Folik asit folbiol

Nogaa

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
309
248
Sağlık ocağında hamileliğimi öğrendiğimde folik asit olarak folbiol verdi doktor. Kullanan var mı nasıl?

Devlet bunu karşılıyor sadece folik asit olarak. Ama çok ağır bi ilaç diğerlerine göre, günde 400 mikrogram alınması gerekirken 5000 mikrogram vardı sanırım folbiol'de.

Sağlık ocağı dışında hiç önerilmeyen bir hap.
Bence onu kullanmayın aşırı yükleme yapıyor.

O zaman riskli değil mi ?
Yani vücutta depolanıyor mu ya da fazlasının ne zararı var hiç bilmiyorum ama en azından "devlet bunu karşılıyor diye veriyorum ama farklı markalardan 400 mikro gram içerenlere bakabilirsin" demeleri daha iyi olur, benim annemin hemogramı 11-12 civarlarında olması gerekirken 5'lere düştü yani yoğun bi kan kaybı olmuştu o zaman kullandı folbiol. Gebelikte çok ağır bilemiyorum. Ben Elenatal kullanıyorum gebelik düşünmeye başladığımdan beri

Evet herkes böyle demiş. Öneriniz var mı peki ?
Ben bir yönlendirme yapmayayım ilaç hakkında ama eczaneden alınacak rastgele bir ilaç bile daha iyi olabilir. Bir doktora gidin, değerlerinize baktığında mesela bir vitamininiz eksik, bu vitaminle birlikte destek olabilecek folik asitler bile var hani bir taşta iki kuş gibi.

Yani vücutta depolanıyor mu ya da fazlasının ne zararı var hiç bilmiyorum ama en azından "devlet bunu karşılıyor diye veriyorum ama farklı markalardan 400 mikro gram içerenlere bakabilirsin" demeleri daha iyi olur, benim annemin hemogramı 11-12 civarlarında olması gerekirken 5'lere düştü yani yoğun bi kan kaybı olmuştu o zaman kullandı folbiol. Gebelikte çok ağır bilemiyorum. Ben Elenatal kullanıyorum gebelik düşünmeye başladığımdan beri
Otizm oluşumu yapıyor yazanlar var. En iyisi kullanmamak. Sigorta ile değil kendi fiyatına aldırdım bu arada kendim gitmeye üşendigim için. Eczanelerde değişim oluyor mu acaba yoksa başka alicaz bunu boşuna almış olduk 😂

Sağlık ocağında hamileliğimi öğrendiğimde folik asit olarak folbiol verdi doktor. Kullanan var mı nasıl?
Ben kullandım kansızlık için folbiol vermişti doktorum gebe değildim diye yarım alıyordum biraz ağır olduğunu söylemişti doktor ama yan etki yaşamadım

Ben bir yönlendirme yapmayayım ilaç hakkında ama eczaneden alınacak rastgele bir ilaç bile daha iyi olabilir. Bir doktora gidin, değerlerinize baktığında mesela bir vitamininiz eksik, bu vitaminle birlikte destek olabilecek folik asitler bile var hani bir taşta iki kuş gibi.
İlk bu sürece başladığımda kullandığım bir folik asit vardı ama adını unuttum maalesef. Sadece aç karna içince bulantı yapıyordu. Olmadı ondan alayım tekrar

Regenesis kullanmışım bugün bitti o da

Ben kullanmasam daha iyi olur biraz tedirgin etti yorumlar
Bende okuyayım neymiş bu hiç kimse kötü bişey dememişti bana 🥹 okadar kullandım gebelikte kullanılan diğer folikasitlerden kullanın omega 3 de oldukça yararlı

Sağlık ocağı dışında hiç önerilmeyen bir hap.
Bence onu kullanmayın aşırı yükleme yapıyor.
Ay çok şaşırdım yorumlara kimse olumlu bişey demiyor bende çok kullandım hamile değilim kansızlık için verilmişti tedavi görüyordum gebe kalmak için hayret ettim bide doçent doktor vermişti bana

X