ev sahibi sorunsalı

Ya hakikaten, çok haklısınız. Ama tırstım yani bi sonuçta kanun kitap bilmiyorum ki burada, kız yıllaardır yaşıyor burada ve ne zamandır da bu işleri yapıyor.

Bi de aslında bu kızla tartışmalı pozisyonda değiliz, gıcık gıcık iyi davranıp arkadaş gibi sonra alttan çakallık yapıyor.
Mesela dün aradığımda ve evden en kısa zamanda ayrılacağımı söylediğimde de ' ayyyy cannım çok üzüldüm ya, tabi zorla tutamam seni ne diyeyim artık, ama arkadaş sayılırız kalcak yerin yoksa ve orada da duramıcaksan bir iki gün kal benim evimde, ama tabi bide iş boyutu var, o kadar kontrat yaptık, 31 gün önceden söylemen gerekirdi, ben bide bu durumda nasıl kiracı bulayım, öyle de böylede... ' falan dedi.
Sonra bugün gelip, konsey toplar gibi tartışma ortamı yaratıp, kazık kadar bizlere öğütler verdi, bu kız benden 1 yaş büyük.. Beni eleştirdi, hemen çıkmak istediğim için. Bu hareketin abartılı tepki olduğunu ve adım adım önce iletişim kurmam gerektiğini, bunları benim iyiliğim için söylediğini, başka yere gitsem orda da sorun yaşayacağımı falan gıcık gıcık gülümseyerek böyle dedi.. O kadar çok kişi bu şekilde üstüme geliyomuş gibi oldu ki, tamam neyse ben herşeyi organize ettim sonuç olarak, detaya gerek yok daha fazla dedim. Bi de aslında nerde görülmüş, kiracı çıktıktan sonra bir sonraki ayın, yani evde kalmadığı ayın kirasını ödediği ya? hiç duymadım. Bizim kontrattada yazmıyo zaten öyle bişey... Kapının eşiğinde ' ayrılsanda ayrılmasanda seninde ödemen gerek' diyip gitmesi peki?
Nası gerginim nası
En korktuğum insan tipi güler yüzlü sinsi
Gergin olmani gerektirecek birsey yok ama kira konusunda hakli , onceden haber vermeden cikarsan ya depozitonu birakirsin ya o ayin da kirasini odersin , bu tum dunyada boyledir ama sen zaten soylemissin iki ay once o konusup duzeltecegim demis ve duzelmemis bu sebeple cikabilirsin depozitonu da alabilirsin
Ama dik durman lazim , kendink ezdirme

Herkese merhaba,
Çok çok acil çözüm bulmam gereken bir problemim var, umarım aranızdan birilerinin fikri vardır umarım umarım.
Özet geçiyorum hemen;
Ben yurtdışında master öğrencisiyim. Buraya 7 ay önce taşındım. Ve bir türk kızından bir evde oda kiraladım ve 7 aydırda oarada yaşıyordum.
Kızın sevgilisi evi aslında ev sahibi ile ana kontratın sahibi. Bu ikili, evi kiralayıp oturmayıp, odaları kiraya verip kar ediyorlar.(Burayı özellikle belirttim çünkü konunun sonunda anlayacaksınız. Bu arada bu işi burada herkes yapıyor, aslında normal, bende bilerek tuttum)

Neyse, 2 tane ev arkadaşım var. İlk 3 ay rahat yaşadım, ama sonra ev arkadaşlarımdan biri çıktı yeni bir kız geldi. O kız geldikten sonra öbürüde ona uygu süper pis yaşadık bir süre, ve ne manzaraları temizlemek zorunda kaldım kullanabilmek için anlatamam. Durumu çözebilmek için 2-3 kez temizlik kuralları koymamız gerektiğine dair onlarla konuştum, rahatsızlıklarımı söyledim, çok hak verdiler kabul ettiler. Ama asla uygulamadılar. Yani 4 ay boyunca ellerinde bir bez dahi görmediğimi de geçtim, bunlar, sifona basmayı bilmeyen; banyodan sonra, yarısı dökülen yumak yumak küvete yapışan saçlarını almayı bilmeyen; bulaşıkları ancak dağ kadar biriktiğinde ve yemek yapmak için kullanacak bişey kalmadığında yıkayan; ocağın üstü, buzdolabının içi, yerler, lavabo makarna kahve pirinç sebze ve bilimum yemek döküntüsü ile yaşayan insanlar.

Artık konuşmama rağmen düzelen birşey olmadığını görmediğim için 2 ay önce odayı tuttuğum türk kızla konuştum, ay sonuna çıkmak istiyorum bu sürede sen kendine kiracı bak bende yeni kalacak yer bakayım dedim. Hemen ' aaa yok olur mu ben çözerim sen neden benle paylaşmadın ki, o evin sorumluluğu sonuçta bende, sen gitsen yerine gelende aynı sorunu yaşayacak o yüzden sen dur ev falan bakma ben düzene sokarım kızları' dedi. Tamam dedim. Konuştu kızlarla, yine hak verdiler, evet doğru temiz yaşamalıyız dediler ama geçen bu 2 ayda da asla uygulamadılar. Başkalarının pisliğini temizlemekten yemin ederim yıldım.
Hele de karantinadayız, sürekli evdeler ve temizlediğim yer 1 saat bile temiz kalmıyor.. En kötüsü eskiden dışardan sandviç falan yerdim hep mutfaktan tiksindiğim için yemek yapmazdım, ama artık yapmak zorundayım! Ve çok zorlanıyorum. Bu nedenle iki gün önce söyledim bunlara ' lütfen yemek yaptıktan sonra arkanızı temizleyin ben mutfağı kullanmak zorundayım ve kullanamıyorum' falan dedim. Sonra bir tanesi (o sonradan gelen) sap sup konuştu ' ben elimden geleni yapıyorum, çalışıyorum yorgun oluyorum, zaten stresliyim işimle, bence ev temiz, yine de üstüme düşeni yapıyorum, mesela dün çöp attım, ilk geldiğimde buzdolabını temizlemiştim(4 ay önce yani) daha fazla yapabileceğim birşey yok, ve lütfen birbirimize yardımcı olalım empati yapalım' dedi. Burada, sen benim pisliğimi temizle daha çok vaktin var' demeye getirdi. Sonra onun bu yaklaşımını hiç doğru bulmadığımı falan söyledim. Biraz laf uzadı, bana kötü enerji yayıyosun böyle ve daha fazla konuşmak istemiyorum falan dedi. bi güzel tartıştık. Bu arada bu kızın genel üslubuda çok berbat. Çok gürültülü vs vs.. Aslında bi sürü sorun var ama tölere edemediğim en önemli şey tiksinç kirli bir yerde yaşamak.
Çok gergin ve sinirliydim dayanamadım artık açtım interneti gece bi oda buldum sabah yazdım, adam kamera ile evi gezdirdi beğendim tuttum.
Türk kıza da söyledim, çıkıyorum ben böyle böyle sorunlar var dedim dün evi bulduktan sonra. Tamam falan bi bakalım konuşayım bi erkek arkadaşımla da, pazartesi konuşuruz tekrar dedi.

Amaaaaa az önce çat kapı geldiler ikiside.
Resmen ilk okul çocuğu gibi yüzleştirme yaptılar. ' Sorun varmış, biz Paella'dan dinledik ama o onun bakış açısı, ne oldu söyleyin ' falan dediler. Kızlarda aynı bana konuştukları gibi onlara da söylediler(daha fazla yapabileceğimiz bişey yok, ben onu yapıyorum zaten, onu yaptım bunu yapıyorum zaten vs vs.. diye). Ama zaten gelenlerin derdi beni suçlu çıkarıp bi şekilde depozitoyu falan vermemek. Onlardan yana konuştular...
Eh tabi ki sorunlu geçimsiz, nalet bir insan konumuna düştüm karşımda 4 kişi.. Tabiki o türk kız ve sevgilisinin çat kapı gelip bunu yapmalarının nedeni, benden koparabileceklerini koparmak için. Depozitoyu vermeyi zaten düşünmüyolar ama, konuşma bitip giderlerken kapının önünde kızlar çarşamba kiraları toplamaya gelicez hazır edin, Paella sende öyle evden taşınsanda taşınmasanda bu durumda kirayı almamız gerekiyo senden dedi...

Sormak istediğim; Nasıl hakkımı arayabilirim? Ama param yok onu da düşünün :/

Bu zamana kadar çıkamamın nedeni ise. Kız ile aramda bir alt kontrat yaptık. Ve depozitoyu alabilmem için minimum 6 ay kalmam gerekiyordu. Çünkü burdan depozitoyu almazsam yeni yere ödeyecek param yoktu. Ama kontratta 31 gün önceden çıkacağına dair ihbar yapmam gerektiği yazıyor. Tabi bunu bekleyemediğim için bu sefer ordan penaltı yiyorum.
Bu arada, kız ile aramızda yaptığımız alt sözleşmede sadece onun ve benim adım yazıyor. Ama evin ana kontratı sevgilisi ve ev sahibi arasında. Bunu en başta söylemişti...

Yaa hakkımı arayabileceğim bir nokta var mı? :KK43: Yarın konuşacağız, ne demeliyim. O kadar eziklendim ki az önce bi kötü suçlu hissediyorum zaten..

hangi ülkedesin? isviçre ya da almanyaa sen alt kiralama sözleşmesini yalnızca asıl kiracı, ev sahibinin de rızasını almak koşuluyla yapabilir yasaya göre. fransada veya belçikada isen kanuna bakabilirim.

hangi ülkedesin? isviçre ya da almanyaa sen alt kiralama sözleşmesini yalnızca asıl kiracı, ev sahibinin de rızasını almak koşuluyla yapabilir yasaya göre. fransada veya belçikada isen kanuna bakabilirim.
İspanyadayım ben.
Ama zaten alt sözleşmeyi asıl kiracı yapmadı ki benle, asıl kiracının sevgilisi yaptı. Dolayısıyla dünyanın herhangi bir yerinde yasal olduğunu sanmıyorum.
Sizce de öyle mi?

Ben pis olduklari icin burada dayanamadigimi cok onceden soyledim buna cozum bulmasi gereken sizdiniz dayanabilecegim kadar dayandim burda 31 gun once bildirmen lazim demeyin zaten bildirmistim sikayetimi de hatta seninle imzaladigimin bir hükmü yok senin evle alakan yok de çik git depozito kirayla ayni yazmissin madem bunlar sinsi vermicekler her turlu depozitoyu sende sakin kirayi ve faturalari odeme direk esyalarinla cik git. Ezdirme kendini benden sonra gelenlerde bunlarin pisliginden dolayi cikar de bas lafı ay nasil uyuz oldum ev sahibi kiza

Gergin olmani gerektirecek birsey yok ama kira konusunda hakli , onceden haber vermeden cikarsan ya depozitonu birakirsin ya o ayin da kirasini odersin , bu tum dunyada boyledir ama sen zaten soylemissin iki ay once o konusup duzeltecegim demis ve duzelmemis bu sebeple cikabilirsin depozitonu da alabilirsin
Ama dik durman lazim , kendink ezdirme
Obaa cidden mi o ayın kirasını ödersin öyle bir durumda? Ama ya öyle ya böyle demişsiniz. Ama o hem depozitoyu tutuyo hemde bi sonra ki ayın kirasını talep etti. Böyle bişey mümkün mü? Gerçi kontratı tekrar okudum, öyle bişey yazmıyo. Sadece 31 gün önceden çıkacağına dair bildirim yapılmadığı taktirde, evde hasar bıraktıysan eşyalarda eksik varsa, ve ödenmemiş bekleyen fatura varsa depozito o ödenene kadar tutulur yazıyor. İngilizce kontrat.
Başka hiçbişey yok onunla alakalı.
Ayrıca, bu kıza iki ay önce whatsaptan yazmıştım sorunlarımı ve çıkmak istediğimi, aslında herşey kanıtlı. (türkçe gerçi tabiki)
Bi kez idrar yolu enfeksiyonu olmuştum, sonra hassaslaştım zaten. Doktor raporum var. Hijyenin bizim evde ne düzeyde olduğuna dair.
Ayrıca ev arkadaşımla 2 gün önce ki tartışmalı konuşmamız whatsapp grubunda geçti, onlarda kanıtlı.
O yüzden yarın sabah elimi kolumu sallaya sallaya evden çıkarsam tedirgin olmamı gerektirecek bişey yok sanırım dimi?

Ben pis olduklari icin burada dayanamadigimi cok onceden soyledim buna cozum bulmasi gereken sizdiniz dayanabilecegim kadar dayandim burda 31 gun once bildirmen lazim demeyin zaten bildirmistim sikayetimi de hatta seninle imzaladigimin bir hükmü yok senin evle alakan yok de çik git depozito kirayla ayni yazmissin madem bunlar sinsi vermicekler her turlu depozitoyu sende sakin kirayi ve faturalari odeme direk esyalarinla cik git. Ezdirme kendini benden sonra gelenlerde bunlarin pisliginden dolayi cikar de bas lafı ay nasil uyuz oldum ev sahibi kiza
:) zaten kira ve fatura ödeyecek param kalmamış oluyo geriye, depozitoyla fatura öderim diye düşünüyordum.
Sadece mahçup olmam gereken etik dışı bişey var mı, ya da tedirgin olmam gereken bir suç işliyor muyum, ya da depozito hala benim hakkım mı eğer öyle ise hakkımı nasıl masrafsız arayabilirim buralara takıldım.
Daha önce hiç yaşamamıştım ya, tatsız tuzsuz şeyler bunlar hep.
Kıza bende sinir oluyorum. Hayır net konuşsa benle amenna. Hep canım cicim bakarız ama sanmam, ne yazıyodu ki kontratta, ay çok üzüldüm ya, vah vah tüh tüh modunda.
Desene, Paella, bak bu bu yazıyo burda bende bunu uygulamak için imzalıyorum, dayanabilirsen dayan 1 ay sende madur olma depozitonu tık vereyim. Onun dışında 2 ay önce konuştum ama ilan vermedi kız sonuçta, anlayabilirim onu. Ama azcık kaçak göçek canım cicim yapınca ben huylanıyorum o işten, en sevmediğim insan tipi cidden

Obaa cidden mi o ayın kirasını ödersin öyle bir durumda? Ama ya öyle ya böyle demişsiniz. Ama o hem depozitoyu tutuyo hemde bi sonra ki ayın kirasını talep etti. Böyle bişey mümkün mü? Gerçi kontratı tekrar okudum, öyle bişey yazmıyo. Sadece 31 gün önceden çıkacağına dair bildirim yapılmadığı taktirde, evde hasar bıraktıysan eşyalarda eksik varsa, ve ödenmemiş bekleyen fatura varsa depozito o ödenene kadar tutulur yazıyor. İngilizce kontrat.
Ayrıca, bu kıza iki ay önce whatsaptan yazmıştım sorunlarımı ve çıkmak istediğimi, aslında herşey kanıtlı. (türkçe gerçi tabiki)
Bi kez idrar yolu enfeksiyonu olmuştum, sonra hassaslaştım zaten. Doktor raporum var. Hijyenin bizim evde ne düzeyde olduğuna dair.
Ayrıca ev arkadaşımla 2 gün önce ki tartışmalı konuşmamız whatsapp grubunda geçti, onlarda kanıtlı.
O yüzden yarın sabah elimi kolumu sallaya sallaya evden çıkarsam tedirgin olmamı gerektirecek bişey yok sanırım dimi?
Sizi baya korkutmuslar yabancisinız diye ben de zannediyorum ki kontratta 6 ay yazıyor siz 6 ayı doldurmamissiniz. Daha sizin kizin üstüne gidip depozito bedelini talep etmeniz kavga etmeniz lazım. Bir de fatura ödeyeyim mi diyorsunuz. Kızı şikayet etsen dolandiricilik oluyor tcye göre. Mutlak butlan diye bir şey var kanunda. Mesela akıl sağlığı yerinde olmayan birinin imzası hukuken geçersizdir .Anlaşma ölü doğdu denir.Kızı tehdit et kontrat senin üzerine değil paramı geri ver dolandiricilik oluyor bu yaptığı diye. Gerçektende öyle oluyor ama kizin üzerine sözlesme bile yok çünkü. Sizi sindirmeye çalışmış

İkisini birden alamaz yok oyle birsey
Sen yarin elini kolunu sallayip cikabilirsin ama depozitonu nasil alirsin bilemiyorum? Yasal yola basvursan avukat vs sana daha tuzluya mal olur
Ya da depozito bir kira kadarsa birakip cik ama sakin bir de kirayi odeme

Sen yarin elini kolunu sallayip cikabilirsin ama depozitonu nasil alirsin bilemiyorum? Yasal yola basvursan avukat vs sana daha tuzluya mal olur
Su an o kizin yaptığı aslında dolandiricilik oluyor. Konu sahibi tehdit edip üstüne gitmeli sesi gür çıksa depozitosunu alır bence.

Sizi baya korkutmuslar yabancisinız diye ben de zannediyorum ki kontratta 6 ay yazıyor siz 6 ayı doldurmamissiniz. Daha sizin kizin üstüne gidip depozito bedelini talep etmeniz kavga etmeniz lazım. Bir de fatura ödeyeyim mi diyorsunuz. Kızı şikayet etsen dolandiricilik oluyor tcye göre. Mutlak butlan diye bir şey var kanunda. Mesela akıl sağlığı yerinde olmayan birinin imzası hukuken geçersizdir .Anlaşma ölü doğdu denir.Kızı tehdit et kontrat senin üzerine değil paramı geri ver dolandiricilik oluyor bu yaptığı diye. Gerçektende öyle oluyor ama kizin üzerine sözlesme bile yok çünkü. Sizi sindirmeye çalışmış
Yok cidden kontrat üzerinde süre ile ilgili hiçbirşey yazmıyor. Ama biz 6 ay olarak konuştuk. Anlaşırken min. 6 ay kalacak birini arıyoruz, yoksa depozitoyu geri vermiyoruz dedi. Bende tamam dedim. Ama ben 7 ayımı doldurdum 8'e girdim zaten bu evde.
Beni baya korkutmadılar :)Kendi kendime korktum aslında avrupa hali bazen nefes alsan ceza yiyebiliyosunya(lafın gelişi yani, tüm kuralları kanunları iyi bilirsen güzel bir düzen,:) ama ben bilmiyorum işte). Gerçekten hiç param yok, bu virüs yüzünden aileminde bu aydan itibaren geliri yok, destek çıkamazlar ekstrem bişey olursa.
O yüzden hareketlerime dikkat etmeye çalışıyorum.
Aslında ev arkadaşımla bu kadar gerilmesek, ve şu türk kız bu kadar irite etmeseydi, pis pis yaşardım 1-2 ay daha. Yine şartlar elvermezse bi kaç ay daha napayım.

Yok cidden kontrat üzerinde süre ile ilgili hiçbirşey yazmıyor. Ama biz 6 ay olarak konuştuk. Anlaşırken min. 6 ay kalacak birini arıyoruz, yoksa depozitoyu geri vermiyoruz dedi. Bende tamam dedim. Ama ben 7 ayımı doldurdum 8'e girdim zaten bu evde.
Beni baya korkutmadılar :)Kendi kendime korktum aslında avrupa hali bazen nefes alsan ceza yiyebiliyosunya(lafın gelişi yani, tüm kuralları kanunları iyi bilirsen güzel bir düzen,:) ama ben bilmiyorum işte). Gerçekten hiç param yok, bu virüs yüzünden aileminde bu aydan itibaren geliri yok, destek çıkamazlar ekstrem bişey olursa.
O yüzden hareketlerime dikkat etmeye çalışıyorum.
Aslında ev arkadaşımla bu kadar gerilmesek, ve şu türk kız bu kadar irite etmeseydi, pis pis yaşardım 1-2 ay daha. Yine şartlar elvermezse bi kaç ay daha napayım.
Depozitonu al. Alamazsan da ben depozito yerine bu ay kalacağım de para vermeden kal. Ya depozitomu verin ya bu ayda kalacağım de. Yeter ki sesin gür çıksın özgüvenli ol

Depozitoyu bagislayin ve o evden tasinin.Kimseye bir kurus odemek zorunda degilsiniz.Hangi ulkedesiniz bilmiyorum ama bati avrupada, ozellikle gocmenler arasinda hak hukuk islemiyor ve hic korkmayin.Yeni gelenleri kanunlari bilmedikleri icin korkutuyorlar.O kontratin resmi bir anlami olmasi icin kayitli olmasi gerekiyor, yani vergi dairesine bildirip kaseleniyor.Boylece kiraya veren vergi oduyor ve kontratta ki maddeler aynen gecerli oluyor.Kayitsiz bir kontratin hic bir hukuki gecerliligi yok bunu bilin.Konsolosluk, avukat vs zaman harcayip stres olmayin.Esyanizi alip tasinin ve kurus vermeyin.Depozito zaten tazminatlari olacak.

Yabancılara danışmanlık yapan, yardım eden mutlaka kuruluşlar vardir. İnternetden aratip bulabilirsiniz ya da yolda gördüğünüz herhangi bir Türk'e sorun kesin biliyordur:) kiracıları koruma derneği kesin vardır. Evet Avrupa'da bazen ulann yanlış yerde nefes aldin diye ceza alabilirsin ama biraz yırtık olursan bana ulann dediler diye tazminatda alabilirsin. Kisaca biraz çirkef biraz yırtık ol hiç bişey olmaz

Paella38 Paella38 eve geldiklerinde ortalığın halini gösterdin mi? Bi insan sifonda çekemeyecek kadar yorgun falansa yetişkin bezi kullansın bari
O konuda şöyle, çok enteresan.;

Zaten aslında ben sık sık evi temizliyorum özellikle banyoyu klozeti hergün. Sadece mutfakta ki pisliklerini bikaç kez falan temizledim, çok ellemedim.
Ama düne kadar mutfak çok pisti, atıyorum meyvesini lavaboya soymuş biri, orda bırakmış, yine lavabo giderine birsürü tiksinç yemek artığı birikmiş, bi yumurta pişirmek istiyorum sadece 2 tane tavamız var ikiside kirli iki gündür yıkanmamış, tezgahta bişey doğrayacak koyacak yer kalmamış, soğanlar sarımsaklar patatesler kirli tabak bardaklar tencereler şişeler boş kutular, pislikler herşey ortada, gerçekten karman çormandı. Ocağın üstünü hiç söylemiyorum bile son bir hafta bu evde sabah öğle akşam ne yenmiş anlarsınız ocağın yüzeyine bakıp o derece:) o yüzden zaten tekrar uyarmak zorunda kalmiştım kızları, lütfen temizleyin kullanamıyorum diye.

Ama dün akşam evdeki kızlardan biri kapımı tıklattı(tartıştığım değil öbürü), dedi 'Paella banyoyu temizlememi mi istiyosun, kirli mi sence?' , anlamadım, ne alaka oldum. dedim 'niye böyle bi soru sordun şimdi ben banyoyu sabah temizledim, mutfak için söylemiştim ben size.'
O da ' sinem(odayı tuttuğum kız) şimdi bana bişeyler yazdıda ortalığı temizlemem için bende anlamadım' dedi. Neyse gitti. Tabi bende anlamadım sinem bişeyleri düzeltmeye çalışıyo heralde söyledim çıkacağımı, uyarıyo kendince diye düşündüm.
Bu sırada ev arkadaşım gece 12 buçuğa kadar paldır küldür heryeri temizledi.
Bugünde sinemle erkek arkadaşı çat kapı geldi işte habersiz. Hatta konuşma arasında, aslında evin durumu iyi görünüyo falan dediler.
O yüzden sinir oluyorum sinsi diyorumya bu kıza. Sinsi çünkü tehlikeli

yok ödemem ödeyemem ki zaten.
O zaman yarın sabahtan, anahtarımı koyar çıkarım, daha da yüzlerini görmem.
Avukat evet masraflı olacağı için hiç düşünmedim bile, acaba şikayet yoluyla bişey yapılabilir mi diye düşünmüştüm ama onu da düşünmüyorum artık.

O konuda şöyle, çok enteresan.;

Zaten aslında ben sık sık evi temizliyorum özellikle banyoyu klozeti hergün. Sadece mutfakta ki pisliklerini bikaç kez falan temizledim, çok ellemedim.
Ama düne kadar mutfak çok pisti, atıyorum meyvesini lavaboya soymuş biri, orda bırakmış, yine lavabo giderine birsürü tiksinç yemek artığı birikmiş, bi yumurta pişirmek istiyorum sadece 2 tane tavamız var ikiside kirli iki gündür yıkanmamış, tezgahta bişey doğrayacak koyacak yer kalmamış, soğanlar sarımsaklar patatesler kirli tabak bardaklar tencereler şişeler boş kutular, pislikler herşey ortada, gerçekten karman çormandı. Ocağın üstünü hiç söylemiyorum bile son bir hafta bu evde sabah öğle akşam ne yenmiş anlarsınız ocağın yüzeyine bakıp o derece:) o yüzden zaten tekrar uyarmak zorunda kalmiştım kızları, lütfen temizleyin kullanamıyorum diye.

Ama dün akşam evdeki kızlardan biri kapımı tıklattı(tartıştığım değil öbürü), dedi 'Paella banyoyu temizlememi mi istiyosun, kirli mi sence?' , anlamadım, ne alaka oldum. dedim 'niye böyle bi soru sordun şimdi ben banyoyu sabah temizledim, mutfak için söylemiştim ben size.'
O da ' sinem(odayı tuttuğum kız) şimdi bana bişeyler yazdıda ortalığı temizlemem için bende anlamadım' dedi. Neyse gitti. Tabi bende anlamadım sinem bişeyleri düzeltmeye çalışıyo heralde söyledim çıkacağımı, uyarıyo kendince diye düşündüm.
Bu sırada ev arkadaşım gece 12 buçuğa kadar paldır küldür heryeri temizledi.
Bugünde sinemle erkek arkadaşı çat kapı geldi işte habersiz. Hatta konuşma arasında, aslında evin durumu iyi görünüyo falan dediler.
O yüzden sinir oluyorum sinsi diyorumya bu kıza. Sinsi çünkü tehlikeli
Resmen yazıp oynamışlar

X