Evlendikten sonra insanlar neden değişiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Var benim böyle bir arkadaşım. Sevgili yapınca, evlenince ortadan kaybolur. Bitince dert yanmaya gelir. Severim aslında kendisini ama artık çok takmıyorum çünkü kırk yılda bir görüşüyoruz zaten o da telefonda geçmiş olsun canım diyip görüşmeye bahane buluyorum.
Kocayla arası bozulsun arar o merak etme.
Dert yanmaya geleceğini sanmıyorum zaten 7 24 konuşan iki kişi değildik çocukluğum geçti onunla ama okul vs o sa kendi hayatına ben kendi hayatıma baktım 7 24 konuşsak anlarım nadiren konuştuğum çok sevdiğim arkadaşım zaten nadiren konuşuyoruz ne alaka ya telefon numarasını gizlemek kafayı yemiş bunlar evlenince kafayı yiyorlar herhalde

O kocaya bi doysun, gönlü geçsin, dert yanmaya gelir yanına merak etme.
Baksana zoruna giden eksi atmış yoruma kim ne derse desin evlenince degişiyorlar sevgili yapınca değişiyorlar ben değişmedim diyemem bende o hatayı bi kere yaptım ama sonradan aldım boyumun ölçüsünü asla yapılmaması lazım sen hayatına giren adam için herkesi satarsan o adam da sana gün gelir sırtını döner gün gelir arkadaşa dosta aileye ihtiyaç duyarsın ama ne var bu yeni evlilikler de nasılsa kocam hee şeyim kardeşim ailem arkadasim deyip adamı sıkıyorlar kendilerinden nefret ettirip uzaklastirana kadar büyük konuşmayayım ama herkes ayrı bireydir aile ayrıdır anne baba arkadaş ayrıdır sanarsın padişahın oğluyla evleniyorlar evlilik yaa ne anlam yükledniz bu kadar erkekler we bizim gibi insan onlar olağanüstü şeyler mi

Emine hattını değiştirdi ve sizinle iletişime geçmiyorsa kocasının himayesine girmiş olabilir. Kendi aklı yoktur. Kocası da artık arkadaşlarınla görüşmeyeceksin demiştir.
çoğu bu zamanda kadınlar öyle yadirgamadim. Ama o kadar saçma ki zaten nadiren konuşuyoruz nadiren görüştüğümüz de bilr sanki yıllarca konusuyor gibi samimi oluyoruz çok severdim onh o da beni yani seni yoldan mi cikaricaz sana ne yapicaz ki ? Ne alaka yaa

Dert yanmaya geleceğini sanmıyorum zaten 7 24 konuşan iki kişi değildik çocukluğum geçti onunla ama okul vs o sa kendi hayatına ben kendi hayatıma baktım 7 24 konuşsak anlarım nadiren konuştuğum çok sevdiğim arkadaşım zaten nadiren konuşuyoruz ne alaka ya telefon numarasını gizlemek kafayı yemiş bunlar evlenince kafayı yiyorlar herhalde
O zaman kocası istemiyordur. Bazı insanlar yarım akıllı olur. Koca ne derse onu yapma ihtimali var. Niyeti kötü olan eş yalnızlaştırır. Bu kızı en iyi siz tanıyorsunuz. Böyle uydum akıllı birisi mi?

O zaman kocası istemiyordur. Bazı insanlar yarım akıllı olur. Koca ne derse onu yapma ihtimali var. Niyeti kötü olan eş yalnızlaştırır. Bu kızı en iyi siz tanıyorsunuz. Böyle uydum akıllı birisi mi?
Başlarında bi sorun varmış annesinin falan ondan yazamamis hastanedeylermiş 2 kere yazdım görüldü attı en sonunda sitem ettim sonra yazdı ama numara yani nedir ki yazacaksin atmazsa daha da zorlamam evlendikten sonra değişmiş hattini

Öyle değil işte burda anlattığım öyle bir şey değil yani su oluyor evlenince geçmişi çöpe atıyorlar en iyi arkadaşlıkları bile . Numarasını değiştirip numarayı sakliyorlar başka bi arkadasim var ona da vermemişler ama ne olabilir ki ne olabilir
Neme lazım, şimdi onların çok kıymetli kocalarını ellerinden alırsınız sonra onlar dul mul kalırlar.. Abovvv..

Wpden yazdım arkadaşıma baktım ablasıymış. Bana emine numarasını değişti, ben kullanıyorum bunu da dedi. Verir misiniz abla numarayı dedim kaç haftadır cevap yok. Başka arkadaşa da cevap verilmemiş numarada verilmemiş. Niye böyle oluyor ki sanki ne yapacaz 😂 altı üstü numara yaa ? Ama sadece bu örnek böyle çok var konuşmalar değişiyor davranır değişiyor. Başka arkadaşım gizlimiz saklımız olmayan arkadaşım da haftalardır ilişkisi hakkında a demiyor nazar değer diye korkuyorlar herhalde he bende anlatsın demiyorum sonuçta kendi ilişkisi ama normalde böyle şeyler de en ufak ayrıntıyı anlatırdı şuan anlatmıyor iyi kötü ağzını dahi açmıyor ve genel olarak nişanlanan sözlenen ciddi ilişkiye giren kişilerde her anlamda değişme oluyor niye böyle herkese kodlanıyor mu otomatik
Aman ne yapıstın sende kıza be.
Bende gorusmek istemezdim boyle yapısana

O numarasını değiştiren vermeyenin eski sevgili olayı olabilir. Eskilerden kendisini rahatsız eden biri varsa tedbir amaçlı yeni numarayı kimseye vermiyor olabilir.

O numarasını değiştiren vermeyenin eski sevgili olayı olabilir. Eskilerden kendisini rahatsız eden biri varsa tedbir amaçlı yeni numarayı kimseye vermiyor olabilir.
Haklısın o da olabilir yazdım instagramdan 2 kere görüldü attı en sonunda cikistim açıkladı durumunu başları sıkışık falanmis bilmem numara yazmak öyle zor mu yaa 10 saniyeni almaz bıraktım artık arkadaşlıkları da bel bağlamiyorum evlenen değişiyor bu bi gerçek. Kocalarına öyle anlam yüklüyorlar ki görmemişler arkadaş eş dost her şeyleri kocişleri oluyor

Neme lazım, şimdi onların çok kıymetli kocalarını ellerinden alırsınız sonra onlar dul mul kalırlar.. Abovvv..
Kocasıyla alakam yok ilk kez basima geldi bu millet ne yiyor ne içiyor kafaları neyle çalışıyor senin 8 9 senelik arkadaşınım yaa iyi misiniz 🤣 koca ayrı arkadaş ayrı aile ayrı ben şunu anlamıyorum niye ilk evlilikte bu kadar anlam yükleniyor kocalara herkeste irtribat bitiyor ne var bu kocalar ne vaad ediyor ne veriyorlar yani

Wpden yazdım arkadaşıma baktım ablasıymış. Bana emine numarasını değişti, ben kullanıyorum bunu da dedi. Verir misiniz abla numarayı dedim kaç haftadır cevap yok. Başka arkadaşa da cevap verilmemiş numarada verilmemiş. Niye böyle oluyor ki sanki ne yapacaz 😂 altı üstü numara yaa ? Ama sadece bu örnek böyle çok var konuşmalar değişiyor davranır değişiyor. Başka arkadaşım gizlimiz saklımız olmayan arkadaşım da haftalardır ilişkisi hakkında a demiyor nazar değer diye korkuyorlar herhalde he bende anlatsın demiyorum sonuçta kendi ilişkisi ama normalde böyle şeyler de en ufak ayrıntıyı anlatırdı şuan anlatmıyor iyi kötü ağzını dahi açmıyor ve genel olarak nişanlanan sözlenen ciddi ilişkiye giren kişilerde her anlamda değişme oluyor niye böyle herkese kodlanıyor mu otomatik
Paylaşım güzeldir ama dozu bilmek lazım. vardır bir bildiği arkadaşının, belki sıkıntılı bir dönem yaşıyordur ve paylaşamıyordur veya bahsetmek ona iyi gelmeyecektir hadi senin düşüncene göre diyelim nazardan korkuyor da olsun .. Evlilik kolay bişey değil alışmaya çalışıyordur. Ne anlatması gerek sana yatak odasını mı ? Kocasının geç saatlere kadar ekmek parası kazanmak için çalıştığını mı ? Herşeyi geçtim 4 duvar arasında 2 kişi olunca çok farklı oluyor sevgili dönemi farklı nışanlı olmak çok farklı evlilik ap ayrı tarif edemem sana.. okadar hassas bir dönemki ilk aylar birden. Farklı bir insan tanıyorsun eşin olarak tanımaya çalışıyorsun evin içinde.
Sadece arkadaşın değişmiyor arkadaşının hayatı da değişiyor gerçekten öyle oluyor ,ben bekarken arkadaşlarım için de aynısın düşünüyordum sonra ben evlenince çok daha iyi anladım. İnsan yorgun düşüyor hem işe gidip hem ev işi yapmak aynı zamanda bide zor bir insanla yaşıyorsan eğer naneyi yiyorsun zaten.. bunların hepsini geçtim eğer bile isteye asla iletişim kurmuyorsa bi kahve içmeye bile tenezzül etmiyorsa sende ulaşmaya çalışma neden üstüne düşüyorsun ki . Ben evlendikten sonra en yakın arkadaşımı defalarca aradım kendisi bekar bana bir kez geri dönmedi tesadüfen alışverişte gördüm ve lafımı soktum sonrasında bana yazdı bende aynısını yaptım asla cevap vermedim .. insanlar seni nereye koyuyorsa sende onları alıp aynı yere koyacaksın ama arkadaşlığının devam etmesini. Karşı taraf istiyorsa önce problemi nedir bilmek lazım ki çözüme kavuşsun bir insan istemiyorsa kimseyi zorlayamayız sonuçta kendi tercihleri ☺️ ama Evlendi çok değişti deme yine de çok farklı evlilik bekarken istediğini yapabiliyorsun konuşuyorsun dertleşiyorsun evlenince bunlar kolay kolay kimseyle yapılmıyor

görgüsüzlükten başka bişey degil, cicim ayları geçsin bol bol arar dert anlatır merak etme, evliliği başarı sanıp farklı bir sınıfa girdiğini sanalar var. Ama cicim ayları cabuk geçer, moralini bozma bunun için

Benim de böyle bir arkadaşım oldu.
4 senelik üniversite ve sonrasında 3 senelik daha.
Yediğimiz,içtiğimiz ayrı gitmezdi.
Üniversite sonrasında da ayrı olsak da ne iyilikler yaptım maddi,manevi çok severdim kendisini,herkes severdi zaten.
Sonra nişanlandı ve puf yok oldu sadece bana değil kimseye cevap vermedi.
İlk baş çok sinirlendim çok da olgun olmadığım için belki de bir mesaj yazıp bıraktım bende.
Sonradan dedim belki-istemediği bir tarza bürünmüştü ailesinin isteği ile- kendisi de çok da memnun olmadığı ve kontrol edildiği bir hayatın içine düştü ve hiçbir şey yapamadı diye düşünüp durdum.
Belki de bizlerle işi yeni aile kurana kadardı o da mümkün tabii.
Umarım mutludur diyorum sadece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X