Lekeler, Çiller Expigment krem kullanp sonu alanlar paylaabilir mi?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ben de lekelere sürüyürüm günde 2 kez az mıktarda yedırerek,kırmızılık oldu devam ettım ince bir yanıksı kabuk oluştu bıraktım dün doktor olabılır normaldır dedi sizde de boyle oldu mu?Ayrıca üzerine pişik kremi ya da deri merhemi sürsem mi acaba yoksa kendi kendine mi kalsa bu süreçte?

Ben de lekelere sürüyürüm günde 2 kez az mıktarda yedırerek,kırmızılık oldu devam ettım ince bir yanıksı kabuk oluştu bıraktım dün doktor olabılır normaldır dedi sizde de boyle oldu mu?Ayrıca üzerine pişik kremi ya da deri merhemi sürsem mi acaba yoksa kendi kendine mi kalsa bu süreçte?

evet bende de yanıksı bir kabuk oluşmuş önce kızarmış sonra kararmış ve ardından da soyulmuştu. üzerinden güneş kremi ve bepantenı eksik etme derim .sakın kendin soyma yoksa lekenın izi kalabilir. bırak kendi kendine soyulsun.

evet bende de yanıksı bir kabuk oluşmuş önce kızarmış sonra kararmış ve ardından da soyulmuştu. üzerinden güneş kremi ve bepantenı eksik etme derim .sakın kendin soyma yoksa lekenın izi kalabilir. bırak kendi kendine soyulsun.

Bıraktıgımdan beri soyulmaya başladı fakat o bölgeler hala kırmızımsı tabı kremı kullandıktan sonrakı gıbı degıl ama belli yani umarım düzelir ya tam da elmacık kemıgım uzerınde hufff:KK43:

evet benimde cildim aşırı kızardı bepanten tüylerimi beslediği için kullanamıyorum.ama pantenol pomat var o da aynı etkiyi gösteriyor.her gün kullanmayın derim aşırı kuruyor insan içine çıkılmıyor.3-4 günde bir kullanın derim...:KK17:

Gözle görülebilir bir kabuk atma durumu var şimdilik mutluyum cunku leke soyulmuş,o bölge tenımle aynı rengı umarım kısa sürede yakalar sizde ne kadar sürmüştü bu dönem normale dönme süresi?

Arkadaşlar,
Expigmentin renk açıcı özelliği içerisinde yeralan hidrokinon maddesinden kaynaklanıyor. Bu madde ten rengini açmak için kullanılan ürünlerde %2 ve 4'lük oranlarda bulunabiliyor. Expigmentteki %4'te bunun icin. Ancak %4 hidrokinon iceren urunler AB üye devletlerde ve Ameriada FDA tarafından yasaklanmış durumda cunku denek hayvanlarda lösemiye sebep olmuş ve insanlarda uzun vadeli kullanımda neler olacağı bilinmemekle beraber kansere yol açma riski oldugu duşunuluyor. Ayrıca bu maddenin kullanımında seyrekte olsa ciltte mavi/siyah pigmentlerin birikmesine sebep olan bir deri hastalığına sebep olabiliyor. Expigment kullanmadan once doktorunuza bir kere daha danışmakta fayda var yani.

kabuk falan oluşmadı bende.dudak üstünde kullanıyorum 2 gün ara verdim çünkü kararma yaptı bugün tekrar başladım sonucu merak ediyorum

ben kullanmıştım ama koltuk altı terlediğinde krem kusuyo kendini ve o renkli kahverengi haliyle kusuyo yani bütün gömleklerim bluzlarım batmıştı evdeyken uygulamak lazım dışarı çıkmamak gerekiyo uyguladıktan sonra çünkü lekesi çıkmıyo kıyafetlerden ama gerçekten işe de yarıyo

Sonuc gercekten guzel doktorum %2 olanı sadece geceleri sür demişti ama ben gunduz ve gece yedırerek gunde 3 kez sürdüm,(bunu yaptım cunku %4 olana göre etkısını cok yavas gosterıyordu) 4.gun sonunda kabuklaşan ölü deriyi atmaya başladı 6.gun tamamen kalktı 1hafta oldugunda kabuksuz,pembemsi ama lekesiz deri ortaya cıktı,sureklı 35 faktör koruyucu-bepanthen-oksitin-ovadril sürdüm üzerine hala suruyorum aynı tonu alana kadar,bugun expigment kullanmaya baslayalı 13.gun oluyor ve kapatıcı ya da fondoten kullanmadan dısarı cıkabılıyorum.Sanırım haftaya onarıcı kremlerı bırakırım hemen hemen aynı tonu yakaladı cunku.

çok sevindim etki etmesine:94:
benimki de %2 lik bugün baktım sanki kararma azalmış.nasıl sevindim hiç geçmicekmiş gibi gelirdi devam edicem gündüz de süreyim o zaman ben de.doktor bana sadece gece demişti ama ozaman yaz dı şimdi kullanabilirim güneşe çıkmıyorum zaten çıksamsda 5o faktör sürüpöyle
bi de bende dekolte bölgesinde çıkmayan bi siyah nokta var minicik ama sinirime dokunuyo ona da sürüyorum kızardı üstü umarım o da geçer.kabuk olmuyo bende nedense
gelişmeleri yazarım şimdili,k :79:

O kararan deri ölüyor zamanla kabuklaşıyor kuruyor çatlıyor ve soyuluyor korkma gecıyor sonra.Ciltten cilde farklılık gösterir tabiki,ama benım kı kızarmaya başladıgı zaman renk acılmadı ya da soyulma olmadı,kızardı,kahverengi oldu,kurudu ve çatladı ardından parca parca soyuldu.Sonra gunden gune rengi normale dondu sımdı ıse tenımle aynı renge dogru ılerlıyor.Çok sevdim ben sorunsuz gectı her dönem,sıvılce ızlerım ıcın kullanıcam bundan sonra 1-2 yer var benım gözume carpan.

galiba benmki de öyle olacak
şimdiden lekenin rengi açılmaya başladı ya da bana öyle geliyor

Kızlar.. birkaç gün önce birşey dürttü beni nette ,expigmenti araştırdım..
ilaçla ilgili açıklamalarda, uyarı ve önlemler kısmında, doğurganlığı önleyip önlemediği bilinmemektedir yazıyordu..
bu kremi 1-1,5 yıl kullandım:18:..halen lekelerim var çok hafifte olsa..yine kullanmayı düşünüyordum..
ama bu yazıyı okuyunca kafam allak bullak oldu..tırstım açıkçası.:18::18:.
isteyene özelden bu açıklamanın linkini atarım..

Son düzenleme:
bana nar çekirdeği krem tavsiye ettıler. hodan yag kantron yagıda var mıs ıcınde. kullanıp memnun kalanlar varmı arkadaslar..

Kızlar.. birkaç gün önce birşey dürttü beni nette ,expigmenti araştırdım..
ilaçla ilgili açıklamalarda, uyarı ve önlemler kısmında, doğurganlığı önleyip önlemediği bilinmemektedir yazıyordu..
bu kremi 1-1,5 yıl kullandım:18:..halen lekelerim var çok hafifte olsa..yine kullanmayı düşünüyordum..
ama bu yazıyı okuyunca kafam allak bullak oldu..tırstım açıkçası.:18::18:.
isteyene özelden bu açıklamanın linkini atarım..

canım.ben expigmenti kullandıktan sonra doğum yaptım şimdi 5 aylık bir oğlum var yine kullanıyorum...kişiden kişiye değişirmi bilmiyorum ama bana bir etkisi olmadı

kızlar ben expigmenti yüzümdeki sivilce lekesinde kullandım leke dahada belirgin bi hale geldi bu konuda bir fikri olan var mııı ?? :S :26:

merhabalar ben expigment acnelyse ve advantan kremi birlikde kullandım ve iyi geldi. gerçi bir ay oldu ve daha iyi sonuçlar için ümitliyim. ilk iki gün cildimde sivilce çıkdı ama bir hafta sonra hiç bir sorun yaşamadım. bence ilk başda expigment % 2 ile başlayın ve az kullanın biraz sabırla cildiniz harika olucak:KK49::KK52:

X