Elektrikli Mutfak Aletleri Essenso Touch & Cook Düdüklü Tencere ?

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.856
48
Ben küçüklüğümde gördüğüm bir düdüdklü tencere patlama vakasından beri 40 yaşıma kadar düdüklü tencere sokmadım eve.Ama pratikliği ve çabukluğu dolayısı ile bu yıl artık bu korkumu yenmem lazım dedim ve Essenso Touch & Cook Düdüklü tencereyi kullandım.İlk kullanmamda iyice okuyup anladım klavuzu ile.Ve et haşlama yaptım bir sorun olmadı.Ama bugün nohut haşlayayım dedim ve kapağı kapattım 1. programı seçtim,buhar çıkmaya başlayana kadar orta ateşte buhar çıktıktan sonrada düşük ısıya aldım.Fakat buhar yerinden su püskürtmeye başladı ve buhar çok yoğun çıkmaya başladı.Korktum kapattım..:KK17::KK17::KK17:

Sizlerden bu marka düdüklü tencere kullanan ve bu sorunla karşılaşan varmı?Neden olmuş olabilir acaba ?Fotoğrafını çektim etrafa yayılmış olanlar püskürttüğü su :KK12::KK12:
20141202_154726.jpg

20141202_154734.jpg

merhabalar aynı ürünü bende kullandım sorunuz sanırım şu haşlanırken köpürme özelliği olan bakliyat grubunu kısık olan acağınızı daha da kısarak kullanın çünkü ben de aynı sorunu yaşadığımda çözüm olarak bunu keşfettim

X