Evlilikte Cinsellik Boşanma

Herdal28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
128
96
Merhaba, bu benim ilk konum, ilk mesajım.. Fikirlerinizi bekliyorum, lütfen paylaşın.

2016 ocakta bir kelime oyununda sohbet etmeye başlayarak tanıştık. O İzmir'de ben İstanbul'daydım. Sohbet ilerledi, görüşmeye geldi ve sevgili olduk. Her ay bir iki günlüğüne beni görmeye gelirdi. Çok aşıktı bana, ben de ona. Evlenmeden önce cinsel bir deneyimimiz olmadı. Öpüşmekten bile kaçınırdı, muhafakarlığına verirdim. Dışarıda sarılmaya bile çekinirdi. Aslında o zamanlar içim hissetti ama önemsemedim. Aramızda hiç cinsel çekim yoktu, hiç arzuladığını hissetmedim, ben de herhangi bir cinsel çekim yaşamadım. Aklıma geliyordu ama evlendikten sonra aynı eve aynı yatağa girince yoluna girer sandım.
2018 eylülde evlendik. tam 3 ay ilişkiye giremedik. Tam sertleşemiyordu, ön sevişme olmadığı için cinsel birleşmede canım yanıyordu ve zevk alamıyordum, her seferinde kanamam oluyordu. Öpüşmek bile istemiyor gibiydi çoğu zaman. Duvarla öpüşmek gibiydi. Dudaklarını asla açmıyordu, hala öyle. İçtiğim bardaktan bile içmezdi. Vücudumun hiç bir yerine dokunmaz, öpmezdi. Kendini sürte sürte içime girerdi, 10 dakika bile sürmeden işini bitirip döner yatardı. Hala öyle.. İlk bir yıl kendimi suçladım, ben beceremiyorum diye düşündüm. Bir de evlendiğimizde ilk 1 ay haftada bir oluyordu. Sonra ayda 1, sonra üç ayda bire çıktı. Psikolojim alt üst oldu. 5 ay birlikte olmadığımızı biliyorum. Benden iğrendiğini hissediyordum, dokunmadığı öpmediği için. Söylüyordum, sana öyle geliyor diyordu.
Giyinip hazırlanıp karşına çıkardım, defalarca üstümde o kıyafetlerle reddedildim. Tek bir bahanesi var, yorgunum. Sen bana inanmıyorsun ama işte ölüyorum yorgunluktan. Eşimin işi ise altında arabayla denetleme yapıyor günde 3 4 yere. Sürekli herşeye yorgun. Yalvarıyordum, ya sen benim kocamsın seni arzuluyorum seninle birlikte olmak istiyorum, nolur reddetme beni diye.

Üstünden inmezdim ilk zamanlar, göğsüne üstüne yatmak isterdim, temas etmek isterdim iterdi beni. Gece uyumadan önce sarılsın diye çok yalvardığımı hatırlıyorum. Ayıp olmasın der gibi 1 2 dakika sarılıp yine döner kendi uyurdu.
İzmir'de hiç kimsem yok, çok yalnızım. Hala daha çevre edinemedim. Aslında içim içten içe burasıyla bağ kurmamı istemiyor gibiydi. Denize götürmeyi daha bir kere başaramadım. Beraber hiç bir şey yapmıyoruz, sinema, gezi, deniz, piknik, hiç bir şey. Bahanesi arabamız yok. Torbalı'dayız her yere uzağız Bir plan yap haftasonu diyorum, sen yap diyor. Ben yapıyorum, başka bir bahane buluyor.
Eşim bu konu hariç dünya iyisi bir insan maalesef. Evde huzursuzluğu yok, kendinden önce benim ihtiyaçlarımı düşünür. Benim istediğimi alır. Temizliğe yardım eder, yemek yapar, asla neden temizlik yapmadın ya da bugün neden yemek yok demez. Bakışlarında, hareketlerinde beni sevdiğini hissettiriyor işin tuhafı. Sadece tembel ve cinsel olarak isteksiz. Eşime hala daha kıyamıyorum bu yüzden. Çok merhametli.
Hep acaba yanlış bir evlilik mi yaptım düşümcesi aklımda olsa da hep bu sebeple boşanılır mı dedim kendime.
Yaşım 30a gelince artık çocuk istedim. Hormanaldi sanırım, deli gibi istedim ama. Boşanma isteği hala aklımda yoktu. Yine içim biliyordu ama bir şeylerin yanlış olduğunu. Kendime içten içe boşanırsan da belki tekrar evlenemeyeceksin, bir çocuğun olsun dedim. Çünkü eşim çok iyi bir baba olacaktı biliyordum. O süreç bile o kadar yorucuydu ki, sevişemiyoruz nasıl çocuğumuz olacak diye kavga edip ağladım. Yumurtlama dönemim belliydi, doktor 2 gün öncesi/yumurtlama günü/2 gün gün sonrası ilişkiye girin dedi. Biz bir kere yapıyoruz, ikincisi olmuyor, nerdeyse oturup ağlayacak yorgunum diye. Öyle bir tepki veriyor ki. Şükürler olsun ki ikinci ayımızda tek bir ilişkiyle tutturduk. Mayıs 2022'de bir kızımız oldu.
Kızımın doğumuyla ben hayat buldum. Bir yaşına gelince kendi hayatımı sorgular oldum. Aslında içimde olduğum hayattan ne kadar mutsuz olduğumu fark ettim. Eşim tarafından aslında geçiştirildiğimi, idare edildiğimi fark ettim. Hiç doğum günümü kutlamadığını fark ettim, evliliğimiz süresince bana asla kendimi özel hissettirecek şeyler yapmadığını fark ettim. Ben onun doğum günlerine, evlilik yıldönümlerimize evde hazırlık yaparken, o benim özel günlerimde sadece sözle kutlamayla geçiştiriyordu ama ben hiç bunu fark edememişim.
Eylül ayında kızım 16 aylıkken çok ciddi tartıştık bu cinsellik konusunu, onun bana olan ilgisizliğini. Ve ilk defa iğrendiğini itiraf etti. Kadın cinsel organından iğrendiğini söyledi, öpüşmekten de rahatsız olduğunu. Cinselliği asla önemsemediğini, benimle çok mutlu olduğunu, karı koca olmanın sadece cinsellik olmadığını, ailemizi sevdiğini söyledi. İlk defa o akşam ayrılmayı düşündüm, ilk defa orda içimde bir şeyler gerçekten kırıldı ama dillendirmedim. İstanbul'a annemlerin yanına gittim. Orda onunla konuşmak istemedim, aradığında hemen kapatmak istedim. Hatta bana ayrılmayı mı istiyorsun, ne düşünüyorsun dedi. Kulaklarımda uzun süre çınlayan bir şey daha dedi. ''Ne zannediyorsun ayrılma diye sana yalvaracağımı mı?''
İki hafta sonra geri döndüm evime ve kendime bir hedef koydum. 2023 yılının sonunda boşanmış olacağım. Ekimden beri sadece iki kez birlikte olduk, tartıştıktan sonra ağladı diye kıyamadım. Değişen bir şey yok, elimden geleni yapacağım dese de sonuç 10 dakikada dümdüz gir çık.. Hiç arzulandığımı hissetmedim, hala kadın gibi hissetmiyorum, bakire gibiyim hatta. Hiç sevişmedim ben diyorum kendime..
Açıkça söyledim artık onu cinsel olarak istemediğimi, içimde bir şeylerin bittiğini. Ama hala zoruma gidiyor, bu durumu çok kolay kabullendi. Yanaşmıyor hiç, arada laf sokuyorum sen istemiyorsun diye istemiyorum diyor. Bana atıyor suçu, uzatmıyorum ben de artık. Artık onu tshirtsüz görmeye bile dayanamıyorum, rahatsız oluyorum. Şu anda o çok mutlu ve memnun. Ben de evde huzursuz olmaması açısından ses çıkarmıyorum, geçiştirip zamanımı dolduruyorum. Sanırım o bu şekilde ömür boyu yaşar gerçekten. Bu evcilik oyununu sürdürüyorum şimdilik.
Eşimi hala seviyorum ama bu sevgiliyi sever gibi değil de çocuğumun babası olarak duyduğum sevgi ve saygı. Hala katlanabiliyor, idare edebiliyorsam bu sebepten.
Psikoloğa da başladım, sosyal kaygı ve anksiyete bozukluğu çıktı. İnsanlardan çok çekinir duruma gelmiştim, yavaştan onu da kırmaya başladım. Evlenmeden önce çalışıyordum, ama çok sık iş değiştirdim. Evlendikten sonra bir türlü çalışmak nasip olmadı, hep bir aksilik yaşadım. Sonra pandemi, çocuk derken kaldım. Artık çalışmaya da korkuyorum. Boşanmaya da korkuyorum. Kendimi psikologla bu sürece hazırlamaya çalışıyorum. Annem ve kardeşim durumdan haberdar, destekliyorlar. Psikoloğa başladıığımda eşime
Bir evimiz vardı, yılbaşında bir de arabamız oldu. Boşanmada evden gelen arabadan gelen parayla bir iş kurarım düşüncesindeyim. Küçük bir kız çocuğuyla yeniden hayata sıfırdan başlama düşüncesi çok korkunç ama o kadar mutsuzum o kadar sıkışmış hissediyorum ki şu anda.

Eşime cinsel ve aile terapisi için çok yalvardım, asla kabul etmiyor. Sen git, yeter diyor. Problemlerimizin kaynağı olarak benim psikolojimi görüyor. Gerçekten düzeleceğine inanıyor her şeyin. Hormonal de olabilir demiştim, doktora da gitmek istemiyor.

Paylaşmak istedim, okuduğunuz için teşekkürler..

Son düzenleme:
Ben çok üzüldüm durumunuza.Eşinizin cinsel sorunları var.İnanın her evlilik böyle değil.Eşinizin cinsel tercihlerinden emin misiniz?
Bir şekilde eşinizi bir doktora götürseniz.Fizyolojik ve psikolojik sıkıntıları olabilir.Önce üroloji,sonra terapi.Çift halinde alabileceğiniz cinsel bir terapi olabilir.Belki çözülebilir bir problemdir.
Korkunuza gelirsek;anlıyorum.Tekrar yeniden bir hayat kurmak zor.Ama herşey mutsuz bir evlilikten daha iyi değil mi?

Konunuzu okuyunca kendi yaşadıklarım geldi aklıma. 8 sene evli kaldım 3 senesi vajinusmusla geçti hep kendimi suçladım. Eşlik kadınlık yapamıyorum diye delirdim. Güç bela denemeler sırasında hamile kaldım kızım oldu. Doğumdan sonra her şey daha kötü oldu. Cinsellikte 1 adım öteye gidemedik hiç ama hiç mutlu değildim. Kadin olduğumu hissedemiyordum. Peşi sıra başka sorunlar çıktı atlatamadım bunları ve ayrıldık 3 sene oldu. Şimdi biri var hayatımda. Ben vajinusmus filan değilmişim ya tamamen eski eşimin beceriksizliği yol yöntem bilmemezligi beni dipsiz kuyuya atmış meğerse. Ben cinsellik yaşamamış hiç mutlu olmamışım. 35 yaşındayım iyi ki cesaretimi toplayıp yolumu çizmişim. Kim ne derse desin cinsellik evliliği ayakta tutuyor. Mutsuz olmak için hayat çok kısa. Biz mutsuzsak çocuklarımız da mutsuz oluyor.

Kendinde hic bir sorun gormuyor. Sanki aseksuel gibi. Hic hormon degerlerine baktirdi mi? Testosterone eksikligi libido sorunlari yasatiyor. Ama sizinki resmen igrendigini soylemis. Baska birsey var gibi. Sizin ona “bende artik seni istemiyorum” demeniz onu rahatlatmis, icine su serpmistir. Kendisinde hic bir sorun gormedigi icin degisecegini hic sanmiyorum.

Ortada size bir kac secenek kaliyor. Cogu insan cocuklar kucukken, cocuklarin hatrina evliligine devam ediyor. hele ki iste sizdeki gibi adamin tek kotu ozelligi boyle aseksuel olmasiysa. Bosanirsaniz, ne olur hic belli degil. Harika da olabilir. Kotu de olabilir. Evliyken hic degilse neyle karsi karsiya oldugunuzu biliyorsunuz. Bosaninca hersey muamma.

Ve son ve en ahlak kurallarina ters dusen, esinizi aldatmaniz olabilir. Bunu dedim diye linc alacagimi biliyorum. Ama bu durumda bir cok esin birbirini aldattigini veya aldatmayi dusundugunu, aldatsam mi ki diye kafasinda kurdugunu, hatta baskasiyla cinsellik yasasa, icinde bulundugu sartlar kosulunda esini aldatmis sayilmayacagini dusundugunu bilecek kadar felegin cemberinden gectigimi dusunuyorum :)

Neyse uzun lafin kisasi, esinizin hic degismeyecegini dusunun. Ve oyle kadar verin diyorum.

Bu arada benim ailem başta tepkiliydi. Çünkü eski eşim çok iyi biri. Herkes şaşırdı bana kızdı. Bende delirdim bir gün her şeyi anlattım kimse ağzını açamadı. Bizde nişanlıyken filan yakınlasir gibi oluyorduk ama ben o zamanda mutlu olmuyordum. Bu işler böyle mi acaba ben mi büyütüyorum diyordum ilk gecemiz filan çok kötüydü. Hep ben uğraştım düzelteyim düzeleyim diye ama sorun bende değilmiş geç anladım 🤣 inşallah mutluluğu yakalarsıniz uzun yazdım kusura bakmayın

Tum sorun kendisinden kaynaklanirken sizin terapiye gitmenizi öneriyor. Cozum icin çabası yok. Kadin cinsel organindan igrenirken neden bir kadinla evlenmis, evcilik oynamak icin mi? Ustelik burnuda bir karis havada. Tabii sizin her istediğinizi yapar, baska hicbir kadin kendisinden igrenen bir adami istemez. siz birde ona cocuk vermissiniz. Disariya karsi sorunsuz, mutlu bir yuva resmi çiziyor. Karsinizda cozume acik bir erkek yok, yolunuzu çizin.
Sizin imkanlariniza sahip olmayan, ailesi arkasinda durmayan, maddi guvencesi olmayan bircok kadin var. Eksik olduklarınıza degil elinizdekilere odaklanmalisiniz

Sorun sizde değil sevişmeyi sadece küçücük deliğe girmek zanneden o hödük kocanızda..sevişmeyi,sex yapmayı bilmeyen erkekleri anlamıyorum..hadi biz kadınları anlarım evlenmeden birliktelik yaşamak istemiyoruz falan ama ulan sen erkeksin be git yat kalk..2 dakika da işini bitiren erkekten ne hayır gelir insana?arkadaşım hiç üzülme boşa sonra da bul kendine birini seni seven aşkı tutkuyu sexsi herşeyi bilen birini

Boyle bir adamla neden israrla evlilik surdurup bide aklinizda boanmak varken cocuk sahibi oldunuz bu cok bencilce kiziniz mutsuz bir ailede yada bosanmis bir ailede olmak istermiydi bir dusunun. Esiniz zaten rezil birisi gaymidir nedir belli degil asiri bencil. Hicbirseyi kabul etmiyor coktan bosanmayi haketmis siz en güzel yillarinizi heba etmissiniz

Bence biz kadınların ilk başta bir erkeğin ihtiyaçlarımızı karşılamasını,eve bakmasını,ev işinde yardımcı olmasını yada iyi bir baba olmasını mükafat gibi görmekten vazgeçmemiz lazım.Bunlar olması gereken şeyler ve kimseyi iyi bir insan yapmaz.Ufak tefek tartışma yaşadığımda arkadaşlarımla konuştuğumda hepsinde aynı mod.Eşin çok iyi görmezden gel bağzı şeyleri.İyi de bende iyi bir insanım zaten bunlar olması gerekenler,iki kişilik yaşamda bunlarda olmayacaksa ne olacak?Eşiniz sizi bunlarla tuttuğunun farkında.O yüzden tedaviyi filan kabul etmiyor ve bence çok başka sorunları var.Ben cinselliğe düşkün biri değilim,zaman zaman bir ay olmasa sorun etmem ama bu olduğunda olması gerektiği gibi olduğundan.Eğer tatminsizlik yaşamış olsaydım bende çok sorun ederdim.Daha gençsiniz,sevmek,sevilmek,evlilik,ilişki bu şekilde yaşanmaz.Kendi yolunuza bakın bi 10 sene sonra hiç tahammülünüz kalmayacak ve giden yollarınıza çok pişman olacaksınız.İlk başta bir işe başlayın iş hayatınız düzene girsin ve ayrılmayı o zaman yapın.

Kadın cinsel organından tiksiniyorsa sorun nasıl sizde olabilir ki ? Bu düzelebilecek bir şeyse de kendi kendine olmaz ki. Tedaviye de yanaşmıyor.

O zaman iki seçenek var, ya siz de cinsellik benim için önemli değil deyip devam edeceksiniz zorlamayacaksınız ya da ayrılacaksınız.

Ben çok üzüldüm durumunuza.Eşinizin cinsel sorunları var.İnanın her evlilik böyle değil.Eşinizin cinsel tercihlerinden emin misiniz?
Bir şekilde eşinizi bir doktora götürseniz.Fizyolojik ve psikolojik sıkıntıları olabilir.Önce üroloji,sonra terapi.Çift halinde alabileceğiniz cinsel bir terapi olabilir.Belki çözülebilir bir problemdir.
Korkunuza gelirsek;anlıyorum.Tekrar yeniden bir hayat kurmak zor.Ama herşey mutsuz bir evlilikten daha iyi değil mi?
Doktoru asla kabul etmiyor, diğer konuyla ilgili de sanmıyorum ya ama içini bilemiyorum maalesef.. Teşekkürler 👍

Ve son ve en ahlak kurallarina ters dusen, esinizi aldatmaniz olabilir. Bunu dedim diye linc alacagimi biliyorum. Ama bu durumda bir cok esin birbirini aldattigini veya aldatmayi dusundugunu, aldatsam mi ki diye kafasinda kurdugunu, hatta baskasiyla cinsellik yasasa, icinde bulundugu sartlar kosulunda esini aldatmis sayilmayacagini dusundugunu bilecek kadar felegin cemberinden gectigimi dusunuyorum :)
Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz?Nasıl aldatmış sayılmıyor?O zaman niye evliler?Ayrılırlar,sonrasında herkes kendine uygun biriyle olur.Aldatma,aldatılma psikolojisi kolay mı?Üstelik bir de kızı varken.Böyle mi örnek olacak kızına?Herşeyi daha onurlu yapmayın bir yolu varken,niye kaçak dövüşsün.Sizin deyiminizle vajinismusu yenemeyen bir kadın da aldatılmayı mı hakeder?Hangi koşul olursa olsun,aldatma aldatmadır.Ha baştan açık evlilik yaşarlar,iki tarafın onayı varsa ona kendi hayatları der saygı duyarım ama sizin dediğiniz durum çok farklı.

Konunuzu okuyunca kendi yaşadıklarım geldi aklıma. 8 sene evli kaldım 3 senesi vajinusmusla geçti hep kendimi suçladım. Eşlik kadınlık yapamıyorum diye delirdim. Güç bela denemeler sırasında hamile kaldım kızım oldu. Doğumdan sonra her şey daha kötü oldu. Cinsellikte 1 adım öteye gidemedik hiç ama hiç mutlu değildim. Kadin olduğumu hissedemiyordum. Peşi sıra başka sorunlar çıktı atlatamadım bunları ve ayrıldık 3 sene oldu. Şimdi biri var hayatımda. Ben vajinusmus filan değilmişim ya tamamen eski eşimin beceriksizliği yol yöntem bilmemezligi beni dipsiz kuyuya atmış meğerse. Ben cinsellik yaşamamış hiç mutlu olmamışım. 35 yaşındayım iyi ki cesaretimi toplayıp yolumu çizmişim. Kim ne derse desin cinsellik evliliği ayakta tutuyor. Mutsuz olmak için hayat çok kısa. Biz mutsuzsak çocuklarımız da mutsuz oluyor.
Yaa ne kadar benziyoruz aslında. Ben de kendime vajinusmus deyip durdum ama değilmişim, öyle sanıyor kendimi suçluyordum. Ben de tekrar bir şansım olsun istiyorum 😌 olmazsa en azından mutsuz bir evcilik oyununda kısılı kalmam..

Kendinde hic bir sorun gormuyor. Sanki aseksuel gibi. Hic hormon degerlerine baktirdi mi? Testosterone eksikligi libido sorunlari yasatiyor. Ama sizinki resmen igrendigini soylemis. Baska birsey var gibi. Sizin ona “bende artik seni istemiyorum” demeniz onu rahatlatmis, icine su serpmistir. Kendisinde hic bir sorun gormedigi icin degisecegini hic sanmiyorum.

Ortada size bir kac secenek kaliyor. Cogu insan cocuklar kucukken, cocuklarin hatrina evliligine devam ediyor. hele ki iste sizdeki gibi adamin tek kotu ozelligi boyle aseksuel olmasiysa. Bosanirsaniz, ne olur hic belli degil. Harika da olabilir. Kotu de olabilir. Evliyken hic degilse neyle karsi karsiya oldugunuzu biliyorsunuz. Bosaninca hersey muamma.

Neyse uzun lafin kisasi, esinizin hic degismeyecegini dusunun. Ve oyle kadar verin diyorum.

Şu anda bu şekilde o kadar memnun ki hayatından. Ben de eskisi gibi tartışıyorum diye düzeleceğine inancı yüksek, bozmuyorum huzursuzluk olmasın diye. Kötü ayrılmamaya çalışacağım.
Aldatmayı hiç düşünmedim, çocuk için evli kalacağım diye bunu kendime yapamam öncelikle ama böyle tavsiye veren de çok etrafımda Boşanmaktansa bu onlara daha doğru geliyor.

Teşekkürler yorumunuz için 😌

Bu arada benim ailem başta tepkiliydi. Çünkü eski eşim çok iyi biri. Herkes şaşırdı bana kızdı. Bende delirdim bir gün her şeyi anlattım kimse ağzını açamadı. Bizde nişanlıyken filan yakınlasir gibi oluyorduk ama ben o zamanda mutlu olmuyordum. Bu işler böyle mi acaba ben mi büyütüyorum diyordum ilk gecemiz filan çok kötüydü. Hep ben uğraştım düzelteyim düzeleyim diye ama sorun bende değilmiş geç anladım 🤣 inşallah mutluluğu yakalarsıniz uzun yazdım kusura bakmayın
yaa inşallah mutlusunuzdur şimdi teşekkürler 😌

Tum sorun kendisinden kaynaklanirken sizin terapiye gitmenizi öneriyor. Cozum icin çabası yok. Kadin cinsel organindan igrenirken neden bir kadinla evlenmis, evcilik oynamak icin mi? Ustelik burnuda bir karis havada. Tabii sizin her istediğinizi yapar, baska hicbir kadin kendisinden igrenen bir adami istemez. siz birde ona cocuk vermissiniz. Disariya karsi sorunsuz, mutlu bir yuva resmi çiziyor. Karsinizda cozume acik bir erkek yok, yolunuzu çizin.
Sizin imkanlariniza sahip olmayan, ailesi arkasinda durmayan, maddi guvencesi olmayan bircok kadin var. Eksik olduklarınıza degil elinizdekilere odaklanmalisiniz
Bazen evli olmak için evli olduğunu düşünmüyor değilim. 😌 Teşekkürler yorumunuz için..

X