Ev sahibim evden çıkarıyor ve şüphelerim var.

Bunun genclikle yazik etmeyle alakasi yok. 25 yasindasin sanirim. 26 yasindaym 4 yildir bebegim olsun diye ugrasiyorum. Bu istegine bagli bisey kimi 30unda ister kimi hic istemez kimi erken anne olmak ister ki bunu hep avantaj olarak gorurler. Onlarin istegi dogrultusunda hareket etmeyin dediklerinide takmayin bu yuzden. Eger varsa gebelik test yap cikar 4 gun gecmis idrarda bile cikar. Kan testiyle teyit edersin. Biseyler icip varsa ona zarar verirsen cok uzulursun
Teşekkür ederim yazınız için doğru 25 im rabbim inşallah size sağlıkla kucağınıza alacağınız bir bebiş nasip eder gerçekten çok teşekkür ederim en azından biraz sakinleştim :)

Başıma ilk kez geldi kusura bakmayın tekrarı olmaz.
Yanlış anlamayın, ben de ilk gebeliğimi çok erken paylaştım. Kese görünür görünmez söyledim. Düşük olunca çok zor durumda kaldım. İnsanların tepkileri üzdü ve yordu. Bu anlamda söylüyorum. Tabii ki mutluluğunuzu paylaşmak istemeniz çok normal. Hakkınızda en hayırlısı olsun dilerim. Belli ki çok stres yapmışsınız, biraz sakinleyin. Eşinizle de konuşun o şekilde konuştuğunda kalbim kırılıyor diye.

Şuan çıkmaza sokan şey hem ansızın gelen evden çıkın olayı bu olacağını bilmeden planlarımız vardı üzerine bu ev bul, taşı ayrıca memurluğa koşturcağım zaman ya hamileysem ne yapcam ben bir düzen yokken ben nasıl o çocuğa bakcam telaşı
Bu telasinizi anlayabiliyorum ama merak etmeyin cocuk rizkiyla gelir derler. Varsa sirf memur olmadin diye gidip aldirmayi dusunmuyorsun umarım. Bunca kadin bisekilde buyuttu sende buyutursun merak etme bu konuda. Tamamen issiz olsanz neyse anlycam . ev sahibiniz yine mayisa kadar demis ben 15 gun icinde cikmak zorunda kaldim oglu gelecek diye ki geldi 1 sene oturmadan geri cikti. Ve issizdik esimde bende o surecte kiralik ev aradik afedersin it baglasan durmaz derler ya oyle evlere cok yuksek fiyat istediler. Virane gibi bi yeri en dusuk fiyatli diye kabul ettik ama sonra baska seyler oldu k.babamin yardmyla ev aldik ev tasinma surecinde hamile oldugumu bilmiyordum ve dusuk yaptim . isszken alinan evin borcuna girdik. İse girdik ev borcunu odedik. bu surecte hep tedavi gorduk . Yani bi sekilde bi yol oluyor bi cikis oluyor mutlaka. Simdden karalar baglamayin. O donemlerde icim hep ferahti benim hep hallederiz dedim ve halloldu.

Teşekkür ederim yazınız için doğru 25 im rabbim inşallah size sağlıkla kucağınıza alacağınız bir bebiş nasip eder gerçekten çok teşekkür ederim en azından biraz sakinleştim :)
tesekkur ederim yeni bir kaybim oldu 7 aylik kaybettim suan bu surecte bende ya kalirsam henuz hazir degilim korkusu da var istegide var icimde :)

Bu telasinizi anlayabiliyorum ama merak etmeyin cocuk rizkiyla gelir derler. Varsa sirf memur olmadin diye gidip aldirmayi dusunmuyorsun umarım. Bunca kadin bisekilde buyuttu sende buyutursun merak etme bu konuda. Tamamen issiz olsanz neyse anlycam . ev sahibiniz yine mayisa kadar demis ben 15 gun icinde cikmak zorunda kaldim oglu gelecek diye ki geldi 1 sene oturmadan geri cikti. Ve issizdik esimde bende o surecte kiralik ev aradik afedersin it baglasan durmaz derler ya oyle evlere cok yuksek fiyat istediler. Virane gibi bi yeri en dusuk fiyatli diye kabul ettik ama sonra baska seyler oldu k.babamin yardmyla ev aldik ev tasinma surecinde hamile oldugumu bilmiyordum ve dusuk yaptim . isszken alinan evin borcuna girdik. İse girdik ev borcunu odedik. bu surecte hep tedavi gorduk . Yani bi sekilde bi yol oluyor bi cikis oluyor mutlaka. Simdden karalar baglamayin. O donemlerde icim hep ferahti benim hep hallederiz dedim ve halloldu.
Yok öyle bir durumum varsa zaten düşünmem bu bilerek cinayet işlemek olur ben sadece üst üste gelen olaylardan dolayı iyice bunaldım. Gerçekten sizin içinde üzüldüm yaşadıklarınızı tam anlayamam da az çok tahmin edebiliyorum ayrıca sevindim sonunda güzel şeyler olduğu için

Yok öyle bir durumum varsa zaten düşünmem bu bilerek cinayet işlemek olur ben sadece üst üste gelen olaylardan dolayı iyice bunaldım. Gerçekten sizin içinde üzüldüm yaşadıklarınızı tam anlayamam da az çok tahmin edebiliyorum ayrıca sevindim sonunda güzel şeyler olduğu için
Herkes zor sureclerden geciyor ama dedigim gibi sizinle ayni durumu ben 15 gunde cikmakla yasadim. Hepsi duzeliyor hersey yoluna giriyor merak etmeyin diye anlattim. Ferah tutun icinizi hersey yoluna girer gün hep kara kalmaz ya

Mayıs 2024 de bitiyor aslında daha 1 sene civarı var ama işte çıkın diyor sözleşme var durcaz desek bu bahane ile ihtar çekip 6 ay içinde çıkmamızı gene sağlıyor genel de 7 gün diyorlar şuan yapsam doğru olur mu?
Valla canim ihtarla kimse kimseyi çikaramiyor merak etme.aldigim evin kiracisi cikmiyor kirada vermiyor.mahkemeye verdik.cikarmanin tek yolu mahkeme.eskidenmis oyle polisle falan cikarmak

Sizin için dua edeceğim avukatla konuşun bir buçuk sene bile sürüyor. Zaman kazanır belki keyfinize göre ev alır Veya çıkarsınız. Canınızı sıkmayın. İnşallah en kısa zamanda hayırlısı ile iyileşme haberlerini alır, bebeğinizi hamile iseniz kucağınıza alırsınız ve eve çıkarsınız.

Kızının oturacağını yazılı şekilde belirterek ihtarname çeksin.
İhtarname de mutlaka yazsın ama.
Sonra başkasına kiraya verirse dava açar ağlatırsınız adamı.
Bize avukat böyle söylemişti.
O kağıt elinize geçmeden ve o kağıtta o cümle yazmadan çıkmayın
Aman sadece ihtar ile çıkmayın
Dava sonucu olmazsa kabul edilmiyor o sebep

Hanımlar merhaba ben uzunca süredir üyeliksiz tartışılan konulardan kendime göre olanları okuyup önerilerinize bakıyordum. Bu gün de benim bir derdim var. 2 hafta boyunca kayınpederim hastanede yattı sürekli refakatçi olarak git gel yaptım, bu ayın 13 ünde kayınvalidem ameliyat olacak ve onlarda kalmam gerekiyor üstüne 2 gün önce Ev sahibimiz Mayıs'a kadar çıkın kızım evleniyor gelecek dedi benim eşim memur hiç aksatmadan kirasını verdik 3 yıllık sözleşmemiz vardı 1 buçuk yıl içinde ilk tefe tüfe ye uymadan yüksek zam yaptı diğer kiralık evler pahalı diye kabul ettik aradan 6 ay geçti kızını söyledi, kiralar çok pahalı karşılayamıcaklar siz çıkın dedi biraz kapıştık eşimin işinden dolayı İzmir-Bornava da oturuyoruz ve kiralar 8 binden aşağı yok şuan verdiğimiz kiranın 2 katı bende memurluk için koşturuyorum üstüne üstlük kendi evimiz olmadan çocuk istemiyorduk ve maalesef normalde hep günü gününe gelen reglim bu ay 4 gün oldu gecikti en fazla hayatımda 2 gün gecikme olmuştu ya hamileysem ne yapcam ben bu can sıkıcı olayın üstüne diye düşünüyorum eşim de ciddiye almıyor beni, değilsin ben biliyorum diyor üsteleyince de alay ediyor ona göre komik bana göre sinir bozucu şakalarda bulunuyor ailem de ayyy yaşasın inşallah diyor eşimin ailesi zaten hastalıktan kalkamıyor tepki verdikleri yok kaldım tek başıma sinirlerim artık kaldırmıyor... Strestense diye içmediğim söktürücüler kalmadı onları içerken ya gebeysem diye düşünmekten değişik oldum test derseniz ben 7 gün geçmeden yapmak istemiyorum yanıltıcı olmasın diye kaldım öyle napcam bilmiyorum bende burada anlatmak istedim şimdiden teşekkür ederim okuyup ortak olduğunuz için...

Olan durumu sadece eşime ve o telaşla sadece anneme söyledim başka kimseye söylemedim eşimin ailesinden kastım şuan hamile bile olsam söylesem tepki verecek halde değiller hastalıkla uğraşıyorlar anlamında demek istemiştim kusura bakmayın benim yazım hatam düzeltmek istedim.
gebeliği yaşantındaki eksiklere göre beklersen cidden ilerde çok üzülürsün. hele ki gebe olupta onun üzerine kafaya takıp keşke şimdi olmasaydı dersen o dahada kötü durum... benzerini ben kendimde yaptım. benden yaşca küçük evlenip 2ay içinde gebe kalan bir sürü örneği gördükce korunmaya devam ettik. evin düzeni otursun eksikleri bitsin şu eksik bu ihtiyaç derken evi aşiri kafama taktım. araba istiyoduk araba almadan olmasın dedim. diye diye o 2sene içinde kötü bi araba alabildik ama evin tüm eksikleri oldugu gibi durdu maalesef. baktım düzelecek bişey yok. eşimde istemeye başlayınca korunmayı bıraktık. üzerinden 2buçuk sene geçti hala daha gebe kalamadım :)))))) böyle olcagını bilseydim hiç zaman kaybetmeden bebegime kavusmaya çabalardım en basından. gerçekten kafanda kurdugun eksikler asla bitmiyo özellikle bu devirde sıfırdan ev almak artık hayal gibi. memeurda olsanız sonu ömür boyu banka kredisi maalesef.. o yüzden sırf bu konudan kendinizi kasıp hatta çevrenize güvenip kendinizi geri çekmeyin. aileniz ya da kaynanız olsun olmasın sevinsin sevinmesin o sizin evladınız olcak. şimdiden bu gereksiz şeyleri düşünüp daha beter o psikolojiye girmeyin ilerde benm gibi iş işten geçince üzülürsünüz bu günlerinize

İçmediğim adet söktürücü kalmadı demişsiniz. Hem de içinizde hamilelik şüphesi var. Sağlıklı düşünemiyorsunuz sanırım. Hamileyseniz hem bebeğe hem size dünya kadar zararı var. Bir durun sakinleşip nefes alın..

Eve girdiğiniz tarihten itibaren 5 yıl boyunca çıkaramaz.Kendisi oturacağını beyan etmesi gerekiyor.Eğer sizi çıkarmak için uyduruyorsa bunun cezası var.

Ev sahibinin oturmasına gerek yok, birinci dereceden akrabasının da oturması yeterli. Elbette kızım oturacak diyip kiraya verirse cezası var, belirli bir süre kiraya veremiyor.

Ev sahibinin ancak 5.yılda kira tespit davası açarak kirayı tefe tüfe oranından yüksek artırma imkanı var. Hiç koşulsuz çıkarması için ise kiracının 10 yıl oturması gerekiyor.

Gebelik şüpheniz var ama söktürücü mü içiyorsunuz yani varsa da düşürmek mi amacınız anlamadım

Mayıs 2024 de bitiyor aslında daha 1 sene civarı var ama işte çıkın diyor sözleşme var durcaz desek bu bahane ile ihtar çekip 6 ay içinde çıkmamızı gene sağlıyor genel de 7 gün diyorlar şuan yapsam doğru olur mu?
İstediği kadar ihtar çeksin çıkaramaz. Devletin bize verdiği hakkı kullanacağız isterseniz mahkemeye verin diyin. Bizim ev sahibi de bizi aradı ‘Ben emekli olacağım eşime de oradan iş bulacağız evden çıkmanız gerek dedi’ ilk bi bakalım dedik, ama baktık kiralar feciiiii uçuk,kusura bakmayın biz bütçemize uygun ev bulamadık isterseniz mahkemeye verebilirsiniz dedik. İhtarname yolladı onda da ‘annem oturacak’ yazıyor. Yani amaç belli bizi çıkarıp yüksekten kiraya vermeye çalışıyor. Ki bize adam gibi dese ki ‘ durumlar malum ,kiraları da görüyorsunuz, birbirimizi anlayalım kira konusunda orta yol bulalım dese biz tamamdık. Ama direk çıkın deyince kusura bakmasın kimse. Sonra öğrendik ki adamın 5 evi , annem oturacak dediği annesinin de 1 evi var . Gözlerini toprak doyursun. Ki biz kiramızı gününden önce göndeririz, evine çivi bile çakmadık zarar vermeyelim diye,aidatı vs hep zamanında yatırırız . Ama bunlara yaranılmaz bunlara evini mahveden ,kirayı aylarca geciktiren,aidatları ödemeyen, komşularla kavga eden kiracılar lazım. Biz avukat ile görüştük mahkeme en kötü 1.5sene sürer kafanızı takmayın dediler.

X