Evlenip ayrılmaktansa, nişanlıyken ayrılmak daha mı kolay? Lütfen yardım...

sevgili konu sahibi haklı olduğun noktalar kadar haksız olduğun noktalar da var...
ilgi beklemekte, onun biraz daha düşünceli olmasını istemekte sonuna kadar haklısın. sana hiçbir jest yapmamış doğru düzgün. bazıları sadece konuşur ama hep lafta kalır söyledikleri sanırım senin nişanlında böyle biri ayrıca çok da cimri.
gelelim haksız olduğun noktalara... sık sık ne takacaklar diye sormam rahatsız edici bende sinir olurum böyle sık boğaz edilmekten. bilmek istemen çok normal ama yöntemin yanlış. ayrıca ablasına bilet almış bunda ne var. ne demek ona gelene kadar kaç kişi var :KK50: sonuçta kardeşler. bakın aile ile kendinizi kıyaşlamanız yanlış siz rakip değilsiniz. ailesine uzak demişsiniz ama aile bağlarını siz bilemezsiniz. ayrıca size doğru aktarmamış olabilir. size kendimden örnek vereyim. mesala bende kardeşimle doğru düzgün iletişim kurmam normal zamanlarda ama bir işi düştüğünde ona ilk yardım edecek kişide ben olurum genelde bilmem anlatabilmi mi ne demek istediğimi...

sonuç olarak bence nişanı atmalısınız. çünkü size doğru düzgün ilgi göstermiyor ve cimri. şimdiden kafanızda soru işaretleri oluşmaya başlamış.

takı konusunda, sürekli yanımda konuşuyorlardı. şu kadar para var, şöyle alırız böyle alırız, şurda şu kadar para var diye. ama konuştuklarıyla aldıkları arasında dünyalar kadar fark olunca, işin içinde gösterişmi var diye şüpheleniyor insan. bana deseydiki en başta 2 tane almaya gücüm var, eyvallah derdim. ama lafa gelince herşey bol bol, ama somut birşey yok. ablasına bilet aldı evet ben onda değilim. bana gelince param yok diye kavga çıkartıyor, babası öl dese ölecek. faturalarını ödüyor, kredi kartlarını ödüyor, abisinin arabasını yaptırmış borcu varmışmış, abisi şuanda yeni ev alıyor babası ona yardım edecekmiş. abisi buraya geldiğinde ayranla yoğurdun hesabını yapıyor, ayran daha pahalıymış, yoğurt alırmış, yoğurttan daha fazla ayran olurmuş. işte insanlar 1 liranın hesabını yapıyorken yüzlük yüzlük akıtıyor benimki... sıkışığım baba diyebilirdi, param yok diyebilirdi. durmadan bana param yok diyor çünkü. evet beni gerçekten rahatsız ediyor, doğum günümde 1 dal çiçek almıyor, ama herşeye para var... hadi onu geçtim, işin içinde daha neler var neler... evet ailesi önceden uzaktı, annesi bile diyor, pek gelip gitmezdik diye.

Canım nişanlın ne iş yapıyor? Belki evlenecek diye masarafları fazladır. Ailesi destek olmayıp heşeyi kendisi yapıyorsa maddi sıkıntısı vardır. Anlaşarak mı nişanlamdınız. Aileler aracılığıyla mı?

nişanlım mühendis, başka mesleğide var. iyi para kazanıyor, zaten eşyalarda olsun diğer alınan şeylerde olsun herşeyin en uygunununa gittim. evet ailesi yardımcı olmuyor, olmadığı gibide durmadan onlara yardım etmek zorunda kalıyor. anlaşarak nişanlandık

takı konusunda, sürekli yanımda konuşuyorlardı. şu kadar para var, şöyle alırız böyle alırız, şurda şu kadar para var diye. ama konuştuklarıyla aldıkları arasında dünyalar kadar fark olunca, işin içinde gösterişmi var diye şüpheleniyor insan. bana deseydiki en başta 2 tane almaya gücüm var, eyvallah derdim. ama lafa gelince herşey bol bol, ama somut birşey yok. ablasına bilet aldı evet ben onda değilim. bana gelince param yok diye kavga çıkartıyor, babası öl dese ölecek. faturalarını ödüyor, kredi kartlarını ödüyor, abisinin arabasını yaptırmış borcu varmışmış, abisi şuanda yeni ev alıyor babası ona yardım edecekmiş. abisi buraya geldiğinde ayranla yoğurdun hesabını yapıyor, ayran daha pahalıymış, yoğurt alırmış, yoğurttan daha fazla ayran olurmuş. işte insanlar 1 liranın hesabını yapıyorken yüzlük yüzlük akıtıyor benimki... sıkışığım baba diyebilirdi, param yok diyebilirdi. durmadan bana param yok diyor çünkü. evet beni gerçekten rahatsız ediyor, doğum günümde 1 dal çiçek almıyor, ama herşeye para var... hadi onu geçtim, işin içinde daha neler var neler... evet ailesi önceden uzaktı, annesi bile diyor, pek gelip gitmezdik diye.

takı konusunda siz muhatap olmayın aileler konuşup halletsin. cimri insanla ömür geçmez. demekki parası var ama senin için harcamaya layık görmüyor. sen neden böyle birini evliliğe layık görüyorsun ki

Evlendiğinde çalışmazsan 1 lira vermez bu sana. Cimri insanla önür geçmez bence iyi düşün.

takı konusunda siz muhatap olmayın aileler konuşup halletsin. cimri insanla ömür geçmez. demekki parası var ama senin için harcamaya layık görmüyor. sen neden böyle birini evliliğe layık görüyorsun ki

onun için yaptıklarımı bir bilseniz. babam bile diyormuş anneme, çok şımarttı diye. artık söyledim anneme, geldiklerinde konuşun dedim.

Evlendiğinde çalışmazsan 1 lira vermez bu sana. Cimri insanla önür geçmez bence iyi düşün.

başlarda diyorku, ek kartımı sana veririm falan diye. sen çalışırsan maaşın senin dedi, aynı evin içinde senin benim olmaz dedim. sonra tutup kendi kazandığınıda benim param diyecek diye korkuyorum

Belki evlendiğinizde değişiebilir. Kendi ailesine karşı cimri değil diyorsunuz. Sizde eşi olunca belki değişiebilir. Ama akside olabilir. Çok iyi düşünüp karar vermeniz gerekir. Zor bir karar allah yardımcınız olsun.

Seni çok fazla bunaltmadan sadece kendimden kısaca bir örnek vermek istiyorum. Bende nişanlıyken bu tarz değilde sosyal olmamısı,dar görüşlü olması gibi konularda sorun yaşamıştım. Çok konuştum , çok dinledi , değişti de, anladı sandım. Ama kısa zaman sonra eskiye döndü. Yine konuş ,dinle derken 1,5 sene geçti. Baktım değiştiremiyorum yapamıcağımı anlayıp aileminde onayıyla nişanı attım. 3 ay ne dil döktü, ne ağladı. Sen yanımda ol herşeyimle kabulumsün dedi. İnandım işte.

1.5 senelik evliyim ve yine herşey eskisi gibi hatta daha da kötüsü. Buraya yazmaya bile çekinirken, boşanmak o süreç o kadar zor ki.. Keşke demek kadar acı bir cümle yok.

Yani arkadaşım kısacası, hiç bişey için geç kalmış değilsin. Lütfen iyisini kötüsünü ölç,tart sağlıklı bi karar vermeye çalış. Evlilik bi yerde şans işi. Evlenmeden önce kötü huyları vardır evlendikten sonra değişir. Yada evlenmeden önce iyidir , evlendikten sonra kötü olur.

Rabbim karakterli insanlarla karşılaştırsın.

herşeyi, içinde biriken ne varsa anlat ve yüzüğü parmağından çıkarıp çek git. sakın ha sakın tek laf söylemesine izin verme, içinde kalsın bırak. ve kapat telefonunu ulaşamasın. bak bakalım nasıl kapında köle oluyor..

çok yüz vermişsin, herşeye tamam hayatım olur hayatım demeyeceksin. kendine değer vermezsen elalem sana hiç değer vermez. bir atımlık kurşunun var. eğer evlenirsen hiçbişi yapmadan demeden mutlu olamazsın sana söyliim hayatım. bitmesiznden de korkma. olacaksa adam gibi olsun. yoksa ömrünü çöpe atmış olursun.

Anneniz babanız bu konuda ne düşünüyor? Çünkü büyükler daha tecrübeli olduğundan ileri görebilirler. Bence ailenin fikirlerine önem ver.

Hikaye o kadar tanidikki..

Övüngeç bi aile,
Aileci bi nisanli,
Cimri bi nisanli,
Sana esyaya kiyafete gelince hic parasi olmayan ama ailesine ablalarina gelince bol bol akitan bi nisanli,
Elinden tek bir cop hediye almadigim bir sevgili..

Sonuc; adam beni ailesi icin terketti..

Bana ayrilmak zor gelmisti her ne kadar ayrilmasi gereken bensemde. Simdi allaha sukur ayrilmis diyorum. Bu adamla omur mu gecerdi??

Cewabin aslinda kendi cumlelerinde sakli. Sen diyorsun ya benim maasim olsa sonuna kadar onun icin harcardim diye. Cunku seviyorsun. Peki ya o harcamiyosa? Niye??

Kabul etmek istemiyoruz ama malesef sevilmiyoruz..

Emin degilsen eger karsindakinden, bir omur sewgisini hissedemeyecegin adamla gecmez..

Hayirlisi olsun arkadasim..

Kısa ve öz: ayrıl. Evlenirseniz geleceğiniz çok net belli.
İlgisiz, nezaketsiz, odun, cimri bir adam.
Ömür törpüsü...

Evlenip ayrılmaktansa, nişanlıyken ayrılmak daha mı kolay?

Tabi ki nisanliyken ayrilmak. Eger gercekten soguduysan evlenmene hic gerek yok. Kalbin sana dogru yolu gosterecektir.

Belki evlendiğinizde değişiebilir. Kendi ailesine karşı cimri değil diyorsunuz. Sizde eşi olunca belki değişiebilir. Ama akside olabilir. Çok iyi düşünüp karar vermeniz gerekir. Zor bir karar allah yardımcınız olsun.

Bende değişir dedim, zaman ilerledikçe beni daha fazla benimser dedim. Evet çok benimsiyor, akşam eve gitmemi istemiyor, ama ha 1,5 ay sonra ha şimdi. Aramızda aşksa eğer imzaya bakmıyorki... evet çok iyi düşünmem lazım ve çok az zamanım kaldı :KK43:

Seni çok fazla bunaltmadan sadece kendimden kısaca bir örnek vermek istiyorum. Bende nişanlıyken bu tarz değilde sosyal olmamısı,dar görüşlü olması gibi konularda sorun yaşamıştım. Çok konuştum , çok dinledi , değişti de, anladı sandım. Ama kısa zaman sonra eskiye döndü. Yine konuş ,dinle derken 1,5 sene geçti. Baktım değiştiremiyorum yapamıcağımı anlayıp aileminde onayıyla nişanı attım. 3 ay ne dil döktü, ne ağladı. Sen yanımda ol herşeyimle kabulumsün dedi. İnandım işte.

1.5 senelik evliyim ve yine herşey eskisi gibi hatta daha da kötüsü. Buraya yazmaya bile çekinirken, boşanmak o süreç o kadar zor ki.. Keşke demek kadar acı bir cümle yok.

Yani arkadaşım kısacası, hiç bişey için geç kalmış değilsin. Lütfen iyisini kötüsünü ölç,tart sağlıklı bi karar vermeye çalış. Evlilik bi yerde şans işi. Evlenmeden önce kötü huyları vardır evlendikten sonra değişir. Yada evlenmeden önce iyidir , evlendikten sonra kötü olur.

Rabbim karakterli insanlarla karşılaştırsın.

Sizin adınızada çok üzüldüm. Neden yalan söylüyorlar, neden gencecik kızların ahını alıyorlar. Onlarında hayatı zindan olmuyor mu... Ama şunu anladım, bir insanın huyu başta neyse sonrada öyle olur. Annem bugün öyle diyor, sana en başından bile tek bir çöp almadı ki doğum gününde alsın. Ne kadar acı birşey değil mi..

herşeyi, içinde biriken ne varsa anlat ve yüzüğü parmağından çıkarıp çek git. sakın ha sakın tek laf söylemesine izin verme, içinde kalsın bırak. ve kapat telefonunu ulaşamasın. bak bakalım nasıl kapında köle oluyor..

çok yüz vermişsin, herşeye tamam hayatım olur hayatım demeyeceksin. kendine değer vermezsen elalem sana hiç değer vermez. bir atımlık kurşunun var. eğer evlenirsen hiçbişi yapmadan demeden mutlu olamazsın sana söyliim hayatım. bitmesiznden de korkma. olacaksa adam gibi olsun. yoksa ömrünü çöpe atmış olursun.

haklısın arkadaşım, ömrümü çöpe atmaktansa nişanı atmak daha doğrusu. hep kendini seviyorsun, hep kendini düşünüyorsun diyor bana. ama bıktım artık ailesinin sorunlarını duymaktan. ablasının biri babasının istemediği biriyle kaçtı evlendi sonra hastalandı, sürekli bir sorunlar, babadan gizlemeler, iki arada bir derede kalmalar, diğer ablasının kocası çalışmıyormuş, strese girmeler, annesiyle babası kavga etmiş, canı sıkılır. kendi ailesi sürekli sorunlar yaşıyor ve onunda haliyle canı sıkılıyor, sıkıntısını benden çıkartıyor. bizim ailemizdede sorunlar oluyor ama ben ona hiç yansıtmıyorum :KK43:

Anneniz babanız bu konuda ne düşünüyor? Çünkü büyükler daha tecrübeli olduğundan ileri görebilirler. Bence ailenin fikirlerine önem ver.

Ailem son derece destek bana. Babam durduğum yeri han yapan bir adam. Bir dediğim iki olmaz, annemde yol gösteriyor ama karar elbette senin diyor.

:KK14: evet, bir değil iki değil ki. nelerini nelerini affettim onun. ama bende çok doldum artık, taşıyamıyorum :KK14:

Bak kilit cümlen bu.

Adam diyo ki; "hep yanımda, aman zaten seviyor da beni tekrar tekrar neden sürprizlerle etkilemeye çalışayım hem her şeyimi affediyor yine eder, yine düzelir".

Hikaye o kadar tanidikki..

Övüngeç bi aile,
Aileci bi nisanli,
Cimri bi nisanli,
Sana esyaya kiyafete gelince hic parasi olmayan ama ailesine ablalarina gelince bol bol akitan bi nisanli,
Elinden tek bir cop hediye almadigim bir sevgili..

Sonuc; adam beni ailesi icin terketti..

Bana ayrilmak zor gelmisti her ne kadar ayrilmasi gereken bensemde. Simdi allaha sukur ayrilmis diyorum. Bu adamla omur mu gecerdi??

Cewabin aslinda kendi cumlelerinde sakli. Sen diyorsun ya benim maasim olsa sonuna kadar onun icin harcardim diye. Cunku seviyorsun. Peki ya o harcamiyosa? Niye??

Kabul etmek istemiyoruz ama malesef sevilmiyoruz..

Emin degilsen eger karsindakinden, bir omur sewgisini hissedemeyecegin adamla gecmez..

Hayirlisi olsun arkadasim..

evet gerçekten beni sevmiyor demekki. bende bunu kabul edemediğim için resti çekemiyorum sanırım:KK14: bazen kendimi onun sırtında yük gibi hissediyorum, öyle hissettiriyor. sanki zoraki evleniyormuş gibi. halbuki ne heycanlarla elimi tutup evlilik kararı almıştı. Ailesine tek kelime hayır diyemeyen, ama beni her fırsatta köşeye sıkıştırıp paylayan bir adam. Gittikçe soğuyorum...

zararın neresinden dönülürse...
Şimdiden geçmiş olsun belli ki bu güzel kızı haketmemiş.
Gerçekten üzüldüm rabbim hakkında hayırlısını versin

Tatlım sen daha küçüksün daha olgunlaşıp büyüyecek, iş ortamına girip daha iyi insanlarla tanışacak, iki koltuk için az kalsın kendimi hapse atacaktım diyip korkudan gözleri büyüyecek. Adam seni iyi garantilemiş valla. Nişanı at. Kısa ve öz.

Sevmiyorsan ve aldığın karardan pişmanlık dyacağına dair hiç bir süphe yoksa içinde ayrıl aksi takdirde üzülen yine sen olursun.Gaz vermek istemiyorum çünkü bu kişilerin kendi hayatı ve tamamen kendilerinin vermesi gereken bir karar etki altında kalmadan.Sen ne istiyorsun ? önce ondan emin ol dediğm gibi pişman da olmayacaksan kararınıı ver.

Son düzenleme:
Merhaba hayırlı geceler tüm sayfaları okuyamadım ama konunuzu okudum,ben ayrılın demeyeceğim düğün öncesi bir çok çift sitrese girer düğünden 1 gün evvel gelin kurdelası yüzünden tartışan ve ayrılan çiftlerin yazılarınıda görmüştüm başka yerlerde,bunlar birikimin sonucu oluyor hemen ayrılmak yerine bi 10 gün uzaklaşsanız görüşmeseniz,kafam karışık bir süre müsade et deseniz telefonu vs kapasanız mümkünse başka bir yere gitseniz ve o süreçte tekrar bi kendinizi yoklasanız hala yapamıyorum olmayacak derseniz özlem duymazsanız o zaman ayrılsanız daha sağlıklı olur bence:44:

Bi insanın huyu neyse o diye genellemek ne kadar doğru bilemiyorum ama ben hem kendi evliliğimde , hemde çevremde çokca gördüm.
Sende ben gibi hatta çoğu bayan gibi küçük şeylerden mutlu olabilen bi insansın. İstediğin biraz ince fikirli kibar olması ve inan zor bişey istemiyosun. Fakat karşındaki adamda o karakter yoksa boşuna kürek çekmiş olucaksın. Ben 25 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim fakat kendimi 40 yaşında 15 yıllık evli gibi yorgun hissediyorum.

Ki o kadar çabalamanın karşılığında hiç bişeyin değişmediğini, hatta daha da kötüye gittiğini görmek daha umutsuzlaştırıyor insanı..

Belki çok olumsuz konuşuyorum kusuruma bakma ama lütfen çok iyi düşün arkadaşım.

X