Evde çok sıkılıyorum

wttrress

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
150
278
Merhabalar biraz dertleşmek fikir almak istedim sizden.

Evliyim, hamileyim 2 ay önce işi bıraktım.
Ve yıllardır çalışmaya alışmış biri olarak depresyona girmenin eşiğindeyim...

Evde temizlik, yemek vs işleri yapıyorum ama oflaya puflaya. İlk zamanlarda hevesle yaptığım işler artık benim için zorunlu bir görev olmaya başladı.

Ailem ve arkadaşlarım başka şehirde dışarıda zaman geçirebileceğim kimse yok.

Yani kısaca evde film, dizi, kitap okuma, müzik dinleme her türlü etkinliği yapmama eağmen çok boğuluyorum duvarlar üstüme üstüme gelmeye başladı. Kendimi işe yaramaz biri gibi hissediyorum.

Benim gibi evde olanlar var mı? Siz de böyle hissediyor musunuz? Nasıl başa çıkıyorsunuz? Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Evde temizlik, yemek vs işleri yapıyorum ama oflaya puflaya. İlk zamanlarda hevesle yaptığım işler artık benim için zorunlu bir görev olmaya başladı.

Yani kısaca evde film, dizi, kitap okuma, müzik dinleme her türlü etkinliği yapmama eağmen çok boğuluyorum duvarlar üstüme üstüme gelmeye başladı. Kendimi işe yaramaz biri gibi hissediyorum.

Benim gibi evde olanlar var mı? Siz de böyle hissediyor musunuz? Nasıl başa çıkıyorsunuz? Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Bi zaman sonra alışırsınız ama evde olmak insani hantal bi hale getiriyor doğum yapinca zaten bebekle sıkılmaya vaktiniz kalmaz. Keşke işinizi birakmasaydiniz

Bi zaman sonra alışırsınız ama evde olmak insani hantal bi hale getiriyor doğum yapinca zaten bebekle sıkılmaya vaktiniz kalmaz. Keşke işinizi birakmasaydiniz
Çok ağır bir işti, 11 saat ayakta durmaya dayanamadım :KK43:

ben kendimi dışarı atıyorum yürüyüş yapablirsiniz. bazı kurslar etkinlikler olursa katılıyorum bu şekilde geçebilir zamanınız

Her gün sabah ve ikindi vakitleri yürüyüş yapabilirsiniz. Spora yazılabilirsiniz. Kurslar falanda düşünülebilir. Yeni hobiler edinebilirsiniz hem ev içi hem ev dışı olacak şekilde.

İlk olarak oflamayı bırakın oflamak tek başına insanın içini karartan bir şey
Zaten böyle enerjisiz, bıkkın, yorgun bir insan olduğum için ofluyorum çünkü kendimden sıkılıyorum normalde böyle değilim ve bu halimden hiç memnun değilim :KK43:

Her gün sabah ve ikindi vakitleri yürüyüş yapabilirsiniz. Spora yazılabilirsiniz. Kurslar falanda düşünülebilir. Yeni hobiler edinebilirsiniz hem ev içi hem ev dışı olacak şekilde.
Açıkçası bulunduğum yer kalabalık, binalarla, insanlarla tıklım tıklım klasik istanbul ilçesi olduğu için yürüyüş yapmak bana hiç cazip gelmiyor. Çünkü etrafta ne bir sahil ne bir yürüyüş parkuru olan park var. Sadece sokaklar caddeler arabalar insanlar.. Hobi olarak da dışarıda kursları araştıracağım teşekkür ederim :)

Açıkçası bulunduğum yer kalabalık, binalarla, insanlarla tıklım tıklım klasik istanbul ilçesi olduğu için yürüyüş yapmak bana hiç cazip gelmiyor. Çünkü etrafta ne bir sahil ne bir yürüyüş parkuru olan park var. Sadece sokaklar caddeler arabalar insanlar.. Hobi olarak da dışarıda kursları araştıracağım teşekkür ederim :)
Bazen sadece caddeler sokaklar arasında yürüyorum. Marketleri geziyorum. Amaç hareket etmek olsun diye. 😅 Yorgun ve bıkkın hissediyorum demişsiniz. Kan tahlillerinize de baktırın bence. B12 ve D vitamini ruh halini çok etkiliyor. Rica ederim.

Her gün yürüyüş yapın 1 saat yürüyün hem hamilelikte de iyi gelir.
Diziye başlayın günde bir bölüm izleyin
Kitap okuyun bebek çocuk gelişimi ile ilgili
Mutfakta kendinizi geliştirin
Zaman çabucak geçiyor zaten

Çalışmak zorunda olmamak ne güzel bi şey hamile halinle gidip gelsen daha çok zoruna giderdi

hamile yogasına başlayabilirsiniz. hem sizin gibi hamile kadınlarla tanışır sosyalleşmiş olursunuz. anne çocuk dergileri, çocuk gelişimi ve psikolojisi kitapları okuyabilirsiniz. zaten çocuk doğduktan sonra nefes almaya vaktiniz olmayacak şimdi biraz boşluğun tadını çıkartın bence

Bu zamanların kıymetini bilin bence bebek olunca insanın kendine ayıracak zamanı pek olmuyor.Bakimlarinizi yapın, yürüyün,bebek bakımı ile ilgili kitaplar okuyun boş zamanın ve kendinizin tadını çıkarın bebek olduktan sonra insan Kendi kendine kalmayı bile özlüyor.
Ben de bunu yazmaya gelmiştim. Hazır hamileyken çıkın gezin aktivite yapın hobi edinin vs vs. Çocuktan sonra daha da sıkılacaksınız hiç bir şey yapamadığınız için…

Bunlar son rahat dönemleriniz. Bence tadını çıkarmaya çalışın. İki çocuktan sonra kendine zaman ayirmak için gece uyanan biri olarak söylüyorum 😅

Dışarı yalnız çıkmak istemiyorsanız eşinizle birlikte az da olsa çıkın arada. Hava da zaten soğuk. Sıcak evinizi özleyip gelirsiniz.

Hamileliğimde pandemide ücretsiz izne çıkarıldım. Kimseyle görüşemiyorduk. Ailem memlekete gitti bütün arkadaşlarım çalışıyor. Ben dolu dolu geçirdiğimi düşünüyorum o süreci.
Size tavsiyem ev işlerine fazla sarmayın bitmiyor boşuna sayılı gününüzü heba etmeyin.
Yalnızlığın keyfini çıkarın.
Her gün uzun yürüyüşlere çıkın. 1-1.5 saat kadar yürüyün doktorunuz da izin veriyorsa.
Yoga pilates yapabilirsiniz bir merkezde.
Bol bol kitap okuyun.
Çocuk gelişimi kitapları okuyun. Tracy Hogg ve Ayşe Öner tavsiyedir aklıma ilk gelenler oldu. Uyku eğitim yöntemlerini araştırın.
Online doğum eğitimleri, bebek bakım eğitimlerine bakın. Online hamile yogası araştırın.
İngilizce çalışın. Doğumdan sonra işe dönmek istediğinizde kullanacağınız bir şeyler öğrenin.
Yapacak şey çok yeter ki isteyin.
Benim hayatımın en keyifli dönemi evde oturduğum bebeksiz 6-7 aylık bir süreçti. ❤️

Ya bende evlendikten sonra tayin sebebiyle işimi bırakmıştım. Oflayıp puflayacak ne var ki cidden bilemiyorum insanlar evde nasıl sıkılıyorlar onu da anlayamıyorum kusura bakmayın 😅 evin belirli yemek temizlik düzeni oluyor zaten . Ben bir yerin fazla kirlenmesine izin vermem her durumda ben temizleyeceğim zaten temizlikçi gelmiyor yaparım . Yemeğimi düzgün özenli çeşitli yaparım . Zaten çocuk olacak başınızı kaşıyacak zaman yok artık . Klozette çocuk emzireceksiniz filan . Şu anın kıymwtibi bilin . Bir sürü çocuk gelişimi kitapları var bir yerden başlayıp okuyun okuyun bundan değerlisi yok şuan . Günde 45 dk 1 saat güzel bir yürüyüş egzersiz . Bakımlarınızı ihmal etmeyin ne kadar güzel zamanlar biraz kıymet bilin sonra üzülürsünüz. Oğlum şuan 4 yaşında ve nefes almaya zamanım kalmıyor benim. Yenidoğan dönemi vs bile daha rahatmış

X