Ev düzeni, haftada düzenli yardımcı

Canım bizimki ayrıntılı temizlik yapmiyor cam silmez mesela...gömlek utuleri berbat eşim tekrar üstünden geçer.
Ama arada bebekle ilgileniyor ben bir iki saat uyuyorum o bile benim için büyük nimet. Bebeğim 5 aylık hala gece uyumayi ogrenemedi maalesef

Olsun hergun yarım gününü ayırıyor size. Yemek yapıyor , elinizin altında duruyor.

Fiyat çok iyi.

Yarım gün gelip yarım yanalak iş yapıp 100 120 alıp gidiyorlar .

Çocuklar uyuyunca salonu çocuk odasını toparlarim ben. Bulaşıkları halletmeye çalışırım. Sabah kirli mutfağa uyanmak inanılmaz enerjimi düşürüyor çünkü. Balkonda kurumuş çamaşır varsa katliyorum. Kirlileri Makinaya atiyorum. Sabah çalıştırıyorum. Eskiden umrumda değildi hiç bişey ama çocuktan sonra çok değiştim ben. İşler yine bana kalcak. En iyisi mümkün olduğunca zamanında yapmak. Mesela tuvalete girince hızlıca klozeti lavoboyu temizlerim. Yerde saç falan varsa tuvalet kağıdına banyo sprey sıkıp hızlıca yerin kirini alırım. Havluyu degistirdimi banyo temiz görünür.

Aynen ben de öyle yapıyorum. Klozete çamaşır suyu, oturağa tuvalet temizleme mendili, lavaboyu sabunla da olsa şöyle bir geçme vs baya derli toplu güzel gösteriyor. Banyoyu her girdiğimde toparlar, havluyu sık değiştiririm. Evin en toplu yerlerinden biri banyo zaten 🙈

Umayumay35 Umayumay35 düzgün bir yardımcı bulmak çok zor. Arkadaşım 2 yıldır evine yardımcı alıyor. 5-6 kez yardımcı değiştirdi. Bir de o tam gün alıyor, 150 veriyor ama yapılan iş miktarı yarım günlük... iyi kötü bir şeyler yapıyorsa, kolaya kaçmıyorsa idare edilmeli diye düşünüyorum ben. Çünkü insanoğlu daima kaytarma peşinde olacak, yapacak bir şey yok. 🤷🏼‍♀️

Daha önce yaşadığım yerde her gün 5 saat yardımcı geliyordu. Mutfak temizliği daima bana aitti. Ev hiç bir zaman süper değildi. Şimdi Türkiye ‘ye geldim. Gene bahçeli evde yaşıyorum. Ev aynı büyüklükte. Haftada 1 gün tam gün kadın alıyorum.3 katı dip köşe temizliyor tuvaletler dahil. Mevresinleri de değiştirtiyorum o geldiğinde. Onun haricinde mutfak gene bana ait. Bahçeyi ben toparlıyorum. Çamaşırlar ve Ütüler de bana ait. Ev eskisinden daha düzenli şu an. Dyson dikey süpürge tavsiye ederim. Her gün en az 5 kere kullanıyorum. Banyolardan biri daha fazla kullanıldığı için haftada 1-2 kez kendim temizliyorum. Evimde çok fazla süs eşyası var. Elime bez alıp haftada 1-2 toz alıyorım. Ütü ve çamaşır asla biriktirmiyorum. Her yıkanan çamaşırı ütülemiyorum. Seçip gereklileri ütülüyorum ama mevresim,masa örtüsü,havlu ve gömlekler mutlaka ütüleniyor. Eğer hafta içi 5 gün kadın alırsanız size iş kalmıyor ama onun temizlik anlayışına uymak zorunda kalıyorsunuz. O yüzden haftada 2 gün tam gün kadın alın derim. Geri kalan işleri de siz yoluna koyarsınız. Mıtfak tezgahında asla eşya bırakmam. İşi biteni temizleyip dolaba kaldırırım ki bir ton mutfak aleti var. Temizlikten daha ziyade dağınık olmamak evi güzel gösteriyor. Temizlikten önce düzene dikkat edin derim. Kolay gelsin

Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Konu geçtiğimiz yılın konusu. Çok şükür iş yerindeki durumlar halloldu, haklılığım görüldü. :) ev işini de bir şekilde iyi kötü düzene oturttuk. Oğlum da biraz daha büyüdü, artık daha az dağılıyor ev (bazı bölgeler dağılıyor sadece). Robot süpürgeyi aldıktan sonra toplu olmak zorunda kaldık. Eskisi kadar dağınık olmuyor ev :) her gün Süpürge çalışmadan önce mecbur topluyoruz. Çamaşır işi hala sıkıntıda, onu da iki haftada bir gelen yardımcı abla temizlik yaparken daha rahat hallediyorum. Eşim de ev işlerinde daha çok sorumluluk aldığı için çok daha rahat oluyor tabii. Onun payını es geçemem asla. Etrafın dağınıklığına da daha çok alıştım zaten. Dergideki evler gibi toplu olamayacak asla, olmasına da gerek yok. Çok dağılmadıkça gözüme batmıyor zaten :)
Yeni konu zannettim. Çocuk küçükken zor oluo herşey. Eşin yardımı çok önemli aslında. Benim iki çocuk var biri bir yaşında😁 ben akıllı robot gibi dolaşıyorum evde 😂😂

Yok geçen sene de yarım gün 100dü boleyn, çok çok küçük şehir ve tanıdık falansa 50 olur yoksa imkansız beş sene önce bile yarım gün 60 idi burada
İnan konuyu okurken sürekli tarihe baktım, ne zaman bu ücretler veriliyordu acaba diye.
50 liraya temizlik yapan varsa haftada 2-3 gün ben de alayım.
Not: burası çok küçük şehir 😂

Tam gün temizlik bana pek mantıklı gelmiyor. Tüm gün detaylı temizlik yapılabilir anca ama çoğu yardımcı da üstün körü yapıyor, dolap içlerini avize üstlerini falan silmiyor zaten.

Camlarda su lekesi kaliyor bizimkinde. Kurulama beziyle silip oyle cikiyoruz,ekstra kimyasal kullanmamiza gerek kalmiyor,yaptirdigimiz dusakabinci tavsiyesiydi bu :KK66:
Her gün kurulama beziyle silince su lekesi olmuyor mu? Benim duşa kabinim de cam şeffaf cam olacak. İşe yarıyorsa, ben de öyle yaPayım.

Her gün kurulama beziyle silince su lekesi olmuyor mu? Benim duşa kabinim de cam şeffaf cam olacak. İşe yarıyorsa, ben de öyle yaPayım.
Hic su lekesi olmuyor. Ciflemeye ,kirec sokucu kullanmaya gerek kalmiyor. Camlari kurulayip cikin ilk gunden itibaren. Sorunsuz temizlik

Hic su lekesi olmuyor. Ciflemeye ,kirec sokucu kullanmaya gerek kalmiyor. Camlari kurulayip cikin ilk gunden itibaren. Sorunsuz temizlik
Çok teşekkür ederim. Çok kurtarıcı oldu benim için. İki duşa kabin feci gözümü Korkutuyordu gerçekten. Her gün yapayım inşallah.

Haftada iki tam bir de yarım gün yardımcı alıyorum. Evde beş tane kedim var ve büyük bir ev. Ortalığı topluyor süpürüyor siliyor kirlileri yıkayıp dolapları yerleştiriyor, uzun zamandır düzenli geldiği için kendi sistemi var bazı günler cam kapı siliyor bazı günler ütü dolap içleri filan. Ben haftada beş yüz lira veriyorum. Eğer söylersem yemek de yapıyor mesela. Evde hiç bir işe elimi sürmüyorum o geldiğinden beri. Siz de haftada üç gün alacaksanız ve bunun düzenli olduğunu söylerseniz hiçbir işe elinizi sürmeyin

Haftada üç gün kadın alsanız da siz her gün düzenli iş biriktirirseniz o evin işi yine bitmez. Ben gözüme çarpan her işi o an yaparım
Mesela öğlen eve geldim beyazları attım makineye,baktım banyo wc kirli hemen yıkadımÇamaşırımı aşmadan da balkonu yıkadım. Her gün bir iki iş yaparım. Gün aşırı evi süpürürüm. Biriktirerek yapmanı tavsiye ederim
MaşaAllah

X