Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar EVDE KERATİN BAKIMI YAPTIM, YIPRANMA GİTTİ

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

selwin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
91
2
Saclarimin uclari sari, ve dolayisi ile kuru ve yipranmis durumda. Banyoda 2 farkli krem, banyodan sonra 2 ayri yag ile anca nemli hale gelebiliyordu. Ertesi gun yine kuruyordu ama saclarim kisaca uclari supurge gibiydi. Cesaret ettim biogold adinda keratini aldim n11 den. 27 lira mi ne kargo dahil hem de. Oyle sulfatsiz sampuanini kremini set olarak almadim, sadece keratin. Yaglara bakim kremlerine verdigim paranin yaninda denemeye deger dedim ve aldim.

Once sacimin alttan bir tutaminda denedim. Krem gibi suruyorsunuz, 45 dk bekliyor, sonra fonle kurutuyorsunuz, sonra da duzlestirici ile pres yapiyorsunuz. Zaten kutunun ustunde de bunlar yaziyor. O bir tutam sacim o kadar guzel oldu ki, uclarin tirtikli hali gitti, puruzsuz ve yumusacik oldu. O halinin resmini yukluyorum.

Tum sacima yapayim dedim sonuc guzel nasilsa. Aldigim keratin 700 ml oldugu icin bol bol surdum. Bir kokusu yok yalniz surerken biraz bogazim yandi. Fonle kuruturken de ayni sekilde gozum ve bogazim yandi. Aslinda bi kac yerde okumustum, acik alanda yapin diye, hatta mumkunse vantilator kullanin diye. Ama ben banyomda yaptim, gec saat oldugu icin balkonda yapmak istemedim.

Duzlestirici islemini balkonda yaptim :) hic biyerim yanmadi. Duman cikiyor fazla fazla, korkmayin saciniz yaznmiyor, keratin saca isliyor.

Su an dusa giriyorum sac kreminden baska once ve sonrasinda hicbir sey kullanmiyorum :) sacimi fonsuz dogal haliyle kullaniyorum.

1. Sac duzlestirme amaciyla degil bakim amaciyla yaptim, saclarin dalgasinda azalma oluyor, Dikkatinize

2. Yagli saclar yapmasin, saci agirlastiriyor, memnun kalmayabilirsiniz

3. Hamileler yapmasin. Aman diyeyim.

88B7D469-8AD2-4E8D-A46B-33600DE5500B.jpeg
Resim bu

uçlarından 1 cm olsa da kestirin çok yıpranmış... size tavsiyem makas izi kalacak şekilde kesmelerini söyleyin asla inceltme yapmasınlar ayda bir bu şekilde devam ederseniz çok canlı saçlarınız olacaktır inanın. şampuanın içine bir kapak badem yağı, bir kapak çamterebentin koyun ve saçlarınızı o karışımla yıkayın daha hızlı uzamayı destekleyecek ve daha sağlam saçlarınız olacak yumuşatmak içinde hızlı uzamaya ayrıca bir destek olan dax supergo saç maskesinide haftada 2 kere kullanın sonuç muhteşem olacak. hem hızlı uzayan saçlar hemde yumuşak parlayan...

Makas izli kestiriyorum, dediginiz gibi uclari inceltirmiyorum, dax kullaniyorum ama duzenli olamiyor maalesef. Uzama icin organix biotin colagen sampuanini kullaniyorum. Sampuana badem ile camterebendi yagini kullanmayi denemedim, deneyecegim. Ama sanirim artik sari sactan vazgecegim

Keratin bakımı kuaförde bende yaptırdım, 2-3 ay sonraki hali berbat inanın.
Eskisinden daha kötü, kuru, elektriklenen saçlar sizi bekliyor:KK43:
Bir de keratin bakımdan sonra saçımı hergün yıkamak zorunda kaldım çünkü dehşet yağlanıyor dipleri.

Ben diplere yapmadim yaglanma sorunu yasamadim ama 2-3 hafta sonrasi icin korktum acikcasi ben de yazin rahat ederim diye dusunuyordum. 2-3 hafta sonrasini merakla bekliyorum. Ben evde tek yaptigim icin kuafordeki gibi ozenli olmadi belki bu avantaj olur da bana kotulesmez 3 hafta sonra yazacagim sonucu

Patentli keratin kullan hiç bir yan etkisi olmuyor saçlarda düzleştirme yapanlar kimyasal içerikli saf eratin kullanmanız lazım ne ağırlık yapıyor ne de hamilelikte falan sorun oluyor ben uzun zamandır kullanıyorum sadece fayda gördüm.

Kızlar Amerikan Türkiye’ye gelmiş yeni bir keratin seti keşfettim mükemmel diyorum adı .... ev setinden aldım kendim uyguluyorum fiyatıda kuöfürlerin yaptığı keratin bakımından çok uyguna geliyor eskiden saçlarım çok kötü idi kırık yanmış bakımdan sonra resmen yenilendi saçlarım %300 onarım sağladı arkadaşlarım sacıma ne yaptığını soruyorlar tskler ....

Son düzenleyen: Moderatör:
uçlarından 1 cm olsa da kestirin çok yıpranmış... size tavsiyem makas izi kalacak şekilde kesmelerini söyleyin asla inceltme yapmasınlar ayda bir bu şekilde devam ederseniz çok canlı saçlarınız olacaktır inanın. şampuanın içine bir kapak badem yağı, bir kapak çamterebentin koyun ve saçlarınızı o karışımla yıkayın daha hızlı uzamayı destekleyecek ve daha sağlam saçlarınız olacak yumuşatmak içinde hızlı uzamaya ayrıca bir destek olan dax supergo saç maskesinide haftada 2 kere kullanın sonuç muhteşem olacak. hem hızlı uzayan saçlar hemde yumuşak parlayan...
Mrblar super dax nasil kullanmaliyiz ben de almistim fakat dokulme cogalinca birslmistim bu maske yapabilirmi

Mrblar super dax nasil kullanmaliyiz ben de almistim fakat dokulme cogalinca birslmistim bu maske yapabilirmi
yapılabilir tabi ama daha çok uzamaya yardımcı oluyor. dökülme için doktora gittiniz mi? kan değerlerine baktırmakta fayda var.kullanım için saçınızda çok tutmayın saç derisine masaj yaparak sürün duşa girmeden önce yaparsınız. sudan önce şampuanı sürün saçınıza sonra ılık suyla durulayın daha kolay arınacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
yapılabilir tabi ama daha çok uzamaya yardımcı oluyor. dökülme için doktora gittiniz mi? kan değerlerine baktırmakta fayda var.kullanım için saçınızda çok tutmayın saç derisine masaj yaparak sürün duşa girmeden önce yaparsınız. sudan önce şampuanı sürün saçınıza sonra ılık suyla durulayın daha kolay arınacaktır.
Tsk ederim

Ben diplere yapmadim yaglanma sorunu yasamadim ama 2-3 hafta sonrasi icin korktum acikcasi ben de yazin rahat ederim diye dusunuyordum. 2-3 hafta sonrasini merakla bekliyorum. Ben evde tek yaptigim icin kuafordeki gibi ozenli olmadi belki bu avantaj olur da bana kotulesmez 3 hafta sonra yazacagim sonucu

Saçlarınız keratin bakimindan sonra nasil oldular. Yazdiklariniz cok yureklendirdi beni sanirim ben de yapacagim. Ama 3 hafta sonra yipraniyor soylelmeri korkuttu. Yipranma oldu mu?

1.5 yıl geçmiş bir şey oldu mu daha sonra saçınıza?

dax ı ben kullanmaya basladim cok memnun kaldim yumusatti baya bi 2 3 gunde bir kullaniyorum eski yipranmisligi kalmadi o kadar uzatti mi bilmiyorum olcmedim ama cok guzel vakim yapti

X