Kayınvalidemin hastalık hastalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir hekim olarak sağlık sistemimizin nasıl katledildiğine ayrıca üzüldüm. Ancak teyzeyi psikiyatriye ikna etmek de pek mümkün değil anladığım.
Psikolog ilaç yazdı 2 ay kullandı iyi geldi dedi zaten yazda geldi biraz iyi hissettim bıraktım diyor onu hastalık hastalığı için değilde Farklı takıntıları da var ondan kullandı ama bu konu da hiçbir düzelmesi olmadı yaşlı olsa neyse şimdiden bu saatten sonra dertlerim bitmez diyor yaşlandın da bakmadık mı daha 3 senelik evliyiz olmayan hastalıklarının peşine mi düşeceğiz çalışıyorsunuz ben giderim diyorsa mesele kendisinin gitmesi değil ki

Benim anam da 55 yaşında sırtında fındık çuvalı taşıyor. Kürekle hendek açıp, bel ile yeri belliyor. Diyeceklerim bu kadar.
Benim annemin de fıtıkları var kuzum çalışıyorsunuz yük olmayım size diye özel hastaneye gidiyor çok durumu olduğundan değil

Sadece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak
her koşulda gelecek eve yani, kv ile aynı evde yaşamaya dönmüş durum.
burada kilit nokta eşiniz. onunla konuşup durumu çözmeniz lazım.
annesinin hastalıklarıyla birkaç randevu ilgilenip, annecim bak bir şeyin yokmuş deyip zırt pırt gelmek istemesinden hoşnut olmadığını belli etmesi lazım.
3 yılda sizin kendinize ait alanınız kalmamış evde.

Eski konunada baktım, ev eşinin ailesinin evi, evin bir odasında yatak odaları bile duruyor. Üstelik eşin tek çocuk değil. İnsanlar gelip kendi evlerinde kalıyorlar. Keşke en başında küçükte olsa kendi evinize çıksaydınız. Bu ev size ait değil, onların tapulu evi, eşinin kız kardeşininde bu evde hakkı var. Zaten ev direkt kaynananın evi.

Sana daha öncede yazılmış sizin kendi evinize çıkmanız lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayınvalideniz evde oturup kendini dinlemekten hastalık hastası olmuş, bir şekilde psikolojik destek almaya ikna edilmesi lazım, oğlu ikna edebilir belki + şöyle 3-5 günlük tatile de giderse kendine gelir.
Evet orası da sessiz sakin bir yer kayımpederim çalışıyor iş çıkışı da gece 1 e kadar kahvehane de bu da tek sıkılıyor kendi de diyor bişeyle uğraşınca aklıma bişey gelmiyor ya eşi ben benim eşim diyoruz psikolojik anlamıyor bizim erkeklerde yumuşak kadın egemen yani gene öyle mızlana mızlana kocası kahrını çekiyor

Kocanızın size 'psikoloğa götür o zaman' demesine aşırı gıcık oldum. Onunla da mı siz uğraşacaksınız? Sizin kv'yi keyfi olarak hastane hastane gezdirme gibi bir zorunluluğunuz yok. Kv'nin canı sıkılıyor belli ki. Her yolu denemişsiniz, direkt söylemesi kalmış. Kibarca 'biz çalışıyoruz anne biliyorsun, acil bir şey olursa elbette gel götürelim ama onun dışında zaten iş güç yoruluyoruz, babam daha müsait (kp'den bahsediyorum) babamla diğer hastaneye gidin istersen' de. Baktın daha da uzatıyor istemiyorum de kapat telefonu. Aa ne sinir bir durum. Bir de spora giderim zaten görmem vs çabalamayın, ne münasebet kendi evinizden mi kaçacaksınız? Çat çat söyleyin.
Sadece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak

İş eşinizde bitiyor. Orası sizin ve eşinizin evi. Siz istemediğiniz sürece kimse gelip kalamaz. Off bu sürekli gelip kalmak isteyen kv'ler kapatılsın ya! Valla önünü alın yoksa başınıza iş açacak gibi. Eşinizi bile karıştırmadan kv ile halledin eğer eşinizde iş yoksa. Herkes evinde kalsın, bu nedir ya..

Evlenirken tadilat yapıldı eşyalarımızı koyduk yani oğluna verdiler nasıl onların evleri oluyor ayrı bir eve çıkamam bu konu da gerçekten yapacağım bir şey yok oğluna da küserler arada kaldım

Son düzenleyen: Moderatör:
her koşulda gelecek eve yani, kv ile aynı evde yaşamaya dönmüş durum.
burada kilit nokta eşiniz. onunla konuşup durumu çözmeniz lazım.
annesinin hastalıklarıyla birkaç randevu ilgilenip, annecim bak bir şeyin yokmuş deyip zırt pırt gelmek istemesinden hoşnut olmadığını belli etmesi lazım.
3 yılda sizin kendinize ait alanınız kalmamış evde.
Öyle derse istemiyorsun moduna giriyor küsüyor ne yapcam ya çok arada kaldım

İş eşinizde bitiyor. Orası sizin ve eşinizin evi. Siz istemediğiniz sürece kimse gelip kalamaz. Off bu sürekli gelip kalmak isteyen kv'ler kapatılsın ya! Valla önünü alın yoksa başınıza iş açacak gibi. Eşinizi bile karıştırmadan kv ile halledin eğer eşinizde iş yoksa. Herkes evinde kalsın, bu nedir ya..
Ne diyebilirim ki

Evlenirken tadilat yapıldı eşyalarımızı koyduk yani oğluna verdiler nasıl onların evleri oluyor ayrı bir eve çıkamam bu konu da gerçekten yapacağım bir şey yok oğluna da küserler arada kaldım

Tadilat yapılırken, kaynanan evde odasını, yatak odasını bırakmış. Ev onların tapulu evi. En başından beri gelip kalarak, evi sizinle ortaklaşa kullanıyorlar. Ev hiç sizin eviniz olmamış. İç güveysi gibi bir şey oluyorsun evde. Tapusu babasının üzerine, üstelik kardeşi var, evin öyle kocanın olması söz konusu değil. Bu insanlar vefat etse, kardeşi isterse sizi evden atabilir, evin yarısı onun.

İkinizde karı koca çalışıyorsunuz, ayrı eve çıkın, ya da bu evi sattırın, hem kocan hem kardeşi pay alsın.

Evet orası da sessiz sakin bir yer kayımpederim çalışıyor iş çıkışı da gece 1 e kadar kahvehane de bu da tek sıkılıyor kendi de diyor bişeyle uğraşınca aklıma bişey gelmiyor ya eşi ben benim eşim diyoruz psikolojik anlamıyor bizim erkeklerde yumuşak kadın egemen yani gene öyle mızlana mızlana kocası kahrını çekiyor
Kadın egemen değil yalnız bir kadın, eşi kahrını çekmiyor kadını anlamak için çaba bile sarf etmiyor çünkü nasılsa kendisini meşgul edecek kahvehane gibi boş bir hobisi var, evet kayınvalideniz hastalık hastası olmuş ama bunu bir günde ve durduk yere olmamıştır, hayatı boyunca eşinden ilgi görmemiştir ev işi çocuk büyütmek derken kafasını kaldırıp dünyada neler oluyor görmeyen bir kadın muhtemelen ve eşi belkiii gençken tatil diye kendi anne babasının yanına götürüp hizmet ettirmekten başka bir şey yapmamıştır yine muhtemelen, gecenin 1’ine kadar kahve köşelerinde pineklemek yerine eşiyle sohbet etse, yılda bir kere bile olsa farklı bir yere 2-3 günlüğüne tatile götürse ölür böyle kocalar, böyle erkeklerin eşleri de ya dert sahibi olur ya hastalık hastası.

Psikolog ilaç yazdı 2 ay kullandı iyi geldi dedi zaten yazda geldi biraz iyi hissettim bıraktım diyor onu hastalık hastalığı için değilde Farklı takıntıları da var ondan kullandı ama bu konu da hiçbir düzelmesi olmadı yaşlı olsa neyse şimdiden bu saatten sonra dertlerim bitmez diyor yaşlandın da bakmadık mı daha 3 senelik evliyiz olmayan hastalıklarının peşine mi düşeceğiz çalışıyorsunuz ben giderim diyorsa mesele kendisinin gitmesi değil ki
Evet anladım sizi. Psikolog ilaç yazamaz psikiyatristdir muhtemelen

Tadilat yapılırken, kaynanan evde odasını, yatak odasını bırakmış. Ev onların tapulu evi. En başından beri gelip kalarak, evi sizinle ortaklaşa kullanıyorlar. Ev hiç sizin eviniz olmamış. İç güveysi gibi bir şey oluyorsun evde. Tapusu babasının üzerine, üstelik kardeşi var, evin öyle kocanın olması söz konusu değil. Bu insanlar vefat etse, kardeşi isterse sizi evden atabilir, evin yarısı onun.

İkinizde karı koca çalışıyorsunuz, ayrı eve çıkın, ya da bu evi sattırın, hem kocan hem kardeşi pay alsın.
Ben öyle bişey desem aile ayağa kalkar gidip geldik bizi istemediler diye anlamadığınız şeyler var ben de isterim ama eşim bu küslüğü göze alamaz evden çok küsmelerini istemez

Kadın egemen değil yalnız bir kadın, eşi kahrını çekmiyor kadını anlamak için çaba bile sarf etmiyor çünkü nasılsa kendisini meşgul edecek kahvehane gibi boş bir hobisi var, evet kayınvalideniz hastalık hastası olmuş ama bunu bir günde ve durduk yere olmamıştır, hayatı boyunca eşinden ilgi görmemiştir ev işi çocuk büyütmek derken kafasını kaldırıp dünyada neler oluyor görmeyen bir kadın muhtemelen ve eşi belkiii gençken tatil diye kendi anne babasının yanına götürüp hizmet ettirmekten başka bir şey yapmamıştır yine muhtemelen, gecenin 1’ine kadar kahve köşelerinde pineklemek yerine eşiyle sohbet etse, yılda bir kere bile olsa farklı bir yere 2-3 günlüğüne tatile götürse ölür böyle kocalar, böyle erkeklerin eşleri de ya dert sahibi olur ya hastalık hastası.
Aynen yazdıklarınızının hepsini yaşamış ama bizim suçumuz ne

Öyle derse istemiyorsun moduna giriyor küsüyor ne yapcam ya çok arada kaldım
1-kendi özel hayatınızın kalmadığını uygun dille anlatacaksınız, daha 3 yıllık evlisiniz bir de.
2-bu söyleyeceğim biraz garip gelebilir ama randevu vs aldığında size geleceği zaman; eve sürekli misafir bile çağırırdım. istediği gibi dizisini izleyemeyeceğini rahat edemeyeceğini anlar tercih etmez bir süre sonra. yani anlamıyorsa onun orayı tercih etmemesini sağlayacaksın.
3-ev onlarınsa başka eve çıkacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X