Felaketler peş peşe geliyor...

çok zor gerçekten üzüldüm adınıza... babanız nasıl çekebilmiş krediyi sizin adınıza onu anlamadım
Onun olup olmadığından emin değilim. Soruşturma aşamasında. Bankayı aradığımda bana işlemlerin mobilden yapıldığını ve benim dışımda birinci dereceden yakınlar olabileceğini söylemişti. Şubedekilerde benzerini söylediler. Çünkü işlemler mobilden yapılmış. Ama avukat amatör bir hacker da olabileceğini söyledi, bankanın güvenlik ihlalini kabul etmemek adına suçu aileye de atabileceğini söyledi.

Herkese iyi forumlar.

Bir süre önce adıma kredi çekildiğini öğrendim ve yasal işlemlere başladım. Sanki bu olay bir kıvılcımmış gibi hakikatler bir anda ortaya çıkmaya başladı. Yıllar önce babamın borçlarından dolayı sıkıntılara düşmüştük ve nihayetinde bitti sanmıştık. Ki bitmişti de. Fakat yeniden başladı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar derler ya, babamın yalanları da teker teker ortaya çıkmaya başladı. Bu zamana kadar profesyonelce idare etmiş, şimdi ise işleri arapsaçına döndüğü için köşeye sıkıştı.

Ben yıllardır ona yardımcı olmaya çalışıyorum, ailesinden başka, bizden başka güveneceği kimsenin olmadığını söylüyorum. Bize yalan söylememesi, ihanet etmemesini söylüyorum. Biz aileyiz. Yaptığımız hatalardan dolayı bir anlığına azar işitiriz ama sonra çözüm için uğraşırız. Bunu bir türlü anlayamadı. Ben yalan söylediğini biliyorum, o da benim bildiğimi biliyor. Hatta olayların nasıl olduğunu bile biliyorum. Sorulara sanki onun ağzıymış gibi cevap verebiliyorum. Buna rağmen hala yalan söylüyor, itiraf etmiyor, inkar ediyor. Böyle yaptıkça sorunlar çözülmek yerine daha da büyüyor.

Şükürler olsun maddi sıkıntımız yok. Kaybettiklerimizi geri alamadık ama yavaş yavaş yerine koymaya çalışıyoruz. Benim kendi derdim var onunla ilgileniyorum. Hayallerim var, onları gerçekleştirmek için çabalıyorum. Uzun bir zaman sonra rahatlamıştım. Yapmak istediklerimi teker teker gerçekleştiriyordum. Bu sene bir aksilik olmazsa yüksek lisansa başlayacağım. Sanki tekrar başa dönmüş gibiyim. Ne zaman ilerlesem tekrar geri dönmek zorunda kalıyorum. Artık çok yoruldum. Kendi öz babama bile güvenemiyorsam ne anlamı var hayatın? Gözümün içine baka baka nasıl bu kadar rahat yalan söyleyebiliyor? Hiç mi utanmıyor? Verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı, onun yerine paraları hep alkole harcadı. Bunları hatırlattığımızda tekrar aynı hataları yapmasını istemediğimizde kendini acındırıyor, vicdanımızla oynuyor. Kendisi hep mağdur. Sıkıştığı zaman ölümle tehdit ediyor. Yarım asrı devirmiş bir insan nasıl hala olgunlaşmamış kalabilir?
Kredi çekilince sizin hesabınıza yatar.Kimin hesabına yatmış ki? Sizin hesaba yatsa daha sonra kimin hesabına aktarıldı bunu göremiyorlar mı

Onun olup olmadığından emin değilim. Soruşturma aşamasında. Bankayı aradığımda bana işlemlerin mobilden yapıldığını ve benim dışımda birinci dereceden yakınlar olabileceğini söylemişti. Şubedekilerde benzerini söylediler. Çünkü işlemler mobilden yapılmış. Ama avukat amatör bir hacker da olabileceğini söyledi, bankanın güvenlik ihlalini kabul etmemek adına suçu aileye de atabileceğini söyledi.

Kanka baban nerden bilsin mobil banka şifreni? Şifreni bilen kimse var mı?

Mobilden yapılsa hesap hareketlerinde görülürdü, para da kredi hesabına yatar sonra alacak olan da baban olsaydı kendi hesabına transfer yapması gerekir. Öyle bir para transferi var mı? Amatör hacker bu işi yapamaz, tüm banka appleri korkunç güvenlik duvarlarıyla korunuyor. Amatör değil profesyonel biri bile yapamaz.

Kredi çekilince sizin hesabınıza yatar.Kimin hesabına yatmış ki? Sizin hesaba yatsa daha sonra kimin hesabına aktarıldı bunu göremiyorlar mı
Hesap aktarımı olmamış. Direkt hesaptan harcama olmuş, başka şehirlerde. Kalanlar da otomatik ilk taksite gitmiş.

Kanka baban nerden bilsin mobil banka şifreni? Şifreni bilen kimse var mı?

Mobilden yapılsa hesap hareketlerinde görülürdü, para da kredi hesabına yatar sonra alacak olan da baban olsaydı kendi hesabına transfer yapması gerekir. Öyle bir para transferi var mı? Amatör hacker bu işi yapamaz, tüm banka appleri korkunç güvenlik duvarlarıyla korunuyor. Amatör değil profesyonel biri bile yapamaz.
Başka hesaba transfer yok. Direkt mobil bankacılıktan başka şehirlerde harcama yapılmış. Kıyafet almış, lokantada yemek yemiş, AVM'ye gitmiş. Hesap hareketlerinde mekan, tarih, saat hepsi belli. Savcılığa verdim hesap dokümanlarını umarım kısa sürede bulunur. Benim kimlik bilgilerimi bilen ve bunlara kolay ulaşabilen birinin yaptığını düşünüyorum. Aklıma gelenlerden biri de maalesef babam.

Başka hesaba transfer yok. Direkt mobil bankacılıktan başka şehirlerde harcama yapılmış. Kıyafet almış, lokantada yemek yemiş, AVM'ye gitmiş. Hesap hareketlerinde mekan, tarih, saat hepsi belli. Savcılığa verdim hesap dokümanlarını umarım kısa sürede bulunur. Benim kimlik bilgilerimi bilen ve bunlara kolay ulaşabilen birinin yaptığını düşünüyorum. Aklıma gelenlerden biri de maalesef babam.

Şehir neresi bildiğin bir yer mi? Baban o tarihlerde nerdeydi, o zamanlarda o şehirde olabilecek kimseyi tanıyor musun? AVMyse kolay güvenlik kamerasından çıkar.

Şehir neresi bildiğin bir yer mi? Baban o tarihlerde nerdeydi, o zamanlarda o şehirde olabilecek kimseyi tanıyor musun? AVMyse kolay güvenlik kamerasından çıkar.
Birkaç şüpheli var aklımda. Şehirler birbirine yakın. Babam da o tarihlerde oralara yakın başka bir şehirdeydi.

Bulunacağından eminim, sadece tanıdığım biri olmasından korkuyorum. Soruşturma uzun sürmezse eğer inşallah fazla zarar görmeden bitecek bu çile.

Birkaç şüpheli var aklımda. Şehirler birbirine yakın. Babam da o tarihlerde oralara yakın başka bir şehirdeydi.

Bulunacağından eminim, sadece tanıdığım biri olmasından korkuyorum. Soruşturma uzun sürmezse eğer inşallah fazla zarar görmeden bitecek bu çile.

Bebişim o zaman odur büyük ihtimal, bulununca ne yapacaksın peki🙄yani babanı dava edip çektiği parayı isteyecek misin?

Bebişim o zaman odur büyük ihtimal, bulununca ne yapacaksın peki🙄yani babanı dava edip çektiği parayı isteyecek misin?
Banka muhatabımız sizsiniz diyor. Onlara gerçek muhatabı vermem gerek. Bankaya tazminat davası açacağım. Şahısa da manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum. Tanıdığım biri çıksa bile nitelikli dolandırıcılıktan yargılanacak. Tanıdığım çıkarsa belki tazminattan vazgeçerim ama şikayetimi geri çekmeyeceğim. Suça göz yumamam.

X