Evsiz kaldık ortada , özellikle avukat olanlar baksın lütfen

Yalnizkelebek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
3.452
1.116
28
Merhaba hanımlar
Durumlar çok kötü
Biz köyde yasıyoruz ailemle
Köyde oturduğumuz ev dede evi bayağı eski zamandan kalma
Dedem vefat edeli 10 sene falan oldu ama çocuklarına mirası pay etmeden öldü miras derken eski bi ev 15-20 tane köy yernde arsa
Dedem ölüncede herkes bunların peşine düştü
Normalde dedeme biz baktık yani babam ve annem
Dedem emekli bile değildi bi geliri maaşı yoktu tam aksine özel arabalarla haftada 3 gün merkeze diyalie gidiyodu bunların hepsini babam yaparken kmse destek olmadı

Amcamların falan umrunda olmadı adamcağz ama eve arsaya geldim mi herkes ortaya çıkıverdi
Dedemin babası 20 sene önce falan değerli olan 3 tane arsayı ve biizm oturudğumuz evi amcamın üstüne yapmış yani onun olsun diye bi senet düzenletmiş köy muhtarına büyüyünce bize o bakar diye
Velhasıl kelam hiçte öyle olmadı biz baktık ama o büyük dede ölünce amcam gizli gizli bu senetleri bizim evden çalıp işleme sokturmuş
Biz bunu duyduk şok olduk tabi hiçbirşeyden haberimiz yoktu

Hal böyle oluncada babam da dediki evi al başına çal bana evin altındaki arsayı ver madem ben oraya ev yaptırayım oda babamı süründürdü resmen 3-4 senedir tamam vercem sen ayarla kendini dedi
Babam ev yaptırcam diye demir beton vs. bi dünya şey aldı
Sonra tesadüfen ben babamın e-devletinden bi baktım ki evi yaptırcağımız arsada babamın da payı görünüyo yani orası sadece amcamın üstüne değilmiş arsa isimleri karışmış
Aksi gibi o evi yaptırcağımız arsanın yarısında Almanya'da ki büyük halamın yani dedemin bekar kız kardeşinin yarısında da babamların yani 5 kardeşin payı var
Durum böyle olunca kaldıK ortada amcam resmen bizi kandırdı orayı size verecem dediği yer onun bile değilmiş biz boşuna masraf yapmak zorunda kaldık
Bide babam o arsanın yanında küçük bi arsa satın almıştı kredi çekip 15 bin tl ye
Onuda boşuna almış oldu bahçe yaparız diye almıştı
Çok zarara girdi
Şimdi de dalga geçer gibi oturduğumuz evi de karısının üstüne yapmış
Ortalık çok gergin en yapacağımızı bilmiyoruz
Resmen dalga geçiyolar

Bütün arsaların yarısı Almanya'da ki büyük halanın yarısı da 5 kardeşin
Ne ev yaptırabileceğimiz bi arsa kaldı nede oturabileceğimiz bi ev

Merkezden ev alacak kadar birikimimiz de yok
Ne yaparız biz bu durumda
Baro avukat verir mi ücretsiz ?
Lütfen yardımcı olun konu hakkında bilgisi olanlar

Dedemin babası 20 sene önce falan değerli olan 3 tane arsayı ve biizm oturudğumuz evi amcamın üstüne yapmış yani onun olsun diye bi senet düzenletmiş köy muhtarına büyüyünce bize o bakar diye

Öyleyse zaten amcanın da değil ki orası sonuçta tapu yok vasiyet yok ordan da hakkınız var zaten
Baro ucretsiz avukat vermez iyi bir avukatla görüşün itirazlarınızı edin

Allah yardımcın olsun canım.
Çok zor özellikle kardeşten gelince daha zor.
Kim ne derse desin işin içine miras girince ne kardeşlik kalıyor ne başka bir şey.
Kimsenin yaptıgı yanına kalmaz.
Hak sahipleri imza vermedikçe arsa ev felan kimsenin olamaz pay olarak satılır parası bölüşülür.
Yani o arsa ev amcanızın değil zaten.
Hele bir de dilinden sürekli dünya malı yalan diyenlerin mal kalınca unutup derdine düşenler olunca insan hayretler içinde kalıyor.

Büyük halayla görüşüp durumu anlatsaniz. Belki kadin olanlara üzülür size bi ev yapacak kadar bir yer verir. Amcanında Allah gözünü doyursun

Yine spekülatif, zor bir konu ile karşımızdasın kelebek. Doğruysa üzüldüm. polis manitan ne diyor bu duruma? Amcanı bi korkutsun tatlım. Hemen eve bir baskın, tapuları getirin desin, benim manitamla uğraşmayın, açığınızı bulurum desin. Kullan şu üniformayı şekerim.
Malesef öyleyim yine, bu konunun onunla alakası yok ayrıldık

Öyleyse zaten amcanın da değil ki orası sonuçta tapu yok vasiyet yok ordan da hakkınız var zaten
Baro ucretsiz avukat vermez iyi bir avukatla görüşün itirazlarınızı edin
Tapusu var gördüm almış üstüne senetleri geçerli saymışlar demek ki
Avukatla en az 2-3 sene sürer 15-20 bin oraya para veremeyiz
Baro neden vermez ki

Büyük hala ondan beter o arsanın tamamını istiyo oda mahkemeye verdi hatta arsa mahkemelik
Aç insanı doyurması çok zor
Yuhh ya yazıklar olsun. Babam bunca zaman sizden boşuna uzak kalmis. Malzemeleri satıp çalıştığın yere yaşın ailenle. Bu aileden size hayır gelmez. Allah yardimciniz olsun :KK43:

Tapusu var gördüm almış üstüne senetleri geçerli saymışlar demek ki
Avukatla en az 2-3 sene sürer 15-20 bin oraya para veremeyiz
Baro neden vermez ki

Baro size neden avukat versin ki?
Sonuçta babanızın üzerine arsa payı var
Gider bir avukatla sonuca göre ödeyeceğiniz parayı konuşur anlaşırsınız
Her miras kavgasına baro ücretsiz avukat verseydi avukatlık diye bir meslek olmazdı

Aaa geçen seneler de aynısını bize yaptı amcalarım :) Köyle kocaman arsa var amcalara halalara ait,annemle babamda heves ettiler köye ev yaptırmak istediler.Ev yaptırabilmek için hepsinden sözlü onay alındı,iş ciddiye binince vazgeçtiler.5 sene önce 25.000 tl kadar para hiç oldu.Sonrasında biz yine ev yaptırdık ama hepsiyle aramız bozuldu.

Aaa geçen seneler de aynısını bize yaptı amcalarım :) Köyle kocaman arsa var amcalara halalara ait,annemle babamda heves ettiler köye ev yaptırmak istediler.Ev yaptırabilmek için hepsinden sözlü onay alındı,iş ciddiye binince vazgeçtiler.5 sene önce 25.000 tl kadar para hiç oldu.Sonrasında biz yine ev yaptırdık ama hepsiyle aramız bozuldu.
Valla bizde tam olarak bu durumdayız
Eminim ki bizim hakkımız onlara yaramaz

Vicdansızlık işte hiç şaşırmıyorum böyle konulara , işin içine para girdimi can ciğer kardeşler bile birbirine düşüyor.
Sizin yapacak bir şeyiniz yok kelebek anca babanızın hakkını alırsınız.

X