Ev düzeni, haftada düzenli yardımcı

Aynen katılıyorum :) bir iki kişi pis pis diyip durdu ama 😅 ben de sadece tuvalette çamaşır suyu kullanırım mesela. Geri kalan her yerde sirke, yumuşatıcı bile kullanmam. Hatta demin de elma sirkesi yaptım, bakalım nasıl olacak.

Kimyasallardan çok hoşlanmıyorum ki zaten mikrop ve mikroorganizmalar da hayatımızın devamı için şart.
Temizlik maddelerinin Kullanım sıklığı en çok etkileyen bence. bazı Takıntılı hanımlar O kadar sıklıkla o kadar çok temizlik yapıyorlar ki ev kimsayal laboratuvara dönüyor. Evde insan zor yaşıyor küçücük bakteri nasıl canı dayansın 😁😁
Şaka bir yana bu kimyasallar astım , hertürlü immünolojik hastalık , koah, kronik bronşit, egzamalar ve daha tehlikeli birçok hastalıklar için davetiye çıkartıyor . Gerçekten İnsan üzerindeki kötü etkisi azımsanacak gibi değil. İlerki yaşlarda kendini belli etmeye başlıyor onca zehirlenmemin acısı çıkıyor.
yani market markalarını da kullanabilirsiniz ama miktarlarını abartmadan. Temizlik sıklığını ayarlayarak. Durulayarak. En güzeli ise doğal alternatifleri değerlendirmek. Mesela sirke güzel fikir.
buarada bende çamaşır suyunu sadece WC için kullanırım.

Hanımlar merhaba. 6 ay önce taşındım bu eve, taşındığımdan beri de resmen kafayı yiyorum. Evde düzen bir türlü sağlanamıyor. Evi resmen b*klar götürüyor. Artık öfkeden başım dönüyor eve baktıkça, kasılmalarım da başladı. Eve benzin döküp yakmak istiyorum bazen. (Dipnot: bağımsız bir konudan ötürü depresyon tedavisi görüyorum denebilir. İş yerinde mobbing e uğruyorum aylardır. Yani tedavi gör demeyin 🙈) Şu evi nasıl düzene sokabilirim? Neler yapabilirim? Haftada 3 gün 3.5-4 saatliğine yardımcı alsam neler yaptırmalıyım?

Ev hakkında bilgi verecek olursam: 3+1 geniş, ferah bir ev. Süs eşyası vs yok. Evde 4 kedim var (1anne 3 yavru, umarım yakın zamanda gidecekler). Eşim de ben de çalışıyoruz. 28 aylık oğlumuz da kreşe gidiyor.

Evdeki işlere örnek vereyim daha net anlaşılır belki, yatak odasında bir dağ temiz, bir dağ da kirli çamaşır var. Oğlanın odası nispeten toplu. Ütülenecek ve yerleşecek çamaşırlar ve bir iki ıvır zıvır var. Salon desen her yerde oğlanın oyuncakları, komodinin üstü de eşya dolu. Mutfağı söylemesem daha iyi, asıl derdim orası zaten. Yemek masasının üzerinde bir ton eşya var. Tezgahın üstü desen pis, bulaşık da var.

Aslında yapılması gerekenleri çok iyi biliyorum ancak gram içimden gelmiyor, bıktım artık yıllardır. Eve bakıp bakıp da ağlamak da istemiyorum. Öte yandan evi toparlamak, silmek süpürmek de kendimi enayi gibi hissetmeme neden oluyor çünkü çabam tamamen çöp. Daha temizlerken dağılıyor ve kirleniyor... Aslında biraz motive olmaya ihtiyacım var çünkü dediğim gibi öfke nöbetleri geçirmenin sınırındayım... yapsam yediremiyorym yapmasam sindiremiyorum...

Yardımcı almayı da düşünüyorum. Ama ilk kez alacağım. Neler yapılır ne kadar verilir? Düzenli yardımcı alanlar fiyatı da söylerse sevinirim. Teşekkürler. İyi akşamlar.
Canım sen bence temizlik işine değil de temizliği sevme alışkanlığı edinmelisin. Tezgah üstü dolu diyorsun bulaşık çıktığı anda yikanmazsa tabi heryer heryer de olur. Çocuğun küçük sanırsam kreşe gidiyor demişsin oyuncak dökmesi normal benim yigenim de evi bombardımana tutuyor maalesef en son topluyorum. Sürekli değil gerekli olan temizliği yapmanı öneririm. Ve sakin kalmanı strese girdikçe heeseyden bikasi geliyor insanın 😳

Evde size iş kalmıyor yani ne güzel. Bir tek yemek yani. Kendimi çok yoğun hissettim Vala okuyunca. Şanslısınız

Yani yorgun argın eve gelince evi düzenli ve temiz bulmak benim için önemli.
Bazen çocuklar artık büyüdü, haftada 3 yerine 2 kere ye indirsem yeter diyorum ama bu düzenede alıştık hepimiz o yüzden böyle devam ediyoruz.

Canım sen bence temizlik işine değil de temizliği sevme alışkanlığı edinmelisin. Tezgah üstü dolu diyorsun bulaşık çıktığı anda yikanmazsa tabi heryer heryer de olur. Çocuğun küçük sanırsam kreşe gidiyor demişsin oyuncak dökmesi normal benim yigenim de evi bombardımana tutuyor maalesef en son topluyorum. Sürekli değil gerekli olan temizliği yapmanı öneririm. Ve sakin kalmanı strese girdikçe heeseyden bikasi geliyor insanın 😳

Aynen öyle. Hiçbir şey yapasım gelmiyor çünkü yaptığım da boşa gidiyor 🙄

Yani yorgun argın eve gelince evi düzenli ve temiz bulmak benim için önemli.
Bazen çocuklar artık büyüdü, haftada 3 yerine 2 kere ye indirsem yeter diyorum ama bu düzenede alıştık hepimiz o yüzden böyle devam ediyoruz.

Aynen ben de eve gelince gözüm gönlüm açılsın istiyorum. Çok fazla uyaran olunca insan da daha kolay sinirleniyor. 😒 bakalım yakın zamanda başlayacağız kadınla biz de, nasıl olacak göreceğiz.

Fikir veren herkese teşekkürler 😊

Ben temizlikçi falan almıyorum.Hergun yatagımı toplamadan ornek dagıtarak cıkmıyorum.Günlük rutın 20 dk iş yapıyorum çöpu cıkar bulasık makınası bosalt camasır yıkama asma vs..Birgun toz al bir gun ev süpür hepsi akşamları..Tatıl gununu kendıme ayırıyorum.Birgün iznim var sabah 10 akşam 8 çalışıyorum eve gittigimde saat 9 oluyor.sabah da 9 da uyanıyorum.İlk zamanlar zordu ama şimdi oluyor.esimde yardım edıyor ara ara

Valla çok doğru söylediniz ama bizim ev savaştan çıkmış gibi. Şu tvdeki programların hijyenik hali diyebilirim 😒 özellikle mutfak. Hani öyle temizlemesi zor durumda değil ancak aşırı dağınık, aylardır böyle bıktım artık. Bir de çocuk odası ile bir duvar olduğu için de oğlum yattıktan sonra toparlayamıyorum ne yazık ki... Bir yeri toparlamaya çalışırken öbür yer batıyor. Evin tüm sorumluluğu da bana bakıyor. Eşime bir şey söylemezsen yapmaz (çok nadirdir içinden geldiği), sadece yemeği yapar. Ama diğer her şey bende ya da ben öyle hissediyorum bilemiyorum. 😔😔 son zamanlarda iyice agresif, öfkeli, patlamaya hazır bomba oldum zaten...
Yanlış anlamayın ama evinizle ilgisi yok bu durumun.
Bahsettiğiniz şey dağınıklık,bununda tek cözümü fazlalikları kaldırıp,kullanilan şeyin işi bittikten sonra tekrar yerine konulması.
Siz haftada 2 kez temizlik için birini alsanız dahi bu söylediklerimi yapamazsanız yine ev aynı hale gelir.
Nereden mi biliyorum,kendimden. Iki çocuk var evde,maalesef benim evimde çok dağılıyor. Ortada çok eşya bırakmamaya ve kullanılan şeyin yerine konmasina dikkat edersem idare ediyoruz ama hele bir boşvereyim aynen bahsettiğiniz hale geliyor ev.
Siz yine de birini alip dip köşe temizleyip toparlatin evi,sonrasında belki daha severek toparlarsıniz evinizi.
Ben 200 veriyorum evim 4+1 istanbuldayim. Yapılacak işe göre değişir,haftalık gelirse daha uyguna anlasabilirsiniz. Bir geldiginde cam siliyorsa 2-3 hafta sildirmezsiniz,bir seferinde dolapları siler,diğerinde başka bir iş yapar temizlikle beraber, kendi ayarlar bence düzenli aynı kişi gelirse.

Aynen öyle. Hiçbir şey yapasım gelmiyor çünkü yaptığım da boşa gidiyor 🙄

Aynen ben de eve gelince gözüm gönlüm açılsın istiyorum. Çok fazla uyaran olunca insan da daha kolay sinirleniyor. 😒 bakalım yakın zamanda başlayacağız kadınla biz de, nasıl olacak göreceğiz.

Fikir veren herkese teşekkürler 😊
Aynen oyle.Evi derli toplu tutarim hep,tabii dunya emek.
Dün evde yoktum cocuklara tatildi.Bir geldim mutfaga fuze atilmis gibi.Ben de hele mutfak daginikken huzurla 1 cay bile icemem.
Toplattirdim yaptiklari kadar.Bir taraftan birseyler hazirladim aceleyle,biraz dinlenince mecburen girdim mutfaga.Daginiklik kadar mod düşüren bir sey yok...

Hanımlar merhaba. 6 ay önce taşındım bu eve, taşındığımdan beri de resmen kafayı yiyorum. Evde düzen bir türlü sağlanamıyor. Evi resmen b*klar götürüyor. Artık öfkeden başım dönüyor eve baktıkça, kasılmalarım da başladı. Eve benzin döküp yakmak istiyorum bazen. (Dipnot: bağımsız bir konudan ötürü depresyon tedavisi görüyorum denebilir. İş yerinde mobbing e uğruyorum aylardır. Yani tedavi gör demeyin 🙈) Şu evi nasıl düzene sokabilirim? Neler yapabilirim? Haftada 3 gün 3.5-4 saatliğine yardımcı alsam neler yaptırmalıyım?

Ev hakkında bilgi verecek olursam: 3+1 geniş, ferah bir ev. Süs eşyası vs yok. Evde 4 kedim var (1anne 3 yavru, umarım yakın zamanda gidecekler). Eşim de ben de çalışıyoruz. 28 aylık oğlumuz da kreşe gidiyor.

Evdeki işlere örnek vereyim daha net anlaşılır belki, yatak odasında bir dağ temiz, bir dağ da kirli çamaşır var. Oğlanın odası nispeten toplu. Ütülenecek ve yerleşecek çamaşırlar ve bir iki ıvır zıvır var. Salon desen her yerde oğlanın oyuncakları, komodinin üstü de eşya dolu. Mutfağı söylemesem daha iyi, asıl derdim orası zaten. Yemek masasının üzerinde bir ton eşya var. Tezgahın üstü desen pis, bulaşık da var.

Aslında yapılması gerekenleri çok iyi biliyorum ancak gram içimden gelmiyor, bıktım artık yıllardır. Eve bakıp bakıp da ağlamak da istemiyorum. Öte yandan evi toparlamak, silmek süpürmek de kendimi enayi gibi hissetmeme neden oluyor çünkü çabam tamamen çöp. Daha temizlerken dağılıyor ve kirleniyor... Aslında biraz motive olmaya ihtiyacım var çünkü dediğim gibi öfke nöbetleri geçirmenin sınırındayım... yapsam yediremiyorym yapmasam sindiremiyorum...

Yardımcı almayı da düşünüyorum. Ama ilk kez alacağım. Neler yapılır ne kadar verilir? Düzenli yardımcı alanlar fiyatı da söylerse sevinirim. Teşekkürler. İyi akşamlar.
kedileri gönderin kılı tüyü çok olur, oyuncakları azaltın fazlaları kaldırın ya da birine verin, bulaşığı çamaşrı günlük toplayın. ütü sadece günlük giyilecekleri ütüleyin öyle dona varana kadar herşeye ütü vurmayın.
haftada bir sil süpür toz al yapın kalan günlerde yemek ve bulaşık hariç iş yapmayın.
çocuğunuzuda kendi dağınıklığını toplaması konusunda eğitin. ve eşinizden yardım alın.

Her sabah 2 kisi dus aliyoruz o yuzden temizliyoruz :KK66: her kullanimda temizlemek gerekiyor bildiginiz seffaf pencere camindan dusakabinimiz. Ve evde tek wc-banyo var,o da gelen giden olursa goz onunde. Su lekesi kalsa cirkin gorunuyor benim gozume. O yuzden temizliyoruz mecburen.
Benim duşa kabinim de sırf cam çok leke yapıyordu ama biz üşeniriz her banyo sonrası silmeye sabah alel acele kalıp duş alıp işe gidiyoruz zaten hayatta yapamayız bu işi:) bu arada bulaşık makinesi parlatıcısı kullanıyorum duşa kabin için haftada üç defa onunla yıkıyorum asla su lekesi olmuyor yeni keşfettimufak bir tavsiye

Benim duşa kabinim de sırf cam çok leke yapıyordu ama biz üşeniriz her banyo sonrası silmeye sabah alel acele kalıp duş alıp işe gidiyoruz zaten hayatta yapamayız bu işi:) bu arada bulaşık makinesi parlatıcısı kullanıyorum duşa kabin için haftada üç defa onunla yıkıyorum asla su lekesi olmuyor yeni keşfettimufak bir tavsiye
Bende duymuştum onu. Nasıl yapıyorsunuz parlatıcıyı beze döküp siliyor musunuz?

Hangi eşyayı atsam bilemiyorum. Envayi çeşit küçük ev aleti var. Evde at koşturulur ama biz gene de mutfağa sığamıyoruz... eşyaların bir kısmını yarın ihtiyacı olan bir aileye vereceğim umarım bana da ona da faydası olur, bakalım.
Her şey paraya bakıyor, eğer maddi gücünüz varsa, haftada 2-3 kez çağırın yaptırın tüm işi, rahat edin.

Yaşasın minimalizm, yaşasın marie konda (herhalde böyleydi adı :)
Olay az eşyada bitiyor. Taş çatlasın 95 metrekare evde yaşıyorum. 2+1.
Eşyalarımı öyle satın aldım ki zamanında bir tane çöp alsam fazlalık okur kullanılmaz atıl kalır. Evden bir çöp atsam lazım olur gider aynısını almak gerekir. Yani demem o ki alın elinize koca bir poşet. Son üç aydır elime aldım mı diye sorun kendinize. Kullanmadıysanız derleyin toplayın belediyeye verin. Hem sevap point hem marie konda :KK9:

Ben temizlikçi falan almıyorum.Hergun yatagımı toplamadan ornek dagıtarak cıkmıyorum.Günlük rutın 20 dk iş yapıyorum çöpu cıkar bulasık makınası bosalt camasır yıkama asma vs..Birgun toz al bir gun ev süpür hepsi akşamları..Tatıl gununu kendıme ayırıyorum.Birgün iznim var sabah 10 akşam 8 çalışıyorum eve gittigimde saat 9 oluyor.sabah da 9 da uyanıyorum.İlk zamanlar zordu ama şimdi oluyor.esimde yardım edıyor ara ara

Ben de sabahları makineyi yerleştiririm genelde, çıkmadan çalıştırırım. Kedilerin kumunu temizler, mamalarını ve sularını değiştiririm, ütü yaptım ettim diyene kadar da çıkmam gereken saatin çok daha sonrasında çıkarım 😒 geç kalırım yani... her ne kadar az da çabalasam çok da çabalasam dağınıklık aynı dağınıklık, anlamadım yani bu işi

Yanlış anlamayın ama evinizle ilgisi yok bu durumun.
Bahsettiğiniz şey dağınıklık,bununda tek cözümü fazlalikları kaldırıp,kullanilan şeyin işi bittikten sonra tekrar yerine konulması.
Siz haftada 2 kez temizlik için birini alsanız dahi bu söylediklerimi yapamazsanız yine ev aynı hale gelir.
Nereden mi biliyorum,kendimden. Iki çocuk var evde,maalesef benim evimde çok dağılıyor. Ortada çok eşya bırakmamaya ve kullanılan şeyin yerine konmasina dikkat edersem idare ediyoruz ama hele bir boşvereyim aynen bahsettiğiniz hale geliyor ev.
Siz yine de birini alip dip köşe temizleyip toparlatin evi,sonrasında belki daha severek toparlarsıniz evinizi.
Ben 200 veriyorum evim 4+1 istanbuldayim. Yapılacak işe göre değişir,haftalık gelirse daha uyguna anlasabilirsiniz. Bir geldiginde cam siliyorsa 2-3 hafta sildirmezsiniz,bir seferinde dolapları siler,diğerinde başka bir iş yapar temizlikle beraber, kendi ayarlar bence düzenli aynı kişi gelirse.

Yok neden yanlıi anlayayım 😊 tamamen tembellikten aslında doğru söylüyorsunuz, ben de farkındayım. Ama önceki evim dubleksti, daha toplu kalıyordu. Biraz onun da etkisi var sanırım. Orada sadece salon ve mutfak dağılırken, burada tüm ev dağılıyor... tabii ki biz toplamadıkça hep bu hale gelecek ama işte eve biri de gelirse mecbur toparlayacağımız için, daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü bakıcı varken bu kadar dağınık değildi ev, mecbur topluyorduk bir şekilde, az da olsa. Gelen düzenli gelsin, evi çekip çevirsin istiyorum ama bakalım, umarım olur. İlk başta haftasonları tüm gün alıp sonra haftaiçine çevireceğim sanırım. Daha önce iki kez gördüm çünkü kadını, onda da iş görüşmesi için gelmişti.

Aynen oyle.Evi derli toplu tutarim hep,tabii dunya emek.
Dün evde yoktum cocuklara tatildi.Bir geldim mutfaga fuze atilmis gibi.Ben de hele mutfak daginikken huzurla 1 cay bile icemem.
Toplattirdim yaptiklari kadar.Bir taraftan birseyler hazirladim aceleyle,biraz dinlenince mecburen girdim mutfaga.Daginiklik kadar mod düşüren bir sey yok...

Ben olsam öfkeden delirirdim herhalde. Son 7 aydır mobbing e uğradığım için öfke problemi de yaşıyorum doğal olarak. Saçma sapan şeylere öfkelenebiliyorum... Allah tüm annelere daha doğrusu çocuk bakımı sağlayab herkese kolaylık versin. 🙏🏻

kedileri gönderin kılı tüyü çok olur, oyuncakları azaltın fazlaları kaldırın ya da birine verin, bulaşığı çamaşrı günlük toplayın. ütü sadece günlük giyilecekleri ütüleyin öyle dona varana kadar herşeye ütü vurmayın.
haftada bir sil süpür toz al yapın kalan günlerde yemek ve bulaşık hariç iş yapmayın.
çocuğunuzuda kendi dağınıklığını toplaması konusunda eğitin. ve eşinizden yardım alın.

Valla çok güzel özetlemişsin yapılacakları😊 ama bizim sıkıntıların hepsi de bu özette 😅 benim dana dağıtır ve gider, güzellikle de inatla da yapmaz 😒😒 beni delirtir, sonra babası el atar ve saniyesinde toplar... haftasonu ikeadan depolama ünitesi alacağız, o zaman daha bi düzene girer diye düşünüyorum ama bakalım... 🙏🏻 Mutfak tastamam olmasa da topladım, salon da toplu, çocuk odası da toplu. Bir tek yatak odası ve banyolardaki ufak tefek ıvır zıvırlar kaldı.. onları da haftasonuna kadar hallederim inşallah.

Çok mantıklı. Ben halı lekelerinde kullanıyordum ama duşakabin gelmemişti aklıma. Kireç lekelerini de çıkarıyor mu? Yoksa sadece su lekesi olmasını mı engelliyor?

Eşyalarımı öyle satın aldım ki zamanında bir tane çöp alsam fazlalık okur kullanılmaz atıl kalır. Evden bir çöp atsam lazım olur gider aynısını almak gerekir. Yani demem o ki alın elinize koca bir poşet. Son üç aydır elime aldım mı diye sorun kendinize. Kullanmadıysanız derleyin toplayın belediyeye verin. Hem sevap point hem marie konda :KK9:

6.5 yıldır evliyim, ne ara bu kadar ıvır zıvır doldu anlamadım zaten. Süs eşyam yoktur, sadece bir büfe, yemek masası, koltuk takımı ve tv ünitesi var (küçük gibi) salonda mesela. Hani öyle gümüşlüktür bilmemneliktir sevmem zaten. Ama ev eşya doldu yavaş yavaş. Önceden gardrop hem kışlık hem yazlık alırdı. Şimdi be kışlık ne yazlık 😒😒

Bir de bu 5 koca koli eşya vermiş halim...

Benim evimde çok küçük 85 metrekare falan birde amerikan mutfaklı yemekde yapıyorum toplamadan oturmam güzel bir alışkanlık oldu koku vs olmuyor..
Ben de sabahları makineyi yerleştiririm genelde, çıkmadan çalıştırırım. Kedilerin kumunu temizler, mamalarını ve sularını değiştiririm, ütü yaptım ettim diyene kadar da çıkmam gereken saatin çok daha sonrasında çıkarım 😒 geç kalırım yani... her ne kadar az da çabalasam çok da çabalasam dağınıklık aynı dağınıklık, anlamadım yani bu işi

Benimde bir kedim var sabahları mama su yaş mama akşamalrı kumunu eşim alır :)

Yediremiyorum derken? Benımde yardımcım var duzenlı geliyor bana, bana sadece dolap ıclerını duzenlı tutmak kalıyor veya bırıktıyse camasir yıkamak hah birde yemek yapmak haftada 3 gun. Bu hafta gelemedi bugun temizlik yapıyorum, haftaya da gelemıcek bir yakını rahatsız. Bu hafta yapmazsam haftaya gelecek durum bir kac tık ilerde olacak. Siz sanırım hıc evinizi toplamıyorsunuz tembel olabilirsiniz 4 kediye niye, onların tuylerı ufacık bebek var yazık degıl mı ona

Yediremiyorum derken? Benımde yardımcım var duzenlı geliyor bana, bana sadece dolap ıclerını duzenlı tutmak kalıyor veya bırıktıyse camasir yıkamak hah birde yemek yapmak haftada 3 gun. Bu hafta gelemedi bugun temizlik yapıyorum, haftaya da gelemıcek bir yakını rahatsız. Bu hafta yapmazsam haftaya gelecek durum bir kac tık ilerde olacak. Siz sanırım hıc evinizi toplamıyorsunuz tembel olabilirsiniz 4 kediye niye, onların tuylerı ufacık bebek var yazık degıl mı ona

Valla tembellikten değil de bıkkınlıktan desek daha doğru olur. Evdeki dağınıklar benim kişisel eşyalarım değil, kendi eşyalarımı topluyorum zaten. Ama eşimin ve oğlumun arkasını toplamak istemiyorum diyelim daha çok. Eve gelen bir yardımcım yok. Mutfağı toplamaktan da etrafı toplamaktan da gına geldi, daha arkamı dönmeden aynı şekle geliyor zaten. Eve gelir gelmez hiç oturmadan (tuvalette dahil) evi toplamaya girişiyorum. Ama ne hikmetse hiçbir zaman toplanmıyor... Kediler de anne ve yavruları. Yavruları zaten sahiplendirdim, almalarını bekliyorum. Bir de kedilerimin çok az tüyü dökülüyor zaten, düzenli olarak da evi süpürüyorum. Tüy sorunumuz yok yani çok şükür. Buraya yazdıktan sonra mutfağı tam teşkil toplamam bir haftamı aldı mesela. Akşamları oğlumun odasıyla ortak duvar olduğu için toplayamıyorum. E akşamdan başka da vaktim yok...

Nasıl ya

Yaklaşık 8 yıldır kurutma makinası var evimde

İki ayrı marka kullandım

Hiçbir şey yıpranmadı

Yıkanabilen herşeyi atıyorum

Marka gömlek de yün karışımlı İtalyan kumaş pantolon da

Ama ekstra kuruya her şey atılmaz

Örneğin bluzunuzu 90 derece pamuklu ayarında yıkar mısınız tabii ki hayır

O zaman ekstra kuru pamuklu da kurutamazsınız

Hangş ayarda yıkanırsa orada kuruyacak

Kılavuzunu iyi okuyun

Örneğin 8 kg çamaşır makinasında 30 derece hassas yıkana ayarı 2-2,5 kg ile yıkar 8 kg tıkarsanız temiz olmaz

Aynı şekilde kurutma makinasının da her ağarınca ayrı bir kg vardır yine 2 kg kurutacak ayara 8 kg ayarsanız kurumaz da kırışır da

Bir de nemli çıkarsa bazen kumaş türü farklı oluyor arada kalıyor ya da miktar çok oluyor vs aynı ayarda tekrar kurutun

Eğer kurumuş ise çabuk biter zaten hem de az kuruyanlar tekrar kurur

Bir de mesela iç çamaşırı vs çok su çektiği için kurutma bitmeden de su haznesi dolabiliyor o Zaman da kurumuyor

Çok çamaşır koyduğunuzda arada suyunu dökün hem çabuk kurur hem de gerçekten kurur

Ütü konusuna gelince lakost tarzı şeyler vs çok iyi çıkıyor

Sweet vs var oğlumun onlar da hiç ütülenmiyor

Bazı markalayın nevresimleri kırışıyormuş arkadaş söyledi ama bende sıkıntı yok

Çok yazmışım, reklam müdürü yarın bana ulaşacak galiba 😅

Kusura bakmayın iyi akşamlar
Merhaba markası modeli neydi sizinkinin?

X