Maske Tarifleri Evde hazrladmz bakmlar

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Meraba arkadaşlar..Benim çene bölgemde sivilceler ve sivilce izleri var özelliklede mens dönemlerinde biraz artıyo..Özelliklede lekeler için ne yapmalıyım..Ayrıca biraz sa diyah noktalarım var.Ben beyaz tenliyim o yüzden azda olsa çok dikkat çekiyo..
Önerileriniz bekliyorum..Bu arada buğday yağı nelere iyi geliyo..

canım, suna dumankaya'nın kitabına bir göz attım da, sana uyan tarifleri yazıyorum, en kolaylarını yazıyorum bu arada
bunları hiç denemedim ama, onu söyleyeyim

1- dolapta kalmaktan sararmış bir salatalığı ikiye bölüp lekelere sür, demiş. bunu haftada 3 gün yapabilirmişsin.

2- MALZEMELER:

1 elma
1 şeftali
bir tutam şeker
5-6 adet kara üzüm
4 yemek kaşığı şarap

meyveler mikserden geçirilir, kavanoza konur. şeker ve şarap da üzerine ilave edilir, bu karışım karanlık ve soğuk bir yerde 10 gün muhafaza edilir. sonra süzülüp cam şişeye konur. her gün cilde sürülüp 30 dk bekletilir.

3- MALZEMELER:

1 kivi
1 çay kaşığı arı sütü

kivi mikserden geçirilir, üzerine arı sütü ilave edilir. gazlı bez üzerinden veya direkt olarak 30 dk ciltte bekletilir.

4- MALZEMELER:

2 çay kaşığı sirke
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı su

malzemeler karıştırılır, cilde her gece pamuk ile sürülür
.

kolaygelsin a.s.

sedacım buraya da yazdım nereye bakacağını tam olarak kestiremediğimden...

geçen cuma annemlere gittim, kursa... cildim kurudur normalde, zımpara kağıdı gibi de oluyor kış gelince...

bana tahmini 45 dk. süren bir maske yaptı anacığım, farka inanamadımmm!

MALZEMELER:

Mısırunu
Yoğurt
Gülsuyu
Pamuk ya da sürme işini görebilecek herhangi bir şey
kaynatılmış papatya

1. BASAMAK:

kaynatılmış papatyalarla yüzünüze 10-15 dk. buhar banyosu yaptırın

2. BASAMAK:

yüzünüzü kurulamayın ve yüzünüze yedirebileceğiniz kadar mısır unu ve yoğurdu karıştırıp, bulamaç halinde yüzünüze yayın ve kurumasını bekleyin...
kuruduktan sonra avuç içlerinizle nazikçe, yön yukarıya doğru olacak şekilde, karışımı çıkartın...

3. BASAMAK:

ardından, pudra ve gülsuyu karışımından, yüzünüzden kayıp düşmeyecek kıvamda, hazırlayıp, bu defa bunu yüzünüze sürün, pamukla... ve pudra yüzünüzde kuruyup, bembeyaz olana kadar yüzünüzde tutun... önceki basamakta olduğu gibi ellerinizle yüzünüzü temizleyin... en sonunda gülsuyu ile yüzünüzü yıkayıp, 5-10 dk dinlenin... ve o gün içinde 3-4 saat kadar yüzünüze su değdirmeyin

inanılmaz sonuç veriyor ve 15 günde bir yapılması kafi...

kolaygelsin
a.s.

mrb arkadaslar yuzumde lekeler var bunlari giderebilmek icin , evde uygulayabilcegim bi maske varmi veya ne yapmam gerekir

Oldukça yoğun çalışan biri olarak ,evde krem hazırlamama imkanım yok.Ama müthiş bir ürün buldum.OHT Peptide göz altı kremi.Eczacıma sorduğum zaman memnun kalırsın dedi.Haklıymış.Kendimi bildim bileli göz altım hep şiş ve mordur.Sürekli kapatıcı kullanıyordum.Bu ürünü kullanmaya başlayalı 1 ay oldu ve sonuç muhteşem.Tavsiye ederim.

selamm valla ben gözaltlarıma naptıysam olmadı:)

hala mor
buğday yağını deneyeceğim
denedikten sonra size yazarımm bye

ay cogunluk yogurt ve limon dıyo oylemı kızlar sıyah noktalar için denemekte fayda var denıyelım haydı iş basına

Kızlar bapanten blus krem+bepanten merhem+mediascoll üçlüsünü kullanan varmı..Sivilce izleri için iyi gelldiğini okumuştum burda...Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum..Şimididen teşekkürler..

Merhabalar
Ben bu siteye yeni üye oldum. Bana faydalı bilgiler verdiği için. Bende elimden geldiğince sizle paylaşmak isterim.
Bende buğday yağı ve kayısı çekirdeği yağı kullannalardanım.Ve ikisindende çok memnunum tavsiye ederim herkeze kızlar istediğiniz yağ bilgileri bende saklı :KK66:

Buğday yağı ve kayısı çekirdeği yağını kyllanın derim kızlar.Memnun kaldım her ikisindende.Yağlar uzmanı konuşuyo burda :KK66:

Kızlar yağları direk yüze sürmek iyi değilmiş,birkaç arkadaş öyle yazmış,valla benimde kafam karıştı ama buğday yağını denemek istiyorum,yoğurt ve limon karışımınıda tabi...

arkadaşlar E vitamini cilde ve saça çok iyi geliyomuş.Cildin yaşlanmasını önlüyormuş diye duydum hatta internette araştırdım doğruluğunu kanıtlayan yazılar buldum hatta hilary duffta saçı ve cildi için E vitamini kullanıyomuş...:uhm:

60 yaşında doktor bir bayanla tanıştım harika bir cildi vardı kırışıklık yok denecek kadar azdı ben botox filan yaptırıyordur diye düşünmüştüm bana ingiltere de çok satılan bitkisel bir kremden bahsetti onun içeriğindekileri söyledi senelerdir cildime ondan başka hiç bir şey sürmem dedi içeriğide aynen şu ACE vitamin ampulu eczanelerde satılıyor a c ve e vitamini yani bunları kırıyorsunuz içine eşit miktarda tatlı bademyağı ve gülyagı koyuyorsunuz göz çevreside dahil sürüyorsunuz inanın başka hiç bir krem sürmenize gerek yok düzenli olarak kullanınca farkı görüyorsunuz

benden de bi tarif cilt bakımı yapmak isteyenlere
geceden yapıp yüzünüze yatabilirsiniz yastığa bi tülbent koyup suna dumankayanın tarifiydi yanlış hatırlamıyorsam
yarım avokadoyu ez çatalla
1 tatlı kaşığı bal
çeyrek limonu sık(çekirdekleriyle) peeling yap

60 yaşında doktor bir bayanla tanıştım harika bir cildi vardı kırışıklık yok denecek kadar azdı ben botox filan yaptırıyordur diye düşünmüştüm bana ingiltere de çok satılan bitkisel bir kremden bahsetti onun içeriğindekileri söyledi senelerdir cildime ondan başka hiç bir şey sürmem dedi içeriğide aynen şu ACE vitamin ampulu eczanelerde satılıyor a c ve e vitamini yani bunları kırıyorsunuz içine eşit miktarda tatlı bademyağı ve gülyagı koyuyorsunuz göz çevreside dahil sürüyorsunuz inanın başka hiç bir krem sürmenize gerek yok düzenli olarak kullanınca farkı görüyorsunuz

bunu bana abıraz acarmısınarkadasım
daha acıklayıcı bılgı versen sevınırım:1hug:

eczaneden ACE vitamin ampulu alıyorsunuz bunları kırıyorsunuz içine eşit miktarda bademyağını ve gülyağını koyup yüzünüze sürüyorsunuz yıkamaya gerek yok.aşırı derecede hassas bir cildim var çok ürün kullandım en pahalısından ucuzuna kadar bir çoğu cildimde kızarıklık yaptı bazılarındada hiç bir değişiklik hissetmedim.1 haftadır kullanıyorum memnunum sonuçta kremlerin içinde vitamin var diyorlar cilde iyi geliyor diyorlar varmı yokmu ne derece doğru bilmiyoruz bunda vitamini alıp kendimiz sürüyoruz.benim fikrim cildinize iyi gelen bir karışımı düzenli olarak kullanın günde iki kere temizleyin yaz kış güneş koruyucu kremi sürün birde beslenmenize dikkat edin gerisi boş

eczaneden ACE vitamin ampulu alıyorsunuz bunları kırıyorsunuz içine eşit miktarda bademyağını ve gülyağını koyup yüzünüze sürüyorsunuz yıkamaya gerek yok.aşırı derecede hassas bir cildim var çok ürün kullandım en pahalısından ucuzuna kadar bir çoğu cildimde kızarıklık yaptı bazılarındada hiç bir değişiklik hissetmedim.1 haftadır kullanıyorum memnunum sonuçta kremlerin içinde vitamin var diyorlar cilde iyi geliyor diyorlar varmı yokmu ne derece doğru bilmiyoruz bunda vitamini alıp kendimiz sürüyoruz.benim fikrim cildinize iyi gelen bir karışımı düzenli olarak kullanın günde iki kere temizleyin yaz kış güneş koruyucu kremi sürün birde beslenmenize dikkat edin gerisi boş

arkadasım tsk ederım
denıyecem benım cıldımde kızarıklık oluyro bırde kırısmalar basladı...daha saglıklı ve genc gorunmesı ıcın yapacam..:1hug:

X