Evlendikten sonra insanlar neden değişiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
görgüsüzlükten başka bişey degil, cicim ayları geçsin bol bol arar dert anlatır merak etme, evliliği başarı sanıp farklı bir sınıfa girdiğini sanalar var. Ama cicim ayları cabuk geçer, moralini bozma bunun için
O kadar şaşkınım ki yazıklar olsun yazıklar olsun gerçekten kendimi zor tutuyorum sövüp saynamak için instagramdan konuştuk biraz kaç kere meseleyi telefon meselesine getirdim ustu kapalı belki anlamamıştır belki gözünden kaçmıştır diye hiçbirinde de numarasını vermek için bi hamle yapmadı nasıl bi şey bu? Ne bana ne diğer arkadaşlarına vermiş bunlar nasıl insanlar şeytan diyor çıkart instagram da da düğününe gitmemiştim ondan bu yarası herhalde kinasina gitmiştim sadece

O kadar şaşkınım ki yazıklar olsun yazıklar olsun gerçekten kendimi zor tutuyorum sövüp saynamak için instagramdan konuştuk biraz kaç kere meseleyi telefon meselesine getirdim ustu kapalı belki anlamamıştır belki gözünden kaçmıştır diye hiçbirinde de numarasını vermek için bi hamle yapmadı nasıl bi şey bu? Ne bana ne diğer arkadaşlarına vermiş bunlar nasıl insanlar şeytan diyor çıkart instagram da da düğününe gitmemiştim ondan bu yarası herhalde kinasina gitmiştim sadece
takma fazla, size mesafe koyuyorsa siz de mesafe koyun gitsin. Kendinizi yıpratırsınız bu kadar stres yaparsanız

Nedense benim de çevremde böyle oldu. Bir tane arkadaşım ki, bu arkadaşımı çocukluğumdan beri tanırım ve asla evlilik meraklısı değildi kendini çok geliştirmiş bir kızdı, evlenince inanılmaz bir rütbeye ulaşmış gibi bana her konuda akıl vermeler, herkese her şeyin iyisini o biliyormuş gibi davranmalar gibi hareketlere girdi. Mesela eltisinin ev düzenini kendisiyle kıyaslayıp kıyaslayıp kadına akıl veriyordu kadın dediğini yapmayınca da sinir oluyordu, ben ondan daha iyi biliyorum sözüme gitmiyor diye. Bu arkadaşım bana çevresinden birini ayarlamaya kalktı ve çok zorladı. İnanılmaz bir baskı yani, hür irademle olmaz şu şu konuda anlaşamıyoruz anlaşamayız deyince sen abartıyosun bu yaştan sonra aşık olup mu evlencen sanki böyle böyle arkadaşlarının bulduğuyla evlencen dedi o zaman 25 yaşındaydım. Yine isteyemeyince aramıza bir kaç sene soğukluk girdi yaptığı hatayı anladı özür diledi ama maalesef iletişimimiz iyiye gitmedi o soğukluk kaldı benden yana. Çünkü ararsın ulaşamazsın, yada yazarsın 5-6 gün sonra döner. Herkesin işi gücü var anlıyorum da bilmem.

Diğer arkadaşım da yine aynı şekilde evlenir evlenmez hemen kapattı kendini eve. Ardından da bütün arkadaş grubuyla iletişimini kesti, hatta bir seferinde arkadaşın birini evine davet etmiş sonra da arayıp başka akrabasına gidiceğini gelmemesini söylemiş kız yoldan dönmüş şok olmuştum, insan değişiyor ben şaşırmıyorum ve kafa yormuyorum artık

öyle yada böyle bi sebepten karşında senle iletişim kurmak istemeyen biri var
peşini bırak.

Çünkü nazar korkusu var öyle yada böyle var aman anlatmasinlar bir arkadasla özel ilişki dışında konuşacak şeyler olmalı iyidir desin geçsin herkes mutlu olsun çok dert dinlemek hep aynı derdi dinlemek de sıkar....bdv de bile çeşit çeşit yani .....Bide kimisi meraklı ara bozucu o lafları kullanmaya meyilli oluyor yani....sizin için demiyorum....ilişki iki kişilik zaten üçüncü kişinin detay bilmesi yada bilmek istemesi garip bence....ha çok çok çok samimi dir belki bazen tamam....Ama meraklı Melahat modundakiler banada itici gelir mesela....İkili ilişki mahremi sohbet konusu olursa baş agritir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X