Fikir istiyorum arkadaşlar?

Madde bağımlılarına zorunlu tedavi olmuyor amatemle konuşmuştum uyuşturucu tedavisi isteğe bağli oluyor dediler.alkol kullanmiyor.psikolojisi kötü diye mahkeme karari cikarttim alip gotürdüklerinde düzelir mi umutlanmali miyim?
Sorduğunuz soru malesef kesin bir cevabı yok 😔 alıp götürdüklerinde şu olacak mı sanırım olmayacak uzun süreli tedavi uyuşturucu bağımlılığı için ? Ve düzeldiğini tedavinin bitip evine gelmesi ?

Allah yardımcınız olsun benim çevremde de benzer durumu yaşayan bir akrabam var ve kardeşi de kendisi de 50'li yaşlardalar. Kardeşi yıllarca onları eğer şikayet ederlerse ve gelip alınırsa yatış verilirse şizofreni tanısı da var genetik geçmişi de var madde kullanıyor mu emin değilim ama çıkıp geldiğinde hepsini kesmekle tehdit ettiğinden bir türlü işlem yapamıyorlar korkuyorlar. Yaş ilerledikçe sorun daha da büyüyor ,para yetiştiremiyorlar; gerçekten zor Rabbim ferahlık versin

Sorduğunuz soru malesef kesin bir cevabı yok 😔 alıp götürdüklerinde şu olacak mı sanırım olmayacak uzun süreli tedavi uyuşturucu bağımlılığı için ? Ve düzeldiğini tedavinin bitip evine gelmesi ?
Uyuşturucu bağımlılığı bitene kadar tedavi şart ama nasıl hangi şartlarda olacak bu bilmiyorum Şuan bu şekliyle aynı evde yaşamak da yine zarar verme ihtimallerden,korkunuzu sizi çok iyi anlıyorum giderse daha çok zarar vermesinden korkuyorsunuz ,ikna olmazsa zorunlu olması zaten şart

Uyuşturucu bağımlılığı bitene kadar tedavi şart ama nasıl hangi şartlarda olacak bu bilmiyorum Şuan bu şekliyle aynı evde yaşamak da yine zarar verme ihtimallerden,korkunuzu sizi çok iyi anlıyorum giderse daha çok zarar vermesinden korkuyorsunuz ,ikna olmazsa zorunlu olması zaten şart
Hiç etrafında en çok sevdiği birleri var mı ?o konuşsa en güzel anında biliyorum biraz polyanacı konuşma oldu..

Ama iyi düşünülmesi gerek 🙏mahkemeye vermeden önce ..ailece konuşabilseniz burda hangimiz ne söylesek doğru olmaz.. sadece biliyoruz ki tedavi şart ve hasta olan kişi de kabul etmiyor süreci daha zorlaştırıyor dualarım sizle

X