Esnek bebek

fiyonas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2022
566
1.264
31
Arkadaşlar merhaba, bebeğim 7buçuk aylık. Doktoru 2 muayenedir bebeğimin esnek olduğunu söylüyor. Bundan güzel jimnastikçi olur diyor. Kolları bacakları kalçası çok esnekmiş. Bugün muayene de adımlayabiliyor mu diye sordu. Desteksiz oturuyor, ayakta bizim desteğimiz ile dik duruyor ama adım atmıyor. Bu esneklik konusu onun için sorun olur mu dediğimde artık adım atması lazım yürümesi gecikirse konuşucaz dedi. Biraz canım sıkıldı. Bu arada emeklemiyor ama dönerek heryere gidiyor.
Böyle bir durumla karşılaşan olduysa bilgilendirir ise çok sevinirim

Merhaba her bebeğin gelişimi farkli zaten 7 aylık bebeğin kemikleri ne kiii 🥹 minnacık annesi alışır adım atmaya da 8-9 aylıklar anca adım atıp ayağa kalkıyor yani yapar korkma bence benim çok yeğenim var hepsinin bebekliğini hatırlıyorum hepsi 8-9 aylıkken yürümek için can atıyor ağlıyorlardı gezdir diye o zamanlar öncesi de emekleme dönme hareketleri felan anca yapıyorlardı

Merhaba her bebeğin gelişimi farkli zaten 7 aylık bebeğin kemikleri ne kiii 🥹 minnacık annesi alışır adım atmaya da 8-9 aylıklar anca adım atıp ayağa kalkıyor yani yapar korkma bence benim çok yeğenim var hepsinin bebekliğini hatırlıyorum hepsi 8-9 aylıkken yürümek için can atıyor ağlıyorlardı gezdir diye o zamanlar öncesi de emekleme dönme hareketleri felan anca yapıyorlardı
Evet haklısınız ama doktor ikidir öyle konuşunca ister istemez canım sıkıldı kollarını bacaklarını çok geriye atıyor çok esnek dedi 3-4 kez

Arkadaşlar merhaba, bebeğim 7buçuk aylık. Doktoru 2 muayenedir bebeğimin esnek olduğunu söylüyor. Bundan güzel jimnastikçi olur diyor. Kolları bacakları kalçası çok esnekmiş. Bugün muayene de adımlayabiliyor mu diye sordu. Desteksiz oturuyor, ayakta bizim desteğimiz ile dik duruyor ama adım atmıyor. Bu esneklik konusu onun için sorun olur mu dediğimde artık adım atması lazım yürümesi gecikirse konuşucaz dedi. Biraz canım sıkıldı. Bu arada emeklemiyor ama dönerek heryere gidiyor.
Böyle bir durumla karşılaşan olduysa bilgilendirir ise çok sevinirim
Benim oğlumda baya esnek ama yürümesinde vs sorun yaşamadık. 7 aylık bebekten doktor ne bekliyor anlamadım ki?
Bazı doktorlar herhalde muayeneye devam etsinler diye saçma sapan bir şeyler uyduruyorlar . Aklınızda soru işareti oluyorsa mutlaka başka doktora da danışın

Benim oğlumda baya esnek ama yürümesinde vs sorun yaşamadık. 7 aylık bebekten doktor ne bekliyor anlamadım ki?
Bazı doktorlar herhalde muayeneye devam etsinler diye saçma sapan bir şeyler uyduruyorlar . Aklınızda soru işareti oluyorsa mutlaka başka doktora da danışın
Yani şimdilik bişey demedi aslında işte yürümesi gecikirse konuşalım dedi, geçen muayenede de çok esnek bu kız güzel jimnastik yapar diye şakaya vurmuştu. İşte annelik bilirsiniz içimi gıdıklamaya yetti bunlar :)

Evet haklısınız ama doktor ikidir öyle konuşunca ister istemez canım sıkıldı kollarını bacaklarını çok geriye atıyor çok esnek dedi 3-4 kez
Bebeğin hala gelişim süresinde ve biraz daha zamanı var her bebek 7 aylıkken ayağa kalkamayabilir adım atmayabilir , bence bir doktorun öyle demesiyle stresse girmeyin hatta içinize sinmiyorsa başka doktora daha götürün ..

Ay hayır saçmalamış doktor biraz🥲 öyle şey mi olur . Herkes bir değil ki. Bir oğlum bir kızım var eski videolara bakıyorumda oğlum kızımın şu anki zamanlarında yürüyormuş ama bu sorun mu hayır değil başka gelişim aşamalarına bakıyorum zaten sorun olan şeyi anne hissediyor. Kızım 11 aylık tutunarak ilerliyor ama abisi bu ayında daha öndeymiş. Canınızı sıkmayın 7 aylık yürüyeni vardır emekleyeni vardır ama onlar istisnadır. Sizin bebeğiniz normal hızında ilerliyor. Abartmasınlar

çok teşekkür ederim mesajlarınız için. Yürümesi vs geciksin onlara çok takılmıyorum elbet bir şekil yürür diyorum ama muayene sırasında görerek söyledi direk kızımın kucağında iken ay kolları ne kadar esnek duruyor yoksa sen esnek bebek misin baksana geri geri duruyor dedi. sonra da muayene sırasında kalçasını da çok açıyor dedi ve bebeği bize dik tutturup adım atıyor mu diye baktı. Ben hocam sıkıntı olur mu bu durum dediğimde daha erken yürümezse konuşalım dedi bana🤷🏼‍♀️