Saç Rengi ve Saç Boyama Eskişehir'deki Bu Kuaföre Asla Gitmeyin

maroon5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2012
145
15
Öncelikle herkese merhaba. Şu an o kadar öfkeliyim ki anlatamam. Açık renk olan saçlarımı küllü kumral boyatmak için gittiğim ESKİŞEHİR'DEKİ ELFİDA KUAFÖR saçlarımı resmen renk cümbüşüne çevirdi. Şu an saçımda diplerim farklı, uçlarım farklı, beyazlarım farklı ve saçımın arka iç kısımları ile önü farklı olmak üzere toplamda 5 renk var. Bu da yetmezmiş gibi iç kısımlardaki renk resmen koyu kahve siyah arasında bir renk ve o an akşam saatleri olduğu için mekanın da ışıkları iyi olmadığı için farketmedim. Bir de saçlarımı tamamen düz bir kesim istediğim halde önce oval kestiler. Görünce hemen uyardım düz istiyorum dedim oval değil. Ona rağmen gene de yamuk yumuk bir kesim yaptılar. Bu saç sanki düz değil diyince de önlük potluk yapıyor ondan öyle geliyor diyerek ikna ettiler. Neyse ben sonra eve gittim ve annem saçımın yamuk kesildiğini renginin de her yerinin eşit olmadığını söyledi. Ben de tabi hemen geçtim ayna karşısına bir baktım saçımda türlü türlü renkler ve tonları. Ertesi gün hemen gittik ve saçımın yamuk olduğunu, rengin de eşit olmadığını söyledik. Cevap olarak ise rengin eşit olmamasının sebebini benim saçıma attılar ve hangi kuaföre gidersem gideyim tek renk yapamayacaklarını iddia ettiler ve sadece kesimi düzeltebileceklerini söylediler. Biz de tartışmak istemediğimiz için ve laftan anlamayacaklarını gördüğümüzden uzatmadık ve kesimi kabul ettik. Artık nasıl bir kendine yedirememezlik varsa bu kişi saçıma sert bir kuvvetle abanıp resmen yolar gibi tarayarak kesti ve keserken sürekli saçıma laf etti. Saçın şöyle kötü, saçın şöyle zor, bu saçı hiç bir kuaför yapamaz bilmem ne... Sırf kavga çıkmasın saçım o an onun elinde inadına kötü yapmasın diye sustum ve kesim bitince gittim. Çünkü daha önceden de bir kuaför saçımı yakmıştı ve onla tartışıp onu kuaförler odasına şikayet etmiştim ama bir sonuç olmamıştı. Bu yüzden tekrardan aynı şeyi yaşamak istemedim. Ama şu an hala saçım yamuk ikincide bile düzeltemediler beceriksizler. Renk desen berbat. Onları Allah'a havale ediyorum. Buraya da bu konuyu açtım ki benim gibi hem paranızdan hem de saçınızdan olup üstüne bir de psikolojik şiddet görmeyin. Bu arada saçımı düzelttirebileceğim kuaför önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
gecmis olsun da bu tur boya gibi ciddi islemleri ucuncu sinif kuaforlerde yaptirmamak lazim bilindik az pahali da olsa duzgun yerlere gidin.

Evet doğru söylüyorsunuz ama düz renk bir boyayı bile eşit şekilde sürüp boyayamayacaklarını düşünemedim. En fazla nolacak küllüyü tutturamaz ama en azından tek renk bir kumral olur sandım ama sandığımdan beter rengarenk oldu ve en çok da gördüğüm tavır kötüydü. Öğrenci olduğumdan 3. sınıf bir yere gittim yoksa çalışıyor olsam bir durumum olsa tabiki ben de en meşhur bilindik yerlere giderdim. Bu konu da en azından benim gibi saçını kendi boyayamayıp o meşhur yerlere de durumu olmayanlar için bilgi olsun.

Bugün kesimi düzelttirmeye başka bir kuaföre gittim ve o bile şaşırdı saçımın haline. Saçımın da istediğim gibi düz kesim olması için boydan kısalması gerektiğini söyledi ve bir de zar zor uzattığım saçlarımdan oldum. Saçım göğüs hizasındayken şu an o beceriksizler yüzünden boynumla omzum arasında! Ve öğrendim ki bana sormadan saçıma ara makas atıp inceltmişler de!

X