Evlilik korkum var sizce yersiz mi?

1. Bu evham degil.
2. Aynen senin yasinda ben de oyle dusunuyordum, gerci ben evlenmek istedigim adami kaybetmistim 25 yasimdayken.
Simdi evli ve 2 cocukluyum.
Cocuklari hic sevmezdim, cocuk yapmayi bayagi anlamsiz bulurdum, hatta ilk dogumum sirasinda bile acaba cocugumu sevecek miyim korkusu vardi uzerimde, sonra dogunca birden asik oldum o cirkin seye, karaydi, tuyleri vardi omuzlarında sirtinda yani demem o ki bir insan evladina benzemiyordu ama benimdi, kucağıma verdiklerinde dunyanin en mutlu insani oluverdim :KK71:

Dogumum bitti, esime bir daha beni hamile bırakırsan seni öldürürüm dedim ahsjshsh :-)

Yaklasik 1 yil bu duygum degismedi, sonra geldi gebelik perileri yine :) simdi ikincisi 7 aylik oldu.

Onlarin annesi olmak benim en büyük sansin :anneadayı::KK200:
Ayy ne kadar tatlı minnoş bir yorum olmuş 🥰🥰 içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim nasip kısmet diyip üzerinde düşünmemek en doğrusu galiba

6 yıllık evlilikten bildiriyorum. Evlilik matah bir şey değil. Ne kadar seversen sev, en iyi evlilikte bile evlilik zor. Masallardaki gibi öyle evlendiler bir ömür mutlu yaşadılar diye bir şey yok.
Ama tüm bunlar korkmayı da gerektirmiyor bence.
Evlilik her insana olgunluk katar, problem çözme becerisini geliştirir. Bazen zorla, bazen isteyerek değişirsin büyürsün.
Önemli olan buna değecek birini bulmak.

Bence eğer boşanmayı kötü gören ya da boşanınca zor durumda kalacağınız bir durum yoksa evlilik yapılmayacak bir şey değil, sevdiğin adamla aynı evde yaşıyorsun, ha olur da işler kötü giderse de boşanırsın. Zaten evlenmeye niyet ettiğinde adayını ince eleyip sık dokursun

Çocuk apayrı bir konu ona girmiyorum

Ben de soğudum artık evlilikten de erkeklerden de. Aslında evlilik kötü bir şey değil ama doğru insanı bulabilirsen. Hele bizim ülkemizde artık düğünler gösteriş için yapılır oldu. Ben hiç sevmem düğünleri. Sadece erkekle değil aynı zamanda ailesiyle de evlenmek o kadar saçma ki. Herkes karışıyor evlilige.

İçinize sinse o kişiye hayır demezdiniz bu bir ....ikincidi korku değilde temkinli olmak diyelim gözünü dört açmak sonucda bu önemli bir karar o yüzden bence böyle olmanız iyi ..... üçüncüsü ise zaten evlilik ve çocuk hayaliniz olmasın önemli olan o uyumu sinerjiyi yakalayacaginiz insanla keşişmek yani sonrası önemli düğün balayı bohça vs vs vs bunlar sos.....asıl ana yemek evlendiği iz adamla sizin karakterin tık birbirine uyum sesi....çocuk ve gerisi artı bonusu sadece......Bence hayaller değil gerçekler uyusmali zaten Yoksa kafasındaki hayalle adamı bir türlü uyusturamayip hepsini birbirine karıştırıp kurulan evlilikler de dram üstüne dram yaşamak yerine sizinki iyi bence

Çocuk istemiyorsanız ileride pişman olmazsınız çünkü evlenmekte geç kaldım diye bir durum yok insan her yaşta evlenebilir. Ben de geç evlenenlerdenim. Eşimi çok seviyorum ömür boyu birlikte olmak istediğim insan ama evlendiğime şu anlamda pişmanım: eş ailesinin ve eş aile çevresinin beklenti ve baskıları çok boğucu ve gereksiz oluyor. Yani dünyaya bir kere geliyoruz ben bunlarla uğraşmak istemiyorum açıkçası o bakımdan keşke evlenmeyip sevgili kalabilseydik diyorum.

İnsan yaşamadığı şeye arzu duyarmış, pişmanlık illa ki olacak. Aynı yaştayız zamanında çok iyi insanları reddettim zaman zaman pişmanlık yaşadığım da oluyor ama yine olsa yine reddederdim onu da biliyorum. Pişmanlık bu, evlenince de olabilirdi o yüzden ilerisi - gerisi demek yerine şuan ne istiyorum, böyle mutlu muyum diye düşünmek lazım

Yeni evliyim belki tavsiye verecek kadar bir yaşanmışlığım yok ama yine de yazmak istedim. Evlilik hiç de öyle ömür boyu mutlu mesut geçindiler tarzı bir kurum değil, filmlerdeki gibi hiç değil. Kusurlu taraf illa ki oluyor ne kadar sevgili olursan ol karşındaki kişiyi aynı eve çıkınca tanıyorsun sevgililik döneminde herkes bir maske takıyor sonra o maske evlenince düşüyor. Aile çok çok önemli evlilikte çoğu sorun karşı tarafın ailesinden dolayı çıkıyor zaten. Sizin aile yapınıza uygun olmalı karşı tarafın ailesi. İlk yıllar hatta ilk aylar tanıma süreci hatta kritik bu zamanlarda çocuk diye heveslenilmemeli. Evlilikte öfke kontrolü çok önemli öz eleştiri yapacağım ben eşimin yerinde olsam bazı konularda bana katlanamazdım yeni yeni törpülemeye çalışıyorum bu özelliğimi. Ben hem istiyordum hem de çok korkuyordum evlilikten. Bunda ailemde yaşanan kötü olaylar, önceki ilişkimde aldatılmam en büyük etkendi. Özetle evlilik için öfke kontrolü ve insanlarla iletişimin iyi olması gerek öteki türlü evlilik kötü bence. Çocuk konusunda da yaşadığım üzücü olaylar nedeniyle yorum yapmam yanlış olur sizi yanlış yönlendirebilirim. Ben evleneceğimi hiç düşünmüyordum ama olunca bir şekilde iş oraya kadar ilerliyor. Bir de evleneceğiniz kişiyi asla değiştiremezsiniz onu öyle kabul etmek ya da kırmızı çizgilerinizi aşan bir özelliği varsa hiç evlenmemek lazım.

X