Femara kullanırken

umudumuzhepvar

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2023
247
90
26
Hanimlar ikinci defa bu ay femara kullandım geçen ay olumsuz sonuc aldım doktor bu ayda kullanmamı söyledi kullandım fakat bu ay ağır virüs benzeri bi hastalik gecirdim antibiyotik grip ilaclari falan kullandim acaba bi etkisi olurmu doktor tekrar gün vermisti yarın için ama başka sebeplerden gidemecegim büyük ihtimal acaba yumurtalar igne olmadan catlarmi yada iğne yapilmasa kiste falan dönüşür mü kafam çok karışık bu konuda bilenler cavaplarsa çok sevinirim simdiden teşekkürler.

Kendiliğinden çatlayan bir yumurtanız varsa iğnesiz de femara kullananlar var tabiki. Ama her hastanın durumu aynı değil. Örneğin benim kendiliğinden çatlamadığı için tedavi oldum ve o şekilde pozitif sonuç aldım . Bir yolunu bulup doktora gidin şansa bırakmayın derim

Ya hic bilmiyorum catlar heralde hic gebelik yaşamadım bi buçuk senelik evliyim ilk başından beri istiyorum ama olmadi işte catlar inşallah ne diyim ama kafamda ya femara fazla gelistirp çok büyürse ve catlamazsa diye de karışık 🤔

İlaç kullandıysanjz doktora gidip yumurtalıklarınıza baktırın. O çatlayacağı tahmini zamanı büyüklüğüne göre söyker veya iğne ile çatlatırş.Bence doktora gidin o kadar ilaç kullanmışsınız riske atmayın

Bugün gittim doktora sadece muayene etti çarşamba tekrar kontrole çağırdı catlatma ignesi olmayacakmiym dedim daha değil dedi 25 şubat adet tarihim acaba gelismedimi yumurtalarim

Bugün gittim doktora sadece muayene etti çarşamba tekrar kontrole çağırdı catlatma ignesi olmayacakmiym dedim daha değil dedi 25 şubat adet tarihim acaba gelismedimi yumurtalarim
Benim bu ay 6. Kullanmışım femara da zaten ye gebelik oluşacak ya da regl oluyorsun ikinci kez çağırdıysa istediği mm ulaşmamıştır ebatt demedi mi

Bilgi verseymiş için rahat ederdi doktorun yaklaşımı önemli oluyor. ben de femara kullandım doktor 5 gün kullan gel demişti bana 5.gün sabah gittim 19mm 20mm 2 tane yumurta var dedi hatta bugün hap atmana gerek yok dedi 4 gün kullanmış oldum. Sonra da 6 gün sonra gel bakalım çatlamış mı çatlamamışsa iğne yaparız dedi çok şükür çatlamıştı gittiğimizde de. Yani adetin 15.günü gittiğimde çatlamış olarak gördü, belirtilere göre zaten ben de 14.gün hissetmiştim

Bilgi verseymiş için rahat ederdi doktorun yaklaşımı önemli oluyor. ben de femara kullandım doktor 5 gün kullan gel demişti bana 5.gün sabah gittim 19mm 20mm 2 tane yumurta var dedi hatta bugün hap atmana gerek yok dedi 4 gün kullanmış oldum. Sonra da 6 gün sonra gel bakalım çatlamış mı çatlamamışsa iğne yaparız dedi çok şükür çatlamıştı gittiğimizde de. Yani adetin 15.günü gittiğimde çatlamış olarak gördü, belirtilere göre zaten ben de 14.gün hissetmiştim
Yani bende anlamadim genelde 14. 15. Gunlerde catlamasi lazim diye biliyorum dünden beri kasik agrim var sol tarafimda bide bugun su renginde uzayan akintim oluyo bilemedjm yani

X