Evlilige doğru giden ilişkimden emin değilim düşünmekten yoruldum

mizella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
45
8
2 yıla yakın bir ilişkim var.Erkek arkadaşım beni çok seviyor.Ben başta onun bana olan sevgisinden dolayı başladım zaten ilişkiye.Ondan etkilenmiyorum.İgrenmiyorum ama etkilenmiyorum da.Bunca zaman hep düşündüm ve oldurmaya onu sevmek için sebepler aramaya başladım ona asla kıyamam çünkü.Simdi neredeyse aileler tanisicak çocuk gibi heyecanlı ama ben de heyecan yok.Onu uzmektense kendim üzülmeyi tercih ettim her zaman.Onunla evlenirsem mutsuz olmam belki ama mutlu da olmam.Ne zamandır Araftayim nasıl doğru kararı alicam bilmiyorum

2 yıla yakın bir ilişkim var.Erkek arkadaşım beni çok seviyor.Ben başta onun bana olan sevgisinden dolayı başladım zaten ilişkiye.Ondan etkilenmiyorum.İgrenmiyorum ama etkilenmiyorum da.Bunca zaman hep düşündüm ve oldurmaya onu sevmek için sebepler aramaya başladım ona asla kıyamam çünkü.Simdi neredeyse aileler tanisicak çocuk gibi heyecanlı ama ben de heyecan yok.Onu uzmektense kendim üzülmeyi tercih ettim her zaman.Onunla evlenirsem mutsuz olmam belki ama mutlu da olmam.Ne zamandır Araftayim nasıl doğru kararı alicam bilmiyorum
iki sene nasıl tahammül ettiniz etkilenmediğiniz bir ilişkiye, yanlış anlamayın şaşırdım ve ne diyeceğimi bilemedim… ama bence evlilik gibi bir yola girmeyin etkilenmediğiniz insanla, çünkü evlilik sevgili ilişkisi gibi olmuyor her gün yüz yüze bakıyorsunuz sevdiğiniz insana bile tahammülünüz azalıyorken sevmediğiniz insana hiç katlanamazsınız. karşı tarafı da üzersiniz istemeden de olsa. size de yazık ona da yazık

iki sene nasıl tahammül ettiniz etkilenmediğiniz bir ilişkiye, yanlış anlamayın şaşırdım ve ne diyeceğimi bilemedim… ama bence evlilik gibi bir yola girmeyin etkilenmediğiniz insanla, çünkü evlilik sevgili ilişkisi gibi olmuyor her gün yüz yüze bakıyorsunuz sevdiğiniz insana bile tahammülünüz azalıyorken sevmediğiniz insana hiç katlanamazsınız. karşı tarafı da üzersiniz istemeden de olsa. size de yazık ona da yazık
Uzak mesafe ilişkisi biraz sanırım o yüzden.Tesekkur ederim görüşünüz için benim hep kafamda dönen seyleri yazmissiniz.Ama insan tek başına bazen karar alamıyor

Keşke sevmediğiniz halde oldurmaya çalışmasaydınız da o adamın hakkına girmeseydiniz. Alın karşınıza açık açık konuşun ve özür dileyin. Belliki sizi gerçekten seviyor bu derece sevmese, heyecanlanmasa ayrıl derdim ama ona bir açıklama ve özür borçlusunuz.

Uzak mesafe ilişkisi biraz sanırım o yüzden.Tesekkur ederim görüşünüz için benim hep kafamda dönen seyleri yazmissiniz.Ama insan tek başına bazen karar alamıyor ise

Uzak mesafe ilişkisi derken 2 yılda ne kadar süre görüştünüz ?
Birde sizin sosyal çevreniz vs kısıtlı mi ?

Uzak mesafe ilişkisi derken 2 yılda ne kadar süre görüştünüz ?
Birde sizin sosyal çevreniz vs kısıtlı mi ?
Ayda bir anca görüşüyoruz farklı şehirlerdeyiz, hayır sosyal çevrem kısıtlı değil neden ki

Ayda bir anca görüşüyoruz farklı şehirlerdeyiz, hayır sosyal çevrem kısıtlı değil neden ki
Yani acaba yokluktan mi kendinizi bir ilişki yaşamak zorunda hissettiniz onun için sordum.
Ayda bir anca görüşme dediğiniz 2 senelik ilişkide 12 kez görüşmek demek.
Belki yakın olsanız sık sık görüşme imkanınız olsa istediğim kişi değil deyip daha kısa sürede ilişki bitecekti.
Etkilenme derken fiziksel şeylerden bahsediyorsunuz sanırım daha çok .
Peki entelektüel anlamda etkilemiyor musunuz size bir şeyler katıyor mu ?

2 sene hangi motivasyonla devam ettiniz? Sadece merak ettim gerçekten?
Karşınızdaki insana üzüldüm.
Kadında olsa erkekte olsa bu duruma düşmek çok onur kırıcı.
Baştan etkilenmiyorken direkt bitirecektiniz iş uzamayacaktı bu kadar
Çünkü evlilikte tutku heyecan etkilenmekte aranır önemlidir dupduru arkadaşça bir sevgiyle evlilik olmaz sadece sizin ki soft “arkadaşlık”
Dediğim gibi ayrılın adama yazık etmeyin belli ki seviyor evlenme hayali kuruyor

2 yıla yakın bir ilişkim var.Erkek arkadaşım beni çok seviyor.Ben başta onun bana olan sevgisinden dolayı başladım zaten ilişkiye.Ondan etkilenmiyorum.İgrenmiyorum ama etkilenmiyorum da.Bunca zaman hep düşündüm ve oldurmaya onu sevmek için sebepler aramaya başladım ona asla kıyamam çünkü.Simdi neredeyse aileler tanisicak çocuk gibi heyecanlı ama ben de heyecan yok.Onu uzmektense kendim üzülmeyi tercih ettim her zaman.Onunla evlenirsem mutsuz olmam belki ama mutlu da olmam.Ne zamandır Araftayim nasıl doğru kararı alicam

Keşke sizde yasasaniz bu heyecanı sevilmek kadar sevmekte önemli hakkınız
Da Hayırlısını dilerim

Iki senelik sevgilinizi bu sekilde kandirdiginizi oyaladiginizi farkinizdasiniz umarim peki size yapilsa ayni sey hosunuza gidermiydi ?? bastan dürüst olsaydiniz keske ciktiginiz kisi böyle derecede kirmasdiniz en azindan cok büyük özür borclzsunuz bide ona kiyamam demisiniz iyiki kiyamadiniz kiysaniz nasil olucakti ??

Tam iki sene birini oyalama yeteneğiniz varken "İnsan bazen tek başına karar alamıyor" demeniz hiç inandırıcı değil. "Elimde başka seçeneklerim yoktu" demeniz daha doğru olurdu.
Seçeneklerim her zaman vardı hanımefendi hala daha var.Ama ben onun sevilmeyi hakettiğini düşündüğüm için sadece sürekli onu sevmeye çabaladım.Hala daha cabaliyorum sadece fiziki olarak çok fazla etkilenmiyorum ve evlilik ciddi bir olay o yüzden yanlış yapmak istemiyorum

Iki senelik sevgilinizi bu sekilde kandirdiginizi oyaladiginizi farkinizdasiniz umarim peki size yapilsa ayni sey hosunuza gidermiydi ?? bastan dürüst olsaydiniz keske ciktiginiz kisi böyle derecede kirmasdiniz en azindan cok büyük özür borclzsunuz bide ona kiyamam demisiniz iyiki kiyamadiniz kiysaniz nasil olucakti ?

Nötr olduğun adama neden iki seneni harcadın ki.. birkaç ayda duygularından emin olmuşsundur uzatmayabilirdin. Bırak adamı sen en başta kendine yazık etmişsin. Beğenmediğim adamla ikinci buluşmayı kabul etmişliğim yoktur hayatımda. Çünkü ne o umutlansın ne benim zamanım gitsin…

var.Ama ben onun sevilmeyi hakettiğini düşündüğüm için sadece sürekli onu sevmeye çabaladım
Zamanında ayrılsaydınız en azından sadece ayrildiginiz için üzülecekti şimdi herşey ciddi iken iki yıl kandırıldığını düşünecek ki haklıda. Sürekli çok yüce gönüllüymüş gibi "onun için" demeyi bırakın. Yaptığınız şeyin kötülükten farkı yok.

Seçeneklerim her zaman vardı hanımefendi hala daha var.Ama ben onun sevilmeyi hakettiğini düşündüğüm için sadece sürekli onu sevmeye çabaladım.Hala daha cabaliyorum sadece fiziki olarak çok fazla etkilenmiyorum ve evlilik ciddi bir olay o yüzden yanlış yapmak istemiyorum

Seçenekleriniz vardır mutlaka buna inanıyorum. Ama en iyi sanırım buymuş.
Ee! Madem mesele sevgiyi hak etmesi, çoğu adamın katlanamayacağı uzak mesafe ilişkisine bile 2 sene katlanmış, evlenin o zaman neden sorguluyorsunuz?

Açık yazacağım.bu herifler zaten senden benden düşük seviyede olduğu için bu kadar ilgili, alakalı, iyi kalpli, anlayışla falan filan oluyor.o hâliyle senin gibisini bulmuş havalara uçuyor tabii.eee sizden düşük olduğu için siz de etkilenemiyorsunuz doğal olarak.dengini bulsan bu sefer de o seni beğenmez, ilgilenmez 😂😂 .bu dünya böyle.

Keşke sevmediğiniz halde oldurmaya çalışmasaydınız da o adamın hakkına girmeseydiniz. Alın karşınıza açık açık konuşun ve özür dileyin. Belliki sizi gerçekten seviyor bu derece sevmese, heyecanlanmasa ayrıl derdim ama ona bir açıklama ve özür borçlusunuz.
Aman kızlar da sıraya girmişti sanki.bu macerayı yaşadığına dua etsin.ileride onu da bulamaz 😂😂.ne hakkına girecek.en azından zamanında benim de ciddi bir ilişkim vardı diye kendini adamdan sayar 😀. Ne kadar iyimser bakıyorsuniz hayata.

X