Elektrikli Mutfak Aletleri Fissler düdüklü tencere kullananlar...

Pişirdikten sonra (2 ayarı var ben 2 de pişirdim) tavukta düdüklüyü balkonda masaya koydum, ben mutfakta düzenleme yapana kadar 5 dakikada soğudu, buhar muhar çıkarmadan pat diye açtım kapağı.

Mercimek çorbasında biraz soğuk suya tuttum biraz buhar çıkardım zorluk olmadı açıldı. Ama soğuma süresinde biraz ustalaşmışım :KK66: aceleci davranmamak lazım. 5 dakika sabır sadece!

Nurbanu'cum ben novabazar.com dan aldım çok baktım firma güvenilir, yorumlar hep olumlu ve 9 a bölüyor. Ben 6 litre aldım 618 TL, 60 TL ödemesi var aylık. Oldukça büyük bence. Misafire de aileye de yeter.

Ses bence yok denecek kadar az, dediğim gibi daha önce hiç lastikli gerçek bir düdüklü kullanmamıştım.
Soğanı salçayı baharatını yeşil mercimeği ve eriştesini koydum üstüne kaynar su koydum düdüklüyü kapattım. Önce ocağı harlı yakıyorsun buhar çıkarıyor ve tencere 1-2 dakika içinde kendisini kilitliyor buhar çıkışı kapanıyor çok güzel çok hoşuma gitti. Sonra üstündeki sarı yeşil pişme süresi ayarları sırasıyla yükseliyor yeşil renkte ocağı orta ateşe getiriyoruz.
Tefali ve fissler i olan arkadaşlarım var ikisi de fissler i önerdi.
Altı üstü bir düdüklü de niye bu kadar pahalı aklım almıyor, amazon da baktım orada da 300 euro, aynı hesap.

Çok güzel açıklamışsın canım.teşekkur ederim.pahali diye eşim almak istemiyor ama illa ki alıcam.:dondurma:ama fisshlerin hangi modelini alayım nerden alayım bilemedim bir türlü.

Pişirdikten sonra (2 ayarı var ben 2 de pişirdim) tavukta düdüklüyü balkonda masaya koydum, ben mutfakta düzenleme yapana kadar 5 dakikada soğudu, buhar muhar çıkarmadan pat diye açtım kapağı.

Mercimek çorbasında biraz soğuk suya tuttum biraz buhar çıkardım zorluk olmadı açıldı. Ama soğuma süresinde biraz ustalaşmışım :KK66: aceleci davranmamak lazım. 5 dakika sabır sadece!
Yaaa,baya pratik desene.700 de çok pahalı yaa.indirimi takip etmek gerekiyor.

Çok güzel açıklamışsın canım.teşekkur ederim.pahali diye eşim almak istemiyor ama illa ki alıcam.:dondurma:ama fisshlerin hangi modelini alayım nerden alayım bilemedim bir türlü.

vitavit comfort daha havalı duruyor sanki, bir de yine buradaki arkadaş yazmıştı fisslerler arasındaki farkı. Dün eşim düdüklümü gördü 300 e aldın ha, hayırlı olsun dedi hiiç sesimi çıkarmadım :KK70:
Halbuki ilgilenip baksa azcık hiç bir şeyin fiyatı gizli kalamıyor ki bu devirde :)

vitavit comfort daha havalı duruyor sanki, bir de yine buradaki arkadaş yazmıştı fisslerler arasındaki farkı. Dün eşim düdüklümü gördü 300 e aldın ha, hayırlı olsun dedi hiiç sesimi çıkarmadım :KK70:
Halbuki ilgilenip baksa azcık hiç bir şeyin fiyatı gizli kalamıyor ki bu devirde :)
Mumkun degil gizli kalması.yakinda ortaya çıkar:KK48:

Selam kızlar,
Diğer bir forma yazdıklarımı buraya kopyalıyorum. Umarım okuyacakların işine yarar. Açıkçası ben tecrübelerinize çok teşekkür ederim, onlardan yola çıkarak aldım düdüklümü.
ben de buradaki yorumları okuyarak çok düşünüp çok araştırarak karar verdim ve en uygun fiyatı yakalayınca -ki epeyce pahalı tabii ki- fissler vitavit comfort 6 litre aldım. Dün kargo ile geldi eve gidip hemen denedim tabii ki, önce ıslatılmamış yeşil mercimek pişirdim, daha önce hiç bakmamıştım ama Fox haber sürekli tarımdaki faciayı haber yaptığı için pakete baktım ve kızlar o kadar üzüldüm ki, menşei kanada yazıyordu inanamadım. Elalemin yeşil mercimeği taaa okyanus ötesinden bizim ülkemizde ne arıyor? neyse bu konu başka, pişmez sandım ama 20 dakika içinde çorbam hazırdı. Islatılmamış olduğu için bana süper hızlı geldi, ardından da düdüklüyü yıkayıp bütün tavuk koydum onu da 25 dakikada lime lime yaptı. Akşam 7 de başladığım çorba tavuk memüm iftara kadar hazır oldu.
Şimdilik pek düdüklü kullanmadığımdan ne derece iyi birşey diyemem ama kullanımı güzel. Youtube da bir video var fisslerle ilgili bir amca çekmiş sağolsun çok işe yarıyor.
hayırlı olsun ben ıslatmadan da kullanıyorum 15 dk mercimekler yumuşacık oluyor benimki de vitavit 4.5 litre olan
memnun kalmana sevindim sert etleri bile 15 dk pişiriyorum

Güle güle kullan canım.ben de alacağım.bakiyorum.bu tencere havayı dısarı veriyor mu?ses cikariyor mu?benimki tefal.korkuyorum artik ondan.bir keresinde patlayacak gibi olmustu.kullanamiyorum artık.kaça,nerden aldın?
çok bi ses çıkmıyor kaynadığından renkli yer kırmızya gelince sesi çıkıyor zaten kitapta anlatıyor o durumda altını en kısık ateşe getirmen gerekiyor bence sogumasıda hızlı aynı arkadaş gibi balkona koyuyorum hemen açacaksam balkonda yapıyorum kapak çevirme işini
fisslerin aslında her modeli aynı sadece vitavit de alarm var inan alarmına daha pil alıp kullanmadım bile fırının saatinden kontrol ediyorum bir de vitavitte buharda pişirme tencere özelliği var
diğerleri de hem aynı 2 asamalı pişirme sebzeler 1 etler sert yiyecekler 2. aşamada eğer buharda pişirme yapmayacaksan tencere gibi de her gün kullanmayacaksan vitavit almana hiç gerek yok diğerleri de aynısı çünkü
inanın verdiğiniz paraya değiyor kocam bile diyor düdüklü olmasa ne yapardık elimiz ayağımız oldu diye her şeyi onda yapıyorum çünkü biraz dolar düşerse daha da indirimli olabilir diye düşünüyorum ama arkadaş iyi almış ben geçen sene sanırım 500 tl 4.5 litresin aldım 600 lira da 6 litesi olandı doların bu kadart artması göz önünde bulundurulursa bu seneye göre fiyat uygun

hayırlı olsun ben ıslatmadan da kullanıyorum 15 dk mercimekler yumuşacık oluyor benimki de vitavit 4.5 litre olan

çok bi ses çıkmıyor kaynadığından renkli yer kırmızya gelince sesi çıkıyor zaten kitapta anlatıyor o durumda altını en kısık ateşe getirmen gerekiyor bence sogumasıda hızlı aynı arkadaş gibi balkona koyuyorum hemen açacaksam balkonda yapıyorum kapak çevirme işini
fisslerin aslında her modeli aynı sadece vitavit de alarm var inan alarmına daha pil alıp kullanmadım bile fırının saatinden kontrol ediyorum bir de vitavitte buharda pişirme tencere özelliği var
diğerleri de hem aynı 2 asamalı pişirme sebzeler 1 etler sert yiyecekler 2. aşamada eğer buharda pişirme yapmayacaksan tencere gibi de her gün kullanmayacaksan vitavit almana hiç gerek yok diğerleri de aynısı çünkü
inanın verdiğiniz paraya değiyor kocam bile diyor düdüklü olmasa ne yapardık elimiz ayağımız oldu diye her şeyi onda yapıyorum çünkü biraz dolar düşerse daha da indirimli olabilir diye düşünüyorum ama arkadaş iyi almış ben geçen sene sanırım 500 tl 4.5 litresin aldım 600 lira da 6 litesi olandı doların bu kadart artması göz önünde bulundurulursa bu seneye göre fiyat uygun
Aah canıııım,zahmet edip zaman ayırıp uzun uzun yazmışsın.hakkini helal et.çok teşekkür ederim.:KK200:
Almayı çok istiyorum.nerde görürsem göreyim kedi gibi etrafta dolanıyorum tencerelerin.ama fiýatından ötürü istemiyir eşim.evdeki tefal.bozuk degil o diyor.gereksiz bir masraf olarak görüyor bozuk olmadığı için.aldıramıyorum bir türlü.:KK48:

Evet P Prime18 kesinlikle memnun kaldım, yeşil mercimek için inanılmazdı :KK66:
Bütün tavuğu da çok güzel pişirdi, 20 dakikada.

Acaba biber veya lahana dolması falan da yapılır mı?

Evet P Prime18 kesinlikle memnun kaldım, yeşil mercimek için inanılmazdı :KK66:
Bütün tavuğu da çok güzel pişirdi, 20 dakikada.

Acaba biber veya lahana dolması falan da yapılır mı?
Yani normal yemek yapar gibi yagda biberi sogani salçayı kavurup kuru mercimekleri döküp üstüne,sonra da su, baharat koyup kapatıyorsun öyle mi?

Yani normal yemek yapar gibi yagda biberi sogani salçayı kavurup kuru mercimekleri döküp üstüne,sonra da su, baharat koyup kapatıyorsun öyle mi?
Evet canım. Bazen kavurmadan tüm malzemeyi birleştiriyorum çiğden yani.. içine eriştesini de atıyorum. Yeşil mercimek çorbasına biber koymuyoruz biz annemden öyle gördük. Un kavruluyor ama malum artık un ekstra kilo diye kavurmuyoruz. Tüm malzemeleri koyup tuzunu bir fiske kimyon ve karabiberini az nanesini koy kapat düdüklüyü 20 dk sonra çorban hazır.

Evet canım. Bazen kavurmadan tüm malzemeyi birleştiriyorum çiğden yani.. içine eriştesini de atıyorum. Yeşil mercimek çorbasına biber koymuyoruz biz annemden öyle gördük. Un kavruluyor ama malum artık un ekstra kilo diye kavurmuyoruz. Tüm malzemeleri koyup tuzunu bir fiske kimyon ve karabiberini az nanesini koy kapat düdüklüyü 20 dk sonra çorban hazır.
Vauv harika!en kısa zamanda eşimi ikna etmeliyim:dua:

Vauv harika!en kısa zamanda eşimi ikna etmeliyim:dua:

Hayırlısı olsun canım benim. Sen mağazalarda falan dolaştın mı? ben epeyce bir baktım ama ne hisar ne karaca bana çok sağlam gelmedi şikayet var.com a falan girince de şikayetler çok kötüydü, anneler gününde kampanyalar vardı ve o markalar da 300 TL ve üstü fiyata idi, tefal ise çok kapak teferruatına sahip gibi geldi içime sinmedi, fissler "hakiki düdüklü tencereyim ben" diyor gibi hissettim artık kısmetten öteye gidilmez, arkadaşlarımla sohbette bana A101 in düdüklüsünü yıllardır memnuniyetle kullandığını söyledi, 60 TL o düdüklü.

X