleştiriye açığım am bazıları hadsizlik yapıyor. Ben buni istemiyorum. Uyarım itici ve sert olmuş olabilir. Demek istediğimi belki aciklayamadim ama bunu söylemek istedim

Eşinizle konuşmuşsunuz, oda ailesiyle konuşmuş, beraberken müdahale etmiş daha ne istiyorsunuz?

Herşeyi mükemmel hâle getiremez eşinizin ailesini değiştiremezsiniz ki. Yapacağınız şey olabildiğince az görüşüp bazı şeyleri de görmezden gelmek. Eşinize de sürekli ailesiyle ilgili konuşma yapmayın, elinden geleni yapıyorsa, bu konuşmalar onu biktirmaktan öteye geçmez.

Birde sorunlarınızı ailenizin evine gitmeden çözmeye çalışın bir gelir iki gelir sorunları çözmeye ama artık gidişinizin de bir kıymeti olmaz. Aileniz de şahit olmuş eşinizin bazı sözlerine iyi mi oluyor böyle yüz göz olunca?

Eski konular da bağlantılı olduğu sürece gündeme getirilir bu arada, ona göre konu açmak lazım. Kimsenin gönlünü eğlemek için yorum yapılmıyor burada.

iyi de konudaki sorun bu gibi gorunuyor su an. esiniz duzelmis. kayinvalide de siz yapma dedikce pis (!) cocugun eline bebeginizi veriyormus. sorun bu degil mi?

bunun disindaki cogu sey uyelere laf sokmak. ona mi yorum yapayim? sormuyorum da bana ne herkesin kendi vicdani ama 5 yasindaki el kadar bebeyi de pis diye kendinize oyle dusman bilir gibi yazmissiniz yazik diye bir sey var.
Valla dramatize etmeye hiç gerek yok. O çocuk tüm gün sokakta hem de pandemiye rağmen . Kendi çocuğumu düşünerek uzak tutmayacalismak hata ise hata yapmaya razıyım .
Bir torunlsrini mutlu etmek için ötekini oyuncak gibi görmeleri beni rahatsız etti.
Tekrar sorayım eğer o cicouk için yaotilalrimi merak ediyorsanız açıklarim

Sevindim esinle barismana
Zamanla gececek bu hislerin , daha bebek cok kucuk , sen hala lohusa sayilirsin , hormonlar duzeldikce sen de daha rahat hissedeceksin kendini
Hepsi gececek merak etme
İnşallah . Ama ben kendimin de farkındayım. Ancak kırk gün sonrasında lohusalık bitti derdim. Bunu burada anladım ki bitmemis

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X