evlenemedim , neden kısmet gelmez

amin canım . yani kısmet olunca sen zaten isteklerin çokda olsa vazgeçiyorsun . ilginç ama böle . kimse evde kaldın dedi diye evlenicek halimizde yok . insanın içine sinen sevdiği bir kocası olması lazım hayat geçicek

Annemde aynı senin gibi söylüyor senin karşına içine sinen adam akıllı biri çıksın sen bu isteklerinden hayallerinden vazgeçersin diyor haklıda bence:) evet herkesin standartları var fakat öncelikle insan olup sahiplenmesi çok önemli

Annemde aynı senin gibi söylüyor senin karşına içine sinen adam akıllı biri çıksın sen bu isteklerinden hayallerinden vazgeçersin diyor haklıda bence:) evet herkesin standartları var fakat öncelikle insan olup sahiplenmesi çok önemli

öyle olruyormuş kısmet olunca insan herşeye kabul diyormuş kısmet işte ben çok inanıyorum buna ne kadar planlarsan planla kısmet olmayınca olmuyor

bende 28 im ve inanki dogrudürüst aha evlenicem bu kisiyle diyebilcem kisi cikdi sanyiorum ilk önce ama sonradan tuhaf huylari cikiyor hep...nasip ksimet isi dert etme bak yalniz degilsin...okuycam diye kaldim aslinda ben:KK70:

bende 27 yasındayım.. benımde ask hayatım hıc iyi gıtmıyor.. sabır gostermek gerekır
Eger allah, seni ona yazmıssa ondan kacısın yok..Lakin kader seni,ondan almıssa aglamaya da lüzum yok.
kaderde ne varsa olur hersey olacagına varır.. ben elımden gelenı yaparım ama ha olmazsa elbet vardır allahın bi bildigi

Canım bizim bir erkek akrabamız bu sene evlendi 37 yaşında falan kendisi..evi işi maddi manevi zenginliği olan biriydi.evlendiği kızda kuran kursu öğreticisiymiş 35 miş sanırım onun yaşıda..

evlenme programlarına cıkmayı düşünmez misin? ben bu yaşlar için çok uygun görüyorum. şansını dene bence canım.
seninde anne olmaya mutlu hakkın var.

bende bekarım 27 yaşındayım.yakın çevremdeki benden küçük yaşta olanlar bile evlendi mahallede tek kız kaldım. moralim çok bozuk.giderekte bozulmaya devam ediyor.
dün bi akrabamız geldi 45li yaşlarda bi abi bana diyoki sen ne zaman evleneceksin? direkt rahat bi şekilde sorulmaya başladı artık..

bu arada tanıdığımız bi abla daha var.kendisi bankada memurmuş o da evlenememiş. emekli olduktan kısa bir süre sonra akli dengesini yitirmiş.coğu kişi bu yüzden olduğunu söylüyor. olmayacak şey değil Allah korusun.

merhaba arkadaşlar.. burada yazılan yorumları tek tek okuyorum ve bır de kendıme dönup bakıyorum. burada sızlananalr var pekı benım yerımde olunsa ne yaparıdnz ne duşunurudnz bılmıyorum.burada benden kuçuk arkadaşlarım evlılık ıstıyor veya kımısı kavuşamamş aradığı ınsanı bulamamış ben de sızlerın yaşındayken emınım aynı şeylerı hıssedıyordum. ben şuan 36 yaşındayım ve hala hiç evlenemedım. hem de eğitımlı muhendıs olarak çalışan çevresınde sevılen beğenılen herkese karşı ıyı nıyetlı herkesın ıylığını ısteyen uyumlu yardımsever bır ınsanım buna rağmen benı gozler gormedı duymadı. olmayınca olmuyor. elbette dua edıyorum ALLAH büyüktür ama çok zor ınanın. hergun bırılerı evlenıyor sokakda çıftlerı goruyorsun ama hala bekarsın. allah sağlık sıhhat versın şükretmelıyım. ama çok acı çekıyorum bu bır gerçek. burada kı arkadaşlarım benden kuçuk emınım kı yaşca benden buyuğu de yok herhalde burada. o yuzden bence şukredın kı benım yaşıma henuz gelmedınz şansız var. aslında her yşaşın guzellığı var onu gordum. benden kuçuk bayan arkadaşalrım bu kadar sızlanıyorsa ben ne yapayım ne yapmalıyım dıyorum. hanı bır soz var ya arkadaşalr gelırse elden yemenden gelmese ne gelır elden dıye.. şimdı bana dıyorlar kı sen ilçe şartlarında yaşıyorsun şehrını değiştr farklı ınsanalrla tanış falan dıye. ıyı de buyuk şehırlerde sosyal ortamı çok olup da hala bır turlu evlenemeyen hemd e çok guzel işi ve guzellığı olan bayanalr var. veya evden dışarıya çıkmayıp evde oturan ev kızları da evlenebılıyorsa bu işlerı tamamen ortama şehıre bağlamak doğru mu. çunku şunu goruyorum nerde olursan ol ne yaparsan yap olmayınca olmuyor. bu yaşıma kadar kendımı taşımaya çalştım namusumuzu korumaya çalştık ama bu zamanda terbıyelı ağır eğitımlı olmanın bır değerı yok ...ben haklı olarak hem yaş hem de konum oalrak bana hıtap etcek bırını ıstıyorum. sızın etrafınzda benım gıbı olan veya sonradan ıyı ınsanalrla evlenenler var mı? bu konuda yorumlarını paylaşmımalrını beklıyorum. merka ettığım için her topıkde fırsatta bu msj mı atıyorum . sevgıler..

merhaba arkadaşlar.. burada yazılan yorumları tek tek okuyorum ve bır de kendıme dönup bakıyorum. burada sızlananalr var pekı benım yerımde olunsa ne yaparıdnz ne duşunurudnz bılmıyorum.burada benden kuçuk arkadaşlarım evlılık ıstıyor veya kımısı kavuşamamş aradığı ınsanı bulamamış ben de sızlerın yaşındayken emınım aynı şeylerı hıssedıyordum. ben şuan 36 yaşındayım ve hala hiç evlenemedım. hem de eğitımlı muhendıs olarak çalışan çevresınde sevılen beğenılen herkese karşı ıyı nıyetlı herkesın ıylığını ısteyen uyumlu yardımsever bır ınsanım buna rağmen benı gozler gormedı duymadı. olmayınca olmuyor. elbette dua edıyorum ALLAH büyüktür ama çok zor ınanın. hergun bırılerı evlenıyor sokakda çıftlerı goruyorsun ama hala bekarsın. allah sağlık sıhhat versın şükretmelıyım. ama çok acı çekıyorum bu bır gerçek. burada kı arkadaşlarım benden kuçuk emınım kı yaşca benden buyuğu de yok herhalde burada. o yuzden bence şukredın kı benım yaşıma henuz gelmedınz şansız var. aslında her yşaşın guzellığı var onu gordum. benden kuçuk bayan arkadaşalrım bu kadar sızlanıyorsa ben ne yapayım ne yapmalıyım dıyorum. hanı bır soz var ya arkadaşalr gelırse elden yemenden gelmese ne gelır elden dıye.. şimdı bana dıyorlar kı sen ilçe şartlarında yaşıyorsun şehrını değiştr farklı ınsanalrla tanış falan dıye. ıyı de buyuk şehırlerde sosyal ortamı çok olup da hala bır turlu evlenemeyen hemd e çok guzel işi ve guzellığı olan bayanalr var. veya evden dışarıya çıkmayıp evde oturan ev kızları da evlenebılıyorsa bu işlerı tamamen ortama şehıre bağlamak doğru mu. çunku şunu goruyorum nerde olursan ol ne yaparsan yap olmayınca olmuyor. bu yaşıma kadar kendımı taşımaya çalştım namusumuzu korumaya çalştık ama bu zamanda terbıyelı ağır eğitımlı olmanın bır değerı yok ...ben haklı olarak hem yaş hem de konum oalrak bana hıtap etcek bırını ıstıyorum. sızın etrafınzda benım gıbı olan veya sonradan ıyı ınsanalrla evlenenler var mı? bu konuda yorumlarını paylaşmımalrını beklıyorum. merka ettığım için her topıkde fırsatta bu msj mı atıyorum . sevgıler..

Benim bir tanidigim var, hos bir hanimdir, egitimlidir ve iyi bir isi de var......yalnizim diye mutsuzken is icin gittigi Italya'da konferansta biriyle tanisti, asik oldu ve 1 yil sonra 38 yasinda evlendi. Simdi Italya'ya tasindi ve cocuk bekliyor :nazar: :nazar: Yani hic yokken baska bir ulkeye tasindi, kismet boyleymis demek ki :emir_bebek:

Ben bu islerin gercekten kismet olduguna inaniyorum, nasibindeki kimse gelip seni buluyor galiba......Ben de 26yim, ne universitede ne de sonrasinda erkek arkadasim olmadi, simdi de sinirlerim bu yuzden cok bozuk. Cevreyle de alakasi olmayabilir bence, bu zamana kadar Ankarada yasadim, sosyal ortami guzel bir universiteye gittim ve cevrem cok genisti , bolca arkadasim vardi ama "O" orda degildi...:KK43: :KK43: :KK43: Olmayinca olmuyor yani , bilemedim :KK43: Benim yillardir ask hayatim yok, yasadigim felaketle biten bir karsiliksiz aski saymazsak.

Ben hayatta herkesin bir kismeti oldugunu dusunuyorum, armudun sapi, uzumun copu bence bahane, gercek kismetiniz o kisi degilse isterse Brad Pitt olsun begenmezsiniz, bir kulp takarsiniz.

Ben uzulmenizi anliyorum, ben de uzuluyorum. Bugun parka gittigimde esleri, cocuklari olan insanlara bakip kendime uzuldum, yetmiyormus gibi bir de ordeklerin, kazlarin da yavrulari olmustu. Herkesin yavrusu var, ben yalnizdim. Insanlar kafaya takma diyor ama sonucta bu bir bosluk ve eksiklik....kafani diger tarafa cevirsen de orasi bos, nereye kadar gormezden gelebiliriz?

Allah herkesin gonlune gore versin, en cok da bizim.

Son düzenleme:
bende 37 yaşında bir bayanım.oldukça güzelim ve işim var. ama yinede evlenemiyorum..sizce nedeni ne olabilir ve şansım varmı..?

Ben de bu işlerin kısmet olduğunu düşünüyorum hayırlısını diliyorum hepimiz için, ben de 28 yaşındayım, güzel sayılırım, kariyerim var vs. ama bunlar yetmiyor demek ki her zaman... sizlerin de hakkında hayırlısı olsun, benim bir kadın akrabam çok güzeldi gerçekten, ama taliplerine sürekli kusur bulup reddederdi onları, 40 yaşında evlendi. Her şeyin hayırlısı....

kızlar biliyorum şimdi yaşı benden büyükler kızacak ama benim yaşımda bana göre az değil
24 yaşındayım hayatımda kimse yok yapayalnızım:KK43:(
çok korkuyorum evlenemicem diye benim böyle düşünmemdeki tek sebepte çevrem
bizde herkes erken evleniyo çünkü.
rabbim burda evlenmek için dua eden başka yerlerde evlenmek isteyipte evlenemeyen
yaşı benden büyük küçük hiç fark etmez
herkese hayırlı kısmetler nasip etsin inşallah tez vakitte

Çok doğru düşünüyorsunuz. Şehir değiştirmekle olacak iş değil bu.
İnsanın elinde olan bir şey değil.
Daha kalabalık bir ortamda, daha büyük bir şehirde olsanız, belki daha fazla insanla diyaloğunuz olacak ve daha fazla insan tarafından görülüp beğenileceksiniz. Ama aşk olmayacaksa, olmaz. O boyut başka bir şey.
Bir akrabam kısa süre önce sözlendi, 1,5 ay sonra nişanı olacak.
Doğu Anadolu'nun küçük bir şehrinde yaşıyor mesela. Bu da bir örnek.
Dediğiniz gibi ortamı iyi olup da hayatının aşkıyla karşılaşmayan çok kadın da mevcut.

Son düzenleme:
arkadaşlar en güzel yıllarınızı böyle heba etmeyin
ben 32 yaşındayım
bekarım
demek istediğim yiyin için gezin eğlenin ,uygun insan dereden tepeden de olsa aşıp gelecek
kendinizi üzmeyin

Son düzenleme:
28 yasindayim. Evlendim bosandim bi de cocuk...al burdan yak:)
Şimdiki aklim olaydi 30lu yaslara gelmeden evlenmezdim. Bi evlenen pisman bi evlenmeyen anlamadim arkadaş ben bu işi!

Dışı seni içi beni yakar lafı evlilik için söylenmiş olmalı :))

ben de yakında 26 yaşında olacağım iyi bir mesleğim var fiziki olarak da fena sayılmam ama bugüne kadar erkek arkadaşım bile olmadı bunu duyanlar nedense çok şaşırıyor hatta bazıları acıyarak nasıl yani kimse olmadı mı bile diyor evet kimse olmadı hayatımda ve çevrem herkes evleniyor sen evde kaldın demeye başladı evet ben de isterdim nişan düğün hazırlığı yapmayı o telaşı yaşamayı ben de isterdim ama olmadı demek ki daha zamanı değil kısmet olduğunu düşünüyorum bu işlerin ama şu zamana kadar bir kere olsun sevgi sözcükleri duymayı çok isterdim...

ben cok sıkıldım bu duurmdan herkezın sevgılısı esı var cocugu var ben böle tek basıma baskalrına özenıyorum. kısmetim neden benı bulmuyor..28 yasımdayım benden kzuukler cocuk sahıbı artık erkez evde kalmıs gözyüyle bakıyıor.çeyızlerım eskıdı ama yok kımse bırı vardı hayatımda 1 senedır ayrız benı bıraktı gıttı..sımdıde kımse cıkmıyor karsıma benmı olumssuzum bılmıorum arakadaslar ama ıstıyorum yuvam olsun esım olsun cok ıstıyorum...

bu işler biraz çevreye bakıyor bence.etraftaki tanıdıklar biliyor mu evlenmek istediğinizi.

çalışıyormusun? 28 yaşında biri evde kalmış pozisyonunda hiç değildir. fakat sen bir erkeğe bu durmunu hissettirirsen inan hiç bir erkek sana yanaşmaz.

bende yakında 26 yasında olacagım 2010 yılında uzun süreli bir aşkta terkedildim kendisi hemen birini buldu ozamandan bu zaman görüştüklerini duydum ama ben hala birini arıyorum anladım ki gidene bişey olmuyormuş. olan kalana oluyormuş.

bende çok istiyorum biri ile birlikte olmayı benı seven,sevdiğim biri ile elele dolaşmayı he okumuş kültürlü çevresi olan biriyim ama malesef çok insanla tanıştım ama tüm dengesizler beni buldu. Rabbim güzel ahlaklı.merhametli,adaletli,saygılı birini tez zamanda hayırlar la çıkarsın karsımıza inş.

X