Femara ile gün gün hamilelik belirtilerim

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.141
2.891
Merhaba kızlar,

Dünkü konum çok uzun olunca bunu ayrıca açmak istedim.
Haziran ayında ikinci femara denememle hamile kaldım.
Adet günümden başlayarak gün gün yaşadıklarımı yazacağım.
Kullandığım adet takvimine her zaman not aldığım için hepsi bir bir yazılıydı.
Direk oradan aktaracağım 🙏🏼
Ama en önce şunu belirteyim;
Her ne kadar adı gebelik belirtisi olsa da bebekte kalp atışı olana kadar belirtiler gebelikten değil,progesteron yükselmesinden diye düşünüyorum. Bu yüzden de gebelik ve adet belirtileri aynı diye söyleniyor.

Çatlatma iğnesini kullanmadım,önceki ay kullanmıştım 20 mm de vurulmuştum,bir de böyle iğnesiz denemek istiyorum dedim doktoruma danıştım. O da tamam dedi gün aşırı ilişki önerdi ama ben pik gününe kadar bekledim ilişki için.

(Boş yazdıklarım ilişkisiz geçen günler)

Adetin 1.günü = Kanama başladı (haziran ayı)
Adetin 5.günü = Femaraya başladım
Adetin 6.günü = Kanama bitti
7.gün = Adet sonrası ilk ilişki
8.gün = Boş
9.gün = Femaranın son dozunu içtim (boş)
10.gün = Boş
11.gün = Boş
12.gün = İlişki
13.gün = Ovülasyon testi pik oldu (yine ilişki)
Doktor kontrolünde yumurtam 24 mm di.
14.gün = Testim silindi yumurtam çatladı (yine ilişki)
14.gün sabahı yani yumurtamın çatladığı gün göğüs uçlarımda hassasiyet başladı hafif dozda.

İlişki sadece 12-13-14 te oldu.

Bu araları geçiyorum belirti yok.

18.gün = Göğüs uçlarımdaki acı giderek arttı ve göğüslerimin üst kısmı ezik gibi acımaya başladı ve iğne batar gibi cız cız sancılanma oldu.
20.gün = Göğüslerim iyice ağırlaştı ve sütyeni çıkarınca ağırlık hissi beni zorluyordu.
21.gün = Anlık girip çıkan sol kasık batması
22.gün = Ara ara giren sol kasık batması
23.gün = Çene bölgesinde sivilce
24.gün = Zorlayan sol kasık ağrısı ve krem gibi beyaz akıntı
25.gün = Sol göğüs ucu sağ tarafa göre daha fazla acıyor. Sağ taraf o kadar acımıyor.
(Afedersiniz) Büyük tuvaletime ıkınırken rahme giren sancı.
Sol kasık sancısı devam ediyor ve bel ağrısı başladı.
Ani harekette veya birşeye uzanırken kasıklarımda hafif can yakan gerginlik hissi (sanki sağa ve sola ayrılıyormuş geriliyormuş gibi bir his)
Aynı günün gecesi yani adetimin 25.günü gece 11-12 arası erken gebelik testi yaptım ve ilk idrar olmamasına rağmen çooookkk silik bir çizgi çıktı.
Fotoğrafını ekleyeceğim.

26.gün = Sabah erken gebelik testini tekrarladım yine çok silik çizgi çıktı.
Aynı gün dayanamayıp kan verdim beta hcg 87 çıktı.🙏🏼🥰♥️
26.güne ilave not;
Burun kuruluğu ve tıkanıklığı.

27.gün = Göğüs uçlarındaki hassasiyet can yakar hale geldi şiddetlendi ve sabah uyandığımda regl sancısı ile uyandım. (Adetime 1 gün kala)

Ben her çatlama görmemin üzerinden 14 gün geçince adet olurum.
28 günlük bir döngüm vardı. Çok düzenliydi.

Bu durumda adetime 3 gün kala (çatlamanın 11.günü) erken gebelik testinde silik çizgi görmüş oldum.

Adetime 2 gün kala (çatlamanın 12.günü) kan verdiğimde 87 çıktı.

Doktor için henüz erken diye iki günde bir beta hcg artışı gözlemledim.
Aynı hastanede aynı saatte vermeye özen gösterdim.

28.gün (Adet olmam gereken gün) = Beta 230 çıktı ve sabah şiddetli regl sancısıyla ve bel ağrısıyla uyandım.
Adet oldum sanıp lavobaya gitmeye korktum. O kadar birebir aynı sancıydı.

Beta artışım sırasıyla;

Adete 2 gün kala 87
Adet günü 230
Adet 2 gün gecikince 600 çıktı.

Gecikmenin 10.günü ilk doktor randevuma gittim yani 5+2 haftalık hamileyken keseyi gördük.

7+0 da kalp atışını duyduk çok şükür🙏🏼

Daha önce gittiğimde duyar mıydık bilmiyorum ama ben biraz geç gitmek istedim duymazsam aklıma kötü şeyler gelir de etkilenirim diye 7.haftamı bekledim.

Belirtilerim bu şekilde 🙏🏼

Yani kısacası adet gününe kadar olan sürede yaşadıklarım tamamen progesteron yükselmesinden dolayı olan belirtiler.
Progesteron her yumurtlama sonrası yükselir.
Olası bir döllenme durumunda yükselerek rahim duvarını kalınlaştırır bebek tutunsun diye.
Bebek yoksa adet zamanı kalınlaşan rahim duvarı artık incelmeye başlar ve adet oluruz kanama olur.

Bunu bilmişlik yapmak için söylemiyorum kızlar yanlış anlamayın ama gerçekten adet ve gebelik belirtisi aynı dedikleri şey bu yüzden oluyor.
Ben aynı belirtileri her ay yaşıyordum.
Her ay yumurtlama oluyordu bende ama tutmuyordu. Nasip bu zamanaymış.

Sadece en net belirtim şuydu ki kesinlikle göğüs ucu hassasiyeti.
Çatlama günü başladı. Normalde adete 2-3 gün kala artık acı dinerdi. Dinmeyip daha da artınca şüphelendim zaten.

Benim yaşadıklarım bu şekilde.
Her bünye her hamilelik kendine özeldir.
Bende oldu diye sizde de olmak zorunda değil.
Hiç belirtisi olmadan hamile olduğunu öğrenen de var. Ama ben 1,5 senedir uğraştığım için kendimi gün gün takip ediyordum.
Ben birebir yaşadıklarımı anlattım.

Sizlere belki fikir olur diye düşünüyorum çünkü ben de sürekli burada belirti okudum aylarca.

Buraya kadar okuyan arkadaşlara hem teşekkür ediyorum hem de en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı pozitif haberi almalarını diliyorum Rabbimden 🤲🏼

Her nasip vaktini bekliyor.

Umarım nasibinize kavuşursunuz en kısa zamanda 🙏🏼🥰♥️

Ovülasyon testlerimi ve 3 gün kala çıkan silik gebelik testimi ekliyorum şimdi.

Eklentiler

• 0C4F0949-F46F-4EBE-81F3-953CB1784E01.jpeg
    0C4F0949-F46F-4EBE-81F3-953CB1784E01.jpeg
    76,8 KB · Görüntüleme: 2.807
  • B0847771-EC66-4A98-B262-DD43D9E3B034.jpeg
    B0847771-EC66-4A98-B262-DD43D9E3B034.jpeg
    115,9 KB · Görüntüleme: 2.710
  • D52A18C3-ABA5-4E2C-9499-7EC361BEAEF0.jpeg
    D52A18C3-ABA5-4E2C-9499-7EC361BEAEF0.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 2.596
  • 31BB1BA1-01A4-4DD6-ACE3-FB0E27249A24.jpeg
    31BB1BA1-01A4-4DD6-ACE3-FB0E27249A24.jpeg
    74,6 KB · Görüntüleme: 2.751
Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

Dünkü konum çok uzun olunca bunu ayrıca açmak istedim.
Haziran ayında ikinci femara denememle hamile kaldım.
Adet günümden başlayarak gün gün yaşadıklarımı yazacağım.
Kullandığım adet takvimine her zaman not aldığım için hepsi bir bir yazılıydı.
Direk oradan aktaracağım 🙏🏼
Ama en önce şunu belirteyim;
Her ne kadar adı gebelik belirtisi olsa da bebekte kalp atışı olana kadar belirtiler gebelikten değil,progesteron yükselmesinden diye düşünüyorum. Bu yüzden de gebelik ve adet belirtileri aynı diye söyleniyor.

Çatlatma iğnesini kullanmadım,önceki ay kullanmıştım 20 mm de vurulmuştum,bir de böyle iğnesiz denemek istiyorum dedim doktoruma danıştım. O da tamam dedi gün aşırı ilişki önerdi ama ben pik gününe kadar bekledim ilişki için.

(Boş yazdıklarım ilişkisiz geçen günler)

Adetin 1.günü = Kanama başladı (haziran ayı)
Adetin 5.günü = Femaraya başladım
Adetin 6.günü = Kanama bitti
7.gün = Adet sonrası ilk ilişki
8.gün = Boş
9.gün = Femaranın son dozunu içtim (boş)
10.gün = Boş
11.gün = Boş
12.gün = İlişki
13.gün = Ovülasyon testi pik oldu (yine ilişki)
Doktor kontrolünde yumurtam 24 mm di.
14.gün = Testim silindi yumurtam çatladı (yine ilişki)
14.gün sabahı yani yumurtamın çatladığı gün göğüs uçlarımda hassasiyet başladı hafif dozda.

İlişki sadece 12-13-14 te oldu.

Bu araları geçiyorum belirti yok.

18.gün = Göğüs uçlarımdaki acı giderek arttı ve göğüslerimin üst kısmı ezik gibi acımaya başladı ve iğne batar gibi cız cız sancılanma oldu.
20.gün = Göğüslerim iyice ağırlaştı ve sütyeni çıkarınca ağırlık hissi beni zorluyordu.
21.gün = Anlık girip çıkan sol kasık batması
22.gün = Ara ara giren sol kasık batması
23.gün = Çene bölgesinde sivilce
24.gün = Zorlayan sol kasık ağrısı ve krem gibi beyaz akıntı
25.gün = Sol göğüs ucu sağ tarafa göre daha fazla acıyor. Sağ taraf o kadar acımıyor.
(Afedersiniz) Büyük tuvaletime ıkınırken rahme giren sancı.
Sol kasık sancısı devam ediyor ve bel ağrısı başladı.
Ani harekette veya birşeye uzanırken kasıklarımda hafif can yakan gerginlik hissi (sanki sağa ve sola ayrılıyormuş geriliyormuş gibi bir his)
Aynı günün gecesi yani adetimin 25.günü gece 11-12 arası erken gebelik testi yaptım ve ilk idrar olmamasına rağmen çooookkk silik bir çizgi çıktı.
Fotoğrafını ekleyeceğim.

26.gün = Sabah erken gebelik testini tekrarladım yine çok silik çizgi çıktı.
Aynı gün dayanamayıp kan verdim beta hcg 87 çıktı.🙏🏼🥰♥️
26.güne ilave not;
Burun kuruluğu ve tıkanıklığı.

27.gün = Göğüs uçlarındaki hassasiyet can yakar hale geldi şiddetlendi ve sabah uyandığımda regl sancısı ile uyandım. (Adetime 1 gün kala)

Ben her çatlama görmemin üzerinden 14 gün geçince adet olurum.
28 günlük bir döngüm vardı. Çok düzenliydi.

Bu durumda adetime 3 gün kala (çatlamanın 11.günü) erken gebelik testinde silik çizgi görmüş oldum.

Adetime 2 gün kala (çatlamanın 12.günü) kan verdiğimde 87 çıktı.

Doktor için henüz erken diye iki günde bir beta hcg artışı gözlemledim.
Aynı hastanede aynı saatte vermeye özen gösterdim.

28.gün (Adet olmam gereken gün) = Beta 230 çıktı ve sabah şiddetli regl sancısıyla ve bel ağrısıyla uyandım.
Adet oldum sanıp lavobaya gitmeye korktum. O kadar birebir aynı sancıydı.

Beta artışım sırasıyla;

Adete 2 gün kala 87
Adet günü 230
Adet 2 gün gecikince 600 çıktı.

Gecikmenin 10.günü ilk doktor randevuma gittim yani 5+2 haftalık hamileyken keseyi gördük.

7+0 da kalp atışını duyduk çok şükür🙏🏼

Daha önce gittiğimde duyar mıydık bilmiyorum ama ben biraz geç gitmek istedim duymazsam aklıma kötü şeyler gelir de etkilenirim diye 7.haftamı bekledim.

Belirtilerim bu şekilde 🙏🏼

Yani kısacası adet gününe kadar olan sürede yaşadıklarım tamamen progesteron yükselmesinden dolayı olan belirtiler.
Progesteron her yumurtlama sonrası yükselir.
Olası bir döllenme durumunda yükselerek rahim duvarını kalınlaştırır bebek tutunsun diye.
Bebek yoksa adet zamanı kalınlaşan rahim duvarı artık incelmeye başlar ve adet oluruz kanama olur.

Bunu bilmişlik yapmak için söylemiyorum kızlar yanlış anlamayın ama gerçekten adet ve gebelik belirtisi aynı dedikleri şey bu yüzden oluyor.
Ben aynı belirtileri her ay yaşıyordum.
Her ay yumurtlama oluyordu bende ama tutmuyordu. Nasip bu zamanaymış.

Sadece en net belirtim şuydu ki kesinlikle göğüs ucu hassasiyeti.
Çatlama günü başladı. Normalde adete 2-3 gün kala artık acı dinerdi. Dinmeyip daha da artınca şüphelendim zaten.

Benim yaşadıklarım bu şekilde.
Her bünye her hamilelik kendine özeldir.
Bende oldu diye sizde de olmak zorunda değil.
Hiç belirtisi olmadan hamile olduğunu öğrenen de var. Ama ben 1,5 senedir uğraştığım için kendimi gün gün takip ediyordum.
Ben birebir yaşadıklarımı anlattım.

Sizlere belki fikir olur diye düşünüyorum çünkü ben de sürekli burada belirti okudum aylarca.

Buraya kadar okuyan arkadaşlara hem teşekkür ediyorum hem de en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı pozitif haberi almalarını diliyorum Rabbimden 🤲🏼

Her nasip vaktini bekliyor.

Umarım nasibinize kavuşursunuz en kısa zamanda 🙏🏼🥰♥️

Ovülasyon testlerimi ve 3 gün kala çıkan silik gebelik testimi ekliyorum şimdi.
Merhaba hepsini okudum meraktan :) ben bugun benim 28.günü test yapmak cesaretim yok.

Bişey sorcam ben bugun yada dün adetim olması gerekiyor.Dün çok ağrı vardı adet olcam zannetim.Ilk bunu anlatim yumurtlama gunden 4 gün sonra rahimde ağrı başladı adet gibi olacağim 2 hafta sonra adetim 4 günü kala ağri çok az olmaya başladı.Dün çok ağrı vardı adet olcam zanettim 27.gün çünkü ,bügünde 28. bekliyorum olcak miyim acaba :)Gögüs çok hafif ağrı var .normalde çok fazla oluyor akıntı yok ama.Çok merakliyim ama beklemek istiyorum.

Bişey sorcam ben bugun yada dün adetim olması gerekiyor.Dün çok ağrı vardı adet olcam zannetim.Ilk bunu anlatim yumurtlama gunden 4 gün sonra rahimde ağrı başladı adet gibi olacağim 2 hafta sonra adetim 4 günü kala ağri çok az olmaya başladı.Dün çok ağrı vardı adet olcam zanettim 27.gün çünkü ,bügünde 28. bekliyorum olcak miyim acaba :)Gögüs çok hafif ağrı var .normalde çok fazla oluyor akıntı yok ama.Çok merakliyim ama beklemek istiyorum.
Valla sizin için inşaAllah vardır demek istiyorum 😍 ben sürekli negatif görmeye alışınca artık hep yapıyordum test 😁
Şuan adetiniz gelse de negatif görmüş kadar üzüleceksiniz benim için aynı şey. Ha adet olmuşum ha negatif görmüşüm ikisi de 18 ay boyunca gözlerimi akıttı şıpır şıpır 🥲
İstediğiniz kadar bekleyin 🙏🏼 belki dönemsel bi gecikme de olabilir. Çok mu düzenli adetleriniz

Normale 26-29 oluyor en uzun 31 yaptı.Şimdilik ağrı yok akşam gelmezse sabah alirim test ama pazar günü yaparım 🤣🤣
O zaman maksimum gecikmeyi bekleyin 😍
Ondan sonra yapın
Bana da haber verin olumlu ya da olumsuz ♥️ inşaAllah gönlünüze göre sağlıkla hayırla olsun🤲🏼🌸🥰

Bişey sorman istiyorum bu arada sana hayirli olsun.:) Senin adet günü rahim ağrı diğer günlerde daha fazla mi oldu.Yoksa diğer günler gibi.
Rahim ağrısı mı bilmiyorum ama adet olduğumuz günün karın ağrısı aynıydı birebir. Bu kadar aynı olacağını sanmazdım. Yani kasık mı desem karın mı desem adetimizin ilk günü ağrır ya karnımız,ben sabah aynı o ağrıyla gittim lavobaya. Tamam dedim kesin kimyasal gebelik adet oluyorum ama çok şükür kanama olmadı. 8.haftaya kadar böyle ara ara ağrılarım devam etti rahim büyüdükçe. Artık azaldı.

Rahim ağrısı mı bilmiyorum ama adet olduğumuz günün karın ağrısı aynıydı birebir. Bu kadar aynı olacağını sanmazdım. Yani kasık mı desem karın mı desem adetimizin ilk günü ağrır ya karnımız,ben sabah aynı o ağrıyla gittim lavobaya. Tamam dedim kesin kimyasal gebelik adet oluyorum ama çok şükür kanama olmadı. 8.haftaya kadar böyle ara ara ağrılarım devam etti rahim büyüdükçe. Artık azaldı.

Sabır edemedim kan testi verdim belliyorum sonucu
Aslında kanda olsaydı idrarda az da olsa silik çıkardı diye düşünüyorum ama bu şekilde öğrenen çok kişi gördüm kulüpte
İnşaAllah Rabbim gönlüne göre hayırlısını sağlıklısını versin inşaAllah güzel haberini bekliyorum 😍🤲🏼♥️

Canııımmmmmö tebrik ederim 🥰🥰🥰🥰😍😍😍 ay nasıl sevindiğimi anlatamammmmm bu harika duygu bütün anne olmak isteyenlere nasip olsuuıın sağlıkla kucağına al güzelim beniiim🥰🧿💕♥️

X