Evliliğimde mutlu değilim

Araştırıyorum şu an iyi bir psikiyatr arıyorum,ben zaten hiç acele etmek istemiyorum ama bir süre özgür hissedip kendimi değerlendirmek istiyorum gerçekten ne istiyorum,o şekilde mutlumuyum şu an evin içinde kısılıp kalmış herşeyden heyecanını yitirmiş hiç bir şeyden mutlu olmuyorum 😔yaşayanlar beni anlar çok zor bir durum
Psikiyatriye degil psikologa gitmenizi tavsiye ederim .Terapi daha iyi gekecektir .psikoloyatırlar daha cok ilac yazip gonderiyor .psikoglar terapi yapiyor.bide yaz geliyor cocuklari alip bas bas bir tatil yapabilirsiniz .iyi gelir .

Bırakın eşimle yalnız tatile gitmeyi burda okuyunca bile tüylerim diken diken oluyor ona karşı o kadar isteksizim ve hiç fiziksel çekim yok ve ben bunun içimde eksikliğini çok hissediyorum
O aldatırken nasıl ailesini düşünmeden aldattıysa artık siz de kendi hayatınıza bakın kendinizi düşünün ona bağımlı değilsiniz aşık olun sevin sevilin

Zaten yıllarca ailesi yüzünden çok yıprandım eşim idare etmeyi de bilmedi soğukluk başladı ama aldatma sonrası çok arttı (ilk başta da biraz mantık evliliği yaptım bence bunun bile yeni farkına varıyorum o kadar bilinçsizdim)Aldatma sonrası sanki bir aydınlanma geldi bana bir kendime geldim yaptıklarımı sorgulamaya başladım ama her zaman evine yuvasına çocuklarına düşkün ilgili herşeyinin kıymetini bilen biriydim bunları bile sorgulamaya başladım.Evimizde hiç kavga gürültü şiddet yok ama eşim mesela hiç bir duygumu ciddiye almıyor diyelim ki kavgasız bir şeye canım sıkıldı diyelim “kim sana ne yapmış ya da ben sana ne yaptım ki”der balık hafızalı olmamı her şey unutup umursamaz olmamı ister.Yıllardır yaşadığım gerek ailesi gerek kendisi ile ilgili travmalarımı görmez me derdin olabilir ki senin diye söyleyiverir eskiden sinirlenir anlatmaya çalışırdım ama şu an hiç konuşmuyorum hiç cevap vermiyorum canımı sıkan hiç bir konuyla ilgili konuşmuyorum derler ya kadın sustuğunda korkun konuştuğunda değil diye kesinlikle çok doğru bir
Eşiniz rahatsız değil mi bu durumdan,çünkü sizde bitmiş,ve duzeltme isteğiniz yok,bu şekilde bir ömür gecirmek size haksızlık.

Araştırıyorum şu an iyi bir psikiyatr arıyorum,ben zaten hiç acele etmek istemiyorum ama bir süre özgür hissedip kendimi değerlendirmek istiyorum gerçekten ne istiyorum,o şekilde mutlumuyum şu an evin içinde kısılıp kalmış herşeyden heyecanını yitirmiş hiç bir şeyden mutlu olmuyorum 😔yaşayanlar beni anlar çok zor bir durum
Psikoterapist de olabilir sizin durumunuza göre sadece Psikiyatrist olmaz çünkü o daha çok ilaca odaklı

Şöyle ki durumun biraz farklı.
O kadar malı mülkü sadece bu adama ve ailesine bırakma.
Bunca sene sabretmişsin bir avukata git o sana yol gösterir zaten bir süre daha sabret üstüne geçirmeye bak malları.

Bende b
Sanmıyorum ki bir kadın aldatıldıktan sonra her şeye sünger çekip affetsin, bu isteksizliğiniz belli ki geçmeyecek, boşanıp belki daha az gelirli ama Demokles in kılıcı gibi hep bu olayı sallandırarak kendinizin de eşinizin de hayatını daha fazla karartmadığınız bir hayatınızın olması en iyisi

Şöyle ki durumun biraz farklı.
O kadar malı mülkü sadece bu adama ve ailesine bırakma.
Bunca sene sabretmişsin bir avukata git o sana yol gösterir zaten bir süre daha sabret üstüne geçirmeye bak malları.
Eşimin ailesi hiç üzülmez aksine hemen paraları harcamaya bakarlar kayınvalidem zaten her şeye karışır akıl verir oğlullarıda hep onu dinler eşimin tüm gelirini herkese paylaştırmak ister biz evliyken bile sürekli karına çook yüz veriyorsun diyordu eşime.Ben de bırakmak istemiyorum ama maalesef hiç dişli biri değilim nasıl olacak bilmem

Eşiniz rahatsız değil mi bu durumdan,çünkü sizde bitmiş,ve duzeltme isteğiniz yok,bu şekilde bir ömür gecirmek size haksızlık.
Hiç bir şeyine karışmıyorum aldatma olayı olduğundan beri işyerine ayak basmadım yanımızda çalışanlarda duymuştu utandım gitmeye çok incindim ben herşeyin tüm hayatımın çocuklarımın kendisinin çok kıymetini bildim herşeyden önceye ailemi koydum herşeye çok özen gösterdim buna rağmen onun hiç düşünmeden bir çırpıda herşeyi altüst etmesini kaldıramadım.Ailesi ise hergün işyerinde eşimin yanındalar zaten ayağımı kesmek istiyorlardı tam istedikleri oldu.Onlar aldatma olayını bilmiyorlar .Eşime desem iş yerine gelemiyorum utanıyorum yine hemen “niye?kim sana ne yapmış ki”diyiverir o kadar ciddiye almıyor.Bence o yakınlaşmadığım için rahatsız farkında bişeylerin ters gittiğinin kendisi söyleyip sebep olmak istemiyor bu benim tahminim.Bir de yakın zamanda bir konuşmada “ben zaten hakettiğim bir hayatı yaşıyorum”dedi yani bunu ben hakettim dedi ilk defa “kim sana ne yapmış ne derdin var ki “demedi

İş yerinde ailesiyle ortak değiliz eşimin kendi işi yine de tüm ailesi babası kardeşi yeğeni her gün oradalar ama ben ayak basamıyorum 😔3 sene oldu gitmedim

O aldatırken nasıl ailesini düşünmeden aldattıysa artık siz de kendi hayatınıza bakın kendinizi düşünün ona bağımlı değilsiniz aşık olun sevin l
O aldatırken nasıl ailesini düşünmeden aldattıysa artık siz de kendi hayatınıza bakın kendinizi düşünün ona bağımlı değilsiniz aşık olun sevin sevilin
Bunu o kadar çok istiyorum ki kadınlığımı tekrar hissetmek istiyorum

Çocuklar mi soyledi size aldatıldığınızı? Yani siz hiç hissetmediniz mi? Hani kadinlar hisseder deriz ya hep oyuzden merak ettim.

Birde neden bir sürü mal mülk eş ailesinin üzerine. Onlarla ortak iş mi yapıyorlar. Yoksa sizden dolayı falan mı?

Cinsellik yoksa eşiniz hâlâ sizi aldatiyor olabilir gibi geldi bana nedense...

Ve son olarak da eşiniz çocukların etkilenmemesi için büyük çaba gösteriyorsa boşandıktan sonra da hem size hemde çocuklara maddi destek sağlar diye düşünüyorum. Çocuklarınız da zaten sizin mutsuz olduğunuzu görüyor ve boşanmak istiyorum deseniz çok etkileneceklerini sanmıyorum. Yaş olarak da sizi anlayacak yaştalar.

Bunun kadar çok istiyorum ki ,kadınlığımı tekrar hissetmek istiyorum
Eşiniz size kendisini affettirmesi gerekiyordu ne bileyim ya derler ya gerekirse köpeğiniz olması gerekiyordu yaptı mı valla yapmadıysa öyle kuru kuru evde yaşıyorsa yanınızda çok ciddiyim ayrılır istediğim hayatı yaşar aşık olur hayatıma bakarım.

Bu eşinizin sloganı mı nedir arada siz de söyleseniz ya ona sessiz mi genel hâliniz aldattıktan sonra affettirme çabası oldu mu?
Eskiden sessiz değildim ama 3 senedir sessizim,bu lafları hep vardı ama bir de “ne alakası var”çok der artık tiksindim bu cevaplardan bir şeye böyle cevaplar verdiğinde “tamam ben bişey demedim,hep sen haklısın yeter ki uzatma sus “diyorum o da hemen susar zaten.Aslında bu cümlelerde psikolojik şiddet uygulamak bence farkı yok bunu ona da söyledim.Sessiz olmadığım zamanlarda bu cevaplar yüzünden sinir stresten kendimi yer bitirirdim bu da bana uygulanan bir şiddetti bence

Çocuklarının hakkını yedirme tabi. Madem imkanlar sağlam ye iç gez toz kâğıt üstünde evlilik sürsün evi halleden yardımcı var herkes kafasına göre takılsın. Boşansan nolacak ki alıştığın standart altına düşersin, çocuklar da seni suçlar sen bozdun senin yüzünden dımdzlak kaldık derler.
Bu yorumun beğenilmeyeceğini biliyorum ama gerçek hayat bu şekil işler romantik bir tavsiyeye sizi yönlendiremem kusura bakmayın.

Bu eşinizin sloganı mı nedir arada siz de söyleseniz ya ona sessiz mi genel hâliniz aldattıktan sonra affettirme çabası oldu mu?
Bence kalmasına ben sebep oldum olay çok farklıydı kısa özet geçiyim, kız Suriyeli stajyerdi ailesi çok kapalı aşırı mutasıp bir dostlarına güvenilir bir staj yeri soruyorlar öyle her yere vermek istemiyorlar kızlarını o kişide eşimin arkadaşı şehir dışından eşimi arıyor güya kızı eşime emanet ediyor aynen “emanet”sözcüğü kullanılıyor.Sonra ben öğrendiğimde tabi yıkıldım perişan vaziyette 45 kiloya düşmüş bir halde sokak sokak gezip babasının işyerini aradım en son günler sonra bir kuzeninin dükkanına denk geldim,numaramı bıraktım beni acil aramasını bu kızla ilgili olduğunu söyledim.Aradım Allah var çok ilgilendiler kızımda o zaman yanımda 6 yaşında sürüklendi peşimde düşe kalka.Sonra babası beni aradı bu olayı duyunca adam delirdi bizim iş yerini bastılar tüm sülale eşim kaçmış işyerinden buluruz onu kaç gün kaçacak falan demişler elemanlara ellerinde kötü şeylerde varmış baya eşimi öldürmeye geldiler eşim baktım eli ayağına dolaştı yalvardı bana ara yalan söyledim de kıskandım de diye aradım bende adamlar bana bir sürü beddua etti böyle oldu bu özeti.

Bence kalmasına ben sebep oldum olay çok farklıydı kısa özet geçiyim, kız Suriyeli stajyerdi ailesi çok kapalı aşırı mutasıp bir dostlarına güvenilir bir staj yeri soruyorlar öyle her yere vermek istemiyorlar kızlarını o kişide eşimin arkadaşı şehir dışından eşimi arıyor güya kızı eşime emanet ediyor aynen “emanet”sözcüğü kullanılıyor.Sonra ben öğrendiğimde tabi yıkıldım perişan vaziyette 45 kiloya düşmüş bir halde sokak sokak gezip babasının işyerini aradım en son günler sonra bir kuzeninin dükkanına denk geldim,numaramı bıraktım beni acil aramasını bu kızla ilgili olduğunu söyledim.Aradım Allah var çok ilgilendiler kızımda o zaman yanımda 6 yaşında sürüklendi peşimde düşe kalka.Sonra babası beni aradı bu olayı duyunca adam delirdi bizim iş yerini bastılar tüm sülale eşim kaçmış işyerinden buluruz onu kaç gün kaçacak falan demişler elemanlara ellerinde kötü şeylerde varmış baya eşimi öldürmeye geldiler eşim baktım eli ayağına dolaştı yalvardı bana ara yalan söyledim de kıskandım de diye aradım bende adamlar bana bir sürü beddua etti böyle oldu bu özeti.
Siz kızın ailesini bulup anlattınız dimi öyle anladım kızı alıp götürdüler mi eşiniz de iğrenç biri aldığı emanete bak kime dediniz kıskandım de yalan söyledim de diye

Siz sağlam bir avukat bulun. Ona diyin ki boşanıp boşanmama konusunda emin değilim ama eşim çok varlıklı bir adam ve benden mal kaçırma ihtimali var olası bir boşanma durumunda mağdur olmak istemiyorum diye söyle.
O sana anlatacaktır çeşitli yolları.

Çocuklar mi soyledi size aldatıldığınızı? Yani siz hiç hissetmediniz mi? Hani kadinlar hisseder deriz ya hep oyuzden merak ettim.

Birde neden bir sürü mal mülk eş ailesinin üzerine. Onlarla ortak iş mi yapıyorlar. Yoksa sizden dolayı falan mı?

Cinsellik yoksa eşiniz hâlâ sizi aldatiyor olabilir gibi geldi bana nedense...

Ve son olarak da eşiniz çocukların etkilenmemesi için büyük çaba gösteriyorsa boşandıktan sonra da hem size hemde çocuklara maddi destek sağlar diye düşünüyorum. Çocuklarınız da zaten sizin mutsuz olduğunuzu görüyor ve boşanmak istiyorum deseniz çok etkileneceklerini sanmıyorum. Yaş olarak da sizi anlayacak yaştalar.
Evet ben öncesinde çok hissettim çıkar bu kızı işten dedim hep ne alakası var dedi çok kıyametler kopardım ah anlatsam ne rezillikler yaşattı bana yemeden içmeden kesildim sonra çocuklarımla dışarı çıktığı bir gün kız arıyor eşim panikleyince çocuklar zaten önceki tartışmalarmızı bildikleri için kızın adını biliyorlardı oğlum hemen zorla telefonu alıp bakıyor eve geldi bana söyledi gizlice telegram indirmiş haberim bile yok telegram nedir onu bile bilmiyordum aman Allahım mesajlara bir baktım ki benden bahsettiği sözcükleri bir görseniz inanamadım şoka girdim günlerce uyumadım yemedim içmedim.Zorla telefonu elimden aldı hemen tüm mesajları sildi zaten bu konularda çok uyanıktır.

Siz kızın ailesini bulup anlattınız dimi öyle anladım kızı alıp götürdüler mi eşiniz de iğrenç biri aldığı emanete bak kime dediniz kıskandım de yalan söyledim de diye
Evet örtülü bir kızdı ailesi de çok mutasıp,kıza dedim ki babanı bulup anlatıcam kız bana yalvardı telefonumu bulmuş babam beni öldürür affet beni ne istersen yapıcam ayaklarıma kapandı ben de olmaz söylicem her haltı yiyip melek gibi gezemezsiniz dedim hırs yaptım dükkan dükkan gezip kızın babasını ve amcasının oğlunu buldum telefonumu bıraktım aradılar anlattım onlara çok hassas yaklaştılar çok üzüldüler sonra işyerini bastıkları an eşim bana yalvardı kızın babasını ara yalan söyledim de kurtar beni dedi ben de aradık kıskandım yalandı dedim kızınızı dedim

X