Evli ve çocuklu hanımlar sorum size ne yapmamı önerirsiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam herşeyi 7 sene sonra söyledi hanım efendi, ben 7 sene tedavi gördüm, oluşturulmuş embriyolarım var. Yaşım 40+
Çocuk olunca düzelir diye düşünmedim. Transferler sonrası embriyolar tutunmuyordu. 50 yaşına gelip menopoza girdiğimde belk pişman olurm, o kadar da emek harcadım diye transfer ettirdim ve pişman değilim. Ben bundan sonraki kızım için öneri istedim. Geçmişle ilgili yorum yapmanız için değil.
Geleceğinizi göremiyorum kusura bakmayın. Allah bebeğinizin yardımcısı olsun.

Yerinizde olsam davayi simdi açarim bu insan müsveddesine, bu adam sizden mal kaçırmak icin de türlü seyler yapar, vakit kalmadan hemen acip herseyine de şerh koydurun.
Essek gibi nafakasini da verecek, hakkinizi da, ondan sonra bakarsın yoluna yavrunla.
Allah yardimcin olsun.

Sana sayfalarca 'yapma, etme, iyi bir fikir değil' dendi o konunda dinlememişsin.

Türk halkının genel yapısına uyarak 'çocuk olunca düzelir' hayaliyle çocuk sahibi olmuşsun. Şimdi de düzelmedi diye yakınıyorsun. Anne olmak böyle zor bir şey işte. Sen asla boşanmayacaksın o kesin benim gözümde. Bir sabiyi de kendi egon yüzünden ziyan edeceksin, aferim sana. Yapabileceğin hiçbir şey yok, deveyi böyle gütmeye devam et şimdi, başka işin yok nasıl olsa
hanfendi boşanmayacağımı ve evliliğimi kurtarmak için çocuk yaptığımı nerden çıkarıyorsunuz? 7 sene çocuğum olmamış benim. Sanki ben isteyince oluyor. iyi misiniz siz? lütfen sınırınızı bilin. sınırını bilen her yoruma saygım var.

Arkadaşlar ben daha 1 ciltdeyim sizlere kolay gelsin...:KK17: ama doğacak çocuğa üzüldüm istemeyen bir baba zorla doğurmak isteyen bir anne..sen daha buraya çok post atarsın gibime geliyor bacım..😞
Seni sevmiyorum evlenirkende zaten sevmiyordum, bu cocugu istemiyorum aldir diyen adamdan kosa kosa cocuk yapti. Hala yok bana gore aktivite bulmadi yok eltime kostu. Kafayi yersin.

Seni sevmiyorum evlenirkende zaten sevmiyordum, bu cocugu istemiyorum aldir diyen adamdan kosa kosa cocuk yapti. Hala yok bana gore aktivite bulmadi yok eltime kostu. Kafayi yersin.
durum farklı.
Cocugu olmasini istiyor, bir daha şansı yok, babasi onemli değil...
şu sıkıntılı donemi atlattigi zaman gül gibi bakip buyutecegine eminim..

öyle bir baba ile büyümesin diye en geç 2 yaşına gelince ayrılmayı düşünüyordum. Adamın çocuğuma iiyi bir rol model olmayacağını düşünüyorum. Zaten 2 sene sonra iş hayatıma başlayacağım. Maddi manevi çocuğuma yeterim diye düşünüyorum.
Kesinlikle cocuk sahibi olmak istemenize lafim yok. Gelecekte babasiz buyuycek bu cocuk. Baba tarafindan istenmedigini ogrenecek er gec. Bu durum cok yipratici surecler yasatacak bebise. Hayirlisi olsun hakkinizda. Umarim dediginiz gibi tek basiniza da yetebilirsiniz allah guc versin.

Herşeye rağmen anne olmak istemenizi anlarım çünkü bana göre dünyanın en güzel duygusu anne olmak. Rabbim isteyen ve kalbinde merhamet duygusu olan herkese nasip etsin 🤲🏻

Bende kızımı ve oğlumu tüp bebek ile dünyaya getirdim sizin kadar çok zorlu süreçlerden geçmedim ama gerçekten eş desteğinin önemini o dönemlerde anladım. Eşim en büyük destekçimdi. Ama sizdeki gibi olsaydı yapamazdım dayanamazdım siz çok sabırlı davranmışsınız.

Eşinize gelecek olursak, gözümde pislik iğrenç biri olarak göründü. Ve bebeğine haksızlık yapma lütfen o adamdan bebeğini uzak tut. Baba olmak istemiyor ki zaten neden zorla bir bağ oluşturmaya çalışıyorsun. Yazık değil mi bebeğini 3 yaşına geldiğinde babasından korkan bir çocuk olacak onu seven bir çocuk olmayacak. Boşver bir bağ kurmak için çabalama zaten şimdiye kadar çabalamışsın şurda 10 günün kalmış bırak artık. Hem bırakınca denemiş olursun bakalım çocuğunu merak edip gelecek mi hastaneye. Gelirse tavrı nasıl olacak. Gelmezse de boşanma davasını açarsın.

manevi boyutundan da bahsettim. Çocuğun babası ile bir bağının oluşması ve ilk iki sene çocuk bakımı ile ilgili manevi desteğe de ihtiyacım olacağını düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Hani bebeğini yalnız büyütmeye hazırdın, maddi manevi hiçbir sorunun yoktu öyle demiştin. Adam sana sadece spermlerini kullanma izni verdi, baba olmak istemiyor ki, hangi bağdan bahsediyorsun.

durum farklı.
Cocugu olmasini istiyor, bir daha şansı yok, babasi onemli değil...
şu sıkıntılı donemi atlattigi zaman gül gibi bakip buyutecegine eminim..
teşekkürler. Elimden geleni yapacağım. Çok zor bir 7 sene geçirdim. İşim uzak, eş desteğim yoktu, o kadar hormon ameliyat. Kürtajdan hasar gören bir rahim. Bana taşıyıcı anne bul, bunu bir organ kaybı olarak düşün diyen de oldu. Yaşadıklarım çok zordu. Şimdi o tedavilerden kurtuluyorum, uzakta olan işimden kurtuldum bir tek eşimden kurtulmak kaldı. Hayatımda çok yeni bir sayfa açılıyor. lk birkaç sene zor olacak ama herşeyin güel olacağına inanıyorum.

teşekkürler. Elimden geleni yapacağım. Çok zor bir 7 sene geçirdim. İşim uzak, eş desteğim yoktu, o kadar hormon ameliyat. Kürtajdan hasar gören bir rahim. Bana taşıyıcı anne bul, bunu bir organ kaybı olarak düşün diyen de oldu. Yaşadıklarım çok zordu. Şimdi o tedavilerden kurtuluyorum, uzakta olan işimden kurtuldum bir tek eşimden kurtulmak kaldı. Hayatımda çok yeni bir sayfa açılıyor. lk birkaç sene zor olacak ama herşeyin güel olacağına inanıyorum.
ilk yorumumu ciddiye alin, malini mülkünü kacirmasina izin vermeden acin davayı.

7 sene tedavi gördüğümü ve 40 yaş+ olduğumu, pgtli embriyolarımın olduğunu okudunuz değil mi? Bunları yaşamadan beni anlamanız mümkün değil. Siz de umarım bu yaşadıklarımı yaşamazsınız. Çocuğumun onu sevecek ve kollayacak bir annesi var çok şükür.
tabikide sizi anlayamam, yargılayamam veya suçlayamam
7 sene tedavi gördüğümü ve 40 yaş+ olduğumu, pgtli embriyolarımın olduğunu okudunuz değil mi? Bunları yaşamadan beni anlamanız mümkün değil. Siz de umarım bu yaşadıklarımı yaşamazsınız. Çocuğumun onu sevecek ve kollayacak bir annesi var çok şükür.
Sizi tabikide anlayamam, yargılayamam lakin evladınızla babasının arasında bağ olsun demşsiniz szce bağ olacak mı? Olmayacağını bile bile yapıp bağ olsun diye uğraşmak saçma cocugu kendiniz için yapmışsınız bence bu gerçeği önce kabullenın sonrada bence o baba bile diyemediğim sperm donörü ile mutabık olmaya çalışmayın.

Uzlasma yoluna gitmeyin bu herifle.
Geri adim atmayin, gerekirse zor da olsa annenizin ablanizin yanina siginirsiniz kendinizi toparlayana kadar, bu adama sabredeceginize onlara sabredin.

Hani bebeğini yalnız büyütmeye hazırdın, maddi manevi hiçbir sorunun yoktu öyle demiştin. Adam sana sadece spermlerini kullanma izni verdi, baba olmak istemiyor ki, hangi bağdan bahsediyorsun.
erkeklerde babalık duygusu çocuk doğunca birlikte vakit geçirince gelişiyor ya ondan bahsettim. İşten ayrılmak zorunda kaldım. Uslubunuza dikkat edin lütfen. Konumun başında da belirttim. Böyle saygısızca yazanlar dilerim benzerini yaşamazlar diyorum

beni üzen o kadar embriyoyu oluşturup 7 seneden sonra böyle yapması. Öncesinde olumsuz bir beyanı yoktu. Mal kaçırmazsa alabilirim.
Eve aile konutu şerhi koydurdun mu, gereken tedbirleri almazsan malları çatır çatır kaçıracak, çünkü vakti bol. Çünkü sen 2 yıl daha boşanmayı planlamıyorsun. Akademisyen olup böyle muhakeme yeteneğinden toksun kalmayı nasıl başarabildiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X