Bebek Beslenmesi Eskiden gaz mi vardı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Yeniekonomist

Ev hanimi
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2016
217
124
35
Kendimi tükenmiş hissediyorum bebeğim gece 10 kere uyanıyor ikiniyor ağlıyor gündüz akşama kadar ağlıyor ikiniyor gaz sancıları bitirdi beni biogaia nurse harveys metsil fayda etmedi bir çok şey denedim bıraktim herşeyi dort buçuk aylık oldu hala geçmedi ne zaman geçecek hic geçmeyecek gibi umudumu kaybediyorum artık :KK61: eskiden gaz var mıydı annem teyzemler halamlar kimse çocukluğumuzda ağlamadigimizi söylüyor Teyzem gaz sancısı var diyince Allah Allah diyor hayretle bakıyor son yılların modası mi bu

Gaz olayının sebebi hala tam bilinmemekte.
Ben de çok çektim ama düzenli 3 ay bio damlayı kullanınca azaldı diyebilirim.
Azaldı da ne oldu, diğer arkadaşın dediği gibi dişler başladı.
7 aylık oğlum ve 4. dişini çıkarıyor şuan.
Size tavsiye edebileceğim şeyler sınırlı maalesef.
Ama anne sütü alıyorsa yediklerinize çok dikkat etmeniz lazım.
Soğan, baklagil, bulgur, süt ilk aklıma gelenler, anne sütüyle geçtiğinden gazı arttırıyor.
Mama alıyorsa bebeğiniz mamasını değiştirin.
Ben aylarca golden goat kullandım, içimi çok hafif bir mama ve gaz neredeyse yok oldu.
Aynı şekilde biberonda da gaz önleyici biberonlardan edinin.
Bebeğin ayaklarını hiç çıplak bırakmayın.
Yağ ile karnını saat yönünde ovalayın, bacak jimnastiği yaptırın düzenli olarak.
Kiraz çekirdeği yastıklarını, patiklerini deneyebilirsiniz, kullananlar faydalı olduğunu söylüyor.
Ve bebeğiniz artık kendini kurtarır vaziyettedir yüzüstü yatırırsanız, gazını kendi çıkarır.
Benim oğlum doğduğu günden bu yana yüzüstü yatmayı sever.
Her ne kadar doktorlar önermese de reflü yatağı ve nefes alabilen kumaşlarla beşiğini hazırlarsanız, tehlike arzedecek bir durum kalmıyor ortada.

Bir aydır da emmiyor meme reddi var sadece uyurken emiyor oda gündüz o kadar uyutmaya uğraşıyorum uyuyunca memeyi veriyorum iki dk çekiyor uyanıyor hem emmiyo hem de geri uyumuyo kaşıkla sahip süt verdim biberon emzik verme demişti arkadaşlar keşke verseydim şimdi biberonda emzikte meme de emmiyo biberonu vermek için saatlerce uğraşıyorum yok ağlıyor bende çaresiz kaşıkla veriyom sutu mama vermedim sutum var bazen mama versem Gazi geçer mi diye dusuniyorum

Bir aydır da emmiyor meme reddi var sadece uyurken emiyor oda gündüz o kadar uyutmaya uğraşıyorum uyuyunca memeyi veriyorum iki dk çekiyor uyanıyor hem emmiyo hem de geri uyumuyo kaşıkla sahip süt verdim biberon emzik verme demişti arkadaşlar keşke verseydim şimdi biberonda emzikte meme de emmiyo biberonu vermek için saatlerce uğraşıyorum yok ağlıyor bende çaresiz kaşıkla veriyom sutu mama vermedim sutum var bazen mama versem Gazi geçer mi diye dusuniyorum
Canim bebegin kac aylik bizde cok cektik 8 aylik ve hala da gazi oluyor. Ben en son sap simplex kullanmistim o yaramisti baya. Cok.zordur bilirim Allah yardimcin olsun. Bebegini sling yada kanguruda tasi faydasini.goreceksin ozellikle eski usul sirtinda tasi mesela o.cok ise yariyor. Kucaginda salla saril emzirme pozisyonuni degistir. Memeyi birakmamasi icin elinden geleni yap. Ten temasi ise yarayabilir ciplak emzirmeyi dene yada ayakta sallanarak emzirebilirsn. Insalalh ise yarar bunlar kolay gelsin :)

Gaz olayının sebebi hala tam bilinmemekte.
Ben de çok çektim ama düzenli 3 ay bio damlayı kullanınca azaldı diyebilirim.
Azaldı da ne oldu, diğer arkadaşın dediği gibi dişler başladı.
7 aylık oğlum ve 4. dişini çıkarıyor şuan.
Size tavsiye edebileceğim şeyler sınırlı maalesef.
Ama anne sütü alıyorsa yediklerinize çok dikkat etmeniz lazım.
Soğan, baklagil, bulgur, süt ilk aklıma gelenler, anne sütüyle geçtiğinden gazı arttırıyor.
Mama alıyorsa bebeğiniz mamasını değiştirin.
Ben aylarca golden goat kullandım, içimi çok hafif bir mama ve gaz neredeyse yok oldu.
Aynı şekilde biberonda da gaz önleyici biberonlardan edinin.
Bebeğin ayaklarını hiç çıplak bırakmayın.
Yağ ile karnını saat yönünde ovalayın, bacak jimnastiği yaptırın düzenli olarak.
Kiraz çekirdeği yastıklarını, patiklerini deneyebilirsiniz, kullananlar faydalı olduğunu söylüyor.
Ve bebeğiniz artık kendini kurtarır vaziyettedir yüzüstü yatırırsanız, gazını kendi çıkarır.
Benim oğlum doğduğu günden bu yana yüzüstü yatmayı sever.
Her ne kadar doktorlar önermese de reflü yatağı ve nefes alabilen kumaşlarla beşiğini hazırlarsanız, tehlike arzedecek bir durum kalmıyor ortada.
Cook haklısın canım benim kızında yüzüstü yatmayı sever ve aa at yönünde gaz mesajıyla da bu işi cozüyoruz.yüzüstü uyirken uykusunda gaz çıkardığında çok şahit oldum.herkes yatırma falan bogulur diyor ama birsey olmuyor.gaz sorunu olanlar denesin bence.benim.kızım gazdan bas bas bağıran bir bebekte.

X