Ev eşyaları..

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Merhaba..
3 yıllık evliyim.
Eşyalarım güzel fakat evlenirken durumumuz çok güzellerini alacak kadar iyi değildi üç yılda yatak odası takımımız baya eskidi dolabın biraz kırıkları var sapları çıkıyo çkmecelerin suntaların civataları çıkıyor. Beyaz eşyalarımız arçelik ve kaliteli iki tane koltuk takımımız var ama onlardada birini gri birini koyu kahve aldık.
Nasıl böle hata yaptım diye düşünüyorum. Eve değişiklikler kattım tablo aldım renkli parçalı tablo sonra sarı laleler filan aldım renkli kırlentler aldım havası değişti ama ben pembeli mavili bi ev istiyorum halı seçimimden bile pişmanım.
Tekrar ev düzecek olsak çok farklı dizayn yapardım diyorum şimdide eşyaları satamayacağımdan neler yapabilirim öneri istiyorum.
Mesela mutfak halım çok kirleniyor oraya üstünde desenler olan paspas mı alsam yoksa pudra düz bir halı örtüsü mü alsam? Pembe bi mutfak yapmak istiyorum. Sonra pembe sprey boyayla masayı sandalyeleri mi boyassm sonra scrafer in çatal bıçak çkmece setim boş duruyor ankastre fırın set yerim boş fırınım ankastre değil oraya çatal bıçak setini koyup üstüne baharatlığımı mı koysam? Böyle anlatınca karışık oluyor ama kafayı evle bozdum bu aralar. Değişim yapmak da masraf hatta bi ara acaba mutfak duvarına kahverengiye boyayıp üstüne yapay sarmaşıklar mı assam orman havası mı versem diyorum.
Mutfağa öneri istiyorum paspas tarzı kilim mi yoksa pudra rengi halı örtüsü mü iyi olur? Sonra bi cesaret sprey boysyla masayı sandalyeyimi boyassm yoksa pembe minder alıp pembe bir masa örtüsü mü alsam? Oturma odası için gri bal köpüğü diyim koltuklarım ve pembeli beyazlı halılarım var nasıl daha pembeleştireblrm?

Ayy gel degiselim gri koltuk takiminla benim pembe mavi cicekli takimimi. Resmen hayatimin hatasi gibi hissediyorum. Salondaki takimim pembe koltuklar ve yaslanma minderleri de dahil pembe mavi cicekli. Allahimm cok kotu gercekten.

Ayy gel degiselim gri koltuk takiminla benim pembe mavi cicekli takimimi. Resmen hayatimin hatasi gibi hissediyorum. Salondaki takimim pembe koltuklar ve yaslanma minderleri de dahil pembe mavi cicekli. Allahimm cok kotu gercekten.

Ay çok hoştur eminim. Demekki herkesin fikri zmnla değişiyor burdan bu çıkıyor

Sonra bi cesaret sprey boysyla masayı sandalyeyimi boyassm yoksa pembe minder alıp pembe bir masa örtüsü mü alsam? Oturma odası için gri bal köpüğü diyim koltuklarım ve pembeli beyazlı halılarım var nasıl daha pembeleştireblrm?

Koltukları kaplattırabilirsin bence. Mutfak için de halı örtüleri mantıklı geliyor bana. Kirlendikçe çıkart yıka, mis. Sil baştan alayım dersen hem o döneme göre fazla verirsin hem de gereksiz masraf olur.

Koltukların yuzeylerini degistirebilirsin pahalıya gelmezse. mutfak için de lastikli hali örtüleri var hem halin kirlenmez hem istedigin renk olur üstelik mutfağı kahveye boyamak mantıklı gelmedi. çok koyu ve basik gösterir.

sketch-1515100911238.png

Böle bi ev mesela isterdim çok hoş

Merhaba..
3 yıllık evliyim.
Eşyalarım güzel fakat evlenirken durumumuz çok güzellerini alacak kadar iyi değildi üç yılda yatak odası takımımız baya eskidi dolabın biraz kırıkları var sapları çıkıyo çkmecelerin suntaların civataları çıkıyor. Beyaz eşyalarımız arçelik ve kaliteli iki tane koltuk takımımız var ama onlardada birini gri birini koyu kahve aldık.
Nasıl böle hata yaptım diye düşünüyorum. Eve değişiklikler kattım tablo aldım renkli parçalı tablo sonra sarı laleler filan aldım renkli kırlentler aldım havası değişti ama ben pembeli mavili bi ev istiyorum halı seçimimden bile pişmanım.
Tekrar ev düzecek olsak çok farklı dizayn yapardım diyorum şimdide eşyaları satamayacağımdan neler yapabilirim öneri istiyorum.
Mesela mutfak halım çok kirleniyor oraya üstünde desenler olan paspas mı alsam yoksa pudra düz bir halı örtüsü mü alsam? Pembe bi mutfak yapmak istiyorum. Sonra pembe sprey boyayla masayı sandalyeleri mi boyassm sonra scrafer in çatal bıçak çkmece setim boş duruyor ankastre fırın set yerim boş fırınım ankastre değil oraya çatal bıçak setini koyup üstüne baharatlığımı mı koysam? Böyle anlatınca karışık oluyor ama kafayı evle bozdum bu aralar. Değişim yapmak da masraf hatta bi ara acaba mutfak duvarına kahverengiye boyayıp üstüne yapay sarmaşıklar mı assam orman havası mı versem diyorum.
Mutfağa öneri istiyorum paspas tarzı kilim mi yoksa pudra rengi halı örtüsü mü iyi olur? Sonra bi cesaret sprey boysyla masayı sandalyeyimi boyassm yoksa pembe minder alıp pembe bir masa örtüsü mü alsam? Oturma odası için gri bal köpüğü diyim koltuklarım ve pembeli beyazlı halılarım var nasıl daha pembeleştireblrm?
Kilim alabilirsin halı desenli fazla pahalı olacağını zannetmiyorum,mutfak perden nasıl mesela beyaz tül takıp yanlarına pembe perde alabilirsin fon gibi üstüne farbela yaptırabilirsin mutfak için olanlarından penceren küçükse pahalıda olmaz,mutfak dolapların için sudan etkilenmeyen folyo ile kaplayabilirsin istediğin renkte modelde var,hatta fayans için bile oluyor.Fakat uzun bir süre bu evde oturacak mısınız eğer 1 sene oturup çıkarsanız masraf yaptığınla kalırsın.

Ay çok hoştur eminim. Demekki herkesin fikri zmnla değişiyor burdan bu çıkıyor
Aslinda ben o zaman da sevmezdim. Bira aceleye geldi benimki. Sadece bir gun gezip begenip alma sansim vardi. Cok yorulmustum ve gozum hicbir sey gormuyordu artik. En son tamam bu olsun dedim hangi akla hizmet dediysem. Bir de salona koydugum yemek takimi da kahverengi olaya bakar misin? Bari onu beyaz alsaymisim belki kurtarirmis. Neyse. Diyecegim o ki pembe maviye fazla heveslenme. İnan ki gri takimin cok daha guzeldir. Ayrica gri takimin icin toz pembe bir hali ve pembe kirlent yaptirabilirsin cok hoş durur oyle. Pembeyi az kullandiginda daha guzel oluyor.

Ne güzel yeni gelin evi yapmaktan kaçabilmişsiniz evi ilk evlendiğinizde şimdi niye her yeri bebek pembesi ve mavisi yapma aşkıyla doldunuz ki birden? Neyse sonuç olarak zevkler renkler tartışılmaz içinde oturacak kişi neyi beğeniyorsa o.

Sprey boya kullanmak zor değil buarada, etrafı düzgün kapladığınız ve şişeyi boyanacak yüzeye uzak tuttuğunuz sürece tertemiz boyarsınız biz buzdolabını boyamıştık spreyle.

Kumaşı Ankaradan vs alıp bulunduğunuz yerde kaplattırsanız gene mi pahalıya geliyor acaba? Fiyat vs bilgim yok da aklıma kaplattırmak geldi anca. Satsan para etmiyor çünkü.
Bir ara annemde düşünmüştü kaplatmayı,ki koltukta kırık vs yoktu modeli eskiydi ama çok pahalı geldi bize döşetmek onun yerine sıfırını almıştık daha uyguna :)

X