Fiş ihtiyacı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

21 Haziran 2024

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2012
29
-34
Herkese merhaba, çok alakasız bir konu olacak ama belki yardımcı olacak biri çıkar diye yazmak istedim. Arkadaslar devlet memuruyum, giyim yardımı beyanında bulunmak için 30 bin TL lik giyim, ayakkabı fişine ihtiyacım var, bu arada 17 haftalık hamileyim bu para bebişin ihtiyaçları için ilaç gibi gelecek çünkü maddi olarak biraz zor günlerden geçiyoruz. Eğer giyim sektöründe olup bu konuda yardımcı olacak bir kişi çıkarsa çok dua ederim. Teşekkürler,

Nasıl yani.
Ben hiç bir şey anlamadım 🥴
Yani şöyle ki çalıştığım kurumda bize giyim yardımı parası veriliyor tabi biz karşılığında harcama yapmış gibi giyim fişi ibraz ediyoruz kuruma. Benim amacım sağdan soldan fiş toplayıp kurumumdan parasını alabilmek. Belki giyim sektöründe olup veya elinde çokça giyim fişi olup bana kargo ile fiş ulaştırabilecek birisi çıkar diye yani bir umut yazdım buraya.

Herkese merhaba, çok alakasız bir konu olacak ama belki yardımcı olacak biri çıkar diye yazmak istedim. Arkadaslar devlet memuruyum, giyim yardımı beyanında bulunmak için 30 bin TL lik giyim, ayakkabı fişine ihtiyacım var, bu arada 17 haftalık hamileyim bu para bebişin ihtiyaçları için ilaç gibi gelecek çünkü maddi olarak biraz zor günlerden geçiyoruz. Eğer giyim sektöründe olup bu konuda yardımcı olacak bir kişi çıkarsa çok dua ederim. Teşekkürler,
Devlet memurunun giyim yardımı nasıl oluyor? 😳 hangi kadrolarda oluyor? Ayrıca bu şekilde ordan burdan toplamak etik mi 🤷‍♀️

İllegal bir yardım talep ediyorsunuz. Memursunuz, biri çıkıp sizi bildirse ne yapacaksınız?
İllegal olan herhangi bir tarafı yok ki ha ben harcama yapmışım ha fiş bulup koymuşum yanlış anladınız sanırım beni

Devlet memurunun giyim yardımı nasıl oluyor? 😳 hangi kadrolarda oluyor? Ayrıca bu şekilde ordan burdan toplamak etik mi 🤷‍♀️
İnanın insanlar bunun para ile satışını bile yapıyor kurumlarda, fiş sahte olmadıkça etiklik açısından bir sorun teşkil etmiyor

İllegal olan herhangi bir tarafı yok ki ha ben harcama yapmışım ha fiş bulup koymuşum yanlış anladınız sanırım beni

Yanlış hareket olmasaydı bebeğinize alışveriş yapıp o fişleri verirdiniz. Kurum o ücreti bebeğinize değil kendinize harcamanız için veriyor. Yani yapmaya çalıştığınız şey doğru değil.

Harcama yapmadığınız halde devletden para alacaksınız, indire gandi yapacaksınız kısacası
Hakkınız olmayan birşeyi hakkınızmış gibi talep edeceksiniz, illegal olması sizin için önemli değil onu anladık ama kul hakkı, günah gibi kavramlar bişey çağrıştırıyormu?

Size ait olmayan yani harcamasını gerçekleştirmediğiniz fişleri, sizinmiş gibi beyan edeceksiniz ve yardımı alacaksınız. Doğru anladım. Etik değil ki bu

İnanın insanlar bunun para ile satışını bile yapıyor kurumlarda, fiş sahte olmadıkça etiklik açısından bir sorun teşkil etmiyor
Ediyor yahu, nasıl teşkil etmiyor? Siz kendiniz harcamış gibi yalan beyanda bulunup devletten para almaya çalışıyorsunuz.

Yani şöyle ki çalıştığım kurumda bize giyim yardımı parası veriliyor tabi biz karşılığında harcama yapmış gibi giyim fişi ibraz ediyoruz kuruma. Benim amacım sağdan soldan fiş toplayıp kurumumdan parasını alabilmek. Belki giyim sektöründe olup veya elinde çokça giyim fişi olup bana kargo ile fiş ulaştırabilecek birisi çıkar diye yani bir umut yazdım buraya.

Ya bu rahatlik nereden geliyor size? Nasil kuruma yalan fişler toplarim diye buraya yazabilirsiniz.

Kadrosuna göre değişiyor aslında kitlerde çalışanlar için fena değil giyim yardımı ama bu şekilde fiş toplayarak değil.. kartları oluyor karttan Alışveriş yapılıyor anlaşmalı yerlerle. Bu şekilde ben ilk kez duyuyorum
Ben nasıl olduğunu hiç bilmiyordum. Milli eğitimde de olduğunu duymuştum ama uğraşmaya değmeyecek bir ücretti.

Nasıl etik olabilir böyle bir şey ya?
Kendi harcamadığınız giyim alışverişinin parasını alıyorsunuz.
Herkes yapıyor diye bir şey doğru olmaz ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X